Skocz do zawartości
feres

Ocena Zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim , złożyłem zestaw i prosiłbym o ocenę zestawu czy coś zmienić czy wszystko jest w porządku :)

pc.png

 

Dziękuję z góry za każdą poradę :)

Edytowane przez feres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD wziąłbym microna 1TB za ~350zł, grafika na stronce xtreem jest 120zł tańsza, dorzuciłbym do ryzena 3600 lub przyciął parę zł na ten cel na monitorze. Ramy pewnie też idzie ciut lepsze znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor r5 2600 zamień na r5 1600 w wersji AF ta sama wydajność. Chłodzenie raczej niepotrzebne chyba, że podkręcasz procesor. Obudowę wybrałeś w wersji mniejszej nie wiem czy wszystko się pomieści :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660S pod 2560x1440? Daruj sobie ten pomysł.

 

1600AF

RX 5700 XT Gaming OC

MSI B450M PRO-VDH MAX

Crucial Ballistix

BX500 480GB

Supermo L2 550W

Regnum RG4

 

3600, morele

 

+ https://www.x-kom.pl/p/457277-monitor-led-27-samsung-c27jg50qqux-curved.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

Jak za drogo, to zejście do 75Hz. Chłodzenie dorzucisz z czasem.

 

2 opcja: R5 3600 + RTX 2060 + 24G2U5/BK, reszta pozostaje bez zmian.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zestaw ale pod 1440p zmień CPU na Ryzen 1600AF za ok. 440zl, to jest ten sam proc co Ryzen 2600, a zaoszczędzona kasę przesuń na GPU i weź rtx2060. Dysk Ssd tez możesz wziąć tańszy, za 200zl znajdziesz 480gb Pny lub kingstone, a kolejne 100zl do GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :) Jeszcze jedno pytanko mam , wyczytałem tu wcześniej na forum, żeby nie łączyć procków i grafy AMD bo w grach typu CS:GO występują ścinki. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak to jaki model RTX 2060 polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych dysków PNY, taniej jest lepszy BX500 w morelkach. RTX 2060 pod 1440p to kiepski pomysł, 5700XT znacznie wydajniejsza,

kwestia tych nieszczęsnych sterowników. Ten mit "nie łącz AMD z AMD" od czasów RX-ów się ciągnie.

 

CS-GO, platforma testowa intel, spójrz na minimalny FPS Radeonów: https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2019/lipiec/navi333/wykresy/csgo_1440p.png

Jak widzisz, nie tylko na Ryzenach takie cyrki, po prostu Radeony i Ryzeny 1 generacji są słabsze w tej grze.

 

Ale w takiej sytuacji to nie bierze się 1440p i słaby CPU, tylko Ryzen 3600 + RTX 2060 i FHD 144HZ

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mit w fhd. Z rx5700xt trzeba łączyć Ryzena 3600 i najlepiej go podkręcić.

Do cs go najlepiej połączyć w twoim budżecie Ryzen 3600 z RTX 2060. W 1440p jest już lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mit w fhd. Z rx5700xt trzeba łączyć Ryzena 3600 i najlepiej go podkręcić.

Do cs go najlepiej połączyć w twoim budżecie Ryzen 3600 z RTX 2060. W 1440p jest już lepiej.

 

A czy połączenie Ryzen 5 1600 + RTX 2060 również będzie w porządku? Bo ten 3600 juz troszkę przekracza mój budżet a nie chciałbym przerzucać kosztów na gorszy monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy połączenie Ryzen 5 1600 + RTX 2060 również będzie w porządku? Bo ten 3600 juz troszkę przekracza mój budżet a nie chciałbym przerzucać kosztów na gorszy monitor

Ryzen 1600AF, a nie zwykły czyli AE.

Jeżeli zależy ci głównie na CS Go to Ryzen 3600 będzie sporo wydajniejszy i wtedy połączyć do z GTX 1660 Super.

Jeżeli grasz w rożne gry, a nie głównie w CS to do 1440p spokojnie można brać Ryzen 1600af plus RTX 2060 lub rtx2060 Super / rx5700.

 

Jaki masz dokładnie budżet, poza monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1600AF, a nie zwykły czyli AE.

Jeżeli zależy ci głównie na CS Go to Ryzen 3600 będzie sporo wydajniejszy i wtedy połączyć do z GTX 1660 Super.

Jeżeli grasz w rożne gry, a nie głównie w CS to do 1440p spokojnie można brać Ryzen 1600af plus RTX 2060 lub rtx2060 Super / rx5700.

 

Jaki masz dokładnie budżet, poza monitorem.

 

Powiedzmy, że takie 3200 to max . Wyszło mi teraz coś takiego , czy coś byś jeszcze zmienił? Gram w rózne gry nie tylko w CS GO

 

pc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, tylko dołóż chłodzenie fera3 żeby CPU podkręcić do 4ghz na wszystkich rdzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...