Skocz do zawartości
Targaryen

Lepszy monitor do gier od obecnego

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mocno myślę nad wymianą monitora na coś lepszego do grania tz. lepsze kolory, podświetlenie, więcej HZ.

Mój obecny monitor to iiyama G-Master GB2530HSU-B1 Black Hawk

 

Cena tak myślę do 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nikt?

 

Przecież każdy 144 Hz na TN będzie lepszy od tej szrotowej iiyamy 75 Hz. Czemu napisałem "szrotowej"? Nie dość, że droga to jeszcze wypalarka oczu. Minimalna jasność ponad 100 nitów. IIYAMA nie robi dobrych monitorów. Zwykle są droższe i nie oferują nic więcej niż konkurencja.

 

Ze 144 Hz znalazłem coś takiego:

 

- Dell S2419HGF, ma G-SYNC Compatible, ale niestety tylko 120 Hz (pewnie starsza matryca) oraz brak testów. Z dobrych rzeczy - tani, oficjalny certyfikat flicker free od TÜV Rheinland oraz low light blue. Nie wiemy jaka jest jasność minimalna, ale DELL zwykle miał niską, tak czy inaczej to zagadka... Cena ok. 800 zł

 

- LG 24GL650-B, ciekawy ale brak testów, tani 799 zł,

- Asus VG258QR, ma G-Sync Compatible oraz polecany w testach na niemieckiej stronie PRAD. Minimalna jasność poniżej 60 nitów z tego co pamiętam, oczywiście jest flicker fre. Bardzo niski input lag! Wręcz rekordowy! Z minusów to jest drogi, więc nie wiem czy warto dopłacać, raczej chyba nie. Cena ok. 1100-1200 zł. Za tą cenę dostałbyś już monitor 240 Hz.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.

 

Z tych podanych przez Ciebie najbardziej mi się spodobał Asus jednak to nadal matryca TN no i jak mówisz że drogi i w tej cenie jest coś lepszego hmm..

Nie wiem czy mi potrzebne 240Hz, z gier w które gram i tak nie wyciagnę więcej jak 70-100 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.

 

Z tych podanych przez Ciebie najbardziej mi się spodobał Asus jednak to nadal matryca TN no i jak mówisz że drogi i w tej cenie jest coś lepszego hmm..

Nie wiem czy mi potrzebne 240Hz, z gier w które gram i tak nie wyciagnę więcej jak 70-100 fps

 

Może ktoś poda lepsze propozycje. Co do DELL'a słyszałem złe opinie o pixel inversion, natomiast o Asusie również o złym overdrivie (komentarze na YouTubie). Szczerze powiedziawszy to nie znalazłem monitora bez jakichkolwiek złych opinii. Co do matrycy TN to jest ona najlepsza do gier bo najszybsza. Niestety ma gorszą jakość obrazu. Ogólnie rzecz biorąc to na matrycy IPS w FullHD jest tylko AOC 24G2U, Asus VG259Q (którego chyba zwróciłeś o ile dobrze kojarzę) oraz Acer VG240YP. Na upartego możesz jeszcze spróbować tego Acera, ale ma on słabą podstawkę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...