Skocz do zawartości
Pindelgumcia

2x16gb czy 4x8gb 4000mhz cl18 czy 3600mhz cl16

Rekomendowane odpowiedzi

Bede wymienial ram . Chcialem sie zapytac co bedzie lepsze w mojej specyfikacji macie ja w sygnaturce . Chodzi mi glownie o wydajnosc w grach chce wycisnac na pececie jeszcze wiecej . Co mi polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana ramu na np Patriot viper steel 4400mhz cl 19, kości na dobrych B die, można jeszcze schodzić z CL. Kości są 2x8 gb do gier więcej niż 16 gb nie potrzebujesz. Na pewno nie idz w 4x8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze 2x8 twoja płyta i tak nie obsługuje quad channel a do gier 16gb to nawet zapas zazwyczaj gry potrzebują 8gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze 2x8 twoja płyta i tak nie obsługuje quad channel a do gier 16gb to nawet zapas zazwyczaj gry potrzebują 8gb

No Ci powiem ze bf 5 max ustawienia ok 12gb pobiera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana ramu na np Patriot viper steel 4400mhz cl 19, kości na dobrych B die, można jeszcze schodzić z CL. Kości są 2x8 gb do gier więcej niż 16 gb nie potrzebujesz. Na pewno nie idz w 4x8.

Czytalem duzo o nich teraz ogladalem testy i sporo osob je poleca .

A co bys mi powiedzial o g skill trident z 4133 cl17 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi glownie o wydajnosc w grach chce wycisnac na pececie jeszcze wiecej . Co mi polecacie ?

Wymiana gpu na 2080Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ci powiem ze bf 5 max ustawienia ok 12gb pobiera

parę gier tam bierze więcej ale większości wystarcza 8gb najlepsze jest to że przy 8gb ram bf5 też śmiga możesz na yt zobaczyc 8 vs 16 także mówię 16gb to spory zapas do gier

 

też fakt Wymiana gpu na 2080Ti da ci sporo ale możesz poczekać na ampere :D

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem duzo o nich teraz ogladalem testy i sporo osob je poleca .

A co bys mi powiedzial o g skill trident z 4133 cl17 ?

 

bardzo dobre kości, tylko cena zaporowa są praktycznie 2 razy droższe od steeli na xmp będą pewnie deko szybsze ale jak bawisz się samemu w OC to podejrzewam, że możliwości obu kitów będą podobne, Oba są na dobrych kościach B- die.

 

Osobiście uważam, że kupowanie teraz 2080 TI jeszcze mając 2080 to słaby pomysł, lepiej poczekać na nową generacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana gpu na 2080Ti.

Tak wlasnie zrobie za niedlugo ale wszystkiego na raz nie dam rady ?

 

bardzo dobre kości, tylko cena zaporowa są praktycznie 2 razy droższe od steeli na xmp będą pewnie deko szybsze ale jak bawisz się samemu w OC to podejrzewam, że możliwości obu kitów będą podobne, Oba są na dobrych kościach B- die.

 

Osobiście uważam, że kupowanie teraz 2080 TI jeszcze mając 2080 to słaby pomysł, lepiej poczekać na nową generacje.

Zostaje przy patriotach bo to bezsens doplacac a ja jeszcze trzeba wziasc pod uwage jedno ze fo ze taktuja 4133 na cl 17 to nie znaczy ze mi tak pojda moga isc na cl 18 albo taktowac tylko na 4000.

 

A z gpu mam goscia ktoremu doplace 1200zl i zrobie wymiane za msi rtx 2080ti gaming x trio bo na ampere to jeszcze troche trzeba poczekac zreszta juz jakies testy raedonow byly ze ponoc o 10 % lepsze od 2080ti ale nie jestem przekonany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze 2x8 twoja płyta i tak nie obsługuje quad channel a do gier 16gb to nawet zapas zazwyczaj gry potrzebują 8gb

 

Nie obsługuje quada, jednak z mojego doświadczenia jak i testów na różnych portalach wynika, że wydajniejszy jest układ np 4x4GB niż 2x8GB.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...