Skocz do zawartości
Hemisys

Głośniki Logitech Z313 2.1 padły - jakiś zamiennik?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po latach pracy zepsuły się bezpowrotnie Logitech Z313. Byłem/nie byłem z nich zadowolony - trudno powiedzieć, używałem czasem w pracy więc grały cicho. Musze więc kupić ponownie jakiś zestaw 2.1 w podobnej cenie czyli około 160/180zł (a może stereo??).

 

Co radzicie, kupić je ponownie, czy szukać alternatywy - coś polecicie?

 

Cel: ciche słuchanie podczas pracy na komputerze, utwory typu: "Ethereal" - Amethystium.

 

Miłego weekendu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłeś zadowolony, to może nie ma po co kombinować. By był impuls do zmian, musiałbyś natknąć się na coś znacznie lepiej grającego i zechcieć mieć taki dźwięk u siebie.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem do takiej muzyki sub jest zbedny, lepsze bedzie 2.0

 

tymbardziej ze "bas" sprzetu z tej polki to srednie pasmo :)

 

na forum znajdiesz mnstow postów w stylu 2.0 do 200 złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem do takiej muzyki sub jest zbedny, lepsze bedzie 2.0

 

tymbardziej ze "bas" sprzetu z tej polki to srednie pasmo :)

 

na forum znajdiesz mnstow postów w stylu 2.0 do 200 złotych

 

wiesz co może się przekonam do 2.0.

 

Poszukałem trochę na tym forum i powiem ci, że owszem są tematy, ale nie rzadko dotyczą sprzętu już wycofanego, a więc myślę, że odświeżenie tematu się przyda,

 

Ponawiam prośbę.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować tańszych/gorszych 2.0 niż Microlab B77, jeśli są zbyt drogie zawsze możesz kupić używane. Jeśli chodzi o 2.1 polecałbym Microlaby FC330.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować tańszych/gorszych 2.0 niż Microlab B77, jeśli są zbyt drogie zawsze możesz kupić używane. Jeśli chodzi o 2.1 polecałbym Microlaby FC330.

 

Dziękuję za odpowiedź, a miałeś z jednym i z drugim zestawem do czynienia? Jaka jest różnica w basach? Interesuje mnie dolny zakres, a nie ilość basu. Używam korektora w windowsie i lubię ustawić tak, aby ilość basu była wyważona, żeby było słychać również dolne częstotliwości jako "ciche niosące muzykę tło". Nie interesuje mnie basowe pudło które daje tyle dzwięku, że zagłusza całą resztę, jak to czasem na jutubach użytkownicy się "chwalą" :):)

Edytowane przez Hemisys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka 2.0 z 4" przetwornikami r1280t/r1600tIII/r30bt i niestety w każdych nie było niskiego basu (średni zakres był, ale aż za bardzo podbity co powodowało dudnienie), w utworach czy w porównaniu z słuchawkami było słychać spore braki w niskim basie.

 

Zdecydowałem się później na fc-330/mc-2110 2.1 i to był strzał w dziesiątkę i to za 100zł używki :) niski bas się pojawił ale bez buczenia, średnie i wysokie tony na dobrym poziomie, przy ustawieniu basu na 0 jest idealnie jak dla mnie.

 

Polecam przetestować i porównać samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio Microlab FC-330 i jestem bardziej zadowolony względem starych Logitechów x-230, z tym że trzeba dokupić głośniki wysokotonowe na allegro za 20-50zł i je dolutować, gdyż wyjścia na nie to atrapy i za nimi nie ma głośników w ogóle, ale jest miejsce na płytce by można było je podłączyć/dolutować i wtedy dodając dodatkowe 30-40zł za dodatkową parę głośników(podobno samochodowe wystarczą w zupełności) i otrzymujemy bardzo dobre głośniki w i tak przystępnej cenie, która nie przekracza 300zł.

Polecam poczytać komentarze odnoścnie FC-330 tutaj:

 

recenzja + komentarze

Edytowane przez amnum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...