Skocz do zawartości
Reute

Ryzen 3600 różnica między poszczególnymi sztukami

Rekomendowane odpowiedzi

Ryzen 5 3600 1949PGT - ma ktoś sztukę z podobną/bliską datą produkcji i może się wypowiedzieć na temat potencjału OC? Zanim zacznę się bawić chciałem wiedzieć mniej więcej czego mogę się spodziewać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie? Podkręc to zobaczysz, każda sztuka inna, 1947 podkręcał mi się lepiej niż 2006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 3600 1949PGT - ma ktoś sztukę z podobną/bliską datą produkcji i może się wypowiedzieć na temat potencjału OC? Zanim zacznę się bawić chciałem wiedzieć mniej więcej czego mogę się spodziewać :E

 

 

Mój 1948SUT 4,3ghz-1,275V 4,4ghz-1,325V IF leci na 1900Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie? Podkręc to zobaczysz, każda sztuka inna, 1947 podkręcał mi się lepiej niż 2006.

No fakt. Moja sztuka chyba z tych słabszych. 4.2GHz@1.3V. Na 4.3GHz@1.4V nie ma stabilności, Cinebench się wykrzacza. Jakieś podpowiedzi jakie opcje w BIOS zmienić żeby ugrać coś więcej? Ostatni raz w OC bawiłem się za czasów Core 2 Duo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co możesz zrobić to sprawdzić OC przez CCX. Skoro nawet 1.4V mu nie pomaga to znaczy, że trafiłeś cienką sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem 1949PGT i nie ma tragedii o dziwo. 4.3 przy 1.15, 4.4 przy 1.25 ( napięcia pod obciążeniem po vdropie, stabilne po 30 min OCCT ). Jak twój nie chce się kręcić to przynajmniej znajdź jak najniższe napięcie dla 4.1 lub 4.2 żeby temperatura i pobór spadły, a do tego ramy na 3800 1:1 :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka taka sobie. Może potencjał OC nie jest tragiczny ale jednak trzeba do tego użyć sporego vcore.

maksymalne OC: 4.35 GHz / 1.432v

a w trybie 24/7 to: 4.2 GHz przy 1.34v

Nie powiem jaki mam batch, bo cpu siedzi już pod coolerem od dłuższego czasu.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragiczna sztuka tak szczerze ;E taka sama jak moja premierówka 1927sus 4.2 i nic więcej na 1.34v i to było gamestable o AVX nie bylo mowy o stabilności :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Postanowiłem sprawdzić mojego 2019PGS i udało mi się uzyskać 4.2GHz na 1.28V. Testowałem w prime95 ponad godzinę, niby wszystko spoko,  maksymalna temperatura 82 stopnie, w spoczynku 37-50. Chciałbym spróbować jeszcze zejść z napięciem (prime95 przy 1.25V po pół godziny rzucił blue screena). Jak u Was wygląda sprawa z Load Line Calibration? Ustawiacie tam coś ręcznie czy kręcicie na auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od twojej płyty głównej. W MSI B450 niezłym ustawieniem jest LLC3. 

BTW. To już druga sztuka 2019, która podkręca się fatalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lokii napisał:

Hej,

Postanowiłem sprawdzić mojego 2019PGS i udało mi się uzyskać 4.2GHz na 1.28V. Testowałem w prime95 ponad godzinę, niby wszystko spoko,  maksymalna temperatura 82 stopnie, w spoczynku 37-50. Chciałbym spróbować jeszcze zejść z napięciem (prime95 przy 1.25V po pół godziny rzucił blue screena). Jak u Was wygląda sprawa z Load Line Calibration? Ustawiacie tam coś ręcznie czy kręcicie na auto?

Po pierwsze to nie testuj ryzena prime bo bezsensownie rozwalasz sobie stabilność przez temperaturę, wystarczy ci 10min OCCT nawet bez avx zamiast dowalać niewiadomo jakie vcore i niższy zegar pod stabilność z AVX :E ta sztuka zapewne zrobi 4.3 przy tych 1.25v w normalnym użytkowaniu 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tym sposobem (LLC3 + nie testując w prime95 :D) udało się zejść do 1.23V przy 4200MHz. Próbowałem 1.22V ale tam około 10 minuty pojawiło się 150 błędów. Mogę założyć, że jest już okej czy może wrzucić jakiś test z avx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lokii

Nie wrzucaj avx/2, bo błędy się posypią, a nic Ci to nie da.

Ja mam non-avx 4,2 na 1.11V i działa tak cały czas bez żadnych problemów.
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Weźcie normalnie jak ludzie puśćcie Blender classroom 4k , do tego intel burn test z próbką 6144mb i 10 przelotów, ja puszczałem dodatkowo y-cruncher , jak mi tą trójcę przeszło, to miałem skałę wszędzie, nawet aktualizacja windowsa tego nie zmieniła. 

A jak kręcicie tak na słuch, wejdzie jakaś łatka/aktualizacja i macie procesor już niestabilny, i potem wyrastają bujdy na resorach, że ryzeny to degradujące się gówno, a jak ktoś leci na skraju stabilności, to każda lekka zmiana, nawet temperatury w pokoju, może wywalać na plecy te procesory. Miałem parę ryzenów 3600, miałem w pompce wytyczne o max napięciu 1.325v , co się potocznie przyjęło jako bezpieczne. 1 cep u mnie prime95 small fft avx2 zaliczał, latał na daily 1.35v, był co drugi dzień katowany różnymi benchmarkami/testami stabilności, się nie zdegradował. Ale procesor miał cięzki żywot, co drugi dzień przyjmował kata na siebie, i działał super. Reszta była bardziej z głową używana, i też degradacji nie było. A raz nawet po moich testach stabilności, jedna łatka mi zdestabilizowała procesor, dokładnie zabrała mu 0.05v do tego samego taktowania, usunąłem aktualizację i problem znikł. A przy takim kręceniu no avx, to ten cpu będzie jeszcze bardziej czuły na wszystko. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, seba1995x napisał:

@Lokii

Nie wrzucaj avx/2, bo błędy się posypią, a nic Ci to nie da.

Ja mam non-avx 4,2 na 1.11V i działa tak cały czas bez żadnych problemów.
 

Dokładnie + to co novi powiedział o temperaturach nie potrzeba mieć stabilności z avx i dowalać napięć aby mieć tam w wypalarce stable przez 30 min :E dać tyle napięcia ile wystarczy najmniej do stabilności + dołożyć "oczko/dwa wyżej" dla pewności jak zrobi się cieplej tak jak teraz aby nie być na styk z napięciem, sam to przerabiałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avx2 occt  jest spoko, bo wiadomo kiedy imc robi kupę xD i nawet jak sypie błędami to imo warto puścić na na 20 minut jak się nie wyłoży to ccd nie jest problemem a if/imc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja trafiłem dosyć dobrą sztukę, bo robi 4,5GHz przy 1,28125v w Ryzen Master, przechodzi Cinebench i około 30min w OCCT - Zestaw dużych danych z Avx2 oraz zestaw małych danych danych bez Avx, tylko małe dane + avx2 wywalały błędy i temperatura podchodziła pod 90 stopni, więc uważam że jest stabilnie. Pogdałem też z 30min w Shadow of the tomb raider i było wszystko ok. 

Tak z drugiej strony to chyba trafiłem na słabą sztukę ballistixów red 3000MHz CL16, bo jak w biosie ustawiłem je na 3600 i resztę zostawiłem na auto to po restarcie był tylko czarny ekran i żeby odpalić kompa musiałem zresetować biosa przez wyciągnięcie baterii. Jak przy każdej niestabilności będę musiał resetować bios to już wolę w ogóle nie podkręcać pamięci.

Edytowane przez Paweł0790

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 3600 robi 4.4 na 1.2V kilka godzin z AVX.

Więcej nie chcę, bo chłodzenie może nie dać rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 29.06.2020 o 19:25, Send1N napisał:

Tragiczna sztuka tak szczerze ;E taka sama jak moja premierówka 1927sus 4.2 i nic więcej na 1.34v i to było gamestable o AVX nie bylo mowy o stabilności :D

Oj tam od razu tragiczna.

1. Te 4.35 GHz / 1.43 v stabilnie robi, co jak na pierwsze rewizje jest raczej dobrym wynikiem. A i tak te ustawione napięcie jest według mnie nadal w normie (ja za takowe uznaje do 1.45 v maks na co dzień).

2. Dla mnie bez różnicy czy on przy moim "lajtowym" 4.2 GHz będzie miał 1.34 v czy 1.25 v. To i to jest sumarycznie i tak niskie.

Przy moim coolerze z sygnaturki i tak w stresie cep nie wychodzi poza 70 stopni przy 4.2/1.34 v, a przy 4.35/1.43 v nie wychodzi poza 77 stopni maksymalnie w syntetykach.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1.43v allcore na zenie w 7nm :E i przy tym max 77c na chłodzeniu o wydajności fortisa to ciekawa sprawa powiem ci :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując 3600 mam pewność że dostanę w miarę świeża rewizję ? Czy istnieje ryzyko że dostanę starucha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Siematoja napisał:

Czy kupując 3600 mam pewność że dostanę w miarę świeża rewizję ? Czy istnieje ryzyko że dostanę starucha ?

99% że niczego poniżej "z dwójką z przodu" nie wylosujesz, na magazynach nie ma już takich leżaków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno (trzy dni temu) jeden dżentelmen dostał 1925PGT. Kupiony w Proline. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś 3 tygodnie temu  znajomy dostał z jedynką z przodu  z media expert  ? ,nawet go nie wtajemniczałem  bo to człowiek dla którego komputerek to dalekie zainteresowanie ,pc złożony działa i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

he :E jak już lipiec 2020 jest to ładne jaja, raczej jak ludzie kupują to teraz już 4.4 i napięcie poniżej 1.3 nie jest niczym zaskakującym :E trafić takiego z 1 z przodu to trzeba mieć serio pecha xD Ewentualnie można losować legendarnie jak @novi z forum :D wpadł w wir takiego losowania że komora maszyny była pusta, nastąpiło zwolnienie blokady i przejście na intela :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...