Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pora chyba wymienić starego i5 2500k i spółkę na coś nowszego.

 

Zależy mi na cichej pracy komputera, zamkniętej obudowie, żeby mi nic z dołu nie świeciło, no i wydajności.

Idealnie byłoby, gdyby udało się trochę zejść z ceny, ale nie za bardzo chyba jest na czym (zdecydowanie wolałbym wydać 4k niż 5k).

Zasilacz mam w obecnym PC i powinien dać radę z kartą - Corsair VS550 550W. Podobnie z HDD - mam i drugiego nie potrzebuję.

 

https://www.x-kom.pl/lista/atjjr7nuo

 

Czy podzespoły będą współgrały? Czy da się na czymś "przyciąć" nie tracąc wyraźnie wydajności?

 

e: Kompa nie będę kręcił, nie moja bajka.

Edytowane przez Yavimatuzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wziąć tańszego MAX-a w formacie ATX? 350 zł w kieszeni. SSD podmień na BX500, wersja MX za droga, Ballistix Sport, RG4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wziąć tańszego MAX-a w formacie ATX? 350 zł w kieszeni. SSD podmień na BX500, wersja MX za droga, Ballistix Sport, RG4.

Zrozumiałem tyle, że dysk BX500 ;)

Jakbyś w wolnej chwili mógł podrzucić linki do x-koma, to będę wdzięczny - ostatnio styczność z hardwarem miałem 8 lat temu wybierając kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Chłodzenie na CPU konieczne? Nie planuję kręcić kompa.

Czy ta płyta ogarnie RAM-y 3000MHz, bo ma je wpisane jako OC? Czy będzie to wymagało jakiegoś wysiłku ode mnie, czy po prostu podłączam i tyle?

I czy mój zasilacz to ciągnie (zmieniałem rok temu, wolałbym nie kupować kolejnego).

 

Tak to teraz wygląda: https://www.x-kom.pl/lista/zydvng0rd

Edytowane przez Yavimatuzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci na 3000 z samego xmp polecą w bios, OC 3600 trzeba się już pogimnastykować. Zasilacz która rewizja? Jeśli z żółtym napisem VS to radziłbym wymienić. Dodatkowe chłodzenie CPU raczej będzie konieczne. Zestaw na piątkę, ale GPU zawsze można gdzieś taniej dorwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci na 3000 z samego xmp polecą w bios, OC 3600 trzeba się już pogimnastykować. Zasilacz która rewizja? Jeśli z żółtym napisem VS to radziłbym wymienić. Dodatkowe chłodzenie CPU raczej będzie konieczne. Zestaw na piątkę, ale GPU zawsze można gdzieś taniej dorwać.

 

Czarny napis na szarym tle, dokładnie taki: https://www.x-kom.pl/p/428801-zasilacz-do-komputera-corsair-vs550-550w-80-plus.html

Czyli pamięć wkładam do złącza i nic więcej mnie nie interesuje, tak? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szary to można zostawić. pamięci z reguły trzeba włączyć profil XMP w BIOS. Kilka kliknięć i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szary to można zostawić. pamięci z reguły trzeba włączyć profil XMP w BIOS. Kilka kliknięć i gotowe.

Ale jeśli tego nie włączę, to komp nie odpali czy po prostu pamięć będzie mniej wydajna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działać będzie, ale wystartuje z mniejszym taktowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...