Skocz do zawartości
Reute

Ryzen 3600 różnica między poszczególnymi sztukami

Rekomendowane odpowiedzi

Te programy pokazują takie same wartości, więc nie ma to znaczenia czy odpalisz OCCT, HWMonitor, czy hwinfo64. ZEN2 pobiera bardzo mało prądu, w przeciwieństwie do 1600X/1600AF.

 

5d7d68a2cfd65fb1.png

w tej zakladce occt pokazuje same package a mi sie wydaje że niektórzy liczą cały pobór razem dodając do siebie wszystko z hwinfo to u mnie też wychodzi 120W~ na 3600, ja myślałem że chodzi o samo package z occt że tam wypluwa co niektórym jakieś 170W na ryzenie 2600

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to nawet spoko są 3600 za 620zł z chin które dobijają do 4000 punktów CB20 gdy Ty na procku za 1400 masz 4800 :D:lol2: :lol2:

 

Policzmy dalej, płyta 2x droższa, chłodzenie 7x droższe, musze Ci kolego powiedzieć że hmm słaby deal :E :E

Płyta kupiona w 2017 roku razem z r5 1600, 3700x kupiony na premierę. Opchne go miesiąc przed premierą Zen3 :E, zresztą powiedz to posiadaczom i9900k za 2200zł na martwej podstawce. :lol2:

Ale, masz rację ryzen 3600 z chin to interes życia, gniecie wszystko włącznie z intelem.

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej zakladce occt pokazuje same package a mi sie wydaje że niektórzy liczą cały pobór razem dodając do siebie wszystko z hwinfo to u mnie też wychodzi 120W~ na 3600, ja myślałem że chodzi o samo package z occt że tam wypluwa co niektórym jakieś 170W na ryzenie 2600

 

 

170W miałem na 1600AF 1,4375V , z gniazdka pobór wyniósł 252W. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170W miałem na 1600AF 1,4375V , z gniazdka pobór wyniósł 252W. :E

Chyba że tak :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170W miałem na 1600AF 1,4375V , z gniazdka pobór wyniósł 252W. :E

Z ciekawości sprawdziłem jak wygląda pobór w OCCT bo ja zawsze pobór mierzyłem tylko w programach użytkowych, głównie renderowanie.

 

R5 3600@ 4.2Ghz 1.37v + Ram 3800Mhz 1.45v IF 1900Mhz.

OCCT - watomierz Idlle ~85W, stress ~160W

OCCT - Package idlle ~35W, stress ~110W

 

Wychodzi na to, że sam procesor wciąga w stresie ~110W a w spoczynku ~35W. Oczywiście to są dane przy stałym napięciu 1.37v. OCCT jednak bardziej gniecie procesor niż rendering w którym zawsze mierzyłem pobór. W OCCT R5 3600 wciąga ~30W więcej względem renderowania.

W sumie to 170W poboru dla samego procesora w przypadku 1600AF 1.4375v jest jak najbardziej realne.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170W miałem na 1600AF 1,4375V , z gniazdka pobór wyniósł 252W. :E

ile miałeś tempy na sekcji przy takim napięciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta kupiona w 2017 roku razem z r5 1600, 3700x kupiony na premierę. Opchne go miesiąc przed premierą Zen3 :E, zresztą powiedz to posiadaczom i9900k za 2200zł na martwej podstawce. :lol2:

Ale, masz rację ryzen 3600 z chin to interes życia, gniecie wszystko włącznie z intelem.

No intele to juz w ogole "biznesy". Roznie ludzie sie musza z kasa liczyc po prostu :,-) a ja lubie "dobre i tanie" :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zrobilam zwrot 14 dniowy r5 3600 ktory mi pomagaliscie ustawic na sztywno 4.3 i bylo spoko ale zaryzykowalam oddalam a drugi wzielam z xkom i odziwo na auto chodzi 4150 do 4200hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No intele to juz w ogole "biznesy". Roznie ludzie sie musza z kasa liczyc po prostu :,-) a ja lubie "dobre i tanie" :-D

 

 

W ciągu tygodnia od złożenia maszyny na i9 9960X intel zmienił cennik i procek po wejściu nowych Ryzenów został przeceniony o połowę. Dokładnie 4 tysiące złotych taniej. Także naprawdę, nie dramatyzujcie, są w życiu większe tragedie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zrobilam zwrot 14 dniowy r5 3600 ktory mi pomagaliscie ustawic na sztywno 4.3 i bylo spoko ale zaryzykowalam oddalam a drugi wzielam z xkom i odziwo na auto chodzi 4150 do 4200hz

To może nadawać się do PBO. Te co mają 4000 zegar się nie nadają do PBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie :P . Tu masz z nagrywaniem po cpu :

 

 

Mój ex egzemplarz, który jest w rękach MarcoSimone :). Z pbo bez offsetów 4300mhz+ w grach , na pulpicie 4400mhz wbijał aż miło :P. Na sztywno 4.35 1.35v dawał radę latać .

Ale miał niski vid po wyciągnięciu z pudełka, dlatego nadawał się na pbo. Ten co mam teraz z pbo ledwo przebija 4100mhz :E . Ale za to na sztywno się b.dobrze kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest auto :E . Nie wiedziałeś takiego ryzena 3600 jeszcze :Up_to_s: ?

Zwróć uwagę na pierwszym core, że zegar na ułamek sekundy spadł na 3600mhz :P.

Kwestia vidu cpu, jak trafisz egzemplarz co w grach ma 1.29-1.32v to boostuje bez problemu do 4.2ghz allcore na automatycznym nastawie, a z pbo robi robotę, bo w lekkiej grze i pewnie 4400mhz na wszystkich rdzeniach się pokaże :P . W ciężkich grach 4325-4350mhz trzymał z pbo.

W dodatku ram 3733mhz cl14 nie przeszkadzał mu latać z takimi zegarami :P

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o trybie AUTO!

 

Twój rodzynek nie jest idealny widocznie, skoro nie masz 4.2 w grach na automacie.

 

Idealny rysio ma niski VID i działa na nim PBO jak marzenie. Ja bym wysmarował +300 w PBO jakby tylko miał VID jak trzeba na swojej sztuce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To minciu zamień się z MarcoSimone , może się dogadacie :E .

Na asusie nie mam pbo powyżej 200, na 200 bez problemu wbijał 4400mhz w lekkich zadaniach. W grze też tam gdzieś potrafiło błysnąć tyle .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój rodzynek nie jest idealny widocznie, skoro nie masz 4.2 w grach na automacie.

 

Idealny rysio ma niski VID i działa na nim PBO jak marzenie. Ja bym wysmarował +300 w PBO jakby tylko miał VID jak trzeba na swojej sztuce.

Chwila. Weź zresetuj bios do defa i zapuść cinebench r20. U mnie pod cine na wszystkie rdzenie chodzi 3,9GHz. Przy obciążaniu mniejszej ilosci wątków skakał powyzej 4,0. Ale nie liczy sie to w ogole. Ja mowie o automacie i w programach. W grach skacze z automatu powyzej 4,0.

 

Usztawic na sztywno kazdu glupi umie. Moja sztuka lata na 4,4 1.3V (równe 1,3V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chce swój krzem i dobry przydział na VID. :D Nie da się jakoś ołówkiem go zmienić ? :E

 

Chwila. Weź zresetuj bios do defa i zapuść cinebench r20. U mnie pod cine na wszystkie rdzenie chodzi 3,9GHz. Przy obciążaniu mniejszej ilosci wątków skakał powyzej 4,0. Ale nie liczy sie to w ogole. Ja mowie o automacie i w programach. W grach skacze z automatu powyzej 4,0.

 

Usztawic na sztywno kazdu glupi umie. Moja sztuka lata na 4,4 1.3V (równe 1,3V)

 

Zresetuj bios do default, odpal Aida64 i stress test. Postaw ptaszek przy keszu i zobacz jaki masz zegar. Później dodawaj kolejne ptaszki przy pozostałych testach CPU i obserwuj zegar. Daj znać co Ci wyjdzie :)

 

Jakie napięcie i jaki zegar w HwInfo.

 

Nie wiem czy rozumiesz różnicę między skacze powyżej 4.0 ( pewnie 4.025-4.050 ? ) vs trzyma stałe 4200 :) To jest właśnie fart na loterii VIDa. Fart na sylikonie potrzebujesz do PBO (Z dobrym VID) lub sztywnego OC. I niestety ale jedno z drugim się nie łączy, chociaż w teorii powinno.

 

Przy obciążaniu mniejszej ilosci wątków ..

 

NIE to jest błędne rozumowanie. NIE ILOŚĆ WĄTKÓW a pobór mocy. Im więcej Amper przepychasz przez proca tym niższy zegar zrobi. Tak działa boost na ryśkach. W SmallFFT Prime95 jaki masz zegar na ryśku a jaki w CB a jaki w teście AIDA na keszu? W każdym wypadku wykorzystujesz 12 wątków a zegar jest inny ;)

 

Na asusie nie mam pbo powyżej 200, na 200 bez problemu wbijał 4400mhz w lekkich zadaniach. W grze też tam gdzieś potrafiło błysnąć tyle .

 

U mnie na starym biosie też nie było PBO 200+ a ostatnio chciałem potestować PBO bo tu na forum ktoś mi mówił, że normalnie można wbijać ponad 200 i miał rację. Nie wiem ale albo 400 albo 600 mogę tam wstukać. Tylko z nowym CPU nie przekłada się to na zegar. Jedynie napięcie wali w kosmos bo startuje od 1.47V z Defaulta.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile miałeś tempy na sekcji przy takim napięciu?

 

Chłodzenie wodne, chłodnica poza komputerem, otwarta obudowa, wentylator ustawiony na sekcje i temperatura 80C, temperatura procesora maks 76C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy na procku numer BF 1950 sus to w miare swiezy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy na procku numer BF 1950 sus to w miare swiezy procesor.

Jeden ze świeżych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to moja radosc byla przed wczesna jak patrze w windowsie w menadzer zadan wydajnosc procek skacze 4.02 do 3.50 to chyba lipa co.Nie wiem o co biega wczesniej w grze rdr2 mialam 4.125 a teraz mam 4025 do 4075 czasami 4100 ale i nawet spadnie do 3900.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw go na sztywno bo podobno 1947-2001 się dobrze kręcą a boosty mogą być słabe, trzeba sprawdzić daj 1.3v i 4.3ghz na początek i sprawdz jak to się zachowa :P Czemu zwróciłaś tamten poprzedni jak robił 4.3 i było ok :E:Up_to_s: Ja zawsze twierdze że ustawienie proca na sztywno jest lepsze niż jakieś boostowanie

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi kiedya zawsze powtarzal kto nie ryzykuje ten nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi kiedya zawsze powtarzal kto nie ryzykuje ten nie ma.

A ja od pewnego czasu przyjąłem zasadę że jak coś działa to lepiej tego nie ruszać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...