Skocz do zawartości
Arxemi

RTX 2060 Super

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nosze się z zamiarem zmiany mojej obecnej przejściowej karty(rx 580 od Asusa 4GB) na coś w budżecie do 1600zł. Znalazłem na portalu aukcyjnym nową GeForce RTX 2060 Super Dual 8GB GDDR6 256bit Palita za 1599zł.

Jest to sprzęt nowy, jednak nie ma żadnej wzmianki o gwarancji, pakować się w to czy może brać ze sprawdzonego sklepu RX'a 5700 XFX, a może jakieś inne propozycje.

 

Komputer do full hd gry fps, sparowany z i5 9400f i 16gb ram 2666mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez gwarancji bym olał - nie warto.

 

RX 5700 ale raczej Sapphire Pulse - cena nie wygórowana i karta przyzwoita. Tyle że musisz wiedzieć na co się piszesz przy obecnych beta/alpha sterownikach AMD - bo inaczej tego nazwać nie można.

 

No i zapomniałem zapytać o budżet ale zakładam 1500 +/- 100

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez gwarancji nie bierz. Zawsze możesz szukać okazji po zwrotach w outletach x-kom, proshop. Ewentualnie rx5700 za 1500zł to też dobra opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi dokładnie o ta kartę z linku. Od 2 lat miałem tylko karty amd, ale ostatnio rzeczywiście przeglądając różne tematy widzę ze jest jakiś problem ze sterownikami stad tez decyzja o poszukiwaniu karty od zielonych. Niestety mój budżet sztywno kończy się na 1600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza ci to, że będzie bardzo głośna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zwracam uwagi na takie rzeczy jak głośność czy temperatura. Swego czasu kupowałem tylko karty z blowerem, bo podobały mi się z wyglądu. Komputer mam w osobnym pomieszczeniu, a gram w szczelnych słuchawkach na z dźwiękiem na maxa.

Komputera używam tylko do grania i wtedy też jest włączony, do całej reszty pokochałem Macbooka dziewczyny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak rtx 2060S, ale mam tą wersję chłodzenia od Palita przy gtx 1660, po uv jest ledwo słyszalny, temperatury max 60 st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz gral w 1080p w 60hz to bedzie tzw botelneck wiem bo mam zestaw i5 9400f z rtx 2060 super i pamieci 3200hz i w tej rozdzielczosci i w 60hz sa scinki.Do grania w 1080p np z monitorem 120hz lub wiekszym to ok.Do grania w 1080p z i5 9400f i w 60hz to gtx 1660ti swobodnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz gral w 1080p w 60hz to bedzie tzw botelneck wiem bo mam zestaw i5 9400f z rtx 2060 super i pamieci 3200hz i w tej rozdzielczosci i w 60hz sa scinki.Do grania w 1080p np z monitorem 120hz lub wiekszym to ok.Do grania w 1080p z i5 9400f i w 60hz to gtx 1660ti swobodnie wystarczy.

Ale głupotę napisałeś. Masz ścinki przez zbyt mocną kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje przy fhd ze względu na monitor 240hz kupiony pierwotnie do csa, kupiony na premierę za worek złota, wiec jeszcze długo długo nie planuje się go pozbywać i nie czuje potrzeby przesiadki na wyższa rozdzielczość tylko jak najwyższe fpsy w fhd. We wszystkie inne gry gram na drugim z lepsza matryca jednak tez fhd 144hz

Edytowane przez Arxemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale głupotę napisałeś. Masz ścinki przez zbyt mocną kartę?

A ja ci mowie.Wogole wiesz za co odpowiada karta graficzna bo chyba nie.Znajc sobie filmik na youtubie liptona z przed kilku lat tam ladnie mowi za co odpowiada grafika a za co procesor to raz.Druga sprawa mialem wczesniej r5 3600 z rtx 2060 gaming z kupiony odrazu po premierze wazystko smigalo jak trzeba wymienilem na i5 9400f bo denerwowaly mnie te problemy amd do tego karta rtx 2060super i co w te gry ktore wczesniej gralem na r5 3600 zaczely sie scinki rage 2 assasins cread orgin star wars fallen order.Ty myslisz ze grafika wszystko zalatwi.Mowimy tu o 1080p w 60hz.Jak znajde linki to podesle co i jak. Edytowane przez pb923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bredzisz kolego wyżej jak pewna @Ania i po opisie wnioskuje że to ta sama osoba :E

do r5 3600 czy i5 9400f możesz i 2070 dać i będzie ok, najwyżej karta sie przynudzi, ale nigdy ci mocniejsza nie spowoduje ścinek

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mialem wczesniej r5 3600 z rtx 2060 gaming z kupiony odrazu po premierze +wazystko smigalo jak trzeba+

wymienilem na i5 9400f

+bo denerwowaly mnie te problemy amd +"

Skomplikowane to jakieś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słow.Tutaj to tylko tematy o watki i zeby miec jak najlepsza grafike.Na jakich monitorach gracie.

Edytowane przez pb923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, zdegraduj sobie do gtx 1660 to ci przycinki znikną :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie sie smiac.Tutaj jest przeciez temat gdzie niektorzy pisza ze czasami moze zabraknac procka.Sa ludzie ktorzy pisza co i jak na wlasnych doswiadczeniach ale nie co nie ktorzy musza byc madrzejsi.Dlatego szkoda pisac bo to nie ma senau.

 

https://forum.pclab.pl/topic/1298944-Bottleneck-i59400F/

A tu masz wyjaśnione że i5 9400f nie będzie Ci ograniczał rtx2060

Ścinki prędzej mogą wynikać przez sterowniki nvidii niz przez ten cpu

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając inne tematy i filmiki na yt dochodzę do wniosku, ze w fhd rzeczywiście może być lipa przez procek a nie grafikę. Chyba na ten moment zamiast pchać w mocne gpu pogonie ta i5 i kupię i7 9700f i jakiegoś gtxa 1660 super, bo widziałem da się upolować w granicy 9 stówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając inne tematy i filmiki na yt dochodzę do wniosku, ze w fhd rzeczywiście może być lipa przez procek a nie grafikę. Chyba na ten moment zamiast pchać w mocne gpu pogonie ta i5 i kupię i7 9700f i jakiegoś gtxa 1660 super, bo widziałem da się upolować w granicy 9 stówek

Może być lipa w jakim sensie ? Ile dla ciebie FPS to lipa a ile nie ? :hmm:

Czy na i5 100 FPS to lipa a 130 FPS na i7 to nie lipa ? Czy 60 na i5 to lipa a na i7 68FPS to nie lipa ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na filmik z testami na yt dzisiaj gdzie gość porównywał 2 karty z serii rtx chyba 2070 i 2080 i w fhd przy i5 miały dokładnie taka sama liczbę fpsow

 

A co do ilości fps to satysfakcjonujaca ilość to 350-400 dla csgo ale to mam obecnie i fajnie by było mieć stałe 90+ w bf5 Na średnich :D

Edytowane przez Arxemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...