Skocz do zawartości
Reute

Ryzen 3600 różnica między poszczególnymi sztukami

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką wartość napięcia polecacie dla nowych egzemplarzy 5 3600 przy ustawieniu taktowania 4.2 ghz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zależy od sztuki. Tak czy siak lepiej celować w nowych sztukach w 4.4-4.5 niż 4.2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Minciu napisał:

Przecież to zależy od sztuki. Tak czy siak lepiej celować w nowych sztukach w 4.4-4.5 niż 4.2. 

Koledze bardziej będzie potrzebna lepsza kultura pracy niż wydajność, dlatego niższe napięcie mile widziane 

Wiem że to zależy od sztuki ale zasugerować coś można ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli utrzyma 4.2Ghz przy 1.1V to znaczy, że masz dobrą sztukę.

Tak odnośnie niemożliwości dostania starocia z 2019 roku 8:E 

 

Edytowane przez Radio_Tirana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Siematoja napisał:

Koledze bardziej będzie potrzebna lepsza kultura pracy niż wydajność, dlatego niższe napięcie mile widziane 

Wiem że to zależy od sztuki ale zasugerować coś można ?

To już też mocno zależy jakiej stabilności oczekujesz bo to może być różnica nawet kilkudziesięciu mv zależy też jak masz dociśnięty ram itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Art385 napisał:

To już też mocno zależy jakiej stabilności oczekujesz bo to może być różnica nawet kilkudziesięciu mv zależy też jak masz dociśnięty ram itd. 

Niskie temperatury, kupiłem koledze ferę 3 jako chłodzenie więc z OC nie poszalejemy.

A tak btw to dostaliśmy sztukę 2020pgt więc chyba spoko :) jutro skręcamy, dam znać jak poszło 

Edytowane przez Siematoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiliście ostatnio nowego ryzena 3600? Jakiej daty produkcji można spodziewać się po zamówieniu 3600 w jednym z dużych sklepów internetowych?

Wyprodukowanych w 2020 roku czy nadal w 2019?

Przykład: rtveuroagd,komputronik,proline,xkom,avans,emag,xtreem.pl

Czy to prawda, że po 10 tygodniu 2020 roku znacznie trudniej jest trafić na dobrze podkręcający się egzemplarz, przy zachowaniu rozsądnego napięcia dla procesora np. 1.3, 1,35?

Podobno amd rozpoczęło segregacje lepiej wykonanych egzemplarzy? Które trafiają głównie do wersji x oraz przepłaconej xt?

Czy to jest potwierdzona informacja, czy zwykła plotka napisana przez któregoś forumowicza kilka stron wcześniej?

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwykła plotka. XT to jest najsłabszy bin, a ten najlepszy AMD w tajemnicy sprzedaje ciągle jako zwykły 3600. :boink:

 

  

W dniu 21.07.2020 o 10:23, arek1022 napisał:

Ja ostatnim razem prime używałem przy 7700k. A tak to lubię sprawdzać stabilność occt małe dane avx/avx2 (5-10minut). Ostatnio zmieniłem pastę z kryonaut na gelid gc extreme i temperatury spadły o ok. 5stopni w occt. 

 

A co do 3600 to moje ostatnie 3szt.

1. 2010sus - 4.3 i 1.35V niestabilne if max 1867 ( 

2. 2006sut - stock i problemy ze stabilnością. Ekran potrafił się wyłączać co kilka minut. Do tego przy co którymś uruchomieniu gubienie dysku lub zacinanie myszki. 

3. 2009sus - mam ustawiony na 4.375 1.25-1.28V (chyba tyle) IF max 1867. Powyżej 4.4 nie ustawiam, bo 4.5 nie jest stabilne poniżej 1.4V. A przy 4.4GHz wywala mi błędy w konsoli Csgo.  

Mam takie dziwne wrażenie że to może płyta nie chce puścić if1900. 

Dodatkowo chcąc sprawdzić max dla testu jednowatkowego w cb20 wyszło mi 535pkt przy 4.6GHz i 1.41XX. Zwiększenie napięcia lub obniżenie nawet minimalnie to odcięcie napięcia. A i zauważyłem że płyta odcina napięcie powyżej 1.42V. Za późno to zauważyłem, bo bym zwrócił ją 

 

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Pawcioo10 napisał:

Kupiliście ostatnio nowego ryzena 3600? Jakiej daty produkcji można spodziewać się po zamówieniu 3600 w jednym z dużych sklepów internetowych?

Wyprodukowanych w 2020 roku czy nadal w 2019?

Przykład: rtveuroagd,komputronik,proline,xkom,avans,emag,xtreem.pl

Czy to prawda, że po 10 tygodniu 2020 roku znacznie trudniej jest trafić na dobrze podkręcający się egzemplarz, przy zachowaniu rozsądnego napięcia dla procesora np. 1.3, 1,35?

Podobno amd rozpoczęło segregacje lepiej wykonanych egzemplarzy? Które trafiają głównie do wersji x oraz przepłaconej xt?

Czy to jest potwierdzona informacja, czy zwykła plotka napisana przez któregoś forumowicza kilka stron wcześniej?

Media Expert, 2012, na luzie IF 1900 oraz 4.5 Ghz 1.3V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtekbp89

Ja też mam 1945PGT i wcale nie jest taki zły. 4,2@1,1V i 4,4@1.225V. Do tego IF 1900.
Kupiony w RTV (OleOle).

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to był już dobry rocznik. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, seba1995x napisał:

@wojtekbp89

Ja też mam 1945PGT i wcale nie jest taki zły. 4,2@1,1V i 4,4@1.225V. Do tego IF 1900.
Kupiony w RTV (OleOle).

Mam to samo z Amazona, jutro będę kręcił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...