Skocz do zawartości
bardak

Windows przestał widzieć dysk.

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił mi się dziwny problem z dyskiem. W kompie dwa dyski - SSD na system i gry i drugi klasyczny na magazyn. Zauważyłem, że przy skrótach dysków (partycje wydzielone na HDD) pojawiły się znaki zapytania. Patrzę w Mój komputer - tylko jeden dysk - SSD. Kilka dni temu zmieniałem grafikę, może coś przy okazji poruszyłem, odłączyłem. Posprawdzałem kable w budzie - ok. Bios dysk widzi. W Zarządzaniu dyskami też widać dysk, tylko nie wiedzieć czemu wygląda jakby wywiało wszystkie partycje i trzeba wszystko od nowa przydzielać.

Ktoś ma jakiś pomysł co się stało i jak to odkręcić??

Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy na jakimś systemie odpalonym z płytki/usb widać te partycje i dane. Jak tak, to pół biedy, tylko w Windzie (10?) coś się zrypało (jakaś aktualizacja?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co się zrypało. Niby jakaś aktualizacja była z kilka dni temu ale nie potrafię powiedzieć czy to ona. Założyłem na początku, że może ja przypadkiem coś odłączyłem/poruszyłem siłując się z grafiką.

Chociaż jak dzisiaj zaglądałem do Biosu próbując dojść co się zadarzyło to na dzień dobry wywaliło informacją, że bios przywrócono do ustawień domyślnych. Nie wiem czy ma to związek ze sobą.

W każdym razie Bios dysk widzi, Zarządzanie dyskami też widzi. Na sieci żadnych pomysłów co się mogło stać nie znalazłem, tu pół dnia nikt nie odpisał to zaryzykowałem a w zasadzie "poświęciłem" co było na dysku i potworzyłem od nowa partycje i je sformatowałem.

Odpaliłem Hdtune i Crystal Disk i wg nich chyba dysk dobry.

Edytowane przez bardak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...