Skocz do zawartości
Ciachus4040

VR - temat główny

Rekomendowane odpowiedzi

RIFT oraz quest pojawia sie ciágle na stronie oculusa UK a wysylke maja rowniez do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RIFT oraz quest pojawia sie ciágle na stronie oculusa UK a wysylke maja rowniez do Polski.

 

Czyli pozostaje mi odświeżać ich stronę i "kto pierwszy ten lepszy"? :) Z tego co widzę, to jest dostępny na ten moment tylko Quest w wersji 128 GB. Niech x-kom oddaje hajs (za przedmiot dostępny wkrótce, gdzie po zapłaceniu wysłali mi email, że 30 czerwca XD) i jak się tylko Rift S pojawi u nich to kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje mi odświeżać ich stronę i "kto pierwszy ten lepszy"? :) Z tego co widzę, to jest dostępny na ten moment tylko Quest w wersji 128 GB. Niech x-kom oddaje hajs (za przedmiot dostępny wkrótce, gdzie po zapłaceniu wysłali mi email, że 30 czerwca XD) i jak się tylko Rift S pojawi u nich to kupię.

A nie lepiej Reverb? Przecież on jest pod kazdym wzgledem lepszy i dalwm Ci link do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej Reverb? Przecież on jest pod kazdym wzgledem lepszy i dalwm Ci link do sklepu.

 

Czytałem różne opinie i pojawiały się takie, że te google potrafią się przegrzewać i zawiesić, że tracking jest dużo lepszy w Oculusie, oraz, że oculus jest wygodniejszy w setupie/użytkowaniu. Widziałem też stwierdzenie, że do symulatorów lotniczych rzeczywiście dużo lepszy będzie Reverb, ale do innych gier typu Beat Saber czy nawet HL: Alyx już Oculus. Dlatego też po długich namysłach podjąłem decyzję, że Rift S będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej by było jakbym mógł je porównać w rzeczywistości, no ale nie ma jak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=Misiekki' date='30 Kwiecień 2020 - 12:35' timestamp='1588242956' post='15886794

]

Czytałem różne opinie i pojawiały się takie, że te google potrafią się przegrzewać i zawiesić, że tracking jest dużo lepszy w Oculusie, oraz, że oculus jest wygodniejszy w setupie/użytkowaniu. Widziałem też stwierdzenie, że do symulatorów lotniczych rzeczywiście dużo lepszy będzie Reverb, ale do innych gier typu Beat Saber czy nawet HL: Alyx już Oculus. Dlatego też po długich namysłach podjąłem decyzję, że Rift S będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej by było jakbym mógł je porównać w rzeczywistości, no ale nie ma jak :(

To Ci powiem tak: jako użytkownik Reverba i były użytkownik Oculusa obalam większość z tych rzeczy. Zawiechy i przegrzania zniknęły 22 marca wraz z aktualizacją, tracking jest zdecydowanie lepszy, bo mozna grać tylko z jedną lampką (co udowadniam na filmiku HOW TO PLAY IN THE DARK ON WMR na...Alyx

), podczas gdy do Oculusa potrzebujemy dużej lampy. Natomiast jakość obrazu niszczy aktualnie wszystkie gogle dostępne na rynku z wyjątkiem Pimaxa Vision kosztujacego z sensorami i kontrolerami index ok 9 tysi. Jedyne co, to musisz mieć IPD miedzy 59 a 67. Inaczej gogle będą bezużyteczne, ale nie oszukujmy się: ile ludzi na świecie nie miesci się w tym przedziale. 5% na krzyż? Dodam do tego, że gram w głównie w dynamiczne gry, tyle, że włączam tryb siedzący, ale to dlatego, że cenię sobie wygodę i nie lubię chodzić po domu o 1 w nocy z goglami na głowie, ale włącz też moj pierwszy filmik z HL: Alyx - Half Life Alyx 4k PL i zobacz, jak świetnie sprawdza się Reverb na Roomscale. Masz go tu
Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hp nie jest przypadkiem dużo droższe w zakupie niż oculus? 399£ za oculusa a ho ponad 550 £ na Amazonię

Edytowane przez sensej0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci powiem tak: jako użytkownik Reverba i były użytkownik Oculusa obalam większość z tych rzeczy. Zawiechy i przegrzania zniknęły 22 marca wraz z aktualizacją, tracking jest zdecydowanie lepszy, bo mozna grać tylko z jedną lampką (co udowadniam ja filmiku HOW TO PLAY IN THE DARK ON WMR na...Alyx

), podczas gdy do Oculusa potrzebujemy dużej lampy. Natomiast jakość obrazu niszczy aktualnie wszystkie gogle dostępne na rynku z wyjątkiem Pimaxa Vision kosztujacego z sensorami i kontrolerami index ok 9 tysi. Jedyne co, to musisz miec IPD miedzy 59 a 67. Inaczej gogle będą bezużyteczne, ale nie oszukujmy się: ile ludzi na świecie nie miesci się w tym orzedziale. 5% na krzyż? Dodam do tego, że gram w głównie w dynamiczne gry, tyle, że włączam tryb siedzący, ale to dlatego, że cenię sobie wygodę i nie lubię chodzić po domu o 1 w nocy z goglami na głowie, ale włącz też moj pierwszy filmik z HL: Alyx - Half Life Alyx 4k i zobacz, jak świetnie sprawdza się Reverb na Roomscale. Masz go tu

 

 

O widzisz, to dobrze wiedzieć :) Tylko teraz pytanie - o ile wiem, że nawet na bardzo wysokich ustawieniach w takim HL: Alyx mój sprzęt ze stopki by sobie spokojnie poradził z Rift S i stałych 80 fps'ach, tak na HP Reverb mamy już 10 Hz więcej i wyższą rozdzielczość - więc pewnie była by konieczność zejść z suwakami w dół. IPD (mierząc linijką przed lustrem :E) wychodzi mi 66.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, to dobrze wiedzieć :) Tylko teraz pytanie - o ile wiem, że nawet na bardzo wysokich ustawieniach w takim HL: Alyx mój sprzęt ze stopki by sobie spokojnie poradził z Rift S i stałych 80 fps'ach, tak na HP Reverb mamy już 10 Hz więcej i wyższą rozdzielczość - więc pewnie była by konieczność zejść z suwakami w dół. IPD (mierząc linijką przed lustrem :E) wychodzi mi 66.

Masz sprzęt bardzo zbliżony do mojego, ale masz rację - Rift zapewni Ci staly framerate zawsze, a Reverb już może nie podołać. Mi póki co podołuje bez większych problemów, a nie sądze, ze 5 ghz i kilka % (na zasadzie błędu marginalnego) szybsze gpu aż tyle zmienia (mam tyle ustawione 5 ghz na stałe - sprzęt w sigu). A za to IPD masz prawie idealne :) No niestety, decyzję musisz podjąć sam

 

Hp nie jest przypadkiem dużo droższe w zakupie niż oculus? 399£ za oculusa a ho ponad 550 £ na Amazonię

Link, który dalem jest z 2700zł, a tak to owszem, wszędzie masz powyżej 3200 zł.

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porzebuje porady z moim QUestem. Mam neta po wifi I router, który obsluguje 5ghz ale chcialem kupic drugi router badz karte sieciowa do kompa I miec dwie sieci wifi. Jedna do odbioru wifi internet I druga dla Oculusa quest zeby przesylal obraz. Da sie to sensownie ogarnac bez wiekszych problemow z konfliktami system ? Podsumowujac druga karta sluzyla by jedynie jako sieci wifi do polaczenia Oculusa z komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Twój post, czy brak googli w sklepach, ale wątek został zabity :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Twój post, czy brak googli w sklepach, ale wątek został zabity :E

Medal of Honor i Lone Echo 2 to zmienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie choćby dla pierwszej części Lone Echo chciałem kupić Rift S i nigdzie nie ma :( oby czym prędzej braki zostały uzupełnione, bo "nie wytrzymie" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są, ale musisz szukać w zagramanicznych sklepach. W Polsce Xkom podobno "niedługo" ma mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są, ale musisz szukać w zagramanicznych sklepach. W Polsce Xkom podobno "niedługo" ma mieć.

 

Dali mi rabat 50 zł na nie, kupiłem, zrobiłem przelew (to było 2 tygodnie temu) po czym odpisali, że dostawa 30 czerwca :lol2: :lol2:

Patrzę też na zagramanicznych ale nic sensownego nie znalazłem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dali mi rabat 50 zł na nie, kupiłem, zrobiłem przelew (to było 2 tygodnie temu) po czym odpisali, że dostawa 30 czerwca :lol2: :lol2:

Patrzę też na zagramanicznych ale nic sensownego nie znalazłem jeszcze.

Nie rozumiem, to nie lepiej kupić z Allegro ?

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam PsVR i Valve Vive Pro. Oculus Rfit S pognałem ze względu na rzadkie ale denerwujące błędy przy śledzeniu. Kontrolery od Vive za chwilę zastąpię tymi od Valve Index.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Używam PsVR i Valve Vive Pro. Oculus Rfit S pognałem ze względu na rzadkie ale denerwujące błędy przy śledzeniu. Kontrolery od Vive za chwilę zastąpię tymi od Valve Index.

Przecież Vive pro to porażka wizualna, nie mówiąc o kosmicznie za dużej cenie. Vive Pro to konkurencja co najwyżej Rifta S. Różnica to tylko lepsze śledzenie, ale kosztem dużo gorszych kontrolerów. Czemu nei kupiłeś Indexa ? Ew Cosmos Elite (jeśli nie chcesz czekać 8 tygodni), ale nie Vive Pro. W porównaniu do np takiego Reverba to dokładnie o 88% gorszy obraz plus beznadziejne kontrolery.

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to tylko lepsze śledzenie, ale kosztem dużo gorszych kontrolerów. Czemu nei kupiłeś Indexa ? Ew Cosmos Elite (jeśli nie chcesz czekać 8 tygodni), ale nie Vive Pro. W porównaniu do np takiego Reverba to dokładnie o 88% gorszy obraz plus beznadziejne kontrolery.

 

Index odpada jak każde na LCD. Wolę AMOLED to już było świadomy wybór w okresie gdy miałem Rifta-S. Mimo znacznie niższej rozdzielczości wolałem PsVR. Czerń robi swoje. Dla mnie szarości LCD są nie do przyjęcia. Co do kontrolerów zgoda, ale od od początku nastawiałem się na dokupienie indexowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie rozumiem, to nie lepiej kupić z Allegro ?

 

Nie ma na allegro. Te co niby są, to kosztują 400 zł więcej, a i tak ich nie mają i nie wiedzą kiedy będą mieć :P

 

Kurde Panowie, takie rzeczy tu piszecie... Pomimo tego, że czytałem już trochę i decyzja padła na Rift S, jednak zasiewacie ziarno niepokoju, czy nie lepiej wziąć Reverb :E Tylko na ile mi ten mój biedny RX 5700 XT pozwoli na takiej rozdzielczości...

 

Ciągle czytając opinie ludzi na forach, mówią, że Reverb ma ładniejszy obraz, ale jakoś ten Rift S niby przyjemniejszy/bardziej komfortowy w użytkowaniu.

Edytowane przez Misiekki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na allegro. Te co niby są, to kosztują 400 zł więcej, a i tak ich nie mają i nie wiedzą kiedy będą mieć :P

 

Kurde Panowie, takie rzeczy tu piszecie... Pomimo tego, że czytałem już trochę i decyzja padła na Rift S, jednak zasiewacie ziarno niepokoju, czy nie lepiej wziąć Reverb :E Tylko na ile mi ten mój biedny RX 5700 XT pozwoli na takiej rozdzielczości...

 

Ciągle czytając opinie ludzi na forach, mówią, że Reverb ma ładniejszy obraz, ale jakoś ten Rift S niby przyjemniejszy/bardziej komfortowy w użytkowaniu.

 

Reverb ma te kontrolery jak ze średniowiecza, jakby miał takie jak Rift S to byłby bliski ideału - no ale ja bym jednak szedł w Reverba, ma większe wymagania ale obraz najostrzejszy a to jest najważniejsze w VR, do jakichś symulatorów itp reverb a do szybszych gier oculus.

Dodatkowo zawsze można obniżyć rozdzielczość czego w oculusie już nie zrobisz.

Ja nie miałem żadnych takich gogli ale kolega mi kiedyś dał się pobawić samsungiem s8 z rozdzielczością 4k i do tego dedykowane gogle to taka rozdzielczość zrobiła na mnie wrażenie, panorama miasta robiła robote w tej rozdziałce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Index odpada jak każde na LCD. Wolę AMOLED to już było świadomy wybór w okresie gdy miałem Rifta-S. Mimo znacznie niższej rozdzielczości wolałem PsVR. Czerń robi swoje. Dla mnie szarości LCD są nie do przyjęcia. Co do kontrolerów zgoda, ale od od początku nastawiałem się na dokupienie indexowych.

Jakość obrazu na indexie gniecie Vive'pro po całości mimo LCD. Ten amoled Vive pro to chyba tylko na papierze. Poza tym co wolisz: lepsze kolory czy lepszą czerń? I piksele czy wyrazistość? SDE czy brak SDE? Oczywiście pomijam fakt, ze poziom czerni na obu poziom czerni jest podobny, ale co tam. :)

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na allegro. Te co niby są, to kosztują 400 zł więcej, a i tak ich nie mają i nie wiedzą kiedy będą mieć :P

 

Kurde Panowie, takie rzeczy tu piszecie... Pomimo tego, że czytałem już trochę i decyzja padła na Rift S, jednak zasiewacie ziarno niepokoju, czy nie lepiej wziąć Reverb :E Tylko na ile mi ten mój biedny RX 5700 XT pozwoli na takiej rozdzielczości...

 

Ciągle czytając opinie ludzi na forach, mówią, że Reverb ma ładniejszy obraz, ale jakoś ten Rift S niby przyjemniejszy/bardziej komfortowy w użytkowaniu.

Niw, Reverb jest wygodniejszy na sesje wielogodzinne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
no to Outlast może gryźć glebę :) Zwlaszcza, że nie jest w VR/. Ojj, będzie dzisiaj grane :D Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak ktoś poszukuje googli, to są dostępne na stronie Oculus. Właśnie zamówiłem, mam nadzieję, że wszystko legit i dojdą w sensownym czasie :D

 

p.s. bo "Janusze biznesu" na allegro sprzedają za 1000zł więcej :)

Edytowane przez Misiekki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, miałbym kilka pytań o aktualny stan technologii, gier na VR i ogólnie sensu kupowania. Bardzo będę wdzięczny za odpowiedzi i/lub linki do kompetentnych źródeł tak po polsku jak i angielsku :) Moje pytania wrzucam w punktach, będzie chyba czytelniej.

 

 

1) Jakie gogle VR (firma i model) z kontrolerami na dzień dzisiejszy najlepiej kupować pod kątem gry wyłącznie w domu, w pokoju, gdzie mam też komputer i którego nie planuję opuszczać? Nie zależy mi na użytkowaniu w podróży, czy przenoszeniu gogli inaczej niż w oryginalnym pudle.

 

2) Jak wygląda kwestia używania PC i windowsa mając na sobie gogle VR? Mam doświadczenie z Samsung Gear i moim galaxy s7 ale to w mojej opinii bida i sens VRu widzę osobiście tylko, jeśli poza graniem, nie zdejmując gogli będę mógł np. włączyć netflixa imitując kino, albo zwyczajnie szperać po dysku, włączać obrazy, albo nawet odczytać jakiś plik tekstowy, czy wejść na fejsika. Innymi słowy, czy da się od biedy robić w takich goglach coś poza graniem, czy do każdej innej czynności muszę je zdjąć?

 

3) Na Samsung Gear VR mój telefon dawał tragiczną jakość obrazu, bo z tak małej odległości widać było każdy pixel, jak siatkę nałożoną na szybę. Jak to wygląda w pełnoprawnych goglach typu Oculus? Domyślam się, że obraz jest czysty, ale czy perfekcyjnie, jak na ekranie komputera?

 

4) Co się dzieje, gdy odpalę grę nie-VR mając na sobie gogle? Na przykład jakiś Call of Duty czy BF. Będę miał przed sobą wielki prostokąt, coś jak obraz na sali kinowej, bardzo blisko oczu, czy może jakaś magia pozwala tej technologii imitować 3D i otoczyć mnie obrazem? I czy mogę włączyć sobie zwykłą grę, puścić jej obraz z monitora na gogle (nawet jeśli byłaby to imitacja "sali kinowej") i grać na myszce i klawiaturze bez użycia kontrolera?

 

5) Czy z grami i samymi goglami wiążą się jakieś dodatkowe opłaty? Może to głupie pytanie, ale naciąłem się już, gdy kupiłem swoje pierwsze PS4 nie wiedząc, że ktoś wpadł na genialny pomysł uniemożliwienia gry online bez abonamentu. Czy w branży vrowej są tego typu paywalle?

 

6) Czy wraz z goglami VR mogę używać każdych słuchawek do i nausznych, czy może konstrukcja jakoś to utrudnia?

 

Z góry dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...