Skocz do zawartości
michalmmll

Anteny do wzmocnienia internetu mobilnego Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Poszukuję anten do internetu mobilnego Plus, które mógłbym podłączyć do routera Huawei E5573.

Zainteresowałem się takim pakietem: 2x https://www.dipol.com.pl/antena_gsm_10-elementowa_atk_10_800-980_mhz_10_m_przewodu_gniazdo_fme_A7016.htm + jakieś konektory zapewne.

W promieniu 15 km mam parę BTSów, w stronę których, mógłbym skierować anteny. Nie jestem teraz tego w stanie sprawdzić, bo strony typu BTSSearch nie działają... a konkretnie mapy na nich.

Budżet to maks. 200 zł ze wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe co Ty chcesz zdziałać anteną na pasmo 800-900 MHz w Plus jak udostępnia na tym paśmie tylko 5MHz. Max prędkość pobierania 37,5 Mb/s i podziel to na ilość użytkowników. Strona BTsearch działa więc podaj dokładną odległość i jakie są tam pasma. Anteny albo 2x ATK504 albo Cybertech Antena Dualna LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz i najlepiej zmiana na normalny stacjonarny router z agregacją dwóch pasm Huawei B535 na olx w okolicy 300 zł, bierz te z Play bez simlocka i operator nie zablokuje urządzenia przy braku płatności abonamentu przez pierwszego właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 maszt:

odległość: 3,5 km

Aero 2:

LTE1800 LTE900

Plus

GSM900 UMTS900

 

2 maszt:

odległość: 10 km

Plus:

GSM900 UMTS900

Aero 2:

LTE900

 

3 maszt:

odległość: 11,5 km

Aero 2:

LTE1800 LTE900

Plus:

GSM900 UMTS900

 

Modem, na razie, będzie musiał zostać taki, jaki jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem, że ja do nadajnika Plusa też mam 3.5km, te same pasma też aero2, max prędkości jakie się udaje wyciągnąć na tym to średnio 60down/30up ale ja mam praktycznie bardzo dobre paramtery sygnału

Podaj lokalizację tych btsów, zobaczymy, może masz w okolicy np. play z kompletem pasm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem, że ja do nadajnika Plusa też mam 3.5km, te same pasma też aero2, max prędkości jakie się udaje wyciągnąć na tym to średnio 60down/30up ale ja mam praktycznie bardzo dobre paramtery sygnału

Podaj lokalizację tych btsów, zobaczymy, może masz w okolicy np. play z kompletem pasm ?

 

Wiesz, gdybym miał 60/30 to już bym był szczęśliwy.. Obecnie jest to zazwyczaj do 2Mbps i czasem gorzej.

Maszt Playa mam jakieś 3 km dalej - Play ID: SDC4431.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci dwie sprawdzone anteny po co szukasz innej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz którąś z tych co podał Ci mattpl

 

bierz którąś z tych co podał Ci mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...