Skocz do zawartości
pustelnik6

Jak ustawić na klawiaturze zewnętrznej włączenie laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam trudny orzech do zgryzienia. Chcę podłączyć sobie laptopa pod monitor i schować go w stelażu pod stołem tak, aby go nie było widać. Jedyny problem że muszę ustawić włączanie komputera z pozycji klawiatury podłączonej pod usb. Wiem, że można ustawić to w większości komputerów/laptopów z pozycji BIOS ale ja mam asus rog gl753ve który takiej opcji nie posiada (albo po porostu nie mogę jej znaleźć).Proszę o pomoc. Może jest jakiś program albo inny sposób aby to ustawić. Od 3 dni siedzę na różnych stronach i wszędzie jest jedna rada - BIOS, tylko nikt nie podpowiada co zrobić jak nie ma tam takiej opcji.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam trudny orzech do zgryzienia. Chcę podłączyć sobie laptopa pod monitor i schować go w stelażu pod stołem tak, aby go nie było widać. Jedyny problem że muszę ustawić włączanie komputera z pozycji klawiatury podłączonej pod usb. Wiem, że można ustawić to w większości komputerów/laptopów z pozycji BIOS ale ja mam asus rog gl753ve który takiej opcji nie posiada (albo po porostu nie mogę jej znaleźć).Proszę o pomoc. Może jest jakiś program albo inny sposób aby to ustawić. Od 3 dni siedzę na różnych stronach i wszędzie jest jedna rada - BIOS, tylko nikt nie podpowiada co zrobić jak nie ma tam takiej opcji.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Nie wiem jak konkretnie w twoim laptopie to wygląda

 

BIOS -> Power Management Setup

 

Wake Up from S3 na ENABLED

Power On By Keyboard na Any Key

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak się wyrażę tyle to wiem ale nie ma takich opcji w moim biosie ja mam jakąś wersję BIOS 308 w lapku i on wizualnie jest piękny bo wygląda on wizualnie tak jak w linku

nie wiem nawet o czym oni tam mówią ale chciałęm pokazać jak on wygląda tylko ;]

No i niestety nie ma żadnej opcji "wake up from..." albo "power on by..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no on nie jest rozebrany ja sobie robię stelaż pod stołem w domu ale normalnie do pracy czy wyjazdy tez go będę zabierał, tak więc nie chcę w żaden sposób w niego ingerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zwyczajnie go usypiaj a nie wyłączaj i się wybudzać za pomocą klawiatury czy myszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój plan "B", ale ogólnie poczytałem, że takie ciągłe usypianie obciąża podzespoły w kompie, a i tak będę musiał co jakiś czas go zrestartować żeby rejestr wyzerować, dlatego jeżeli jest taka opcja to wolałbym normalnie go wyłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja z Wake On Lan, wtedy budziłbyś go np. Telefonem.

Edytowane przez rafall93123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...