Skocz do zawartości
Ciachus4040

VR - temat główny

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zobaczyłem ceny w euro to zacząłem na poważnie rozważać zakup wersji 64GB aby pograć w Beat Sabera i Assetto Corsa czy ETS2, dziś rzuciłem okiem na ceny w polskich sklepach i jakoś drogawo to wygląda, zdecydowanie drożej jak zapowiadane 350 euro. Zamawiał ktoś na oficjalnej stronie Oculusa? Dolicza 23% vat do ceny końcowej czy te 350 euro to już z vatem?

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem z oficjalnej i to 349 Euro to jest już z VATEM i wysyłką, wychodzi 500 zł taniej niż od naszych Januszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli wyszły niedrogie google VR wszędzie tylko nie w Polsce. Bo przecież polska to bogaty kraj, stać nas żeby płacić za to samo więcej jak niemcy czy francuzi. 

Poczekam, zobaczę jak pokażą się w innych sklepach, najwyżej kupię bezpośrednio od Oczulusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupować od oculusa, sporo taniej , świetny support, odpisują w ciągu kilku godzin na zadawane pytania, wysyłają Ci co jakiś czas kody promocyjne/zniżkowe do gier. Nie ma co się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bez peryferii, jaki byście polecili max 10k PC, żeby wszystko ładnie śmigało, zależy mi na bajerach w Cyberpunk 2077 jak i grach PC VR. Trochę wypadłem z obiegu z racji konsol, wiec wolę fachowe rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo czekaj na nowe procki AMD(niedługo premiera), może coś ciekawego pokażą, a jak nie to na teraz optymalny jest 10700k lub 10850K. Do tego 16GB szybkiego ramu ~4000Mhz+, RTX 3080, dysk nvme. najlepiej załóż oddzielny wątek w zestawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, hennepin napisał:

Tak bez peryferii, jaki byście polecili max 10k PC, żeby wszystko ładnie śmigało, zależy mi na bajerach w Cyberpunk 2077 jak i grach PC VR. Trochę wypadłem z obiegu z racji konsol, wiec wolę fachowe rady.

Co spowodowało, że wracasz na "stary obóz"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Raczej dopełniam, bo i tak większość czasu będę grał na konsolach a, że akurat mam zbędne cebuliony to padło na PC.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dotarły. Jutro Alyx, dziś bite 2h spędziłem w demówkach, prezentacjach i beat saberze. Zero złego samopoczucia, a to moje pierwsze gogle vr na głowie. Wrażenia znakomite, nawet głupi film wygląda świetnie. Pikseli nie widzę, SDE również. Jedynie co mnie wkurza, to że obraz wyraźny jest tylko w samym centrum, a po bokach coś na kształt aberacji chromatycznej, albo efekt brudnych okularów. Plus trzeba je założyć idealnie by zminimalizować ten efekt. Wrażenie patrzenia przez lornetkę również występuje, ale denerwuje mniej niż się spodziewałem, szybko człowiek się do tego przyzwyczaja. Ciekaw jestem jak w Indexie to wygląda. Ogólnie wreszcie czuję, że żyję w 2020 roku ;).

CBhNVI8.jpg

Edytowane przez bocieque
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steamvr nie wykrywa gogli przez virtual desktop. Sidequest też nie.  Ok, ogarnąłem, trzeba było kablem połączyć.

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, bocieque napisał:

No i dotarły. Jutro Alyx, dziś bite 2h spędziłem w demówkach, prezentacjach i beat saberze. 

 

Sprawdź Alyx i Skyrim VR to najlepsze do sprawdzenia błędnika ;-)

 

20 godzin temu, bocieque napisał:

Steamvr nie wykrywa gogli przez virtual desktop. Sidequest też nie.  Ok, ogarnąłem, trzeba było kablem połączyć.

A przez WIFI ?

W dniu 19.10.2020 o 17:05, HDR'o napisał:

Co spowodowało, że wracasz na "stary obóz"?

`

 

W dniu 19.10.2020 o 13:35, hennepin napisał:

Tak bez peryferii, jaki byście polecili max 10k PC, żeby wszystko ładnie śmigało, zależy mi na bajerach w Cyberpunk 2077 jak i grach PC VR. Trochę wypadłem z obiegu z racji konsol, wiec wolę fachowe rady.

To nie ten wątek ale obecnie ciężko coś polecić. Poczekaj na premierę nowych ryzenów, navi 2 i dostępność amper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eagle napisał:

 A przez WIFI ?

Trzeba było kablem połączyć (choćby tym od ładowania) by wgrać vr patch cośtam w sidequest. Teraz działa wireless. Tylko nie mogę zmusić do działania w 90hz/fps, ustawiam w virtual desktop 90, a w Alyx i tak mam 72.

W Alyx przegrałem już 1.5h, ale dalej jestem na samym początku. Po prostu bawię się fizyką i podziwiam, bo tytuł wygląda fantastycznie. Błędnik szalał tylko przy poruszaniu się gałką, więc wróciłem do teleportacji plus 3-4 fizyczne kroki w strefie bezpieczeństwa ;p.

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował już ktoś może Questa 2 w Assetto Corsa, iRacing albo jakimś innymi racing simie? Oglądałem recki na YT i jedni twierdzą, że nie ma laga inni twierdzą, że jest, przydałaby się teraz dla kontrastu jeszcze recka od kogoś z forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przetestuję w weekend pewnie. Wireless jakiś mały input lag na pewno będzie, zobaczymy jak przez link. Btw w wersji beta linka zwiekszyli bitrate do 500mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logika podpowiada, że bezprzewodowo może być lag i to faktycznie zauważalny w przypadku racing simów, pytanie czy ten lag też jest i jest odczuwalny w przypadku linka. Grając z wykorzystaniem kierownicy i tak siedzę przy PC więc link raczej nie będzie mi robił specjalnej różnicy, i tak często gram w słuchawkach więc jakiś kabel się przeważnie plącze przy głowie. Generalnie racing simy to jedyny powód dla jakiego mam ochotę kupić VR (sory Alyx ale wiszą mi Twoje przygody w VR), może jeszcze żeby polatać w ED czy 'pozwiedzać' w ETS2.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem tą wersje testową nowego linka i podbiłem bitrate na 500 i faktycznie w Alyx różnica spora w obrazie. Domyślnie był 150. Teraz jest sporo ostrzejszy obraz. 

Niby jest bug teraz, że blokuje rozdziałkę na 2300 i zmiana na 3600 nic nie daje. Jeśli tak, to może to wyglądać jeszcze lepiej. Czekać jeszcze na 90hz. Oculusowi/Facebookowi nalezy się karny k... że trzeba czekać na takie "ficzery" już po premierze samego sprzętu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadali, że do końca roku link wyjdzie z bety, wtedy będzie już wszystko cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony dobrymi opiniami kupiłem wczoraj Vader Immortal Part I. Jakie to jest dobre, brak słów, film i gra w jednym, niesamowite uczucie jak walczy się mieczem Jedi (haptyczne kontrolery to potęgują) albo używa mocy, dzisiaj kupiłem Part II o i Part III, warte każdej złotówki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, HDR'o napisał:

https://youtu.be/3RdAy_5Wudo Archon recenzuje Questa 2 :)

Ta, recenzuje, przesłuchałem wczoraj i mam wrażenie, że się jakoś tak mało czepia :D Szczególnie rozbawiło mnie stwierdzenie o wbudowanych głośnikach/słuchawkach zapewniających dźwięk w wysokiej jakości, a jest to element na który większość recenzentów bardzo mocno narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FredPL napisał:

Ta, recenzuje, przesłuchałem wczoraj i mam wrażenie, że się jakoś tak mało czepia :D Szczególnie rozbawiło mnie stwierdzenie o wbudowanych głośnikach/słuchawkach zapewniających dźwięk w wysokiej jakości, a jest to element na który większość recenzentów bardzo mocno narzeka.

Pewnie dlatego, że uzywa dobrych sluchawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, HDR'o napisał:

https://youtu.be/3RdAy_5Wudo Archon recenzuje Questa 2 :)

Jedyna uczciwa recenzja questa to Grysław. Mówi o jego wadach jak mniejsze pole widzenia, spaprany system ustawienia odległości miedzy źrenicami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości rzuciłem okiem na alledrogo co można kupić poniżej 2k i za 1400 cebulionów jest Lenovo Explorer. Patrząc po parametrach nawet mógłby być do simracingu, z drugiej strony za 1600 jest Quest 2. Problem z Q2 mam taki, że wymaga pejsbooka, a jak któregoś dnia stwierdzę, że kasuję konto to = skasowaniu gogli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...