Skocz do zawartości
GazowanyMajonez

MSI GL75 9SC-008XPL - CZY WARTO? LUB CO INNEGO W TEJ CENIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam laptopa do domu i w oko wpadł mi laptop MSI, a dokładnie ten:

 

https://www.x-kom.pl/p/519791-notebook-laptop-173-msi-gl75-i5-9300h-8gb-512-gtx1650-120hz.html?gclid=Cj0KCQiA04XxBRD5ARIsAGFygj_L360PdIPJfhR3IYGBxijz421hplVS4TjhhQDLc7NzWFTzSZbt-WAaAoKIEALw_wcB

 

Cena to około 3000, ale myslę, że 3700 to już max. Nie musi być 17", ale fajnie gdyby miał tyle. To na czym mi zależy, to aby miał w miarę dobrą grafikę(oczywiście jak za taką cenę) i żeby był wizualnie w miarę smukły jeśli chodzi o ramki i dół. Głównym przeznaczeniem będą oglądanie filmów i granie w gry typu CS, czy simsy lub inne strzelanki (do innych gier mam PS4).

 

Czy ten model jest wart swojej ceny, czy lepiej zainwestować w coś innego? Jak tak to w co?

PS. Windows niepotrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jak sam mówisz w grę wchodzi 15,6 cala to uważam że w porównwaniu do MSI świetną opcją będzie:

 

HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1650 144Hz - 3099 zł

 

Za 600 zł mniej otrzymujesz w zasadzie taką samą wydajność (ciut słabszy procesor) ale 144Hz matrycę IPS , pamieć RAM już w trybie Dual Channel ( bardzo istotne w grach , tym bardziej w CS:GO) oraz bardzo dobre chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jaki jest sens kupowania za 200 zł drożej laptopa z 16 GB RAM skoro wyraźnie jest napisane do jakich gier ma służyć laptop i żadna z nich nawet nie otrze sie o te 8 GB nie mówiąc o 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje, że 8 na ten moment w zupełności wystarczy.

A co do MSI ktoś się może wypowie? Ma ktoś może? Bo co sklep, to inna opinia. W x-kom pan odradzał, bo matryca słaba i zawiasy, a w zamian polecał asus tuf, a dokładnie: https://www.x-kom.pl/p/533782-notebook-laptop-173-asus-tuf-gaming-fx705dt-r5-3550h-8gb-512-120hz.html#Specyfikacja , bo tańszy i podobne parametry. Natomiast w media expercie odwrotnie, że MSI ma aluminiowa obudowe, w przeciwieństwie do asusa i że w asusie całe "bebechy" są z innej parafii, a MSI wszystko swoje i lepsze chłodzenie, a co do zawiasów, to każdy może paść, jak źle się otwiera (aktualnie zmieniam laptop, bo mam właśnie asusa, co zawiasy padły). A co do HP pavilon to strasznie mi sie nie podoba wizualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca słaba może nie jest ale na pewno nie jest IPSem tylko TN. Jednak do CS:GO ma te 120 Hz tak jak i Asus. Asus na pewno ma słabsze chłodzenie od HP Pavilion Gaming (wygląda jak wygląda ale jest najlepiej wycenionym laptopem od dłuższego czasu).

 

"bebechy" każdy producent ma te same bo jedyne co robi producent laptopa to obudowę także nie słuchaj tych bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3.7K jeśli to realny max to brałbym Pavilion Gaming z i5 najlepiej dla świętego spokoju - a jeśli się trafi w tej cenie 1660Ti to ogóle wypas.

Czasem są promki gdzie lapka z tym GPU da się kupić poniżej 4K.

 

MSI w serii GL daje matryce, które można nazywać jak się chce ale nikt o nich nie powie, że są dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jaki jest sens kupowania za 200 zł drożej laptopa z 16 GB RAM skoro wyraźnie jest napisane do jakich gier ma służyć laptop i żadna z nich nawet nie otrze sie o te 8 GB nie mówiąc o 16.

Nie mówię, że 8GB nie jest wystarczające, ale jeżeli mieszcząc się w budżecie można mieć 16GB to lepiej wybrać taką konfigurację, bo:

- 8 GB to do gier aktualnie minimum,

- 16GB jest obecnie optymalną ilością (co widać po konfiguracjach -gdzie już nawet poniżej 3000zł można dostać laptopy z taką ilością pamięci),

- w tym HP siedzą kości 2x4GB, jeżeli będzie chciał wymienić taki zestaw na 16GB to musi wyjąć 2x4GB i kupić 2x8GB. 200zł to niewielka dopłata, tym bardziej, że całość mieści się w zakładanym budżecie.

Poza tym prócz dwóch wymienionych tytułów autor napisał:

lub inne strzelanki
Czyli takie BF1, czy też CoD też się w tym mieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca słaba może nie jest ale na pewno nie jest IPSem tylko TN. Jednak do CS:GO ma te 120 Hz tak jak i Asus. Asus na pewno ma słabsze chłodzenie od HP Pavilion Gaming (wygląda jak wygląda ale jest najlepiej wycenionym laptopem od dłuższego czasu).

Na x-kom informacji o matrycy nie widzialem, ale na morele w opisie tego modelu jest napisane że to IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na x-kom informacji o matrycy nie widzialem,

 

Typ ekranu:Matowy, LED

Czyli to ekran TN. MSI takie montuje w zdecydowanej większości modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam. Czyli jak na x-kom nie napisali rodzaju matrycy to na pewno TN. A morele kłamie pisząc że ten model ma IPS, czy sprzedaje ten sam model w tej samej cenie z inną matryca, hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo MSI nazywa te ekrany IPS Level, bo pod względem koloru (pokrycia) są zbliżone do IPS, ale są to na 100% ekrany TN i tutaj nie ma wątpliwości co do tego.

W serii GL akurat ekrany są mocno przeciętne jakościowo i jeśli naprawdę dobry ekran to priorytet to raczej bym sobie darował.

 

Po prostu MSI miesza ze swoim durnym opisem, bo jednak TN w specyfikacji laptopa za kilka tysięcy wygląda dość marnie, a seria GL potrafi kosztować nawet ok. 6 tyś złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...