Skocz do zawartości
Reute

Ryzen 3600 różnica między poszczególnymi sztukami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-7-3800x-review,6226-2.html

 

"We observed our Ryzen 7 3800X hit it's 4.5 GHz boost clock sporadically"

 

https://hardforum.com/threads/some-3800x-all-core-overclock-gaming-4600mhz-4625mhz-4650mhz.1988832/

 

Tu też.

 

W październiku 4450Mhz w grach

 

 

Kolejny, powyżej 4,4 w grach, czyli zdecydowanie więcej niż single core

 

 

Na tym filmie czasem nawet do 4.5 dobije w grze.

 

Tu się kolejny chwali

 

3800-X-4650-Mhz.png

 

Na szybko znajdowane gdzie jedyne co wpisałem to "boost".

 

Gdzie dane, że dziś, w styczniu, nie dobijają?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4450 to i dak bys odeslal :D to nie 4500..

 

Teraz masz 4300-4350? a odsylasz bo nie 4400

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

4450 bym odesłał w grach? Nie. Przecież mówimy o obciążeniu 1 rdzenia i to nawet nie stałym.

 

Teraz mam 4,4 równiutko single core, w grach 4,325-4,350. Ale nie gry się tutaj liczą, tym bardziej takie co obciążają mocno wiele rdzeni. Jak włączę Gothica 3 to mam 4,4 :E

 

A na tamtym bieda czymś 4175. 4,3 sporadycznie. Przecież to padło gorsze od 3600 non X xD

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSS ma 9900K który dobija z palcem w kakale 5200. A jak sie wysili to pewnie i wiecej. I co to mi znaczy, że mi też się należy taki los?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie siedzę w Intelach teraz, więc czytam z pudełka, że 9900K ma boostować single do 5Ghz i tyle. A ile boostują ludziom to już inni wiedzą na pewno ;) 5200 to raczej overclock all core

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz los w kolekturze i nie wygrasz 10 baniek to też idziesz na noże? Chcesz mi wmówić, że 4650 robią ryzeny bez grzebania mając na pudle 4500? W amd to loteria tak samo jak w intelu OC. Chociaż w intelu rozrzut jest więszy. Jak masz farta jak ja to 4700MHz i to z offsetem 2 na AVX(czyli 4500) robisz z 8700K, gdzie inni 5000-5400 potrafią wylosować. Ciekawe co byś powiedział, jakbyś pudełkowy zegar miał spoko jak ja, ale w plecy byłbyś ponad 500MHz względem innych po OC.

 

Patrze teraz na Twoje zdjęcie zeniacza i nie mogę się doczytać jaki jest maksymalny zegar na rdzeniach 4 i 5 ??

 

Cztery tysiące... czterysta?? Dobrze ja widzę?

 

 

https://i.imgur.com/HRcAtlB.jpg

 

 

To jest po prostu żałosne co odwalasz :E

 

Dodaj sobie trochę napięcia, podnieś PBO i będziesz miał pewnie nawet ponad 4400.. Tam Twoi idole latają na 1,54V.

 

 

A jak zadasz od innych uczciwego podejścia, to sam zacznij od siebie. Kup sobie 10 procow może 20. Wykonaj selekcję i odsprzedaje pozostałe słabsze na allegro. Z tego co widzę to masz z dupy wymaganie. 4400 na zdjęciu masz jak byk a tyle AMD deklaruje w specyficznych warunkach na jednym rdzeniu. Co trafi się więcej to Twoje.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przecież piszę, że to foto to jest z DOBREGO MODELU 3600X batch 1932 i on robi ile ma robić, czyli 4,4. Te foto to jest udowodnienie tego, że nie trzeba mieć selekta top 10% jak niektórzy piszą, by uzyskać 4,4Ghz tylko to już jest normalne w każdym 3600X. Z foto to jest zupełnie inny model.

 

Tamten z prolajn batch 1917 jest odesłany 2 miechy temu. No ale tak to jest jak się wybiórczo czyta, a nie całość tematu.

 

Pomieszałeś całkowicie i dorobiłeś tezę do tego foto coś, jakbym wmawiał, że w tym modelu nie dobija do 4,4 a dobija :E To jest okej model, powtarzam. Żaden cudowny, a normalny, standardowy i taki każdy powinien dostać. 4,4 ma na pudełku, do 4,4 dobija co widać na focie. I tak ma być :)

 

I dlatego też wmawianie, że mam złą płytę główną, czy nie mam custom LC było problemem procka z prolajn jest fałszem, bo jakoś ten model z foto chodzi jak złoto :D

 

Chcesz mi wmówić, że 4650 robią ryzeny bez grzebania mając na pudle 4500?

 

Chce pokazać, że 3800X robią nawet ponad stan, ponad 4,4Ghz w grach, LUB robią tyle ile na pudełku single core :) Chwila szukania w google co ludzie piszą.

 

Za to nikt nie pokazał, że dziś, w styczniu wiele 3800X nie robi 4,5 z pudełka co napisałeś sam. Brak statystyk, dowodów, cokolwiek na takie tezy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ryzen batch 1924 robi bez problemu 4200MHz bez żadnego OC. W Prime64 trzyma około 4GHz all core

 

 

09b075ffb970.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem jest też zwracać w terminie 14 dni bez podania przyczyny, czy nawet podając - nie spełnia oczekiwań + wada produktu ;)

 

A jak Ci ktoś odwinie net-esa to masz 3 lata sądzenia się o zwrot kasy.

 

Zwrot jest zasadny wtedy, kiedy nie mogłeś wiedzieć, że produkt jest do bani, a jest. Np. monitor, który dostał huraoptymistyczne OPŁACONE recenzje w necie i nie mogłeś go sprawdzić przed zakupem (bo niby jak).

 

Kupując procesor wiesz, co kupujesz. I dostajesz to, za co zapłaciłeś. Żonglerka procesorami w celu znalezienia złotej sztuki jest według mnie cebulactwem. Potem ktoś dostaje Twoje rozpakowane procki, względnie uczciwy sklep jest konkretnie w plecy przez pana, który przebrał im połowę partii celem wybrania najlepszego OC :kwasny:

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak Ci ktoś odwinie net-esa to masz 3 lata sądzenia się o zwrot kasy.

 

Zwrot jest zasadny wtedy, kiedy nie mogłeś wiedzieć, że produkt jest do bani, a jest. Np. monitor, który dostał huraoptymistyczne OPŁACONE recenzje w necie i nie mogłeś go sprawdzić przed zakupem (bo niby jak).

 

Kupując procesor wiesz, co kupujesz. I dostajesz to, za co zapłaciłeś. Żonglerka procesorami w celu znalezienia złotej sztuki jest według mnie cebulactwem. Potem ktoś dostaje Twoje rozpakowane procki, względnie uczciwy sklep jest konkretnie w plecy przez pana, który przebrał im połowę partii celem wybrania najlepszego OC :kwasny:

 

Zwroty są możliwe bez podania przyczyny to raz. Dwa nie mogłem wiedzieć, że produkt jest do bani. Prosiłem zresztą o nowszy batch, by była pewność, że to nie kwestia starego produktu. Trzy, procesor robiący tyle ile ma na pudełku to nie złota sztuka, a normalny model co udowodniłem i inni użytkownicy 3600X na forum (łącznie 4 sztuki robiące 4,4). Cztery, ktoś kupuje rozpakowany produkt z outletu? Przynajmniej wie, że ktoś go zwrócił bo miał wadę, jest gorszy i ma go dlatego w niższej cenie.

 

W tym temacie wszystko już zostało napisane.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że każdy z twoich 3600x robił tyle ile jest na pudełku czyli 3.8Ghz i również każdy łapał się w widełki do(up to/max) 4.4Ghz boost. Oczywiście wszystko według specyfikacji AMD.

 

Więc ja dalej po kilku dniach wałkowania nie wiem co to za wada i niezgodność z specyfikacją.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Taka, że każdy ma robić 4.4 na pojedynczym rdzeniu i robią, co widać po userach na forum i moim aktualnym 3600X.

 

A te gadki o "up to 4.4ghz" to zostały już tu 100x przemielone. Niech sobie każdy nie wymienia sztuki, która mu zrobi gwarantowanego 3.8 i boosta 3.81Ghz, bo to jest w widełkach niczym nieokreślonych w żadnych określonych warunkach.

 

Najwidoczniej też tylko cebula wymieniłaby procka który na pojedynczym rdzeniu robi 3.81. Hehehe. Bo "UP TO", AP TÓ, AP TÓ.

 

No to róbcie tak i wspierajcie firmę robiącą was w wała. Ja tego tolerować nie będę, mają być konkretni, mają dobrze określić wydajność procesora itd, a nie robić sobie tak duże widełki jak 600Mhz (4400-3800) i tak naprawdę każda liczba jest okej. Nie jest. 25Mhz bym podarował jakby robił 4375Mhz, ale nie 4300, bo przypominam wtedy taki 3600X 200zł droższy działa jak 3600 bez X. Ich dzieli 200Mhz włączonego PBO, nic więcej. 4-5% różnicy wydajności, a jednak dopłata spora. A jeszcze zabawniejsze, że na zwykłym 3600 da się PBO+200 często włączyć i chodzi jak 3600X, a nawet lepiej od niego :D

 

Mój Ryzen batch 1924 robi bez problemu 4200MHz bez żadnego OC. W Prime64 trzyma około 4GHz all core

 

 

09b075ffb970.png

 

Bo 3600 są okej. Tyle, że niektórzy tutaj powiedzą Ci, że masz selekta xD

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to było z tym wiatrem który w oczy wieje......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka, że każdy ma robić 4.4 na pojedynczym rdzeniu i robią, co widać po userach na forum i moim aktualnym 3600X.

 

A te gadki o "up to 4.4ghz" to zostały już tu 100x przemielone. Niech sobie każdy nie wymienia sztuki, która mu zrobi gwarantowanego 3.8 i boosta 3.81Ghz, bo to jest w widełkach niczym nieokreślonych w żadnych określonych warunkach.

 

Najwidoczniej też tylko cebula wymieniłaby procka który na pojedynczym rdzeniu robi 3.81. Hehehe. Bo "UP TO", AP TÓ, AP TÓ.

 

No to róbcie tak i wspierajcie firmę robiącą was w wała. Ja tego tolerować nie będę, mają być konkretni, mają dobrze określić wydajność procesora itd, a nie robić sobie tak duże widełki jak 600Mhz (4400-3800) i tak naprawdę każda liczba jest okej. Nie jest. 25Mhz bym podarował jakby robił 4375Mhz, ale nie 4300, bo przypominam wtedy taki 3600X 200zł droższy działa jak 3600 bez X. Ich dzieli 200Mhz włączonego PBO, nic więcej. 4-5% różnicy wydajności, a jednak dopłata spora. A jeszcze zabawniejsze, że na zwykłym 3600 da się PBO+200 często włączyć i chodzi jak 3600X, a nawet lepiej od niego :D

 

 

 

Bo 3600 są okej. Tyle, że niektórzy tutaj powiedzą Ci, że masz selekta xD

 

 

No właśnie, że według specyfikacji każdy ma robić 3.8Ghz czyli bazowy zegar.

 

Boost jest podany tylko jako maksymalny jaki może osiągnąć procek i określony do maksymalnej wartości 4.4Ghz, a nie gwarantowany po prostu zależy od wielu czynników np. danej sztuki procesora.

 

Nie moja wina, że łykasz marketing jak pelikan i uznajesz wartości up to jako gwarantowane, gdzie samo AMD ich nie gwarantuję w specyfikacji swojego produktu :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem...... jeżeli werbują produkt cyfra to już muszą gwarantować lub zastrzec gwiazdka iz tylko w konstelacji X jest UP to, a to wszystko jest zapewne w formie specyfikacji zapisane bo w USA raczej nie owijają w bawełnę tylko od razu leci pozew wiec to nie tak łatwo i beztrosko napisać na pudelku cyfrę i nie ponosić konsekwencji

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ehe. Zależny od sztuki procesora, a dzisiaj ludki na chłodzeniu box, z byle jaką płytą główną i tak mają te 4.4 i tak i tak :D

 

Po prostu to jest wytłumaczenie AMD w razie sprzedania bubla i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem...... jeżeli werbują produkt cyfra to już muszą gwarantować lub zastrzec gwiazdka iz tylko w konstelacji X jest UP to, a to wszystko jest zapewne w formie specyfikacji zapisane bo w USA raczej nie owijają w bawełnę tylko od razu leci pozew wiec to nie tak łatwo i beztrosko napisać na pudelku cyfrę i nie ponosić konsekwencji

 

No i AMD tak się zabezpieczyło, aby uniknąć pozwów, specyfikacja jest przez nich podana i warunki odpowiednio określone jeśli chodzi o działanie ich boosta :E

 

Pozwów dalej nie ma i pewnie nie będzie bo AMD tym razem wyciągnęło wnioski z wcześniejszych wpadek i raczej wszystko wygląda, że jest dopięte od prawnej strony na odpowiedni guzik :E.

 

Mogą siać dalej marketingowy zamęt :lol2:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i brawo, sami się zachowali jak janusze marketingu i prawa, byle wydoić klienta bublem i mieć czyste rączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest pluć po AMD za rzekome błędne informacje o produkcie, a sam sprzedajesz kartę z modyfikowanym biosem i twierdzisz, ze jest 3 lata gwarancji. Łamiesz warunki korzystania z produktu i formalnie tracisz gwarancję. Jesteś zwykłym Kali co ukraść krowa to dobrze. Szkoda że do Ciebie to nigdy nie dotrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bzdury. Wgrywasz stary bios i nic nie tracisz, zerowy problem. Daj takie samo, tak samo proste rozwiązanie na boost?

 

Zresztą wgrałem już stary, bo po co mają ludzie kombinować. Sami sobie to zrobią na własną odpowiedzialność :)

 

A pluć należy, bo zrobili głupią zagrywkę pomimo tego, że zrobili fajne procesory.

 

Takiego 3600X w ogóle nie powinno być na rynku z tymi osiągami i nawet niegwarantowanym 4.4 xD

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up ciekawe jak wgrasz sobie sam ten oryginalny bios jak GPU ci padnie na amen :E

 

Fajnie jest pluć po AMD za rzekome błędne informacje o produkcie, a sam sprzedajesz kartę z modyfikowanym biosem i twierdzisz, ze jest 3 lata gwarancji. Łamiesz warunki korzystania z produktu i formalnie tracisz gwarancję. Jesteś zwykłym Kali co ukraść krowa to dobrze. Szkoda że do Ciebie to nigdy nie dotrze.

 

Dokładnie jak napisałeś nie tylko AMD januszuje. Zwykli użytkownicy też GPU po modyfikacji biosu = 0 lat gwarancji :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeee intel po skalpie ma nadal gware wiec mozna uznac ze Gwarancja to forma umowna :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Up ciekawe jak wgrasz sobie sam ten oryginalny bios jak GPU ci padnie na amen :E

 

Nie padnie, nie bądźmy takimi pesymistami :D jak sam bios padnie to jest drugi - dualbios i mamy kolejny. Także gwara jest.

 

A jak ktoś się aż tak boi to niech nie wgrywa biosu od XT, niech każdy na własne ryzyko robi.

 

Z boostem żadne ryzyko, loteria czy bubla dostaniesz czy nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...