Skocz do zawartości
wiktorcichy

Komputer do max 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy mógłby mi ktoś doradzić w zestawie do 3000 zł w zestawie z karta graficzna gtx 1660 super aby się zmieścić. Jestem zielony w temacie i nie wiem jak to że sobą łączyć aby wspolgralo. Najlepiej że złożeniem w zestawie bez systemu, podkręcania. Dysk max 500gb może być mniejszy bo dużo nie instaluje. Gram głównie w World of tanks a filmy oglądam online. Coś tam zdjęć itd. Obudowa też tańsza bez wydziwien. Pozdrawiam

Edytowane przez wiktorcichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz moją propozycję Ryzen 1600AF + GTX1660Super za 2900zł

Jeżeli będziesz zamawiał z x-kom to w zamówieniu napisz, żeby dali wersję AF procesora Ryzen 1600, a jeżeli w innym sklepie to tez trzeba to sprawdzić w opisie lub bezpośrednio na pudełku. Zostaje 100zł w twoim budżecie to można też od razu zamówić Ryzena 2600 jeżeli nie chcesz się bawić w pilnowanie wersji AF lub dodatkowe chłodzenie FERA3, do OC tego proca. https://www.x-kom.pl/lista/r2iz0x1ts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1 - https://www.x-kom.pl/lista/wcmenkcei

 

V2 - jakaś tańsza obudowa i RAM żeby się wymieścić w budżecie.

https://www.x-kom.pl/lista/3p9db7peo

Odejmij 200 zł za kupon AMD (zeruje się po dodaniu do koszyka).

Bodaj jeszcze 75 zł dochodzi za złożenie PC. Do finalizacji po zatwierdzeniu zamówienia.

 

Końcowo 3100 zł

1660 Super + 5 3600 + 2x4GB.

Jak będziesz więcej giercował, to drugie 2x4GB dołożysz.

 

Więcej RAMu albo porządne CPU. Wóz albo przewóz.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/wcmenkcei

 

V2 - jakaś tańsza obudowa i RAM żeby się wymieścić w budżecie.

https://www.x-kom.pl/lista/3p9db7peo

Odejmij 200 zł za kupon AMD (zeruje się po dodaniu do koszyka).

Bodaj jeszcze 75 zł dochodzi za złożenie PC. Do finalizacji po zatwierdzeniu zamówienia.

 

Końcowo 3100 zł

1660 Super + 5 3600 + 2x4GB.

Jak będziesz więcej giercował, to drugie 2x4GB dołożysz.

 

Więcej RAMu albo porządne CPU. Wóz albo przewóz.

Ten RAM do Ryzena się kompletnie nie nadaje, 2666mhz cl19 bez radiatora. Ryzeny musza mieć minimum 3000-3200mhz cl15-16, inaczej sporo tracą na wydajności w grach.

Ryzen 3600 z takim ramem może mieć niższą wydajność niż 2600 z RAMem 3200 cl16.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000-3200MHz to sweetspot dla Infinity Fabric na tych CPU, a nie wymóg.

Na 5 1600/2600 będzie i tak bez porównania gorsza wydajność.

Do tego brak OC nie determinuje koniecznie wyboru pamięci z radiatorami, zwłaszcza jeśli ktoś ogląda każdą złotówkę. Acz 20 zł to nie majątek.

https://www.x-kom.pl/p/429016-pamiec-ram-ddr4-goodram-8gb-2666mhz-irdm-x-black-cl16-2x4gb.html

Za następne 20 są już 3000.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw xtn mi się podoba do world of tanks i zwykłego użytkowania stknie. Warto dorzucić 100 do 2600?odczuje różnice? Budżet jest sztywny bo jeszcze monitor muszę kupić a chce się zmieścić w puli jaka na to mam.

Edytowane przez wiktorcichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000-3200MHz to sweetspot dla Infinity Fabric na tych CPU, a nie wymóg.

Na 5 1600/2600 będzie i tak bez porównania gorsza wydajność.

Do tego brak OC nie determinuje koniecznie wyboru pamięci z radiatorami, zwłaszcza jeśli ktoś ogląda każdą złotówkę. Acz 20 zł to nie majątek.

https://www.x-kom.pl/p/429016-pamiec-ram-ddr4-goodram-8gb-2666mhz-irdm-x-black-cl16-2x4gb.html

Za następne 20 są już 3000.

2666 cl19 to będzie gdzies wydajnośc 2133 cl14, a Ryzen na takich RAMach działa na zaciągniętym hamulcu.

 

Ten zestaw xtn mi się podoba do world of tanks i zwykłego użytkowania stknie. Warto dorzucić 100 do 2600?odczuje różnice? Budżet jest sztywny bo jeszcze monitor muszę kupić a chce się zmieścić w puli jaka na to mam.

Lepiej przypilnować żeby to była wersja AF Ryzen 1600, wtedy to jest ten sam procesor co Ryzen 2600 i wtedy dokupić fera3, żeby ustawić zegar na 4Ghz.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę więcej niż to co piszesz, ale i tak 5 3600 będzie radził sobie lepiej na tym radził niż 5 2600 3K CL15.

Dobrze że czytasz, bo przyznam że CL19 przeoczyłem zupełnie, i zalinkowane potem CL16 to znacznie lepszy pomysł, a różnica cenowo nieduża+radiator. I nadal lepiej niż 5 2600. I czym lepsze RAMy, tym opłacalniej względem 2600.

 

Jak budżet jest sztywny, to nie będziemy kruszyć kopii.

 

Tutaj wyszło z 5 3600 i 2x4GB 3200 CL9 3018 zł.

Z dodaniem usługi złożenia

morele.net/montaz-komputera-266770/

i kodem W3FHN58JFW jest wysyłka i złożenie za Free.

morele.net/inventory/info/276ce48c/

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a obudowa jest w miarę ok? I czy 8 GB RAMu mimo podziału na 2x nie będzie na tą chwilę za mało? I czy warto dokładać 400 zł do procka w takiej grze jak wot?Co się bardziej opyla? I coś słyszałem żeby na morele nie zamawiać ale czy to prawda?

Edytowane przez wiktorcichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę więcej niż to co piszesz, ale i tak 5 3600 będzie radził sobie lepiej na tym radził niż 5 2600 3K CL15.

Dobrze że czytasz, bo przyznam że CL19 przeoczyłem zupełnie, i zalinkowane potem CL16 to znacznie lepszy pomysł, a różnica cenowo nieduża+radiator. I nadal lepiej niż 5 2600. I czym lepsze RAMy, tym opłacalniej względem 2600.

 

Jak budżet jest sztywny, to nie będziemy kruszyć kopii.

 

Tutaj wyszło z 5 3600 i 2x4GB 3200 CL9 3018 zł.

Z dodaniem usługi złożenia

morele.net/montaz-komputera-266770/

i kodem W3FHN58JFW jest wysyłka i złożenie za Free.

morele.net/inventory/info/276ce48c/

Coś dzisiaj nie jesteś w formie :) "Tutaj wyszło z 5 3600 i 2x4GB 3200 CL9 3018 zł." To są CL18 i to za 210zł za 8GB!!! Ryzen 899zl, gdzie w innych sklepach sa po 860-870zł, a płyta 330zł, gdzie można kupić ta samą w proline za 265zł...

Jak kupi płytę i CPU w innym sklepie to normalnie weżmie RAM 2x8GB 3000mgz cl15 Crucial Ballistix, które kręcą się do 3600-3733mhz.

Kolejna sprawa to boxowe chłodzenie AMD Stealth do Ryzen 3600, na którym on się grzeje bez OC i koniecznie trzeba zmienić na chociaż fera3 za 99zł.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatecznie brać ten xnt czy da się coś znaleźć jeszcze korzystniejszego ? I czy lepiej na xcom czy na proline to składać? Wolałbym nawet mniej wydać nic te 3000 i dorzucić do monitora ta głupia nawet 100. Będę w domu to coś złożę pod to co zaproponowane i najwyżej poprawicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-kom, proline, morele, każdemu z tych sklepów przytrafiają się wpadki. Najmniej chyba w x-kom ale czasami opóźniają przesyłki zestawów, które się u nich składa jak nie wyrabiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem napisać CL18 zamiast 19.

Nadal szybciej jak 5 2600.

I nie bierzemy pod uwagę OC, tak jak OP sobie życzył.

To nie jest 3700X, i wentylator nie wyje znowuż. Nie bronię BOXa, bo będzie przez temperatury czasem słyszalny, ale czy koniecznie w WoT? Do ustabilizowania obrotów może wystarczyć nawet włączyć oszczędzanie energii w profilu zasilania w Windowsie, także nie ma katastrofy.

 

Do tego suma summarum, nie dość że taniej wyszło jak to samo co zrobiłem w X-Kom, to jeszcze RAM lepszy. Tak, nadal 8GB. Od początku to mówiłem. Jak go przekonasz, by kupował z kilku sklepów na raz, to OK. Inaczej nie wiem po co te wyliczenia.

Łatwiej jest dołożyć potem RAM niż zmienić CPU.

Zwłaszcza, że będzie grał teraz głównie w WoT.

 

Uparłem się przy 5 3600, ale prawdę mówiąc i 1600 AF z 2x4GB mu starczy. W RTX 2060 raczej nie ma co się tu pakować bo RT na max w WoT na 1660 S i tak powinno koło 60 klatek być.

 

Niemniej próbowałem pokazać, że da się szybciej, za tą samą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć tańszą wersję karty od PNY https://www.x-kom.pl/p/524178-karta-graficzna-nvidia-pny-geforce-gtx-1660-super-twin-fan-6gb-gddr6.html za 1060zł ale koniecznie dokup chłodzenie. Nawet na allegro AMD Spire za 30zł lub od razu w sklepie SPC Fera3 za 99zł. Boxowy wentylator Stealth to porażka szczególnie przy Ryzen 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tak 5 3600 będzie radził sobie lepiej na tym radził niż 5 2600 3K CL15.

w grach różnica będzie max 5% dlatego że karta graficzna nie pozwoli

gdyby kupił 2080Ti wtedy faktycznie róznica była by widoczna temat wałkowany milion razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.komputronik.pl/product/606237/gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-6g.html?saids=58700003388160594_p27050069912&gclid=Cj0KCQiA9orxBRD0ARIsAK9JDxQ1sghY_nRR8wzNmZJAaIOe-E2eZD_Md4Hc9FfR4nm9I0yJffit0rEaAmpsEALw_wcB

 

 

Mogę naciągnąć jednak nieco budżet. Zauważyłem że rtx 2060 stanial. Czy da się złożyć go za 3200 z w miarę podzespolami?

Edytowane przez wiktorcichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się wymieścić w tamtym zestawie z 5 1600 jak weźmiesz RAM i obudowę z tamtego zestawu z 5 3600. Inna sprawa, że z tamtym Vero 500W przy 2060 robi się mniejszy zapas mocy dla tzw. żywotności zasilacza.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1345zł masz w https://xtreem.pl/grafiki/1142-gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-gv-n2060oc-6gd-20-889523016459.html

 

3200zł Ryzen 1600(AF) + RTX 2060 https://www.x-kom.pl/lista/kg8nwctcy

dołożyłem też chłodzenie Fera3 zebyś mógł zrobić sobie OC do 4Ghz.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale z tego co piszą na reddicie, ten monitor ma flickering w niektórych grach w G-Sync.

Tutaj jest workaround na to:

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a teraz jeszcze pytanko. Tak sprawdzałem i dlaczego tak odradzacie intela?

Mój link

 

zawsze miałem intela i było okk. Ten procesor jest szybszy od tego AMD 1600 . A w przyszłości

Mój link

 

tutaj do Amd muszę dodatkowo kupować wiatrak i podkręcać go a i tak wyjdzie wolniejszy dużo od tego intela. Dodatkowo kultura pracy i sterowniki...

Mają z tego co czytałem intele stanieć czy nie są to jednak do gier lepsze procesory?

 

Dozbierałem kasy bo się jednak nie śpieszę..

Edytowane przez wiktorcichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz z premierą Zen 3xxx (z pominięciem APU), AMD zaczęło deptać po piętach Intelowi także w grach (mówiąc z myślą o gorszych scenariuszach).

Na Intelu utkniesz z serią tych CPU, i podstawka będzie w przyszłości martwa w porównaniu do AMD gdzie prawdopodobnie wrzucisz jeszcze następną generację.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta i7 jeśli przejdę na nią po wakacjach czy nie posłuży mi na kilka dobrych lat?

 

I czy czasami ta płyta głowna pod tego AMD nie będzie zbyt zacofana mimo tego że odpalę na niej ten nowszy procesor?

 

Coś mi się wydaje że tak czy siak za kilka lat aby wymienić procesor ramy itd będzie potrzebne wymienienie kolejnych podzespołów kart graficznych płyt głównych itd bo nikt nie wie w jakim kierunku to pójdzie i to jest gdybanie. a ten intel 9400f w grach na tą chwilę obecną nie odbiega od AMD 3600 za dużo nie wspominając już o tej i 7.

 

Czy czasami nie będzie bardziej potrzebna wymiana karty graficznej następnie? bo ten procesor powinien uciągnąć spokojnie tj I7 kilka dobrych lat?

 

i5 9400f vs amd 1600 tutaj na tę chwilę nawet nie ma co porównywać bo jest dużo szybszy i odsprzedanie go z chwilą zamiany będzie łatwiejsze z tego co się orientowałem. Następnie podmiana na I7 i po kilku latach wymiana płyty głownej i tak będzie koniecznością bo ta tańsza i tak będzie syfem za 3 czy 4 lata.

Edytowane przez wiktorcichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...