Skocz do zawartości
Reute

Ryzen 3600 różnica między poszczególnymi sztukami

Rekomendowane odpowiedzi

czy ja dobrze widzę w tych twoich super testach 3650 robi lepszy wynik niż 4150? to jż w ogóle parodia takiego testowania :lol2:

Źle widzisz bo On porównał podkręconego Ryzen 5 1600AF@ 4150Mhz do Ryzena 5 3600@ 3650Mhz.

W benchmarku obydwa procesory idą łeb w łeb natomiast w rozgrywce, które przedstawił na screenach widać ewidentnie, że R5 3600@ 3650Mhz jest znacznie wydajniejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no faktycznie, moje niedopatrzenie, ale zerknij ile na tym 1600af 4150 karta śmiga, zaledwie 70%

w dalszym ciągu chciałbym zobaczyc test r5 3600 4150 vs 4450 w tej grze, bardzo mnie ciekawi, ile te megaherce dadzą mu fpsów więcej ;)

imo strasznie kiepskie miejsce do testowania sobie doamdor upatrzył, typowo graficzne, to jak testowanie bf5 na mapie z singla :E

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie, moje niedopatrzenie, ale zerknij ile na tym 1600af 4150 karta śmiga, zaledwie 70%

w dalszym ciągu chciałbym zobaczyc test r5 3600 4150 vs 4450 w tej grze, bardzo mnie ciekawi, ile te megaherce dadzą mu fpsów więcej ;)

imo strasznie kiepskie miejsce do testowania sobie doamdor upatrzył, typowo graficzne, to jak testowanie bf5 na mapie z singla :E

 

U mnie i 3600 potrafił dropnąć do kilku fpsów w multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no faktycznie, moje niedopatrzenie, ale zerknij ile na tym 1600af 4150 karta śmiga, zaledwie 70%

w dalszym ciągu chciałbym zobaczyc test r5 3600 4150 vs 4450 w tej grze, bardzo mnie ciekawi, ile te megaherce dadzą mu fpsów więcej ;)

imo strasznie kiepskie miejsce do testowania sobie doamdor upatrzył, typowo graficzne, to jak testowanie bf5 na mapie z singla :E

 

Dokładnie o to chodzi - 1600AF nie jest w stanie nakarmić GPU które pracuje na 70% swoich możliwości, a 3600 jest na tyle szybki , że ograniczeniem jest karta graficzna.

Edytowane przez michaelius33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi - 1600AF nie jest w stanie nakarmić GPU które pracuje na 70% swoich możliwości, a 3600 jest na tyle szybki , że ograniczeniem jest karta graficzna.

zgodziłbym sie z tobą jakby tam z 80-90% uzycia cpu było a tam nawet 40% nie ma, gra jest tak zje..na, dodatkowo na amd cepach gorzej chodzi no i ta śmieszna stodoła do testów - Doamdor powinien jakąś rozpierduchę zrobić , atak na jakiś posterunek i to nagrać, wtedy moglibyśmy o mocy cpu podyskutować

już w tym benchu więcej sie dzieje, niż tym miejscu testowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FC5 różnica między moim AF'em a Doamdora R3600 to odpowiednio 115 vs 118 fps

to nie jest powód do tworzenia teori o wykarmianiu

 

 

być może w innych grach będzie inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś myśli że na 1600AF FPS spadnie poniżej progu płynności a na 3600 nie to jest w błędzie. To są porównywalne procesory. 3600 nie jest 2x szybszy od 1600AF. W programach w najlepszym wypadku to 150% wydajności. W grach 10% max 20% ale tylko przy hi-end GPU. Przy low-end lub mid-end GPU nie będzie prawie żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach 10% max 20% ale tylko przy hi-end GPU. Przy low-end lub mid-end GPU nie będzie prawie żadnej różnicy.

Jeżeli lokacja w grze będzie typowo procesorowa to nawet na RTx2060 zobaczysz sporą różnicę a w wielu grach są takie miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lokacja w grze będzie typowo procesorowa to nawet na RTx2060 zobaczysz sporą różnicę a w wielu grach są takie miejsca.

Ale to badanie typu "sztuka dla sztuki". To nie te czasy co na jednym procku jest 40 a na drugim 120. Dla gracza "po taniości" żadna różnica między 80 a 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to badanie typu "sztuka dla sztuki". To nie te czasy co na jednym procku jest 40 a na drugim 120. Dla gracza "po taniości" żadna różnica między 80 a 70.

Jak zmierzysz 1% i 0.1% fps to się zdziwisz jaka jest różnica po między tymi procesorami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmierzysz 1% i 0.1% fps to się zdziwisz jaka jest różnica po między tymi procesorami ;)

1600AF nie jest zły. Nie demonizujmy że żeby pograć trzeba mieć 3600 a 1600AF się nie nadaje. Dobrze o tym wiesz. Dla mnie są dwa stany. Albo procesor jest wystarczający do gier w jakie gram lub rzeczy które robię albo nie jest. Dla 98% ludzi 1600AF wystarczy do wszystkiego co robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś myśli że na 1600AF FPS spadnie poniżej progu płynności a na 3600 nie to jest w błędzie. To są porównywalne procesory. 3600 nie jest 2x szybszy od 1600AF. W programach w najlepszym wypadku to 150% wydajności. W grach 10% max 20% ale tylko przy hi-end GPU. Przy low-end lub mid-end GPU nie będzie prawie żadnej różnicy.

 

 

ZEN i ZEN+ działają kiepsko w grze FC5, dopiero na ZEN2 można pograć komfortowo z wysokim i stabilnym fps. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZEN i ZEN+ działają kiepsko w grze FC5, dopiero na ZEN2 można pograć komfortowo z wysokim i stabilnym fps. ;)

Zawsze można detale obniżyć i mieć gdzieś. Wszystko trzeba mieć zawsze na max w 144Hz? :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można detale obniżyć i mieć gdzieś. Wszystko trzeba mieć zawsze na max w 144Hz? :E :E :E

 

 

Problem leży po stronie CPU, a nie GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600AF nie jest zły. Nie demonizujmy że żeby pograć trzeba mieć 3600 a 1600AF się nie nadaje. Dobrze o tym wiesz. Dla mnie są dwa stany. Albo procesor jest wystarczający do gier w jakie gram lub rzeczy które robię albo nie jest. Dla 98% ludzi 1600AF wystarczy do wszystkiego co robią.

 

Jest nawet bardzo dobry - w porównaniu do Bulldozerów, Pentiumów czy zablokowanych nisko taktowanych i3.

 

Ale nie róbmy sobie jaj, że proc o IPC Haswella i taktowaniu circa 4100 MHz wystarczy do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można detale obniżyć i mieć gdzieś. Wszystko trzeba mieć zawsze na max w 144Hz? :E :E :E

A co Ci da zmniejszenie detali jak problem leży od strony procesora :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet bardzo dobry - w porównaniu do Bulldozerów, Pentiumów czy zablokowanych nisko taktowanych i3.

 

Ale nie róbmy sobie jaj, że proc o IPC Haswella i taktowaniu circa 4100 MHz wystarczy do wszystkiego.

 

no własnie tu jest problem bo większość randomowych userów zamyka go razem z ddr 3200mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak grałem w FC5 na r5 2600 to rtx2060 w FHD bez skalowania miała prawie takiego samego bottlenecka jak na FX-8350 podkręconym do 4.6ghz :E dopiero na 3600 chodzi elegancko, nie piszczcie że na 1600af działa podobnie w tej grze do 3600 bo to jest bzdura

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak komp nieogarniety to nie ma sie co dziwic

porównywanie Fxa do Zen+ nawet nie skomentuje

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak komp nieogarniety to nie ma sie co dziwic

porównywanie Fxa do Zen+ nawet nie skomentuje

nie porównuje tych procesorów tylko działanie FC5 na starszych ryzenach

zobacz jak użycie gpu spada po wejsciu na quada lub przy jakieś strzelaninie w 1080p i to przy 1070 to samo zjawisko było u mnie Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nawet nie chce mi sie oglądac tego filmiku jak zobaczyłem na jakich pamięciach jest konfig

O zegarze nie wspominam bo tam już duzej roznicy nie ma

 

Tak ze kolego z calym szacunkiem ale to jest kompletnie nietrafione porownanie

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdzić możesz i tak masz chyba 14 dni na zwrot. Obecnie są już sztuki 2013 i wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dostępne w Proline.

Zdjęcie proca kupionego na promo w xkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wsadzaj i kręć :) to sztuka z listopada to jest szansa, że nie będzie taka zła.

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...