Skocz do zawartości
sting3572

FX-Audio DAC-X6,"trzeszczące" kolumny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mój problem to w/w DAC,po podłączeniu do laptopa HP Pavilion zaczynają "trzeszczeć" kolumny,wystarczy że podłącze do usb i natychmiast zaczynają się trzaski,mimo tego że kolumny nie są podpięte pod DACA tylko pod gniazdo słuchawkowe w laptopie,podpięcie kolumn pod DACA niczego nie zmienia,może będzie jaśniej:

 

kolumny podpięte pod gniazdo słuchawkowe w laptopie(jack 3.5mm)=>wpinam kartę(usb)=trzaski(karta podłączona pod zasilanie i włączona)=podpinam kolumny do karty=trzaski.

 

To samo się dzieje gdy najpierw podłącze kartę a potem kolumny,pod kartę lub gniazdo w laptopie,zmiana gniazd usb nic nie daje tak samo jak zmiana kabla zasilającego(z uziemieniem lub bez),bez podłączonej karty kolumny działają poprawnie.

 

Głośniki to Modecom MC-MSF15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, sprawdź pod innym kompem. Jak będzie ok to znaczy że problem jest z laptopem. Dokładnej przyczyny Ci nie wskażę, albo soft (sterowniki, DPC Latency i inne problemy) albo sprzęt (słabo ekranowane USB, uszkodzona płyta etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Ja mam podobny cyrk, kiedy podpinam kablem telefon do wzmacniacza. Nie muszę nie czego innego zapinać. Trzeszczy, jak wściekłe. Jak mam podpiętego dac, dvd i android box - cisza.

Trudno powiedzieć, o co chodzi, bo sprzęty są sprawne.

Czasem oglądam na YT kanał reduktora szumu. Kiedyś wspominał o pętli mas, które wywołują takie buczenie. Nie wiem, co można zrobić z tym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem problem pętli mas światłowodem (między PC a DAC). Przy jakimkolwiek połączeniu elektrycznym miałem problemy ( USB, FireWire, coax ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, sprawdź pod innym kompem. Jak będzie ok to znaczy że problem jest z laptopem. Dokładnej przyczyny Ci nie wskażę, albo soft (sterowniki, DPC Latency i inne problemy) albo sprzęt (słabo ekranowane USB, uszkodzona płyta etc.)

Podpiąłem pod inny laptop i dalej ten sam problem :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem problem pętli mas światłowodem (między PC a DAC). Przy jakimkolwiek połączeniu elektrycznym miałem problemy ( USB, FireWire, coax ).

Niestety w laptopie nie mam wejścia na optyka.

 

Pytanie,jeśli zasilacz mam 12V i 1A to mogę użyć 12V i 4A?gościu w sklepie twierdzi że bez problemu,na forach zagranicznych znalazłem dwa takie przypadki jak mój i pomogła wymiana zasilacza bo dołączony to podobno straszny szrot.

Edytowane przez sting3572

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszego bez problemu, po prostu nie wykorzysta tej mocy. Byle napięcie się zgadzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...