Skocz do zawartości
leven

TrustedInstaller - wirus w firmowym komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W pracy na komputerze pojawił się wirus - tak to się chyba nazywa - pojawił się problem z TrustedInstaller.

Cały czas miele dyskiem i nie mogę normalnie pracować, nawet otwarcie programu biurowego/firmowego zajmuje całe minuty.

 

Jak się pozbyć tego czegoś ?

Jutro w pracy znowu będzie koszmar z tym TrustedInstallerem.

 

Teraz jestem w domu, ale jutro w pracy będę mógł np. wykonać skan w FRST, tylko nie mogę na forum wkleić logów, bo to firmowy komputer z danymi firmy.

 

Co robić ? !

 

W pracy mam WIN 7 pro x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trusted installer to może być część Windowsa. Korzysta z tego na przykład Windows Update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że to część systemu, bo to się dzisiaj pojawiło po aktualizacjach WIN 7, których miało już nie być XD

8 aktualizacji dzisiaj się pobrało i zainstalowało.

 

Może filutka pomoże :hmm:

 

Tylko nie mogę wklejać logów z firmowego komputera na forum :kwasny:

Jestem w kropce :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że to część systemu, bo to się dzisiaj pojawiło po aktualizacjach WIN 7, których miało już nie być XD

8 aktualizacji dzisiaj się pobrało i zainstalowało.

 

Może filutka pomoże :hmm:

 

Tylko nie mogę wklejać logów z firmowego komputera na forum :kwasny:

Jestem w kropce :(

 

Odinstaluj te aktualizacje zobaczy co się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę odinstalowywać aktualizacji, tylko przywrócić priorytet administratora.

System przez wcześniejszego użytkownika został zaniedbany poprzez wyłączenie aktualizacji.

Ja jestem teraz administratorem firmowego komputera i chcę mieć aktualny WIN7, który i tak już nie ma wsparcia.

Niech chociaż ma wszystko co powinien mieć do poprawnego działania z programami firmowymi, które są automatycznie aktualizowane.

 

Niech mi nie daj Boże przestanie działać program magazynowy i mam kaplice :( bo WIN7 nie ma wszystkich aktualizacji.

 

Napiszę do Filutki, może pomoże :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę odinstalowywać aktualizacji, tylko przywrócić priorytet administratora.

System przez wcześniejszego użytkownika został zaniedbany poprzez wyłączenie aktualizacji.

Ja jestem teraz administratorem firmowego komputera i chcę mieć aktualny WIN7, który i tak już nie ma wsparcia.

Niech chociaż ma wszystko co powinien mieć do poprawnego działania z programami firmowymi, które są automatycznie aktualizowane.

 

Niech mi nie daj Boże przestanie działać program magazynowy i mam kaplice :( bo WIN7 nie ma wszystkich aktualizacji.

 

Napiszę do Filutki, może pomoże :P

 

Pisz do kogo chcesz. Jeśli spowolnienie nastąpiło po aktualizacji to odinstalowanie ich wydaje się logiczne. Od tego, że przestanie coś działać są kopie bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopie... nie chcę ubytków w systemie, tylko rozwiązanie problemu.

Logi są, może wtajemniczeni w interpretacje pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Znaczne użycie pamięci (94% w czasie skanowania w FRST) zapewne powoduje mielenie dyskiem gdyż system korzysta wówczas z pamięci wirtualnej na dysku. Tym bardziej jeśli jest to HDD. Zobacz czy wyłączenie usługi Windows Update unormuje użycie pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie powinienem określić "komputer" :E

 

CPU - E5200

Asus - P5QL-AM

RAM - 667Mz dual 2x1 GB DDR2 CL 5

GPU - integra G41

HDD - WD 3200 aaks

WIN 7 pro 64

 

Znaczne użycie pamięci (94% w czasie skanowania w FRST) zapewne powoduje mielenie dyskiem gdyż system korzysta wówczas z pamięci wirtualnej na dysku. Tym bardziej jeśli jest to HDD. Zobacz czy wyłączenie usługi Windows Update unormuje użycie pamięci.

 

Tak, 2x1 GB RAM to za mało.

Kupię 2x2 kit DDR2, ale po wypłacie kurna.

 

Co z tym przejęciem, na własność systemu - TrustedInstaller ??

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Error: (01/17/2020 02:42:52 PM) (Source: WinMgmt) (EventID: 10) (User: )

Description: Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

Ściągnij MicrosoftFixit50688.msi stąd > http://www.mediafire.com/download/6hwcm6b77098cbb/MicrosoftFixit50688.msi

i go uruchom jako Administator.

-----------..---------------

 

nie chcę ubytków w systemie, tylko rozwiązanie problemu

Na forum "fixitpc" napisz PW do https://www.fixitpc.pl/profile/2-picasso/

czyli na jej profilu kliknij na "Wiadomość" (trzeba się chyba tam zarejestrować, by móc pisać do kogoś na PW)

Picasso zna się na tym najlepiej, ale nie ma gwarancji, że zechce Ci pomóc.

 

Picasso zamierza stworzyć możliwość pobierania zaległych aktualizacji Systemu WIN 7, ale to dopiero w przyszłości https://www.fixitpc.pl/topic/35035-koniec-wsparcia-microsoftu-dla-windows-7/?do=getNewComment

 

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij MicrosoftFixit50688.msi stąd > http://www.mediafire.com/download/6hwcm6b77098cbb/MicrosoftFixit50688.msi

i go uruchom jako Administator.

-----------..---------------

 

Nie rusza.

 

 

Na forum "fixitpc" napisz PW do https://www.fixitpc.pl/profile/2-picasso/

czyli na jej profilu kliknij na "Wiadomość" (trzeba się chyba tam zarejestrować, by móc pisać do kogoś na PW)

Picasso zna się na tym najlepiej, ale nie ma gwarancji, że zechce Ci pomóc.

 

Picasso zamierza stworzyć możliwość pobierania zaległych aktualizacji Systemu WIN 7, ale to dopiero w przyszłości https://www.fixitpc.pl/topic/35035-koniec-wsparcia-microsoftu-dla-windows-7/?do=getNewComment

 

F.

 

Picasso... taa byłem tam :) ale nie w tyn roku

 

 

Filutka ? czy ten diabeł przejmujący administracje systemu jest tak trudny do usunięcia ?

 

Systemowy intruz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...