Skocz do zawartości
andrzej1971

Hp omen z i5 8300h i rtx 2060

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Będę wymieniał swojego tuf-a na innego laptopa. Mój wybór padł na:

https://www.x-kom.pl/p/491005-notebook-laptop-15-6-hp-omen-15-i5-8300h-8gb-256-1tb-win10-rtx2060-144hz.html. Co o nim sądzicie?

Biorę pod uwagę jeszczehttps://www.x-kom.pl/p/509306-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-g-i5-9300h-16gb-512-win10x.html

 

Bardzo proszę o radę który model wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop ma być z systemem jak mniemam ?

Co do propozycji - laptopy same w sobie jak najbardziej ok jeśli chodzi o model, ale konfiguracja słaba - niepotrzebny HDD (relikt, lepiej wybrać samo SSD ale większe i mieć wolny slot na rozbudowę), 8 GB RAM ( za mało do gier na dzisiejsze standardy, dodatkowo jedna kość to Single Channel i obniżona mocno wydajność w grach). RTX 2060 to nie jest najbardziej opłacalna karta a zestawiona z i5 mija się z celem.

 

Budżet taki jak podane propozycje czyli do 5K czy możesz trochę powiększyć ?

 

Matryca 15,6 cala czy wolisz 17,3 ?

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można trochę powiększyć. Wielkość matrycy nie ma znaczenia Ale zależy mi na tym aby była co najmniej 120

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to pierwsze sprawa - HP Omen w wersji 17 calowej jest lepiej wykonany i ma lepsze chłodzenie od wersji 15 calowej. Poza tym w takim budżecie i z taką karta jak GTX 1660 Ti (ew. RTX 2060 ) widziałbym już tylko 6 rdzeniowy i7. Jeśli system ma być w cenie to:

HP OMEN 17 i7-9750H/16GB/512/Win10x 1660Ti 144Hz - 6099 zł

 

Taka konfiguracja będzie się sprawować o wiele lepiej niż ta z Twojego linku ale oczywiście przynosi to różnicę w cenie. Masz tutaj dodatkowo wolny slot na dodatkowy SSD w przyszłości (czy HDD ale odradzam bo to relikt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakość wykonania jest w zasadzie identyczna, oba lapki (17 cali i 15) mają z alu palmrest, a cała reszta to plastik - spierać się można o wygląd (17 bardziej stonowana) oraz rozmieszczenie portów (wg. mnie tutaj 15 wygrywa).

Możliwości rozbudowy są identyczne 1x M.2 + 1x 2,5 cala, dopiero RTX2070 w 17 calowej wersji umożliwia montaż 2x M.2.

BIOS tu i tu taki sam, zablokowany do granic możliwości, matryce porównywalne, ilość portów taka sama (jest TB3, szybki czytnik SD), zasilacze także identyczne (200W jak pamiętam, co na plus bo zostaje lekki zapas, gdzie wiele firm daje do takich konfiguracji 150-180W).

 

i7 grzeje się sporo bardziej i realne utrzymanie boosta jest nierealne w typowym, mainstreamowym laptopie nawet po UV, u mnie ten procesor potrzebuje ok. 75W w pełnym obciążeniu 6C/12T (mam obecnie Heliosa 300), i5 wymagała u mnie średnio ok. 50W aby pracować na pełnych obrotach.

W HP w trybie mieszanego obciążenia (gry) procesor ma do dyspozycji maksymalnie 50-55W dla siebie, dla i5 wystarczy aby nie uderzała w power limit, dla i7 będzie to za mało i jej zegar w zależności od temperatury będzie oscylował w granicy 3.5GHz a może być nawet mniej, choć będą gry gdzie problemu nie będzie.

 

Kwestia wydajności w grach jest taka, że robiłem testy na ustawieniu 4C/8T, 6C/6T oraz 6/12T na swoim i7 9750H z UV oraz możliwie najlepiej zoptymalizowanymi ustawieniami na jakie realnie pozwala mój obecny laptop i w grach różnice są symboliczne lub żadne.

 

Testowałem Total War: Warhammer II, Shadow of The Tomb Raider, PUBG, AC: Oddysey a także Wiedźmina 3.

Uważam, że GTX1660Ti oraz RTX2060, który jest średnio o te 5-10% szybszy nie jest w stanie wykorzystać realnie możliwości i7 i taka i5 bez problemu daje sobie z nim radę - piszę z autopsji.

 

Największą różnicę między i5 a i7 widziałem w 3DMarku w teście procesora lub w aplikacjach, którym nie jest obca praca wielowątkowa - w obecnie popularnych i testowanych grach nie zaobserwowałem niczego, co by mnie w jakikolwiek sposób przekonało do posiadania i7 - być może w przyszłości to się zmieni, ale nikt nie wie kiedy i jak bardzo.

 

Gdyby to był lapek z RTX2070/80 pełnym (nie Max-Q) to wtedy obraz mógłby być inny (inna kwestia to, że nikt nie robi takich lapków z i5), tymczasem jest jak jest.

 

 

W moim Heliosie 300 maksymalny PL1 dla procesora przy długotrwałym obciążeniu to dokładnie 56W (niezależnie czy obciążenie tylko CPU czy mieszane) co zazwyczaj wystarcza przy pełnym obciążeniu CPU na utrzymanie zegara w okolicy 3.6GHz, więcej wymaga już znacznej ilości prądu oraz temperatury szybują mocno do góry.

To czego przy HP musisz być świadomy a nikt Ci tu na forum nie powie, to że mając od nich system oraz aplikacje do kontroli laptopa czy sterowniki, instaluje się masa usług, telemetrii i innych bzdur, których nie da się pozbyć bo za chwile sypie się Omen Command Center czy inne rzeczy - jest tego naprawdę multum w systemie.

Nie wiem jakie dyski daje HP w lapkach z początku 2019 (jak Omen z linka) ale w 17 calowych wersjach są to zazwyczaj Samsungi PM-981 - bdb dyski, których nie ma po co ruszać.

 

W BIOS możesz włączyć także tryb półpasywny, ale nie ma nad nim kontroli w aplikacji, w zależności od temperatury procesora włącza się sam, na plus, że wentylator GPU jak karta nie jest obciążona jest wyłączony - zaskoczy dopiero podczas grania albo wysokiej temperatury CPU.

Kolejna kwestia w tych modelach HP nie masz nVidia Optimus, więc na matrycy laptopa będzie identyczna wydajność jak na zew. monitorze - więc to na spory plus wydajnościowo, minus jest taki, że bateria dostaje mocniej w dupę jeśli zamierzasz na niej pracować, laptop ma całkowicie wyłączoną integrę oraz nie posiada MUX-a - warto mieć świadomość tego faktu.

Dla mnie jako osoby grającej jest to najlepsze możliwe rozwiązanie, ale jak ktoś potrzebuje w podróży albo odejść od gniazdka to może być kłopot bo bateria zejdzie dużo szybciej niż na laptopie z nVidia Optimus albo odpowiednio ustawionym MUX-em.

 

Podsumowując : jak ma być do grania głównie - to spoko, i5 daje radę, grafika też, żadne Optimusy nie zjedzą Ci wydajności na wbudowanym ekranie, SSD jest wysokiej jakości, sam laptop także.

Jak ma być pod aplikacje to warto jednak pomyśleć nad i7, a jak istotny jest czas pracy na baterii to najlepiej coś z nVidia Optimus (kosztem wydajności na matrycy laptopa, problem ten nie występuje na zew. ekranie) albo MUX.

Najtańszy laptop z MUX-em to Lenovo Legion Y540 albo Y7000-2019, z Optimusem jest pełno lapków, m.in. Acer Nitro, Helios, MSI GL/GP75 itp.

 

Natomiast od razu zastrzegam, że w tym budżecie jaki posiadasz HP wygląda na najbardziej optymalny wybór, posiada komplet I/O, najnowszą sieciówkę WiFi AX, porządny ekran i jakość wykonania, co nie jest wcale takie oczywiste jak się popatrzy na MSI z ekranami TN (GL65/75), czy plastikowa obudowa (Y540, czy niemalże cała obudowa GL65/75).

Poza tym to chyba najtańszy gamingowy laptop, który ma na pokładzie TB3 z obsługą eGPU.

 

W kwestii ASUS-a nie pomogę, miałem styczność z TUF-ami oraz tańszymi Strixami i mnie w żaden sposób do siebie nie przekonały, pomóc mogę jeszcze ew. z Acerem jeśli brałbyś go pod uwagę.

Przy Twoim budżecie jakąś tam alternatywą mógłby być Helios 300 na promocji, tudzież Lenovo Y-540 - MSI w tym budżecie ma wydajne laptopy ale o mocno przeciętnej jakości wykonania i ekranami o dwie klasy niżej niż HP czy Helios 300.

 

To o czym warto wiedzieć, to backlight bleeding, który w HP jest dość powszechnym i uciążliwym zjawiskiem, więc jeśli masz możliwość obejrzenia lapka albo czas na ew. odsyłanie to warto mieć ten temat na uwadze (choć dotyczy to wszystkich laptopów w sumie).

To co prywatnie uznaję na minus dla nowych Omenów (15 oraz 17) to, że są dużo cięższe od konkurencji i zasilacze też do jakiś maluchów nie należą, gabaryty to już kwestia gustu, ale 15 waży podobnie jak 17 calowy Helios, a 17 calowy Omen przebija ponad 3kg i to niestety czuć.

 

Musisz także wiedzieć, że niestety HP nie poszło wzorem MSI czy Acera i jeśli chcesz włączyć maksymalne obroty wentyli to robisz to ręcznie przez aplikację, ale swego czasu HP blokowało te funkcje dla Omenów z rocznika 2018 oraz niższych, nie wiem jak to wygląda w 15 z i5 8gen. bo to jakby nie patrzeć nie jest najnowsza baza, w PL sprzedawane są odświeżone 17 (które zagranicą często mają literkę t na końcu) a 15 zostały w starym kadłubku, także te z procesorami 9gen.

 

 

Edytowane przez mikolaj612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że takiej odpowiedzi oczekiwałem. Nie znalazłem testów Omena z 2060 na polskich stronach. Mam bardzo mało czasu na podjęcie decyzji bo do 22 stycznia. W tym dniu laptop musi być już w x-com. Biorę pod uwagę acera. Lenovo hm... w tej cenie nie widziałem modelu z odświeżanie większym niż 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekrany ze 144hz sprzedaje firma Delkom, jako jedyna w kraju.

Acer warto ale na promocji, cena wyjściowa jest kiepska.

 

Acer ma super ekran (poziom HP), super jakość wykonania, ale nie ma TB3, oraz czytnika SD, na minus dla Acera, że jest po prostu głośny i wentyle kręcą się cały czas (nawet jak laptop nic defacto nie robi), ale wydajność chłodzenia w trybie turbo jest rewelacyjna.

Dodatkowo niezależnie od wersji Heliosa 300 wsadzisz dwa dyski M.2 oraz jeden 2.5 cala, więc możliwości rozbudowy są optymalne, dostęp do podzespołów jest prosty (podobnie jak w Omenach 15 oraz 17 z tego rocznika).

Aplikacja do obsługi Heliosa jest lekka i posiada podgląd z poziomu telefonu jeśli oba pracują na tej samej sieci WiFi (wygodne podczas gry jak się chce zrobić monitoring).

 

Klawiatura w mojej ocenie jest lepsza w Heliosie jak w HP (kwestia gustu), gładzik także wole ten z Acera ale głównie dlatego, że jest większy po prostu.

Test Omena z RTX2060 (ale wariant z i7) znajdziesz na tej stronie :

 

https://elchapuzasin...c1000ns-review/

 

Na tej samej stronie jest także test z i7 9gen (więc możesz przejrzeć oba).

 

Acer korzysta z nVidia Optimus, więc wydajność na matrycy będzie niższa niż w HP ale po odejściu od gniazdka i podczas pracy na baterii Acer wytrzyma dłużej podczas oglądania filmu, czy przeglądania sieci - coś za coś w tym przypadku.

W kwestii Audio wydaje mi się, że HP gra lepiej na wbudowanych głośnikach, ale to i tak jak porównywanie kiły do rzeżączki - nie ma się czym zachwycać ot co.

 

Z Lenovo zaś musisz wiedzieć, że masa ludzi narzeka na serwis oraz problemy z wentylami w tej wersji są dość powszechne, a poza tym to naprawdę niezły laptop na papierze, ale wykonaniem daleko mu do Heliosa, który jest w większości z alu, gdzie cały Y540 to tworzywo sztuczne (chociaż wizualnie i w dotyku naprawdę bez zastrzeżeń).

Jak masz jakieś konkretne pytania to wal śmiało, powiem Ci co wiem, bo wielu kwestii musiałem dowiedzieć się sam - recenzje o tym nie wspominają albo po prostu ktoś uznał to za nieistotne, a dla mnie okazało się zaś istotne.

 

PS: jeśli idzie o Lenovo i MSI to warto zwracać uwagę na SSD bo często są to przeciętne czy wręcz słabe nośniki Kingstona albo WD (SN520) albo Toshiby, które są dużo słabsze od PM-981 Samsunga czy WD SN720 z Heliosa 300.

Takie cięcie kosztów, które niestety odbija się na ogólnym całokształcie laptopa, ASUS zaś bardzo często stosuje w nowych modelach Intela 660p, na kościach QLC, który na system i jakieś poważniejsze prace się nie nadaje - najwyżej jako drugi dysk bardziej przeznaczony do odczytu (np: poinstalowane gry itp.).

 

Z tego co widzę, to MSI stara się dopiero jako-tako od modeli GP albo GS, seria GL widać, że na swój sposób jest budżetowa, gorsze ekrany, głównie plastik, klawiatury bez RGB itp.

ASUS zaś ma dziwne laptopy wg. mnie TUF to produkt budżetowy i pełen kompromisów, a tańsze Strixy czy Zephirus to też mieszanka wybuchowa, od fajnych pomysłów poprzez durnoty, które mnie zdecydowanie odpychają.

 

Dla jasności Twojej, Helios 300 15 oraz 17 cali maja tę samą płytę główną, różnica to tylko wielkość ekranu i samej obudowy.

Chłodzenie też jest identycznej konstrukcji, po prostu rurki cieplne w wersji 17 cali są odrobinę dłuższe do wentylatora GPU o te w porywie 2-3cm.

Fizycznie i technicznie to ten sam sprzęt, ten sam BIOS i kultura pracy.

To dość istotne bo wiele firm 15 i 17 ma oparte na innych płytach głównych i stosuje inne chłodzenia (np: wspomniane HP).

Więc gdybyś się decydował na Heliosa 300 to zostaje Ci kwestia wielkości ekranu do rozpatrzenia - niezależnie co wybierzesz kupujesz te same "flaki".

 

Musisz też pamiętać, że GSync jest dostępny w HP tylko od modelu z RTX2070, niższe warianty nawet mimo broszury HP czy specyfikacji na wielu stronach tej obsługi nie zapewniają na wbudowanej matrycy (akurat ten HP z x-kom ma w brszurce wpisaną obsługę GSync, ale jej nie posiada).

Edytowane przez mikolaj612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikołaj, skąd info, że pomimo wpisanego w opisie G-Sync jednak go nie ma?

 

@Edit:

Dobra, znalazłem- wychodzi na to, że wsparcie dla G-Sync mają tylko laptopy z 240Hz matrycą.

 

Swoja drogą to zamiast wersji z 8GB w tym HP wolałbym wersję z 16GB - dopłata to tylko 150zł.:

HP OMEN 15 i5-8300H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz za 5149zł

Pamiętać też trzeba o możliwości uzyskania vouchera o wartości 650zł (jeżeli mamy jakiegoś starego laptopa HP).

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej więc zdecyduje się na hp Od razu kupię mu 8gb ram. Mam gv 62 7rd z i 7700hq więc mam nadzieję że i5 8300 słabszy nie będzie.

Co do pierdół które przy hp się instalują to trudno. Przeżyję.

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden laptop z nVidia Optimus nie ma GSync, bo matryca jest podłączona do grafiki Intela.

Jedynie laptop bez tej technologii albo z MUX-em ma szansę na GSynca - o ile matryca ma odpowiedni certyfikat.

 

Najtańszy laptop z GSync to Y740 albo HP z RTX2070, lub starsze Omeny z 1060/70/80, które są dostępne z drugiej ręki zazwyczaj.

Żaden HP z RTX2060 lub 1660Ti nie ma GSynca na wbudowanej matrycy a jedynie na zew. monitorze (sprawdzałem u siebie).

 

16GB RAM albo po prostu dual channel to podstawa w obecnych laptkach z tej półki.

Y740 w dobrej cenie to tylko z i5 i RTX2060, ale je dość ciężko kupić w krajowej dystrybucji, ale takie modele też są produkowane i kosztują podobne pieniądze do HP Omen.

Na plus dla Lenovo to właśnie GSync oraz funkcja MUX, oraz takie duperele jak podświetlane symbole portów z tyłu, przez co widać w nocy np: co gdzie podłączamy.

 

Za te 5150 PLN będzie ciężko kupić coś co jednoznacznie będzie lepsze od wspomnianego wyżej HP-ka, można najwyżej rezygnować z pewnych rzeczy na korzyść innych.

 

i5 8300H jest odrobinę szybszy od i7 7700HQ, ale nie jest to przepaść żadna, ot po prostu jego realny następca - gorszy nie będzie to na pewno, ale przeskoku dużego nie zrobisz.

Zresztą nawet jakby tam był model i5 9300H to na jedno by wyszło.

Natomiast warto pamiętać, że RTX2060 w HP oraz Heliosie 300 (a także Y540 oraz MSI Gx65/75) to wariant 90W, więc wydajniejszy, bo są lapki, które mają wariant 80W (blokada na poziomie BIOSu) i wydajność jest odpowiednio ucięta i niewiele wyższa od 1660Ti.

 

Z ciekawostek przyrodniczych to HP ma wbudowany akcelerometr, który jest używany do optymalizacji pracy chłodzenia jeśli laptop nie jest ustawiony na płasko oraz zabezpiecza dysk mechaniczny przez zaparkowaniem głowicy, gdyby laptop miał upaść - niby pierdoła ale takie coś jest ;p

Natomiast ani w Heliosie 300 ani HP nie ma czytnika linii papilarnych ani obsługi Windows Hello na wbudowanych kamerkach - obie są zresztą typowe dla laptopów, nie ma się czym zachwycać.

Jakość podświetlenia klawiatury i możliwości personalizacji są zbliżone - 4 strefy RGB oraz regulacja stopnia podświetlenia, taki w sumie standard w tej cenie.

Gładziki mają sterowniki "precyzyjne" obsługują gesty oczywiście, z żadnym z nich nie miałem większych problemów podczas korzystania.

 

 

 

 

Edytowane przez mikolaj612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, to są nowe wersje, które dopiero się pojawiły na naszym rynku, ale matryce 144hz mają GSync dopiero w RTX2070.

Dla RTX2060 GSync ponoć był dla matryc 4K ale wiadomo jak to się skończy w grach ;)

 

Nie zmienia to faktu, że koszt HP z RTX2060 i 240HZ jest niemalże identyczny jak koszt RTX2070 co stawia tego pierwszego raczej w niekorzystnym świetle.

Edytowane przez mikolaj612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj- rozumiem że hp jest dobrym wyborem?Nie idealnym ale jednak dobrym. (Tak odbieram Twoje wypowiedzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak - zresztą mając 6 czy 7K również bym się skłaniał ku HP, ew. Helios 300 z RTX2060 (gdybym był bliżej 6K).

Ew. myślałbym o MSI GP75 gdyby cena była odrobinę niższa niż jest obecnie (o te powiedzmy 200-250zł) bo w stosunku do GL75 to posiada głównie trochę lepszą matrycę (ale ponoć dalej jest to "IPS level" więc TN) oraz klawiaturę RGB ale dysproporcja cenowa jest za duża.

 

Akurat obecne serie ich laptopów są po prostu udane i ja prywatnie jako osoba czepialska niewiele mogę zarzucić tym lapkom.

Cena w mojej ocenie jest uczciwa, wiele firm w tej cenie stroni od aluminium, daje zasilacze na styk, o TB3, czytniku SD porządnym czy ekranie często można pomarzyć, a tutaj to jest w standardzie nawet w modelach z nietopowymi komponentami.

 

Warto pamiętać, że te modele mają te same chłodzenie także w mocniejszych wariantach, 1660Ti ma takie samo chłodzenie jak wariant z 2070, to samo się tyczy wariantu 15 cali co jest akurat dobrą nowiną.

Zresztą Andrzeju, ja sam planuje tego HP-ka za 5150 PLN-ów kupić dla siebie, bo 17 była dla mnie za duża i ciężka - ale wspominam ją nader miło.

 

Nie wiem czy jeszcze promka w X-Kom ale był wariant z i5 i GTX1660Ti (15 cali) za równo 4,5K, dokupując Windows 10 u nich wychodzi lekko poniżej 5K - też fajna opcja jak nie masz ciśnienia na i7.

 

 

Jak masz jakieś pytania to pisz śmiało ;)

Edytowane przez mikolaj612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy jeszcze promka w X-Kom ale był wariant z i5 i GTX1660Ti (15 cali) za równo 4,5K, dokupując Windows 10 u nich wychodzi lekko poniżej 5K - też fajna opcja jak nie masz ciśnienia na i7.
Obecnie w X-kom najbardziej opłacalna wersja to ta z RTX2060, bo cenowo wychodzi b.podobnie, a jednak na plus te 5-10%.

Wersja wyżej podana z RTX2060 i 16GB pamięci kosztuje 5149zł, a z GTX'em 1660Ti i większym 512GB dyskiem SSD 5249zł (niby 100zł więcej, większy dysk, ale nieco gorsza karta-więc można przyjąć że wychodzi na to samo, przy czym dysk można wymienić, a karty już nie).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zdania, że to chyba złoty środek z tym HP Omen 15, w dodatku jest wersja z Windows 10, a dysk 2.5 cala najwyżej można oddelegować do TV jako nośnik na filmy czy cokolwiek :)

Cena taka bo pewnie końcówka modelu i wyprzedają - ale relacja ceny do jakości jest przyzwoita.

 

Przede wszystkim na ogromny plus to potencjalny brak throttlingu prądowego z tym wariantem CPU (bo 50W to spokojnie ogarnie chłodzenie).

Dysk zawsze można wymienić, za ok 300zł bez problemu da się kupić porządny SSD NVMe, więc nawet nie ma co w X-kom dopłacać tych 250zł, bo za 30-50zł więcej sami kupimy dysk ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HDD w laptopach to nie jest taka zła sytuacja. Czasami problemem jest określenie, czy w zestawie są sanki montażowe. Kupując wersję z HDD nie mamy tego typu zagadki lol2.gif .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie kupię z 8gb ram za dwa dni Dołożę 8

 

Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale zastanów się czy jest sens w ciągu dwóch dni rozbierać laptopa. Pamiętaj że kupując jako konsument masz 14 dni na zwrot, jak zaczniesz grzebać i np. coś uszkodzisz to wtedy sprawa się komplikuje- co innego jak masz zamiar rozszerzyć pamięć po miesiącu czy dwóch, ale przy tak krótkim okresie czasu chyba lepiej od razu wziąć laptopa z docelową ilością pamięci (tym bardziej, że różnica w cenie to właśnie koszt pamięci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej od razu brać 16GB - dla Ciebie mniej roboty (brak rozkręcania) taniej oraz szybciej.

A także prosty fakt, że zawsze będą to dwie takie same kości RAM - więc nie trzeba szukać drugiej do pary i kombinować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...