Skocz do zawartości
Piotrero

Ryzen 1200 + przyszłościowa płyta glowna

Rekomendowane odpowiedzi

Witma, do wyboru mam płyty MSI B450-A PRO MAX - 400 zł lub Gigabyte B450M DS3H - 275 zl nowe. Pytanie brzmi którą wybrać raczej nie chce robić oc, bardzo ważna jest dla mnie cena ale jak trzeba będzie to dopłacę do droższej wersji.

 

 

Chciałbym wiedzieć jak wygląda kompatybilność tych płyt z ryzenem 1200 i procesorami które wyjdą w przyszłości.

 

Podczas czytania tematów natknąłem się na stwierdzenia że w niektórych plytasz należy aktualizować bios. Czy w powyższych również musiałbym to robić ?

 

Może państwo macie lepszą propozycje płyty głównej będę bardzo wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B450M PRO-VDH MAX 260-270zł

Dobra, tania, nowa, bez konieczności zabawy z biosami, a i podkręcać można (ale nie trzeba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki plyta wyglada na wporzadku tylko martwi mnie micro atx wolalbym z atx czy poza rozmawiarmi jest jakas roznica ? BTW jak sprawdzic czy dany proce smiga na danej plycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki plyta wyglada na wporzadku tylko martwi mnie micro atx wolalbym z atx czy poza rozmawiarmi jest jakas roznica ? BTW jak sprawdzic czy dany proce smiga na danej plycie ?

 

Nie polecam do Ryzenów 1 generacji płyt MAX, gdyż działa to niestabilnie. Ja właśnie tak miałem. Nie dało się komputera używać bo mi wszystko działać przestawało.

 

Po przesiadce na Ryzena 5 3600 problem ustał.

 

Czyli producent płyty skupił się na Ryzenie 3 - generacji, a starsze procesory - na pewno 1 gen sobie olał.

 

Czyli jednym słowem jest skopany BIOS. I on odpowiada za takie jazdy bez trzymanki.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam do Ryzenów 1 generacji płyt MAX, gdyż działa to niestabilnie. Ja właśnie tak miałem. Nie dało się komputera używać bo mi wszystko działać przestawało.

Ten konkretny MSI nie robił problemów przy Ryzenie 1600 z 1gen więc nie wiem jaka płytę miałeś ani co się tam działo.

 

Dzieki plyta wyglada na wporzadku tylko martwi mnie micro atx wolalbym z atx

Płyta Gigabyte z 1 posta to też micro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten konkretny MSI nie robił problemów przy Ryzenie 1600 z 1gen więc nie wiem jaka płytę miałeś ani co się tam działo.

 

 

Płyta Gigabyte z 1 posta to też micro.

 

No chyba że mi morele sprzedało zwalony procesor. Poobserwuję jeszcze trochę jak płyta działa z nowym i im swojego wyślę na reklamację.

 

Wcześniej miałem MSI X370 Gaming Plus. Poszła też na reklamację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cena jest najważniejsza, to dobra opcja. Pewnie i tak nigdy na niej nie wsadzisz 3950X/4950X pod renderowanie 24h/dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Giga b450m-s2h. Super płyta. Faktycznie do OC nie jest zbyt dibra bo można vcore regulować ofsetem ale sekcja zasilania jest chłodna i wspiera wszystkie cpu na am4, jest radiator na cpu vrm, jest pci-e x1 nad slotem dla gpu (nie przysłania grafiki i nigdy nie koliduje z nią), jest bardzo stabilna. DS3H to prawie identyczna konstrukcja. Jeśli chcesz koniecznie pełny atx to bierz gigabyte b450 gaming x. Za 320 da się kupić nową. Nie jestem zwolennikiem msi na am4 bo jakoś te ich płyty są droższe a niewiele oferują. Asroka bym nie wziął bo nie wiem jak oni to robią ale w tych tanich mocno grzeją się sekcje zasilania cpu. Msi ma za to problem.z biosami. Gig nie jest najlepszy do oc ale za to jest najstabilniejszy moim zdaniem w niższej niż inne cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B450M PRO-VDH MAX 260-270zł

Dobra, tania, nowa, bez konieczności zabawy z biosami, a i podkręcać można (ale nie trzeba).

 

Co najmocniejszego można wsadzić na tę płytę w przyszłości?

Podkręcenie których procków udźwigła by ta płyta?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najmocniejszego można wsadzić na tę płytę w przyszłości?

Podkręcenie których procków udźwigła by ta płyta?

A po co Ci OC? Ryzeny 3xxx tak boostują że oc nie robi żadnej różnicy. A zwykłego 1xxx albo 2xxx na 4,0 uda się wykręcić.

 

Ps. Na mojej Gigowej B450M-S2H za 240zł używałem 2200g, 1600, 2600, 1700, 2700, 3500x. Zero problemu.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemów. MAX to nowa seria płyt z podwojoną ilością pamięci na BIOS właśnie w zamyśle do obsługi większej ilości CPU. MSI B450 MAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci OC? Ryzeny 3xxx tak boostują że oc nie robi żadnej różnicy. A zwykłego 1xxx albo 2xxx na 4,0 uda się wykręcić.

 

Ps. Na mojej Gigowej B450M-S2H za 240zł używałem 2200g, 1600, 2600, 1700, 2700, 3500x. Zero problemu.

Mógłbyś wyjaśnic co oznacza "boostują"? Chodzi o tryb turbo?Czy do tego MSI B450M PRO-VDH MAX wejdzie np. taki 3700x czy to już za dużo na nią?

 

Edytowane przez pucek2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez OC to i z dobrą wentylacją w budzie to i 3950x poleci.. Lepiej te 100zł dołożyć do lepszych kostek ramu niż mobo ;)

Boostują - w skrócie OC nie ugrasz dużo względem tego co otrzymasz z pudełka bo procesor sam z siebie osiąga praktycznie maximum swoich możliwości.

Edytowane przez Omega93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wyjaśnic co oznacza "boostują"? Chodzi o tryb turbo?Czy do tego MSI B450M PRO-VDH MAX wejdzie np. taki 3700x czy to już za dużo na nią?

To oznacza że Ryzen 5 3600 w zależności od sztuki potrafi pracować w trybie turbo bez żadnej zmiany w biosie powyżej 4,0GHz na wszystkich rdzeniach. To po co Ci OC? A czy ta płyta wspiera 3700x? Ludzie........ prawie każda wspiera nawet 3950X. Jedyna ważna sprawa przy wyborze płyty to fakt posiadania radiatora na sekcji zasilania CPU. Radiator moim zdaniem musi być. Gwarantuje to bezproblemową pracę w długotrwałym stresie CPU na niskich temperaturach.

 

EvULxS6.jpg

U0xIeQF.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza że Ryzen 5 3600 w zależności od sztuki potrafi pracować w trybie turbo bez żadnej zmiany w biosie powyżej 4,0GHz na wszystkich rdzeniach. To po co Ci OC? A czy ta płyta wspiera 3700x? Ludzie........ prawie każda wspiera nawet 3950X. Jedyna ważna sprawa przy wyborze płyty to fakt posiadania radiatora na sekcji zasilania CPU. Radiator moim zdaniem musi być. Gwarantuje to bezproblemową pracę w długotrwałym stresie CPU na niskich temperaturach.

 

EvULxS6.jpg

U0xIeQF.jpg

 

 

Dzięki za wyjaśnienie. Czyli twoim zdaniem spokojnie starczy takie mobo jak ta B450M PRO-VDH MAX i nie ma co dokładać np. do Mortara?A z pełnej ATX co byś mógł polecić? Coś, co w przyszłości obsłuży też najmocniejsze Ryzeny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejsze ryzen 3900x/3950x/4900x/4950x pójdą na każdej płycie, na którą będziesz mógł sobie pozwolić w przyszlosci jak będziesz kupował Proca.

 

Sprzedasz swojego Ryśka z płytą i wybierzesz coś nowego spełniającego Twoje potrzeby. Kupujesz procesor za 200zl i planujesz za rok wymianę na zena za 2500zl? Czy jak?

 

Co chcesz montować do płyty że już dzisiaj chcesz pełnego ATXa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejsze ryzen 3900x/3950x/4900x/4950x pójdą na każdej płycie, na którą będziesz mógł sobie pozwolić w przyszlosci jak będziesz kupował Proca.

 

Sprzedasz swojego Ryśka z płytą i wybierzesz coś nowego spełniającego Twoje potrzeby. Kupujesz procesor za 200zl i planujesz za rok wymianę na zena za 2500zl? Czy jak?

 

Co chcesz montować do płyty że już dzisiaj chcesz pełnego ATXa?

 

Chcę mieć zestaw, który posłuży mi przynajmniej 5-6 lat ( z upgrejdami w postaci zmiany procka i grafiki). Wymienię procka, gdy np. taki 3900x zejdzie do ceny 400-600 zł, więc pewnie za jakieś minimum 3 lata. Dlatego też chcę teraz kupić płytę, która się do tego nada, ale jednocześnie jest możliwie tania. Nie mam jakichś wielkich wymagań i myślę, że jak za 3 lata wymienię na 3900x, to jego wydajność starczy mi na kolejne 3 lata. Na platformie pod 1155 też jadę już od 2014 r i nadal bym jeszcze nie zmieniał, gdyby nie awaria płyty. Pewnie tylko zmienił bym 2500k na 2600k.

 

Rozważam teraz tylko, czy kupić płytę za powiedzmy 270 zł czy taką za 400zł, z tym, że na tej pierwszej pewnie za bardzo nie podkręcę.

Do płyty nic specjalnego montować nie chcę, być może kartę muzyczną. Jednak lubię ciszę i zawsze maksymalnie wyciszam kompa, dlatego w swojej obecnej karcie graficznej wsadziłem zamiast oryginalnego chłodzenia wentyl SPC signum - jest cicho i chłodno, no może nie ładnie, ale coś za coś. Tak samo pewnie zrobię z kolejną kartą. Problem w tym, że taka karta jest szersza i dlatego nie wiem, czy przy microATX nie przykryła by wszystkich slotów. Dlatego m.in. myślałem o ATX.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zacznij od zakupu ryzena 2700 i b450 np w postaci tomahawk max. To co teraz planujesz kupić na lata nie trzyma się kupy. To tak jakbyś chciał za czasów swojego i5 kupić Celerona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zacznij od zakupu ryzena 2700 i b450 np w postaci tomahawk max. To co teraz planujesz kupić na lata nie trzyma się kupy. To tak jakbyś chciał za czasów swojego i5 kupić Celerona.

Mam ograniczony budżet, a taki Ryzen np. 1600 na 2-3 lata mi wystarczy, skoro jest trochę wydajniejszy od i5 2500K, na którego wydajność nie narzekam. Na ten moment skupiam się więc na płycie. Potem dorzucę mocny procek. Czemu więc nie trzyma się kupy?

Edytowane przez pucek2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Ryzena 1600 AF za 400zl i właśnie MSI b450m Pro-vdh max. Razem 660-670zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tytule tematu jest ryzen 1200 któremu daleko do 1600 czy 2700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tytule tematu jest ryzen 1200 któremu daleko do 1600 czy 2700

Ja nie jestem autorem tematu, po prostu dołączyłem do dyskusji dopytując o płytę, którą ktoś zaproponował. No i dyskusja się rozwinęła.

 

 

Bierz Ryzena 1600 AF za 400zl i właśnie MSI b450m Pro-vdh max. Razem 660-670zl.

 

Ryzen 1600AF zamówiony z xtreem, mam nadzieję, że trafi się dobra sztuka :) Czytałem pobieznie jakiś wątek i jak rozumiem te z 2019 r sa prawie jak ryzen 2600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem autorem tematu, po prostu dołączyłem do dyskusji dopytując o płytę, którą ktoś zaproponował. No i dyskusja się rozwinęła.

 

 

 

 

Ryzen 1600AF zamówiony z xtreem, mam nadzieję, że trafi się dobra sztuka :) Czytałem pobieznie jakiś wątek i jak rozumiem te z 2019 r sa prawie jak ryzen 2600?

Nie prawie tylko to są Ryzeny 2600 z napisem 1600. Te z 2019 lepiej się kręcą niż te z 2018, tak samo jak w przypadku 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawie tylko to są Ryzeny 2600 z napisem 1600. Te z 2019 lepiej się kręcą niż te z 2018, tak samo jak w przypadku 2600.

 

No więc dobrze zrobiłem, 396 zł z przesyłką w takim razie to chyba rewelacyjna cena :) Poprosiłem o wersję z 2019, może taką dostanę.

Edytowane przez pucek2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ten co mu platforma płaciła za hejt? Znaczu za analizy polityczne i inne ekspertyzy a hejt robił charytatywnie?
    • Oled jest bardzo tani w produkcji. Tylko na razie traktowane jako produkt premium. Zobaczymy czy z tego niewypalania coś wyjdzie bo to i zmniejszenie poboru o którym było niedawno i mamy ekran idealny na lata. Microled niby w 2025 w zegarkach apple ale to jeszcze daleko. Też nie bardzo wierzę w microledy w zwykłych ekranach w jakimś rozsądnym czasie. Musiałby nastąpić przełom. Oledy są dużo szybsze i microled z każdym pixelem świecącym własnym światłem ciężko sobie wyobrazić. W jakichś wielkich ekranach to się sprawdzi ale w monitorach jakoś tego nie widzę w najbliższej przyszłości.
    • Problem rozwiazany , wystarczylo wylaczyc rdzenie , ktore osiagaja 4 ghz. Temat mozna zamknac.
    • Nie. Zacytowałeś przepisy, które nie są oderwane od siebie. Dodatkowo nie zabraniają mi wykonywać nalotu dronem. A cytowanie w tym przypadku konstytucji to kuriozum takie, że nawet nie chce mi się tego komentować. Tyle piszecie o tej przestrzeni publicznej i prywatnej. Mogę Ci pokazać zdjęcie zrobione z "terenu" przestrzeni publicznej jakim wg was jest droga publiczna, a jednak z osobami na prywatnych posesjach. Idąc waszym tokiem rozumowania po co mi się pchali w obiektyw - przecież latałem nad przestrzenią publiczną. Mieli siedzieć w domu i czekać aż skończę nalot. Nie wiem czy macie wyobrażenie jaki obszar obejmuje zdjęcie z drona z wysokości powiedzmy 50m. Tak mi jeszcze przyszło to głowy. Wejdźcie sobie na stronę Pansy do zgłaszania lotów, tam nawet są podane numery telefonu do pilotów. Dzwońcie i pytajcie się ilu z nich zbiera właśnie zgody od wszystkich postronnych osób na możliwość wykonania lotu
    • Witam forumowicze! Zwracam się do was z zapytaniem, a być może będzie to również wskazówka dla pozostałych forumowiczów. Szykuję się do zakupów sprzętów RTV/AGD itp., obserwuję sieciówki typu Media Expert, Media Markt. Z racji tego, że będę potrzebował dużej ilości sprzętu do zakupu zainteresowała mnie promocja 5 produkt za 1 zł. Oczywiście chcę to zrobić z głową i kupować produkty w miarę zbliżone do siebie cenami, czyli na przykład lodówka, pralka, suszarka, zmywarka, płyta indukcyjna, wszystko w zbliżonej do siebie cenie, tak aby wyjść na tym korzystnie. Ostatnio jednak znajomy, który pracuje w branży powiedział mi, że korzystniejsza jest aktualna promocja w MM, za każde wydane 500 zł 50 zł zwrotu i za każdy wydany 1000 zł, 120 zwrotu. Chciałbym się was doradzić, może ktoś jest bardziej ogarnięty w tej kwestii, co wyjdzie korzystniej, bo znajomy jak to znajomy, po prostu pracując w takiej sieciówce może mieć narzucony plan do realizacji i dlatego poleca mi aktualną promocję. Z góry dziękuję za pomoc!!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...