Skocz do zawartości
MrPTRC

Drukarka drukuje tylko na czarno-biało

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z drukarką HP DeskJet Ink Advantage 3835. Gdy chcę coś wydrukować z laptopa drukuje tylko i wyłącznie na czarno-biało (wyjątkiem jest strona testowa, która drukuje się normalnie). Pogrzebałem w opcjach drukowania i nie da się zmienić opcji drukowania monochromatycznego, wyskakuje komunikat, że nie można zmienić tej opcji z powodu konfliktu z innym ustawieniem drukarki. Przeszukałem wszystkie opcje dotyczące drukarki i nigdzie nie ma nawet wzmianki o drukowaniu bez koloru.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...drukuje tylko i wyłącznie na czarno-biało (wyjątkiem jest strona testowa, która drukuje się normalnie).

Jak strona testowa jest w kolorach to wina wyłącznie ustawieniach opcji drukowania. To oczywiste.

 

Jak nie ma ustawień kolor/czarne jak są...i muszą być w drukarce kolorowej: :Up_to_s:

 

druukpng_qanxqxs.png

Edytowane przez Juzuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak strona testowa jest w kolorach to wina wyłącznie ustawieniach opcji drukowania. To oczywiste.

 

Jak nie ma ustawień kolor/czarne jak są...i muszą być w drukarce kolorowej: :Up_to_s:

 

druukpng_qanxqxs.png

 

Właśnie nie ma takiej opcji w ogóle do wyboru, tam gdzie jest papier/jakość można zmienić tylko ilość dpi oraz rodzaj papieru i rozmiar. Najnowsze sterowniki są zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze sterowniki są zainstalowane.

Czyli konkretnie co zainstalowałeś ?

 

Te sterowniki ?

 

Sterowniki od HP

 

Na samych systemowych sterownikach drukarka nigdy nie ma wszystkich opcji jakie ma drukarka.

 

Powinieneś mieć coś podobnego do tego:

 

Beztytulu_qanxqsa.png

Edytowane przez Juzuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluj drukarkę.

 

Robiłem to już, nie pomogło.

 

 

 

Powinieneś mieć coś podobnego do tego:

 

Instalowałem te sterowniki, mam aplikację podobną do tej i w jej ustawieniach również jedyne co można to przejść do preferencji drukarki, a tam nadal nie ma tej opcji drukowania w kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem w HP deskjet 4675 i również nie mogę sobie z nim poradzić.

Opcja wyboru trybu kolorowego zniknęła.

Używam windowsa 10.

Wydaje mi się, że to kwestia zrąbanych sterów od HP :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wyświetlić więcej ustawień drukowania, na karcie Układ lub Papier/Jakość kliknij przycisk Zaawansowane w celu otwarcia okna dialogowego Opcje zaawansowane.

–Drukuj w odcieniach szarości: Umożliwia drukowanie czarno-białego dokumentu z użyciem wyłącznie czarnego tuszu. Wybierz opcję Tylko czarny atrament, a następnie kliknij przycisk OK .

 

Masz takie coś po kolei ? A ty usuwasz to zaznaczenie Tylko czarny atrament i klikasz w OK.

 

Bez zrzutu ekranowego trudno cokolwiek napisać więcej.

 

Drukujesz przez Wi-Fi czy kablem USB ?

 

Jak Wi-Fi to może kabel USB naprawi sytuację.

 

 

Być może, ale wtedy drukarka nie drukowała by...strony testowej w kolorze ! :hmm:

 

,

 

Właśnie drukuje w kolorze przy konserwacji drukarki. Jest taki tryb,

 

b184a5e3e0a8cb87med.png

 

eb0aa28c89aeb606med.png

 

2248c182536c141amed.png

 

9c242fbdf03ea093med.png

 

Ok będę próbował zastosować się do rad ;)

Dzięki za znalezienie porady.

Edytowane przez Walther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj znalazłem o tym problemie na forum HP:

 

HP Forum

 

To jednak sterowniki do du.py.

,

 

Rzeczywiście problemem są sterowniki, pomogło odinstalowanie wszystkiego co związane z HP, usunięcie drukarki i podłączenie po kablu, teraz w zakładce papier/jakość jest taka opcja jak kolor i po jej wybraniu drukarka wreszcie normalnie drukuje.

Trochę to dziwne, bo sterowniki, które instalowałem są chyba z 2018 roku i nikt przez tyle czasu tego nie naprawił.

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2020 o 14:28, MrPTRC napisał:

 

Rzeczywiście problemem są sterowniki, pomogło odinstalowanie wszystkiego co związane z HP, usunięcie drukarki i podłączenie po kablu, teraz w zakładce papier/jakość jest taka opcja jak kolor i po jej wybraniu drukarka wreszcie normalnie drukuje.

Trochę to dziwne, bo sterowniki, które instalowałem są chyba z 2018 roku i nikt przez tyle czasu tego nie naprawił.

 

Dzięki za pomoc!

Potwierdzam. Faktycznie jeśli chcesz mieć kolor i duplex musisz podłączyć drukarkę po USB. Po sieci działa, ale zostaje tylko czarny kolor i simplex. Co najmniej dziwne. Pomoc HP nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...