Skocz do zawartości
Ezymon

Spadek fps w grach do 20 temperatura 30 °

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio oddałem komputer do wyczyszczenia gdy odebrałem komputer i

Włączyłem grę nagle z 60-70 fps zrobiło się max 20. Temperatura również spadła do 32° i nie wzrastała.Zmniejszyłem jakość i nic nie dało.

Karta graficzna :GTX 650 ti boost wyjście DVI-D

Procesor:i3-3220

Zasilacz:OCZ technology 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mas te same części po powrocie kompa do domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może grasz na integrze a nie na dedykowanej karcie graficznej? Dobrze podpiąłeś monitor na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam te same części .Ale czy podpięcie w złe miejsce powoduje jakieś zmiany? Bo obecnie komputer w serwisie więc chyba zauważyli że nie jest na dykowanej karcie

Edytowane przez Ezymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mas te same części po powrocie kompa do domu?

Tak ma te same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to gdzie Ty podłączyłeś kabel od monitora. Do wyjścia na karcie graficznej czy do wyjścia w płycie głównej (to, które jest na panelu z portami USB). To ma w tym wypadku krytyczne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to gdzie Ty podłączyłeś kabel od monitora. Do wyjścia na karcie graficznej czy do wyjścia w płycie głównej (to, które jest na panelu z portami USB). To ma w tym wypadku krytyczne znaczenie.

Napewno nie na płycie bo mam 2 wyjścia w karcie graficznej dvi-d i dvd co najwyżej tutaj mogłem się pomylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do panelu "Rozdzielczość ekranu" w Windowsie (dostępny pod ppm na pulpicie), upewnij się że na liście wybrana jest ta karta, którą podałeś na początku.

Proponuję też pobrać program GPU-Z i na zakładce Sensors poobserwować obciążenie GPU podczas gry. Powinno wynosić 99% jeśli w grze wyłączony jest v-sync. U Ciebie prawdopodobnie będzie to znacznie mniej, ale chcę być pewny.

Możesz też do tego celu użyć MSI Afterburner, włączyć monitorowanie dla danej gry i obserwować statystyki już w samej grze.

 

Z takich rzeczy które możesz jeszcze zrobić to: reset ustawień BIOSu, reinstalacja sterowników do karty graficznej, sprawdzenie czy Windows nie ustawił czasem planu zasilania na oszczędzanie energii. Właściwie w odwrotnej kolejności niż podałem, ale nie chce mi się już zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do panelu "Rozdzielczość ekranu" w Windowsie (dostępny pod ppm na pulpicie), upewnij się że na liście wybrana jest ta karta, którą podałeś na początku.

Proponuję też pobrać program GPU-Z i na zakładce Sensors poobserwować obciążenie GPU podczas gry. Powinno wynosić 99% jeśli w grze wyłączony jest v-sync. U Ciebie prawdopodobnie będzie to znacznie mniej, ale chcę być pewny.

Możesz też do tego celu użyć MSI Afterburner, włączyć monitorowanie dla danej gry i obserwować statystyki już w samej grze.

 

Z takich rzeczy które możesz jeszcze zrobić to: reset ustawień BIOSu, reinstalacja sterowników do karty graficznej, sprawdzenie czy Windows nie ustawił czasem planu zasilania na oszczędzanie energii. Właściwie w odwrotnej kolejności niż podałem, ale nie chce mi się już zmieniać.

Najgorzej że komputer w serwisie mogę zadzwnić aby zobaczyli ale nwm czy jest sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest w serwisie to po co piszesz posty na forum? Jak rozumiem oddałeś go ponownie żeby to ogarnęli. Jak ogarną to spoko, jak nie ogarną to będziemy się zastanawiać. Teraz to ja piszę na darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest w serwisie to po co piszesz posty na forum? Jak rozumiem oddałeś go ponownie żeby to ogarnęli. Jak ogarną to spoko, jak nie ogarną to będziemy się zastanawiać. Teraz to ja piszę na darmo.

Jest u nich tydzień i nie wiedzą co jest nie tak

A pisze ponieważ staram się przekazać im to co sugerujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to prawdziwy serwis i pracuje w nim ktokolwiek kto ma choć podstawową wiedzę o komputerach to już dawno wykonał wszystkie kroki które tu opisałem :D

A jeśli przez tydzień nie mogą sobie poradzić z czymś takim to może pora spróbować w jakimś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to prawdziwy serwis i pracuje w nim ktokolwiek kto ma choć podstawową wiedzę o komputerach to już dawno wykonał wszystkie kroki które tu opisałem :D

A jeśli przez tydzień nie mogą sobie poradzić z czymś takim to może pora spróbować w jakimś innym.

Serwis to komputronik. Facet mówił że zrobili testy przez 1 tydzień i nie wiedzą ciekawa sytuacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciekawiej się robi :)

Co Ci mogę powiedzieć... To serwis powinien teraz kombinować jak dojść do ładu z tym komputerem. Jeśli problem jest sprzętowy to się podmienia podzespoły i po kolei eliminuje potencjalne przyczyny aż do znalezienia wadliwego elementu. Jeśli problem jest software'owy to się reinstaluje sterowniki albo całego Windowsa i ma działać. Dla serwisu żadna z tych rzeczy nie powinna być problemem. Ale podejrzewam że nie mają podzespołów na podmianę do Twojego komputera (płyta główna, procesor) i stąd taki zastój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to prawdziwy serwis i pracuje w nim ktokolwiek kto ma choć podstawową wiedzę o komputerach to już dawno wykonał wszystkie kroki które tu opisałem :D

A jeśli przez tydzień nie mogą sobie poradzić z czymś takim to może pora spróbować w jakimś innym.

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że temat zamknięty dzięki za uwagę

Edytowane przez Ezymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykał nikt nie będzie, bo po co. Daj znać jak Ci Komputronik odda tego peceta, niezależnie od tego czy go naprawią czy nie. Ciekawy jestem co tam się zadziało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykał nikt nie będzie, bo po co. Daj znać jak Ci Komputronik odda tego peceta, niezależnie od tego czy go naprawią czy nie. Ciekawy jestem co tam się zadziało :)

I ja jestem ciekaw niezmiernie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...