Skocz do zawartości
Adi7

Monitor 144 hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam monitor Benq2411z i on ma wejście HDMI DVI I VGA.

Mam kartę graficzna która ma wejście HDMI i DisplayPort. Tylko ze z hdmi nie pociągnie 144Hz. Moje pytanie brzmi, czy używał ktoś Takiego adaptera https://allegro.pl/oferta/konwerter-displayport-dvi-4k-active-usb-7904798211?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Akcesoria+(Laptop,+PC)&gclid=Cj0KCQiA04XxBRD5ARIsAGFygj_ZXa67T_RSUBlCF9-aqcK0yCJ2rv6cRCLFksry1am20BsWPhi0OdsaAv_zEALw_wcB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam monitor Benq2411z i on ma wejście HDMI DVI I VGA.

Mam kartę graficzna która ma wejście HDMI i DisplayPort. Tylko ze z hdmi nie pociągnie 144Hz. Moje pytanie brzmi, czy używał ktoś Takiego adaptera https://allegro.pl/oferta/konwerter-displayport-dvi-4k-active-usb-7904798211?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Akcesoria+(Laptop,+PC)&gclid=Cj0KCQiA04XxBRD5ARIsAGFygj_ZXa67T_RSUBlCF9-aqcK0yCJ2rv6cRCLFksry1am20BsWPhi0OdsaAv_zEALw_wcB ??

 

Pociagnie spokojnie 144 Hz przez hdmi tylko kabel musi byc w wersji 1.4 lub 2.0, ja dostalem kabelek 2.0 hdmi w zestawie i dzialal w 144 Hz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym samym monitorze ? Bo podobno ten monitor ma HDMI które nie Obsługuje 144 Hz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym samym monitorze ? Bo podobno ten monitor ma HDMI które nie Obsługuje 144 Hz ...

 

Sprawdz w specyfikacji informacje w jakiej wersji ma gniazdo hdmi jesli ma 1.4 to powinien wyswietlac w 144 Hz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym samym monitorze ? Bo podobno ten monitor ma HDMI które nie Obsługuje 144 Hz ...

Ten monitor obsługuje 144Hz na porcie hdmi.

 

Ps. Niech Ci rodzicie podepną pc pod monitor.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wątpię że będzie działać przez HDMi

Dlaczego małym dzieciom nie odcinają internetu na czas ferii?

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego małym dzieciom nie odcinają internetu na czas ferii?

dobre pytanie właśnie a w instrukcji jest wszystko pięknie napisane zalecam pobrać i poczytać monitor powinno tam być napisane o 144hz

zmiana kabla hdmi na nowszy standard być może powinna pomóc nie jestem pewny

i tutaj sporo jest :)

niestety dziś też miałem podobny odzew od "kamilos69" który twierdzi że poniżej 144hz to świat nie istnieje gdzie też dostałem odzew własnie cytuję "Dzieci ferie zaczęły.

" słuchaj jeśli zaczął się dla ciebie okres ferii to spokojnie nie musisz pod każdym tematem nam się chwalić

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że według instrukcji musi być z dwóch stron DVI, bo HDMI nie obsługuje 144 hz... Tylko dalej nie wiem czy taka przejściówka, która podałem na początku będzie dalej działała bo w wielu tematach mówią że nie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor obsługuje 144Hz po kablu hdmi.

Do jakiego gpu chcesz to podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte geforce GTX 1660 Super Gaming 6GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie właśnie a w instrukcji jest wszystko pięknie napisane zalecam pobrać i poczytać monitor powinno tam być napisane o 144hz

zmiana kabla hdmi na nowszy standard być może powinna pomóc nie jestem pewny

i tutaj sporo jest :)

niestety dziś też miałem podobny odzew od "kamilos69" który twierdzi że poniżej 144hz to świat nie istnieje gdzie też dostałem odzew własnie cytuję "Dzieci ferie zaczęły.

" słuchaj jeśli zaczął się dla ciebie okres ferii to spokojnie nie musisz pod każdym tematem nam się chwalić

 

Bo ten monitor nie obsługuje ani 144, ani 120 Hz po HDMI, to stary złom z 2011 roku rebrandowany przez lata, wyposażony w leciwy port HDMI 1.3, już tyle tematów na tym forum było i zawsze znajdzie się jakiś głupol który z uporem maniaka będzie stękał że zadziała. ;)

 

Zadziała, ale tylko na DVI Dual Link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego małym dzieciom nie odcinają internetu na czas ferii?

 

DisconnecT i inni dobrze napisali. Ogarnij temat a potem obrażaj innych, na chwilę obecną zrobiłeś z siebie pośmiewisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten adapter, który podałem wyżej nie zadziała? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten adapter, który podałem wyżej nie zadziała? :(

 

Większość tanich adapterów i tak obcina przepustowość DVI do poziomu single TMDS 165 MHz, czyli sytuacja identyczna jak z HDMI. Także mała szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten adapter, który podałem wyżej nie zadziała? :(

 

Teoretycznie 144 Hz w full hd powinno działać też w wersji hdmi 1.3 ale jak jest w praktyce tego nie wiem :)

wyjscia-wideo-porownanie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 144 Hz w full hd powinno działać też w wersji hdmi 1.3 ale jak jest w praktyce tego nie wiem :)

https://cdn.benchmark.pl/uploads/backend_img/c/newsy/2018-02/PM/wyjscia-wideo-porownanie.jpg

 

A praktycznie 90% urządzeń z HDMI 1.3 i tak było wyposażonych w tani kontroler który ogarnia tylko 165MHz, 144Hz przy 1080p wymaga co najmniej 300 MHz uwzględniając obciętą polaryzację, przy pełnej ponad 350 MHz jest wymagane.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ten monitor nie obsługuje ani 144, ani 120 Hz po HDMI, to stary złom z 2011 roku rebrandowany przez lata, wyposażony w leciwy port HDMI 1.3, już tyle tematów na tym forum było i zawsze znajdzie się jakiś głupol który z uporem maniaka będzie stękał że zadziała. ;)

 

Zadziała, ale tylko na DVI Dual Link.

Teraz już na trzeźwo.

Kabel DVI-D na HDMI prześle 144Hz? Pomijając nawet ww. monitor.

 

DisconnecT i inni dobrze napisali. Ogarnij temat a potem obrażaj innych, na chwilę obecną zrobiłeś z siebie pośmiewisko.

Z feriami nie żartowałem :lol2:

Ps. Ferie wywołują agresje wypowiedzi ;)

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel DVI-D na HDMI prześle 144Hz? Pomijając nawet ww. monitor.

Zwykły kabel nie. Tylko konwerter i to taki, który ogarnia tryby pokroju FHD 144Hz. W przypadku tego monitora raczej z HDMI (po stronie PC) na Dual Link DVI (po stronie monitora), a nie odwrotnie.

 

A praktycznie 90% urządzeń z HDMI 1.3 i tak było wyposażonych w tani kontroler który ogarnia tylko 165MHz,

W praktyce, to producenci nieźle lecą w kulki. Przykładowo HDMI 1.4, które nie jest 1.4, skoro nie obsługuje 2560x1440 60Hz (przypadek z pracy, czyli Intel G3420)

 

Maks. rozdzielczość (HDMI 1.4)‡ 1920x1080@60Hz

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/77775/intel-pentium-processor-g3420-3m-cache-3-20-ghz.html

 

- sprawdzone w praktyce i faktycznie nie działa nic ponad 1920x1080 60Hz.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już na trzeźwo.

Kabel DVI-D na HDMI prześle 144Hz? Pomijając nawet ww. monitor.

 

Nie prześle bo jakim cudem? HDMI nawet jeżeli kręci TMDS 340 MHz to ten dysponuje pojedynczą linią, DVI ma dwie linie TMDS po 165MHz, w związku z czym używając zwykłego kabla uzyskasz DVI Single link.

 

W praktyce, to producenci nieźle lecą w kulki. Przykładowo HDMI 1.4, które nie jest 1.4, skoro nie obsługuje 2560x1440 60Hz (przypadek z pracy, czyli Intel G3420)

 

Bo wstawiają gówno kontrolery, i praktycznie przepustowość nadal opiewa w okolicach 165MHz, za to obsługuje funkcje nowszego portu.

Najprostszy przykład z brzegu, LG27GL850, HDMI 2.0, ale w 1440p obsługuje tylko 100Hz, choć 2.0 ogarnia w 1440p 144Hz bez najmniejszych oporów, prawdopodobnie port ma przepustowość na poziomie 1.4 a 1440p w 100Hz zmieścili używając zredukowanej polaryzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki transmister nic nie da ? Bo już sam nic nie wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wstawiają gówno kontrolery,

No wiadomo, że wstawiają takowe kontrolery, jednak wówczas uczciwie byłoby napisać nie HDMI 1.4 tylko HDMI 1.2 + jakieś funkcje. Przykładowo mój monitor LG, ma uczciwie napisane DisplayPort 1.2 + HDCP 2.2 - czyli gdyby byli taką garażową firemką jak jakiś intel (celowo z małej litery) to by napisali DisplayPort 1.4 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wspiera HDCP 2.2 to powinien być opisany jako 1.3, bo najtańsze kontrolery z czasów DP1.2(a) były za słabe żeby wykonać handshake oraz locality check, który sprawdzał, czy sygnał jest odbierany w równych interwałach 20ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wstawiają gówno kontrolery, i praktycznie przepustowość nadal opiewa w okolicach 165MHz, za to obsługuje funkcje nowszego portu.

Najprostszy przykład z brzegu, LG27GL850, HDMI 2.0, ale w 1440p obsługuje tylko 100Hz, choć 2.0 ogarnia w 1440p 144Hz bez najmniejszych oporów, prawdopodobnie port ma przepustowość na poziomie 1.4 a 1440p w 100Hz zmieścili używając zredukowanej polaryzacji.

 

U mnie 34" UWQHD czyli 30% więcej danych działa na 100Hz przy 8 Bitach. Jak WQHD obcinane jest do 100Hz na HDMI 2.0, to tragedii po Zowie ciąg dalszy XD.

 

 

NIE ZOWIE NIE OBSŁUGUJE i NIE BĘDZIE OBSŁUGIWAĆ 144Hz po HDMI. To jest gówno wciskane do niedawna z portem HDMI za czasów mieszka pierwszego. Tak samo często robili w laptopach. Chociaż jeszcze w laptopie można wybaczyć walenie w kulki. Użytkownicy laptopów nie celują w 144Hz zazwyczaj. Ale ZOWIE poleciało w kulki na maxa i regularnie na forum przychodzi ktoś z tym modelem monitora i chce 144Hz.

 

PIERDYLION razy było też na forum, żeby nie kupować zowie bo to gówniane monitory. Dedykowane nie do CS:GO a do robienia ludzi w ciula. Najgorszy obraz z TNek. Oszukane porty bez obsługi 144Hz. Scam master lvl ale ludzie to łykają jak pelikany bo na turniejach w CSGO i wszyscy pro gracze grają na ZOWIE )bo im za to płaci sponsor), prawda? :)

 

Padłeś ofiarą oszustwa, oszczędności producenta i postępu technologicznego. Nie chcieli pewnie kupić droższej licencji do HDMI 1.4 i wsadzili tam zabytek. Za to dali DVI stare jak świat bo pewnie tańsze od HDMI było ;) Miliony much to łyknęło po dobrym marketingu i są zarobieni.

 

HDMI 1.0, 1.1, 1,2 maksymalna częstotliwość odświeżania to 60 Hz, - Coś z tego wpakowali do zowie, nawet nie 1.3 ;)

HDMI 1.3, 1.4 maksymalna częstotliwość odświeżania 144 Hz dla rozdzielczości fullHD

HDMI 2.0, 2.1 maksymalna częstotliwość odświeżania 240 Hz dla rozdzielczości fullHD

 

 

 

 

Ale uwaga, mam dla Ciebie dobrą wiadomość, 120 Hz jest szansa, że zadziała.

https://jucom24.pl/pl/kabel-przewod-bizlink-displayport-na-dvi-d-dual-link-adapter-aktywny-powered-by-port-usb-nowy-dell-p-n-xt625.html

https://allegro.pl/oferta/dell-adapter-dp-to-dvi-dual-link-usb-bizlink-8102736056

https://allegro.pl/oferta/dell-adapter-dp-to-dvi-dual-link-usb-bizlink-8102736056#productReviews

 

Potrzebujesz taki aktywny kontroler. Niestety jak każdy aktywny kontroler wprowadzi on dodatkowe opóźnienie przez przetwarzanie sygnału DVI na HDMI, oraz nie zagwarantuje Ci stabilnej pracy bo jest ulepiony na jakimś gównianym kontrolerze, który nie ogarnia pełnej specyfikacji portów. 144Hz zobaczysz na liście, ale nie zobaczysz ich nigdy stabilnie, pograsz z pół godziny i czarny ekran będzie, albo artefakty. Jak nie dzisiaj to za miesiąć pewnie się zrypie w takich warunkach pracy. Chociaż kto wie, może się uda.

Będziemy trzymać kciuki, żeby trafił Ci się lepszy kontroler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...