Skocz do zawartości
Reute

Ryzen 3600 różnica między poszczególnymi sztukami

Rekomendowane odpowiedzi

A ja od pewnego czasu przyjąłem zasadę że jak coś działa to lepiej tego nie ruszać :E

Od dzisiaj to i ja chyba bede tak robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersje premierowe miały boost prawie idealny na all cores do 4200, bo miały dość wysokie napięcie na auto

te ostatnie co koledzy/koleżanki z forum mają na auto boostują marnie na wszystkich rdzeniach (4025/4050), ale za to na sztywno to już poezja ;), gdzie takie premierówki powyżej 4200 praktycznie wszystkie się wysypują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersje premierowe miały boost prawie idealny na all cores do 4200, bo miały dość wysokie napięcie na auto

To nie od napięcia zależy bo wysokie napięcie w Auto powoduje tylko to, że procesor na all cores łapie throttling ze względu na limit mocy. Wysokie napięcie daje radę tylko dla single core bo wtedy procesor może na jednym rdzeniu wyżej boostować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi się zdawało, bo skoro ludziom ponad 4200 już nie pracowały stabilnie mimo zwiększania napięcia, to do tych wysokich boostów też musiały sporo papu potrzebować ;), tak z logiki przynajmniej wychodzi

 

zresztą ty masz chyba początkową sztukę i 4200 przy 1,37v? a pisałeś, ze na auto ci ładnie boostuje na wszystkich - łatwo możesz sprawdzić ile wtedy papu bierze

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka 3600 jest właśnie 2001 i boostuje nędznie, 4,025 a czasem i tych 4GHz nie trzyma.

 

Jeśli chcę aby robił na sztywno 4.2 to co poza vcore trzeba ustawić na sztywno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią tego w jaki sposób dana aplikacja obciąża procesor. Jeżeli w mniejszym stopniu obciąża tak, że nie zbliżasz się do 88W zachowując przy tym dobre temperatury to procesor będzie Ci trzymał w Auto 4.2Ghz nawet na 1.47v ale jak trafisz aplikację, która gniecie i od razu wskakuje na 88W to nie ma bata aby utrzymać boost na 4.2Ghz.

Ja mam sztukę, która w grach trzyma 4100-4200Mhz 1.34-1.37v - przykładowo w Kingdome Come D. procesor trzyma sztywne 4.2Ghz bo gra nie obciąża tak mocno i nie dobija do 88W ale już BF5 Multi gniecie procesor mocno i taktowanie pływa a pobór utrzymuje się na pograniczu 88W. Na boost wpływa również temperatura jaką notuje procesor.

 

Wbudowany benchmark w CPU-Z

 

Procesor na Auto

Single - 509pkt - trzyma ~4.199Mhz 1.37v

Multi - 4220pkt - trzyma ~4.167Mhz 1.35

 

Auto + Auto Overclocking +150Mhz

Single - 524pkt - trzyma ~4.349Mhz 1.47v

Multi - 4220pkt - trzyma ~4.167Mhz 1.35v

 

Co z tego, że dołożyłem mu 150Mhz do trybu Auto jak w testach gdzie jest obciążone są wszystkie wątki procesor i tak zbije taktowanie z napięciem tak aby trzymać 88W. W single boostuje wyżej bo mieście się w limicie mocy

 

W Kingdome Come D procesor Auto trzyma sztywne 4.2ghz 1.37 a w trybie Auto Overclocking +150Mhz taktowanie pływa w zakresie 4225-4325Mhz 1.38-142v gdzie przeważnie jest 4250Mhz 1.38v.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,45v i zdjęte limity mocy nic nie zmieniają. Na default w żadnej aplikacji nie wnijesz 4.2ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tryb auto 1938SUS na B450M-S2H

 

T3BGABn.jpg

FaWHk4b.jpg

 

 

Kolejno obciążane wątki (na biało ilość)

 

1=4,2

2=4,15

4=4,065

6=4,0

12=4,0

 

1.jpg 12.jpg

 

2.jpg 4.jpg

 

6.jpg

 

 

 

Bez-tytu-u.jpgBez-ty222tu-u.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie myslicie ze 4.3 na sztywno przy napieciu 1.23 to dobrze bo ja to sie ucze turaj z forum na bierzaco wiec pytam.W occt testy przechodzi nie wywala najwyzsza temperatura to 59 stopni jak biore nizsze napiecie o 0.03v to juz po paru sekundach w occt reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze, tak zostaw, jak ci przechodzi occt duże dane z avx2 4300 przy 1,23v to jest gitara ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze, tak zostaw, jak ci przechodzi occt duże dane z avx2 4300 przy 1,23v to jest gitara ;)

 

A ja strzelam że testy robi te zwykłe a nie z avx2, dlatego tak spoko to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja strzelam że testy robi te zwykłe a nie z avx2, dlatego tak spoko to wygląda

może tak być sam tak na początku robiłem ;) w sigu mam napisane napiecie full stable dla proca i jakie mam game stable :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie, że w testach OCCT bez AVX są wyższe temperatury i taktowanie pod obciążeniem jest niższe niż w testach z AVX?

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie, że w testach OCCT bez AVX są wyższe temperatury i taktowanie pod obciążeniem jest niższe niż w testach z AVX?

ustaw małe dane przy avx2 to ci temperaturka moment skoczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

ustawiałem duże dane i dlatego.

Jadę na Auto z limitem 88W. W każdym przypadku package wynosiło ~90W

 

Zestaw dużych danych + AVX2

Trzyma ~4150Mhz 1.34v 61C Max

 

Zestaw dużych danych + Non AVX

Trzyma ~3950Mhz 1.20v 58C Max

 

Zestaw małych danych + AVX2

Trzyma ~3850Mhz 1.14v 60C

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób avx2 + małe dane przy ustawach z siga ;) 4200, 1,37v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tryb auto 1938SUS na B450M-S2H

 

 

 

Mój ex tak się zachowywał, auto/pbo :

 

 

478550df74dac9bd.jpg016f113934fa3684.jpgcf8f39bb6a33b17f.jpg

6042e620226c99f7.jpg

9c27d3a67c63b3bd.jpg

 

 

Złota sztuka pod pbo/auto . Dodatkowo jakoś do połowy/końca stycznia była chyba najlepszym egzemplarzem na forum do oc ręcznego. Dopiero jakoś niedawno zaczęły pojawiać się te "predatory" co przekroczyły granice wyobraźni swoimi taktowaniami na sztywno :E . Ciekawe czy komuś los ześle sztukę co na auto ma niski vid + krzem do 4.5ghz na sztywno :P.

 

@ Jeśli koleżanka ma stabilnie w occt przy tym 1.23v to świetnie, można tak zostawić, albo się bić o wyższe taktowania. Ale to już koleżanka musi sama zadecydować, czy gdzieś brakuję fps czy jest oki. Bo jeśli wydajność spełnia oczekiwania , to wyższe podkręcanie jest bez sensu.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób avx2 + małe dane przy ustawach z siga ;) 4200, 1,37v

Po 3min 83C - podziękuję za ten test :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3min 83C - podziękuję za ten test :P

U mnie jak otworzę okno, wentyl 100%, spartan he1024 (>150W TDP) + 3600 @ 4,3 (albo 4,4GHz) 1,28V na OCCT AVX2 small - utrzymuje się stabilnie 80 stopni i cep stable.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3min 83C - podziękuję za ten test :P

mi jedynie nowy prime95 smallFTP z cacheL3 bardziej wygrzewa od tego testu, ale tutaj to już muszę poniżej 1,3v i jakieś 4125 ustawiać, bo też grubo powyżej 80 stopni jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja strzelam że testy robi te zwykłe a nie z avx2, dlatego tak spoko to wygląda

No to zle strzelasz no to poprosze jak ustawic occt do testow co i jak zaznaczyc. Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

occt 5.5.3, tryb - dajesz małe dane, wątki zostawiasz auto i instruction set dajesz na avx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

occt 5.5.3, tryb - dajesz małe dane, wątki zostawiasz auto i instruction set dajesz na avx2

no to tak mam ustawione sorki mam ustawione pakiet duzych danych zaraz zmienie i zrobie test Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, po co wy katujecie małe próbki na zen2 :hmm:

Jak jest stabilność z avx2 20minutowa na dużej próbce to w żadnej grze się ten procesor nigdy nie wysypie i nie utnie wydajności.

To nie intel, gdzie możesz katować occt avx2 dużą próbkę pół godziny , a w grze może Ci odciąć zasilanie :E .

Miałem tak na i5 , puściłem occt avx2 duża próbka, było ok pół godziny na spokojnie, grałem i cyk prądu brak, puściłem prime small fft i po sekundzie reset pc . Potem podkręciłem pod prime tego intela i było oki :P.

W zen 2 nie spotkałem się z takim zjawiskiem, jak przechodzi dużą próbkę na 20minut z avx2 to nigdy mi się pc nie wysypał, a nagrywałem na ogół po cpu, jeśli miałem chęć nagrywać gameplaye :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, po co wy katujecie małe próbki na zen2 :hmm:

Jak jest stabilność z avx2 20minutowa na dużej próbce to w żadnej grze się ten procesor nigdy nie wysypie i nie utnie wydajności.

To nie intel, gdzie możesz katować occt avx2 dużą próbkę pół godziny , a w grze może Ci odciąć zasilanie :E .

Miałem tak na i5 , puściłem occt avx2 duża próbka, było ok pół godziny na spokojnie, grałem i cyk prądu brak, puściłem prime small fft i po sekundzie reset pc . Potem podkręciłem pod prime tego intela i było oki :P.

W zen 2 nie spotkałem się z takim zjawiskiem, jak przechodzi dużą próbkę na 20minut z avx2 to nigdy mi się pc nie wysypał, a nagrywałem na ogół po cpu, jeśli miałem chęć nagrywać gameplaye :E .

Jak si sie spisuje ta plyta asus x570 p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...