Skocz do zawartości
Reute

Ryzen 3600 różnica między poszczególnymi sztukami

Rekomendowane odpowiedzi

eeeeeeeee intel po skalpie ma nadal gware wiec mozna uznac ze Gwarancja to forma umowna :lol2:

 

Dokładnie forma umowna. Ale z drugiej strony sprzedając takie zmodyfikowane GPU i zaznaczając, że dalej posiada 3 lata gwarancję to ty jako nawet prywatny sprzedawca za nią odpowiadasz. Bo oficjalnie ją dajesz :E

 

W życiu bym nie umieścił takiego zapisu w ogłoszeniu(które jest jednocześnie umową), sprzedając GPU po modzie :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaczyna się komentowanie ogłoszenia, zamiast trzymanie tematu o AMD i różnych sztukach tych samych procków heheheh.

 

Powtarzam, biosy są już domyślne, żeby jakiś biedak potem problemu nie miał, że nagle mu się karta wysypie na amen, czarny ekran śmierci, a on ma bios od XT :D Tyle, że i tak był szczerze o tym poinformowany, więc fair, na własną odpowiedzialność.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie chodzi o biedaka co kupi, a o to, że umieszczając takie zapisy przy sprzedaży allegro, sam się prosisz o kłopoty jeśli producent nie uzna gwarancji to kupujący na 100% od ciebie odzyska kasę za uszkodzone GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To nawet nie chodzi o biedaka co kupi, a o to, że umieszczając takie zapisy przy sprzedaży allegro, sam się prosisz o kłopoty jeśli producent nie uzna gwarancji to kupujący na 100% od ciebie odzyska kasę za uszkodzone GPU.

 

Niby z jakiej racji jak było napisane, że jak nie wgrasz domyślnego biosu to tracisz gwarę? :D czym jest własna odpowiedzialność i czytanie ze zrozumieniem?

 

Czyli - gwara jest POD WARUNKIEM wgrania domyślnego biosu, lub poproszeniem o to sprzedawcy, by takowy wgrał wcześniej. Wszystko szczerze, fair i sprawiedliwie :) Masz pełen konkret. I co najlepsze jest to bardzo prosta rzecz do zrobienia.

 

A nie jakieś AMDowskie zawiłości o specyficznych (ale niepowiedzianych wcale jasno) warunkach, modelu i dzikich wężach busta XD

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wykładasz jak kawę na ławę, że sam ingerowałeś w GPU podkręcając jego parametry przez modyfikację biosu i przy tym oferując 3 lata gwarancji to jesteś spalony :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

XDDD

 

Nie, to znaczy, że jestem szczery, konkretny, fair i sprawiedliwy :D Jak ktoś chce gwarę to wraca na domyślny bios i tę gwarę ma, taką jaką mu się należy. Miał kompletne info.

 

Zresztą już wróciłem na domyślne biosy żeby nie było takich płaczów :D ojej bios zmienił, bo ma dualbios i taką możliwość darmowej wydajności, ojej trzeba powrócić na stary by gwarę uznali xD straszne.

 

No ale ładny offtopic robicie :D

 

@down

 

Nie somdze somsiedzie :E zresztą jak każdy chciałby być taki święty, to by sprzętu nie podkręcał nawet, bo to grozi utratą gwarancji, a że nie da się tego sprawdzić... ilu ludzi odesłało zepsute karty kręcone? :D sprawa thrafia do phrokhurahtury hehe.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XDDD

 

Nie, to znaczy, że jestem szczery, konkretny, fair i sprawiedliwy :D Jak ktoś chce gwarę to wraca na domyślny bios i tę gwarę ma, taką jaką mu się należy. Miał kompletne info.

 

Zresztą już wróciłem na domyślne biosy żeby nie było takich płaczów :D ojej bios zmienił, bo ma dualbios i taką możliwość darmowej wydajności, ojej trzeba powrócić na stary by gwarę uznali xD straszne.

 

No ale ładny offtopic robicie :D

 

a nie pomyślałeś ze IC może mieć zegar...... :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mój temat ładnie się rozwinął. Niestety z mojej strony wszystko stanęło w miejscu. Po aktualizacji BIOSu moja płyta MSI B450M PRO-VDH MAX umarła i trafiła do serwisu :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury. Wgrywasz stary bios i nic nie tracisz, zerowy problem. Daj takie samo, tak samo proste rozwiązanie na boost?

Prawnie już straciłeś gwarancję bo wgrałeś bios od innego modelu więc nie gadaj bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawnie już straciłeś gwarancję bo wgrałeś bios od innego modelu więc nie gadaj bzdur.

 

xD

 

Ten co podkręcał kartę też prawnie stracił, a w praktyce nie :D Gwara normalnie jest.

 

Widzę, że mój temat ładnie się rozwinął. Niestety z mojej strony wszystko stanęło w miejscu. Po aktualizacji BIOSu moja płyta MSI B450M PRO-VDH MAX umarła i trafiła do serwisu :cry:

 

Z Windowsa aktualizowałeś bios?

 

I pytanie czy tutaj uszkodzenie jest z winy użytkownika? Hę?

 

Wojownicy moralności i praworządności, tzw. wszyscy święci, powinni interweniować :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem z czajny ryża 3600 w wersji "new" "oem". Jak widziałem z fidbaka ludzie dostają różne daty produkcji. Ciekawe :) Użyłem kodu i wyszedł mnie 162 USD czyli ~620zł. Miałem 3500X i faktycznie do gier super opcja (jak wiadomo AMD zadziałało i wstrzymano sprzedaż poza Chiny tego procesora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja z poziomu BIOSa. Doszło do 100%, nastąpiło ponowne uruchomienie i trup. Wiatraki się uruchamiały, ale nic dalej. W każdym swoim kompie aktualizowałem BIOS i pierwszy raz takie coś mnie spotkało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości? Jaka płyta? Strzelam na asrocka :) Jak coś to idź tam gdzie elektrykę naprawiają, niech Ci za 10zł wylutują kość bios, wyślij do zaprogramowania albo całą płytę to wylutują zaprogramują i wlutują. Easy. Ale z 60-70 w plecy jesteś.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI ma flashback warto ponownie wrzucić bios nawet inny. Można to robić prosto z pena bez proca nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI ma flashback warto ponownie wrzucić bios nawet inny. Można to robić prosto z pena bez proca nawet.

 

Próbowałem, bez rezultatu. Płyta poszła na gwarancję. Czytałem, że niestety z MSI ludzie mają takie problemy po aktualizacji nawet z poziomu Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to po prostu pech albo wina samego pendrive.

 

Przekatowałem u siebie wszystkie BIOSy od początkowego H0, czyli premierowego aż do H5, po drodze nawet jedna BETA była i wszystko OK ale wierzę w to, że taka sytuacja jak u Ciebie może mieć miejsce.

Najgorsze jest to, że nie wiadomo co spowodowało ten problem i wątpię by serwis też to ustalił ale może uda im się reanimować płytę bo mają swoje magiczne programatory, ew. wymienią kość BIOS na nową a jak się im nie będzie chciało to dostaniesz całkowicie nową płytę główną lub w ostateczności zwrot pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej x570 miałem chyba z 15 biosów w tym większość była Beta. Używałem dwa serewery FTP MSI i dwa razy serwis chinoli. Kilka oczywiście oficjalnych ze strony. Też nie miałem problemów z aktualizacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dostanę zwrot pieniędzy lub nową sztukę, to raczej sprzedam ją i zakupie droższą wersję płyty MORTAR. Zauważyłem, że posiada ona dedykowany przycisk do flashu biosa i łatwo ją odratować w przypadku jakiegoś problemu.

 

Edit:

Dziś zakupiłem w ProLine 3600X za niecałe 900 zł z wysyłką. Temat sam się rozwiązał :D

Oryginalne chłodzenie i Game Pass z grą nie są mi potrzebne, więc sam CPU powinien mnie wynieść 800 zł :D

Edytowane przez Reute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to po prostu pech albo wina samego pendrive.

 

Przekatowałem u siebie wszystkie BIOSy od początkowego H0, czyli premierowego aż do H5, po drodze nawet jedna BETA była i wszystko OK ale wierzę w to, że taka sytuacja jak u Ciebie może mieć miejsce.

Też nie miałem żadnego problemu z flashbackiem na MSI, więc widać ktoś tu pechowo trafił.

Ciekawe co z tego wyniknie w serwisie i jak się do tego ustosunkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja z poziomu BIOSa. Doszło do 100%, nastąpiło ponowne uruchomienie i trup. Wiatraki się uruchamiały, ale nic dalej. W każdym swoim kompie aktualizowałem BIOS i pierwszy raz takie coś mnie spotkało...

A jak zachowywał się pen podpięty do portu flashback? mignął 3 razy i koniec czy migał długo i szybko? U mnie dopiero 4 pendrive zadziałał i to taki 12 letni :E a nowsze mignęły 3 razy i to by było na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zachowywał się pen podpięty do portu flashback? mignął 3 razy i koniec czy migał długo i szybko? U mnie dopiero 4 pendrive zadziałał i to taki 12 letni :E a nowsze mignęły 3 razy i to by było na tyle.

Nawet nie sprawdzałem ja się zachowywał bo płyta wykryła go bez problemu. Na wyłączonym komputerze włożyłem pena, odpaliłem kompa, wszedłem w BIOS, dalej w zakładkę flash. Dostałem zapytanie czy na pewno chce wejść w zakładkę flash i zrestartować PC, wybrałem ok, komp się zrestartował, aktualizacja ruszyła, doszła do końca, nastąpił reset i już nic na ekranie się nie pojawiło. Wentylatory ruszyły, ale nawet buzzer nie wydał dźwięku. Restartowałem płytę zworką, próbowałem zostawić płytę odpaloną na dłużej, próbowałem podłączać pena ze starym biosem - bez rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie sprawdzałem ja się zachowywał bo płyta wykryła go bez problemu. Na wyłączonym komputerze włożyłem pena, odpaliłem kompa, wszedłem w BIOS, dalej w zakładkę flash. Dostałem zapytanie czy na pewno chce wejść w zakładkę flash i zrestartować PC, wybrałem ok, komp się zrestartował, aktualizacja ruszyła, doszła do końca, nastąpił reset i już nic na ekranie się nie pojawiło. Wentylatory ruszyły, ale nawet buzzer nie wydał dźwięku. Restartowałem płytę zworką, próbowałem zostawić płytę odpaloną na dłużej, próbowałem podłączać pena ze starym biosem - bez rezultatu.

Mi chodzi o flash back a nie o mflash z poziomu biosu, chodzi o to czy próbowałeś ratować flashbackiem jak zachowywała się dioda z tyłu przy usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o flash back a nie o mflash z poziomu biosu, chodzi o to czy próbowałeś ratować flashbackiem jak zachowywała się dioda z tyłu przy usb

Tego nie próbowałem. Zdaje się, że MSI B450M PRO-VDH MAX nie obsługuje tego typu flashu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem Ryzena 23.01.2020 z morele i Moja sztuka robi 4,3 Ghz na napięciu 1,26V

Generalnie co do starszych rewizji się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 4,3ghz 1,26v to takie full stabilne occt czy tylko weszłeś do windy i gre jakąś odpaliłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...