Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak było zapowiadane, dyski SSD poszły cenowo w górę.

 

Przykładowo ADATA SU800 256GB można było kupić po 160, teraz wiele sklepów podniosła cene na 190-220 zł nawet.

 

SAMSUNG 970 EVO Plus 1TB, cały czas był za 799 zł, teraz trzeba wysupłać prawie 1000 zł.

 

Masakra.

Edytowane przez Spioszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spekulacje i tyle, marketingowcy też czytają newsy i kształtują rynek, ceny faktycznie lekko poszły w górę ale bez przesady ;-). Jak nie będzie szło to zrobią obniżko-wyprzedaż i będą się chwalić jak to tanio oddają... To nie jest skok jak po słynnych powodziach na Tajwanie, gdzie nagle magicznie nawet stare parchy 80GB HDD szły za bajońskie kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny mocno spadały w zeszłym roku. To normalne, że jest lekkie wahnięcie w drugą stronę.

W najbliższym czasie będzie raczej typowy spokojny rozwój, czyli cena za GB będzie dalej powoli spadać, ale to raczej przy okazji pojawiania się nowszych modeli i wycofywania starszych z rynku.

A Samsungi jak to Samsungi - płacisz za markę. Nic oczywiście nie ujmując bardzo dobrym dyskom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą gdzieś pchnąć towar, więc nie ma co się przejmować chwilowymi wahnięciami na rynku - ot, po prostu polować na okazje i nie czekać w nieskończoność, tylko wziąć w normalnej cenie. Podwyżki miały być z uwagi na inne czynniki aniżeli brak towaru na rynku, więc siłą rzeczy nowe dyski będą wypierać stare i tylko kilku Januszy nad Wisłą dalej będzie kisić swój towar mimo wszystko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko liczę, że w Q3 2020 ceny podzespołów będą niskie (pomogłoby też osłabienie się dolara) - akurat powinny się w sklepach pojawić gpu Ampere, a do okresu świątecznego pozostanie jeszcze trochę czasu więc może uda się wstrzelić przed przedświąteczną gorączkę cenową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że ceny pamięci od połowy 2019 ustabilizowały się. Na pewno nie będą spadać w takim tempie jak ostatnio bo technologicznie postęp nie jest taki duży. Bardziej na ceny mają wpływ inne czynniki jak ograniczenie produkcji czy zdarzenia losowe.

https://pcpartpicker.com/trends/price/memory/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W x-kom

cena dysku w grudniu PNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030 - 569 zł

cena tego samego dysku w styczniu, na dzień dzisiejszy - 619 zł

Różnica w cenie 50 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seledynowy Pou, zobacz teraz jest 50 zł, ale pewnie na tym się nie skończy i za 2-3 tygodnie będzie kolejne 50 zł.

Coś tak czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić ten dysk, ale widać, że chyba mam po zakupach

 

2s30BTe.png

 

 

Pozostaje po taniości kupić SSD pod SATA III. :E

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z tydzień temu ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 Pro za 529zl w promocji na x-komie, normalna cena chyba 679 zł. Dobry deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z tydzień temu ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 Pro za 529zl w promocji na x-komie, normalna cena chyba 679 zł. Dobry deal.

 

Teraz najtaniej jest 679 zł, a dopiero styczeń mamy, strach się bać co będzie dalej. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz najtaniej jest 679 zł, a dopiero styczeń mamy, strach się bać co będzie dalej. :szczerbaty:

Wtedy też był jakoś w tej cenie, tyle że po wpisaniu kodu "4designers" cena spadała do 529 zl

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/77118393 - polecam tutaj też sprawdzić wykres ceny.

 

Może wahania są chwilowe, ale jednak dość nerwowe i średnio od początku roku raczej idą w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial MX500 500GB 2,5"

 

Cena w grudniu 2019 cena = 299 zł

 

Dzisiaj, 17.01.2020 cena:

 

Morele = 307 zł

 

x-kom = 329 zł

 

Podwyżka aż strach ! :cry:

Przestań trollować,proszę cię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawa jest prosta. Ktoś na zachodzie puścił plotkę, a polskie sklepy i powiązane z nimi portale ją podchwyciły i wypromowały licząc na zysk natychmiast podnosząc ceny.

Tak działa spekulacja.

Na którymś portalu nawet się nie cykali tylko wprost powiedzieli, że "potwierdzali informację u swoich źródeł" czytaj sklep partnerski kazał im rozprzestrzeniać plotkę i panikę.

Wstrzymamy się z zakupami, sklepy zostaną z niesprzedanym stokiem to zaczną się promocje. Tym bardziej, że próby podbicia cen przez producentów ostatnio spełzają na niczym bo gdzie próbują klasycznych trików z awariami czy ograniczeniem produkcji wciskają się Chińczycy przejmując rynek zwiększając produkcję.

Problemem Samsunga, Microna, WD, Kioxia i Hynixa jest to, że nie są zainteresowani wstąpieniem do kartelu i nie liczą się z kosztami/spadkiem cen.

Ceny będą wyższe przez miesiąc dwa, a potem zaryją w glebę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial MX500 500GB 2,5"

 

Cena w grudniu 2019 cena = 299 zł

 

Dzisiaj, 17.01.2020 cena:

 

Morele = 307 zł

 

x-kom = 329 zł

 

Podwyżka aż strach ! :cry:

 

A w lutym 2018 kosztował...540 zł (PIĘĆSET czterdzieści !).

 

A w lutym 1918 to...w ogóle go nie było ! :Up_to_s:

 

_)

Jesteś pewien co do 1918 (http://www.columbia.edu/cu/computinghistory/tabulator.html) - :-)

Przepraszam, za kiepski żart ale ciężko się powstrzymać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupować, proste. Spadnie popyt to i ceny powinny spaść. Lepiej poczekać niż przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś jednak w tym jest, 2. tygodnie temu kupiłem ADATA XPG SX8200 PRO 512 GB za 329 zł z wysyłką...teraz w tym samym sklepie 409 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem NVME z phisonem e12 2TB za 930zl. Ciekawe kiedy 1TB będzie tyle kosztował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam teksty w stylu "nie kupować, wstrzymać się z zakupem", to mam wrażenie że ktoś tutaj myśli że liczy się jego zdanie i ten kraj. Kto ma kupić to i tak kupi i nic go nie zatrzyma, ani podwyżki, ani takie teksty na forum. Ja sam kupiłem i nie dlatego że bałem się podwyżek a po prostu potrzebowałem dysku, bo powoli brakowało miejsca, gry rosną jak na drożdżach i tyle.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na powinno grudzień był dobrym okresem na zakupy. Kto przeoczył ten może polować jeszcze na jakieś okazje albo grać w ruletkę i czekać.

 

Ale jak kolega pisze, nieraz czekać nie da rady. Sporo osób kupiło 120-250 GB pod system i ulubione gry, a teraz jest z tym lipa. Nieraz 120GB to jedna gra już zjada a do sprawnego działania SSD jest znacznie lepszy od HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak w sumie niepotrzebnie kupiłem dysk 256 GB. jak go brałem myślałem "a spoko 250gb wystarczy na system jakieś dwie gry a przecież nie gram w 10 gier na raz" Dysk zapełnił się w mgnieniu oka i ciągle trzeba było iść na kompromisy a to już nie jest zbyt komfortowe. Dzięki Tobie Minciu, za co Jeszcze raz dzięki trafiło się na promocje ADATy 1TB 529zl nie widziałem sensu się wstrzymywać, jestem zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kupiłem siostrze najtańszy ssd z morele za 74 zł. Teraz ten sam dysk kosztuje 85 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...