Skocz do zawartości
Reute

Ryzen 3600 różnica między poszczególnymi sztukami

Rekomendowane odpowiedzi

te 4,3ghz 1,26v to takie full stabilne occt czy tylko weszłeś do windy i gre jakąś odpaliłeś?

 

Dokładnie full stabilne robione testy. Co śmieszniejsze zaczynałem na 4400 GHz z napięciem 1,45 V to wysypywał się w occt po 30 sekundach. Stwierdziłem,ze nie da rady tyle. Później 1.3V i mnożnik na 43 i git stabilny. Wiec stwierdziłem ze obniżę jeszcze napięcie.Udało mi się zjechać na 1,26V ustawiam napięcie tylko offsetem. i git stabilny od wczoraj chodzi i nic się nie dzieje. Zauważyłem jednak ze płyta lekko podbija sobie napięcie tak o 200mV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie, mój 4200 przy 1,3v udało się ustabilizować, do 4300 1,39v muszę ustawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham a Ty swoje CPU z którego tygodnia masz? Początek produkcji czy coś świeżego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham a Ty swoje CPU z którego tygodnia masz? Początek produkcji czy coś świeżego?

Nie sprawdził na czapie przed montażem chłodzenia bo też byłem ciekawy jak kupił ;):E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie full stabilne robione testy. Co śmieszniejsze zaczynałem na 4400 GHz z napięciem 1,45 V to wysypywał się w occt po 30 sekundach. Stwierdziłem,ze nie da rady tyle. Później 1.3V i mnożnik na 43 i git stabilny. Wiec stwierdziłem ze obniżę jeszcze napięcie.Udało mi się zjechać na 1,26V ustawiam napięcie tylko offsetem. i git stabilny od wczoraj chodzi i nic się nie dzieje. Zauważyłem jednak ze płyta lekko podbija sobie napięcie tak o 200mV.

 

1.45v juz powoduje problemy z temperaturami dość poważne , spróbuj 4.4 1.35v :). Raczej masz jeszcze lepsza sztuke niz ja , jak ram masz ustawiony :)?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz dopiero zauważyłem, jak ci płyta podbija aż o 200mv (0,2v) to ty wcale tak małego napiecia nie masz przy tym 4300mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha ale jajka. Przyszedł mi z czajny (chin) ryzio 3600. Uwaga. 1938SUT! W szoku jestem. Czyli produkcja 16-22 Września 2019! A bałem się bo często były z tygodni 18-26 w fidbaku.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile rysiek od chinoli wychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile rysiek od chinoli wychodzi?

680 ale można zbijac kodami ktore raz na jakis czas sie pojawiaja. Mi wyszlo po użyciu jakiegoś kodu 620 PLN (i akurat dolar był za 3,79). Poza tym trzeba mieć dobrą kartę w dolarach by na przeliczeniu nie stracić. Ryzyko woootu jedynie wchodzi w grę ;)

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właścicieli 3600 poprosze o sprawdzenie jak boostuje przy pomocy hwinfo oraz fritz chess

 

U mnie słabo jednak. 3,9GHz jak obciążę mocno wszystkie rdzenie.

 

idhY6L1.jpg

 

 

Temperatury trochę wyższe niż 3500x 73-74 stopnie przy spartanie HE1024

jxKlc3G.jpg

 

 

Co dziwne w stresie 3600 pobiera 115W gdy R7 2700 (-0,1V) pobiera w takim samym stresie 87W (buda).

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz podobna sztuke do mojej, na auto co prawda mam 1,33-1,35 w occt i 92-94w, ale też do 3,925 boostuje

dawaj ją na 1,3v stałe i 4200 na all cores, będziesz miał chłodniej, oszczędniej i wydajniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz podobna sztuke do mojej, na auto co prawda mam 1,33-1,35 w occt i 92-94w, ale też do 3,925 boostuje

dawaj ją na 1,3v stałe i 4200 na all cores, będziesz miał chłodniej, oszczędniej i wydajniej

Napięcie mogę modyfikować offsetem tylko. Tania płyta nie pod OC.

 

Przy voltage na NORMAL idzie na 3,9 GHz. Jak ustawiłem na AUTO to idzie na 3,95Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ustaw x42 mnożnik i daj ofset (-) na 0,05 na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie spoko na 4,2GHz stałe +0,5V. Dziwny bios mam w tym gigusiu. Voltage na auto i mnożnik auto, idle 80W. Voltate +0,05V , mnożnik 42 i 40W w idlu.

 

jfPFvuJ.jpg

 

Napięcie zaje*** niskie przy 4,2, bardzo dziwne........... może na lepszej płycie by pohulał ten proc.

 

 

B373Cl4.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój też jest oszczędniejszy i wydajniejszy po OC niż na stcok :E

jak sobie znajdziesz minimalne napięcia dla tych 4200 (albo i wyżej) to dopiero ci sie banan na ustach pojawi ;)

tylko daj na minus offset a nie na plus, po kiego ci takie napięcie duże

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdzam watomierz i 39,3W. Szok. Czyli jednak niezła ta sztuka tylko bios gigowy jest gówniany (w koncu 240zl za plyte dalem). Jak widziałem w wyższych modelach gigabyte b450 - np. gaming x juz jest inny bios i układ sterujacy zasilaniem cpu. Jednak taki sam ISL95712. Czyli bios "overklokerski" jest po prostu w innych ;)

 

Temperatury spadły o 10 stopni. Szok.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te minimalne napięcie dla 4.2GHz to ma szukać w jakim sofcie stabilności? W Prime95 SmallFFT też może? Czy już nie bardzo ? :E

 

Adam działa Ci to?

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9TL0QvNzQ2MjIxL29yaWdpbmFsLzAxLVByaW1lLTk1LmpwZw-1.jpeg

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te minimalne napięcie dla 4.2GHz to ma szukać w jakim sofcie stabilności? W Prime95 SmallFFT też może? Czy już nie bardzo ? :E

 

Adam działa Ci to?

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9TL0QvNzQ2MjIxL29yaWdpbmFsLzAxLVByaW1lLTk1LmpwZw-1.jpeg

 

 

Nie działało.......... +0,048V (edie@3600 cl16). Od razu błędy. Przypomniało mi się że mam kapryśny edie, po zejsciu na 3400 jeden błąd po ok 1minucie prime. Po zejsciu pamieciami to samo. Ale ustabilizowałem te takty na +0,066V.

qCD80pg.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wygląda nieźle, 4.2GHz poniżej 1.2V ? u mnie by sie wywaliło pewnie jakby tylko pomyślał o wciskaniu guzika start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wygląda nieźle, 4.2GHz poniżej 1.2V ? u mnie by sie wywaliło pewnie jakby tylko pomyślał o wciskaniu guzika start.

No nawet nieźle ale ta pierwsza opcja byłaby fajniejsza ;) Jak widzisz procek działa jak złoto na płycie za 240zł. Nie potrzeba płyt 2 lub 3x droższych. Między +0,048V a +0,066V podskoczyła temperatura - 3-5 stopni ale....... co tam.

 

DyYI7bk.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że u mnie pyta za 900 + Custom LC o wartości znacznie większej niż Ryzen 3600 daje efekt taki, że i tak masz lepiej niż ja u siebie :lol2::E

 

Ciekawe czy ktoś jeszcze twierdzi, że nowe ryzeny 3600 nie są lepsze od pierwszych wypustów bo wciąż sprzedają badziewie? :D

 

 

U mnie na 4.2GHz potrzeba jakieś 1.4V na syntetykach, co skutkuje po 95*C na CPU :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym go jeszcze cisnął i sprawdził max na 1.35v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sprawdź wyniki w jakimś cb r15/20 czy nie za niskie napięcie, bo mże być stabilny ale zaniżać wyniki

ale i tak mega sztuka, pobiłeś noviego jak nic, 4200 poniżej 1,2v, szacun :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...