Skocz do zawartości
raffi23

Wymiana 1700x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy jest sens wymiany Ryzena 1700x na 3800x płyta jaką posiadam to Asus Prime x470 i czyna tej płycie podkręce go bez problemu karta aours 1080ti monitor Y27Q-20 od Lenovo

Edytowane przez raffi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekonomicznie nie ma sensu. Wydajnosciowo tak ale wystarczy Ci 3700x do OC. Na ile masz podkręconego 1700x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam 3.9 ghz ale patrzac na cene o jakieś 100zł róznicy miedzy 3700x a 3800x

Edytowane przez raffi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam 3.9 ghz

Możesz zyskać ok. 15% w grach.

Mój Ryzen 1700 działa na 4,1Ghz na 1,375v ale tylko w grach, OCCT i CB20 nie przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to sobie zobacze jak wypada 3700x a moze z kolegów posiada 3700x i może sie podzielić opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo taniej wyjdzie ci zrobić podmiankę na Ryzena 5 3600. Co prawda stracisz dwa rdzenie, ale w grach wydajność podskoczy wyraźnie. Obecnie nie ma praktycznie różnicy między 3600 a 3700X w grach, no ale jak myślisz bardziej przyszłościowo to 3700X oczywiście sens jakiś ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co teraz wymieniać, ten 1700x pewnie Ci starcza obecnie do gier to chyba warto poczekać na serię 4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytnie za ile go wtedy sprzedam jak wyjdzie siera 4000 teraz moge go sprzedac za jakoes 650zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy GTX 1080 Ti i ekranie 165 Hz to ten 1700X to jednak wygląda mocno tak sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie czy jest sens sprzedawac go za 650zl i doplacic do 3700x troche tez sie bawie w edycje zdec montaz filmow z gopro7

Czego nie napisalem na poczatku do czego procek ale i tak 70% do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria ma znacznie lepsze fpu (avx-256) więc w kompresji video jest wyraźnie szybciej. Gry również zyskują głównie dzięki większemu keszowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytnie za ile go wtedy sprzedam jak wyjdzie siera 4000 teraz moge go sprzedac za jakoes 650zl

 

1700X chodzą teraz po mniej więcej 450 zł :-). Przynajmniej ja za tyle kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kupca za tyle ile podalem

 

To gratulacje. Sprzedawaj jak najszybciej bo te procki lecą w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kupca za tyle ile podalem

 

To sprzedawaj bo druga taka okazja się nie trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zyskać ok. 15% w grach.

Mój Ryzen 1700 działa na 4,1Ghz na 1,375v ale tylko w grach, OCCT i CB20 nie przechodzi.

Ja przesiadłem się z 1800X na 3800X i wgrach to jest leciutko 30% więcej FPS jeśli tylko karta pozwoli a w niektórych może być i więcej jeśli mocno korzystają z pamięci cache. W programach do archiwizacji wzrost jest 100% a w obróbce wideo może być nawet ponad dwukrotny.

 

Pytanie po co teraz wymieniać, ten 1700x pewnie Ci starcza obecnie do gier to chyba warto poczekać na serię 4000

Czy kolega zagwarantuje, że po wydaniu serii 4000 pojawią się odpowiednie BIOSy do płyt głównych cz też trzeba będzie sobie coś dokupić, bo teraz wszystko mi śmiga na ASUSie Crosshair VI Hero, a trzeba powiedzieć że dość długo to trwało zanim to wszystko ogarneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z 1800X na 3800X i wgrach to jest leciutko 30% więcej FPS jeśli tylko karta pozwoli a w niektórych może być i więcej jeśli mocno korzystają z pamięci cache. W programach do archiwizacji wzrost jest 100% a w obróbce wideo może być nawet ponad dwukrotny.

Podaj jakie gry na jakich ustawieniach przy jakim GPU, jak ustawione RAMy. Czy CPU miały jakieś OC? Sory ale nie wierzę w 30% większą wydajność, chyba że w CS Go.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując oba procesory uwzględnić trzeba, że ustawienia były domyślne. Ryzeny pierwszej generacji bardzo niechętnie wchodziły na wysokie częstotliwości i najczęściej kończyło się na osiągnięciu częstotliwości bazowej + 100 MHz. To częstotliwość t.zw. all core max.

Natomiast gry bardzo czułe są na opóźnienia pamięci i nad tym pracowałem. Oba zestawy działały z pamięciami DDR4 3200 CL14 (FlareX, Gskil). Wzrosty są zauważalne "na oko" ale dokładnych nie robiłem, ponieważ na obu zestawach FPS był nawet więcej niż zadowalający. Nie mówię tu o Wiedźminie 3 bo ten wymaga karty graficznej z samego topu. Mogę tylko powiedieć, że (przy ustawieniach wysokich) testując "rynek w Novigradzie" pierwszy procesor był obciążony na około 24% a drugi na ok. 17% karta grafiki 1060 6GB oczywiście 100%.

 

Pisałem z pamięci no i trochę przesadziłem jeśli chodzi o przetwarzanie wideo, wzrost jest solidny o 50% ale nie tyle co tam napisałem, ale są zastosowania gdzie wzrost rzeczywiście jest ponad dwukrotny i wynika to ze wzrostu wudajności AVX o 100% plus wzrost częstotliwości taktowania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek wymieniony na 3700x i teraz musze zmienic chlodzenie bo nie podkrecony po 2h grania osiaga 78stopni i z pomoca kolegi zawisztheblack wybralem Noctua NH-D15

Edytowane przez raffi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy na forum znajdzie sie ktos kto moze mi pomoc w OC procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica jest zwlaszcza w obrobce filmow ale podczas granie i nie tylko 78stopni bez OC i bede zmienial chlodzenie z Fera 3 na nocte i bym chciasl go podkrecic ale potrzebuje kogos do pomocy

Edytowane przez raffi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2560 x 1440 np w wiesku 3 w lokacjach miastowych jest lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...