Skocz do zawartości
Siekier24

Laptop do montażu filmów i tworzenia muzyki 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam jakiegoś laptopa do 3500 zł. Chcę go używać do montowania filmów oraz tworzenia muzyki. Okazyjnie do grania, ale to absolutnie nie jest priorytet - szykuje zęby na Playstation 5 ;)

 

- interfejs audio kupię osobno

- chciałbym podświetlaną klawiaturę

- wyjścia fajnie jakby były z tyłu

- możliwość podpięcia dwóch monitorów

- USB 3.1

- fajnie jakby był lekki, bo będę go zabierał w delegację często

- bez Windowsa

- dobry ekran matowy

 

 

Chcę do niego podpiąć pady, klawaturę midi itd.

 

Mam Windowsa 7 oryginalnego, czy będzie różnica pomiędzy 10?

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez Siekier24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/16GB/256 GTX1650 ZA 3 349,00 zł

Udany model od lenovo. Dobra matryca i poprawnie zaprojektowany układ chłodzenia. Wszystkie kabelki podpinasz tutaj od tyłu. i5 9gen (pełne, nie nieniskonapięciowe), 2x8GB ram, GTX 1650 4GB oraz SSD 256GB (możesz rozszerzyć o dodatkowy SSD sata).

Taka specyfikacja pozwoli Ci pograć w komfortowych warunkach we wszystkie nowe produkcje. Windows 7 nie działa na nowych komputerach ale aktywujesz 10 kluczem 7.

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie zwykłe filmiki na youtube, ale chcę też kręcić filmy krótkometrażowe oraz montować jak gram na kilku instrumentach. Nie wiem czy 4k jest teraz standardem, kamerę mam zamiar kupić w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu musiałbym rozszerzyć budżet, aby lapek spełnił powyższe wymagania? 4k 4,5k?

 

I w sumie przydałby się do tego jeszcze jakiś dysk HDD na dane. Czy może lepiej kupić SDD zewnętrzny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie zwykłe filmiki na youtube, ale chcę też kręcić filmy krótkometrażowe oraz montować jak gram na kilku instrumentach. Nie wiem czy 4k jest teraz standardem, kamerę mam zamiar kupić w przyszłości.

Raczej nikt filmików z gier nie robi w 4K. W zupełności wystarczy taki Y540 jaki Ci zaproponowałem z i5 do 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i7-9750H/16GB/512 - 3999 zł

 

Jeśli chodzi o wydajność - 6 rdzeniowy i7-9750 H, 16 GB RAM w Dual Channel (IdeaPad ma Single channel bo jest tylko jedna kość, mocno obniża wydajność), GTX 1650.

Jeśli chodzi o dyski - SSD 512 GB NVME w standardzie, dodatkowo aż dwa miejsca na dodatkowe dyski - możesz sobie łatwo rozbudować wedle uznania o SSD czy nawet HDD (odradzam, relikt, niewiele tańszy od SSD)

 

Laptop wykonany z aluminium zarówno zewnątrz jak i w środku, posiada podświetlaną klawiaturę i czytnik linii papilarnych. Stosunkowo lekki - 2,12 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Jeśli chodzi o DC vs SC w obróbce wideo, dużo zależy od tego co się robi. Im "cięższy" materiał, tym więcej przepustowości Ci potrzeba. Przeważnie między DC, a SC jest 0-15 procent różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze powiedzieć o jednej istotnej rzeczy, w przyszłości będę go używał do grania muzyki na żywo z tą klawiaturą midi i padami.

 

A filmiki nie mają być z gier, bardziej moja facjata po prostu + filmy krótkometrażowe.

 

Dzięki za propozycje. Przeliczę budżet jeszcze raz i pewnie już się na coś zdecyduję.

Edytowane przez Siekier24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie szybkie pytanko - czy powinienem mieć system oraz np Fruity Loops na jednym dysku, a ścieżki/dane przechowywać na drugim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich potrzeb proponowałbym i7-8750/9750H oraz 16GB RAM i jakiś w miarę szybki dysk SSD , karta graficzna nie jest tak ważna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...