Skocz do zawartości
Ciachus4040

VR - temat główny

Rekomendowane odpowiedzi

A ty masz problem z nieobrażaniem? Zluzuj majty . Wybierasz pobranie, otwierasz przy kurierze paczke, zagladasz do środka, płacisz. Coś jeszcze ?

 

Tak, dlaczego do tego potrzebny jest pośrednik i jeszcze raz, w czym ta oferta jest tak atrakcyjna? Wparowałeś z nią podniecony jak Dżeskia z najnowszym numerem Bravo czy innym Popcornem..

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlaczego do tego potrzebny jest pośrednik i jeszcze raz, w czym ta oferta jest tak atrakcyjna? Wparowałeś z nią podniecony jak Dżeskia z najnowszym numerem Bravo czy innym Popcornem..

Mnie nie pytaj, tylko jego. Nie ja to wystawiłem, ale żałuję, że bylem na tyle w porządku, by dać linka. Gdybym mógł kupic sensor, a nie tylko same kontrolery, nikt na forum by tej aukcji nawet nie zobaczył. No ale na szczęście i ma to znalazłem obejście i na premierę bede mógł w pelni cieszyć się tym tytułem. :)

 

Nie no, ale wytłumacz nam atrakcyjność tej oferty z OLX.

 

https://store.steampowered.com/valveindex

 

W dodatku to co napisałeś brzmi jak jakaś reklama z Mango. "Kupujcie już teraz! Nawet się nie zastanawiajcie. Ja też bym kupił gdyby nie..." szczerbaty.gif

Serio chcesz czekac 8 tygodni ? Dla mnie te gogle nawet dzień po premierze Alyx nie miałyby sensu. Takie tytuly ogrywa sie w sekunde premiery. To nie Doom, gdzie można czekac nawet 3 miesiące i nic się nie stanie :P Poza tym sama w sobie gra nie jest jedynym powodem, dla którego musze zagrac akurat wtedy. Jest jeszcze jeden znacznie ważniejszy powod, dlaczego nawet 3h bedzie za późno, ale zostawię go dla siebie aż do dnia premiery. Po premierze dowiecie się, w czym rzecz....lub nie :)

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że on tych gogli nie ma na stanie, tylko je zamawia? Co ma zmienić w kwestii oczekiwania na sprzęt bajeczna oferta tego gościa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, brzmisz jakbyś chciał kogoś naciągnąć. Tak bezsensownych argumentów dawno nie widziałem, a przypominam że często zerkam np. do wątków o konsolach nowej generacji, gdzie bzdury można czytać prawie codziennie. Ale jedźmy po kolei:

 

Serio chcesz czekac 8 tygodni?

Ja nie będę czekać, bo póki co nie kupuję gogli. A już tym bardziej nie za 5 tys. Poza tym taka sumka to już spory wydatek i szkoda ryzykować płacąc ją jakiemuś typkowi z OLX, zamiast kupować bezpośrednio ze Steam. Poza tym dlaczego akurat te gogle? Przecież niedawno pisałeś że można spokojnie grać już na goglach za ok. 2 tys. Już nie można?

 

Dla mnie te gogle nawet dzień po premierze Alyx nie miałyby sensu. Takie tytuly ogrywa sie w sekunde premiery.

Dlaczego? W ogóle nie rozumiem tego argumentu. Co się stanie jak grę przejdę trochę później niż na premierę? scratchhead.gif

 

To nie Doom, gdzie można czekac nawet 3 miesiące i nic się nie stanie :P

Ok, a od czego zależy czy w grę można grać na premierę czy nie? Bo ja mam tyle lat doświadczenia z grami, ale chyba jestem na to za głupi. :E

 

Poza tym sama w sobie gra nie jest jedynym powodem, dla którego musze zagrac akurat wtedy. Jest jeszcze jeden znacznie ważniejszy powod, dlaczego nawet 3h bedzie za późno,  ale zostawię go dla siebie aż do dnia premiery. Po premierze dowiecie się, w czym rzecz....lub nie :)

Prawdziwy człowiek zagadka. Ty to potrafisz przekonać ludzi. lol2.gif

 

Tak jak napisał Kszyrztow. W ofercie nie ma nic napisane, że ma te gogle na stanie. Co więcej, właśnie dopisał, że czeka na dostawę 2 zestawów. Ile ta dostawa może trwać? No właśnie, nawet 8 tygodni. Pojawiają się nawet takie słowo jak "preorder".

No i cała oferta oparta jest na tym, że jak ktoś nie chce / nie może zamówić przez Steam, to może zamówić przez tego gościa. Nie ma nic napisane, że dostaniesz coś szybciej. Albo sprzedajesz to ty / twój znajomy, albo jesteś bardzo naiwny.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio chcesz czekac 8 tygodni ? Dla mnie te gogle nawet dzień po premierze Alyx nie miałyby sensu. Takie tytuly ogrywa sie w sekunde premiery. To nie Doom, gdzie można czekac nawet 3 miesiące i nic się nie stanie :P

 

Biorąc pod uwagę stan większości gier na premierę to poczekanie jest akurat dobrym pomysłem. Poczekanie nawet roku czasu nie spowoduje przecież, że gra jest nic nie warta i szkoda w nią grać. Nie każdy jest najarany jak szczerbaty na suchary i musi grać we wszystko na premierę, a jak nie zagra na premierę to hu z tą grą i 'nic nie warta'. Gry VR to takie same gry jak każde inne i to czy zagramy na premierę czy rok po premierze nie powinno mieć absolutnie żadnego znaczenia. To tylko rozrywka, nie stracisz pracy ani nie wylecisz na bruk przez to, że nie zagrasz w tą grę na premierę.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne racjonalne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy to ewentualne spoilery. Bo cała reszta to jakieś głupotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Isharoth - Ja tam chciałem dobrze. Mi na prawdę wsio ryba, bo mnie ogłoszenie ani ziębi, ani grzeje ;) Ja wstawiłem tylko link, każdy z tym zrobi, co zechce :) Ja headset mam przygotowany na premierę i mam wy.....ne :) Koniec tematu, nie wracajmy do niego :)

A co do zagrania akurat w dzień premiery, to powód jest kompletnie inny, a kiedy nastąpi premiera Alyx, to zrozumiesz, skąd moja tzw zagadkowość, ale zapewniam Cię, że powód jest tak hiper banalny, że nie masz co sobie zaprzątać tym głowy :)

 

Jedyne racjonalne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy to ewentualne spoilery. Bo cała reszta to jakieś głupotki.

Cala reszta to powód osobisty nie majacy z niczym tu wymienionym nic wspólnego :)

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłeś z tym ogłoszeniem tak podniecony, jakby to była okazja życia. No wcale Cię ono nie grzeje... :E

 

Ale OK, zostawmy ten temat, bo to już sensu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłeś z tym ogłoszeniem tak podniecony, jakby to była okazja życia. No wcale Cię ono nie grzeje... :E

 

Ale OK, zostawmy ten temat, bo to już sensu nie ma.

Z chwilą, kiedy sie dowiedzialem, ze nie mogę kupic samych kontrolerów i sensorów, przestalo mnie obchodzić i dlatego dałem link. Teraz skoro już wiesz (choc pisalem o nim tu 2x) możemy faktycznie temat zostawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na przyszłość nie wrzucać takich durnych ofert i nie robić z nich Bóg wie jak wielkich okazji... Każdy kto ma trochę oleju w głowie nawet sobie czymś takim nie będzie tyłka zawracać. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na przyszłość nie wrzucać takich durnych ofert i nie robić z nich Bóg wie jak wielkich okazji... Każdy kto ma trochę oleju w głowie nawet sobie czymś takim nie będzie tyłka zawracać. EOT.

Ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś zestawik VR w okolicach 2k złotych , żeby komfortowo grać np w hl Alyx i najlepiej będzie jakby był bez żadnych kabli podłączonych do PC ?

Oculus Quest + apka Virtual Desktop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oculus Quest + apka Virtual Desktop.

W HL: Alyx nie pograsz w trybie kinowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HL: Alyx nie pograsz w trybie kinowym.

Co masz na myśli pisząc "tryb kinowy"? Jakoś w Walking Dead, Boneworks, Gorn, Blade And Sorcery gram bez problemu.

Edytowane przez szperoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "tryb kinowy"? Jakoś w Walking Dead, Boneworks, Gorn, Blade And Sorcery gram bez problemu.

Ale nie na Virtual Desktopie, tylko normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie na Virtual Desktopie, tylko normalnie.

Na Virtual Desktopie.Tylko apkę trzeba wgrać zmodowaną (5 sekund roboty) co zresztą twórcy VD wspierają. Coś mało wiesz na temat możliwości Questa..... Działają wszystkie gry bezprzewodowo, dlatego wolę Questa niż resztę headsetów z kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Virtual Desktopie.Tylko apkę trzeba wgrać zmodowaną (5 sekund roboty) co zresztą twórcy VD wspierają. Coś mało wiesz na temat możliwości Questa..... Działają wszystkie gry bezprzewodowo, dlatego wolę Questa niż resztę headsetów z kablami.

A to nie wiedziałem. Zwracam honor. Możesz coś więcej o niej napisać ? Zapewne działać będzie tylko dlatego, że wszystko robimy kontrolerami. No i pytanie, czy to dziala w trybie VR i jak wtedy z grafika wzgledem Rifta S? Jeśli jest identycznie, to wtedy zakup eSki byłny bezsensem, bo Quest ma lepsze parametry, a do tego jest bezprzewodowy.

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytania, działają zarówno kontrolery jak i klawa i myszka.

Na Questa instalujesz Virtual Desktop, na kompie klienta VD z odblokowaną funkcją streamowania VR. Grafika? Szybkie łącze, mocny komp, podbicie rozdzielczości w SteamVR albo w grach przez antyaliasing i jest dobrze, jakość obrazu jak to OLED, rozdzielczość 2880 × 3200, odświeżanie 72 Hz. Samo odświeżanie może się wydawać niskie, ale to kwestia kilku minut przyzwyczajenia.

Ja, 40 letni facet z 28 letnim stażem gracza muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem tego sprzętu. Warto wyobrazić sobie te możliwości....bezprzewodowość z grafiką PC (dodaj mocny laptop i mamy ze sobą PCVR gdzie tylko chcesz bez ograniczeń kabla) lub gorsza grafika Questa, ale taki sam fun w grach jak boks Thrill Of The Fight - gdzie mogę biegać po całym ringu bez obaw, że zahaczę o jakiś kabel, fenomenalny tenis stołowy Eleven czy polski Superhot VR, gdzie co odważniejsi robią fikołki :cool: to + masa aplikacji niezależnych, dem, bet gier z SideQuesta...W rzeczywistości wirtualnej liczy się immersja, poczucie bycia wewnątrz...Ta apka w mojej ocenie powinna radykalnie zmienić sposób patrzenia na Oculus Questa, czyniąc go w mojej ocenie bardziej uniwersalnym headsetem niż Rift S czy Reverb. Bardziej szczegółowo napiszę jutro :)

Edytowane przez szperoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytania, działają zarówno kontrolery jak i klawa i myszka.

Na Questa instalujesz Virtual Desktop, na kompie klienta VD z odblokowaną funkcją streamowania VR. Grafika? Szybkie łącze, mocny komp, podbicie rozdzielczości w SteamVR albo w grach przez antyaliasing i jest dobrze, jakość obrazu jak to OLED, rozdzielczość 2880 × 3200, odświeżanie 72 Hz. Samo odświeżanie może się wydawać niskie, ale to kwestia kilku minut przyzwyczajenia.

Ja, 40 letni facet z 28 letnim stażem gracza muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem tego sprzętu. Warto wyobrazić sobie te możliwości....bezprzewodowość z grafiką PC (dodaj mocny laptop i mamy ze sobą PCVR gdzie tylko chcesz bez ograniczeń kabla) lub gorsza grafika Questa, ale taki sam fun w grach jak boks Thrill Of The Fight - gdzie mogę biegać po całym ringu bez obaw, że zahaczę o jakiś kabel, fenomenalny tenis stołowy Eleven czy polski Superhot VR, gdzie co odważniejsi robią fikołki :cool: to + masa aplikacji niezależnych, dem, bet gier z SideQuesta...W rzeczywistości wirtualnej liczy się immersja, poczucie bycia wewnątrz...Ta apka w mojej ocenie powinna radykalnie zmienić sposób patrzenia na Oculus Questa, czyniąc go w mojej ocenie bardziej uniwersalnym headsetem niż Rift S czy Reverb. Bardziej szczegółowo napiszę jutro :)

Napisz. Interesują mnie wszystkie szczegóły nt każdego sprzętu VR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko można ogarnąć przez streamowanie z kompa na questa. Jakość jest taka sama jak przez połączenie linkiem? jak wygląda kwestia opóźnień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko można ogarnąć przez streamowanie z kompa na questa. Jakość jest taka sama jak przez połączenie linkiem? jak wygląda kwestia opóźnień?

Nie podejmę się odpowiedzi na to pytanie bo to kwestia subiektywna, można wspisać virtual desktop vs link i samemu poczytać, tutaj przykładowy test:

opóźnienie VD pokazuje na poziomie 30ms, w praktyce jest dla mnie nieodczuwalne, ale ja do tego podchodzę casualowo, maniacy herców i osoby oglądające porównania screenów w powiększeniu 800% pewnie będą miały inne zdanie :D

Edytowane przez szperoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, HL Alyx działa na Oculus Quest przez Virtual Desktop :D :D

Edytowane przez szperoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedziano Reverby 2. HP będzie je tworzyć wraz z Valve i Microsoftem. Ma w nich powalać wszystko, ale póki co jeszcze nie ma o nich więcej danych. Czekam na rozwój sytuacji. BTW - dziś kupno jakichkolwiek gogli VR po normalnej cenie graniczy z cudem. Najtaniej kupicie Rift S za prawie 2500 na allegro, a Reverby za 2700 i 3300. Pimaxy za 5 tysi i do tego bez sensorów, a te praktycznie są nie do dostanie, a jeśli nawet, to można je kupić tylko w jednym miejscu na allegro i to za 2 tysie. Za to indexy za 6500 i też tylko w jednym miejscu. Grubo.

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, posiadam laptopa gl753vd z i7 i 1050ti jest o czym marzyc czy moge sobie od razu odpuscic temat w przypadku htc vive ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...