Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Na taniej płycie H/B mógłbyś mieć teoretycznie i3 4c/8t i RAM 2933MHz z dociśniętymi timingami.

Ale by się jeszcze klientom poprzewracało w głowach od tego dobrobytu w niskim budżecie, więc na wszelki wypadek zablokowali na 2666MHz.

:thumbup: To już robi się serio nieprzyjemne. Intel dalej myśli że zarobi coś na 7xxx bo nie chcę urazić klientów kupujących i7 wtedy że ich i7 spadła do poziomu i3 :E

Albo tam pracują ekonomiści z Excelem na poziomie master albo kompletni debile :E Zen 4xxx rozjedzie te małe gówna i3 przykręcone do 2666.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 8700 tak 900 zl na rynku wtornym

 

Cała jedna sztuka na pl. A po ile nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała jedna sztuka na pl. A po ile nowe?

1500-1900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kto z kupujących wcześniej i3 8/9 gen kupi teraz takie i7 za 1500-1900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To kto z kupujących wcześniej i3 8/9 gen kupi teraz takie i7 za 1500-1900?

Piszą, że premiera nowych procesorów najpewniej kwiecień lub maj a 8700 i 8700k są szczątkowe ilości w sklepach więc nie muszą martwić się sprzedażą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak ktoś siedzi na i3 8gen to może zmienić na i7 8700/9700/9900 co za problem? i też będzie miał HT nie musi kupować nowej płyty i procków 10gen.

 

 

Odnosząc się do tej wypowiedzi poznaliśmy już ceny tych i7-8700. Więc pytam ponownie, kto z posiadaczy i3 8gen skusi się na zakup w sklepie 8700?

 

CO ZA PROBLEM? Dla kupujących widzę problem finansowo - zdrowo rozsądkowy. 8700 kosztuje tyle co będzie kosztował i5 10gen z płytą w zestawie. Więc jest problem z upgrejdem i3 8gen, bo zwyczajnie się nie opłaca.

 

I nie, nie martwię się sklapami/hurtowniami/producentem a klientami którzy kupili i3 i podejściem do bez problemowej wymiany i3 na i7 :E

 

 

Dodam więcej, sam kupiłem i7 7700 (non-k) za chore pieniądze za czasów istnienia już 8700 a nawet 9700 wchodził już do sklepów. Tak, przystawili mi pistolet do głowy, ścisnęli za jajaca i powiedzieli, że albo biorę to co mogę wsadzić do swojego komputera, albo będę siedział do końca świata na Pentiumie 2c/2w. Alternatywą była jeszcze stacja robocza za jeszcze bardziej chore pieniądze z Xenonem 4c/4w i Quadro gorszym od integry wsadzanej do i7-7700.. Fajnie, żę chociaż jest ram 2x8GB 2400MHz a nie 2133 :E Niebieskie, zwałowane gówno z polityką taksówkarzy.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozstrzał binów w ryzenie? Widać trafiła ci się fajna sztuka... Podobno nowe płytki już dostępne więc zwlekają tylko z nadzieją sprzedaży reszty co zalega :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ryzenie 3600 4100-4400 rozsądnie nastawiony. W Intelu 8gen 4500-5300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie się czyta te wasze ryzenowe dyskusje :D a teraz rzeczywistość:

 

Albo tam pracują ekonomiści z Excelem na poziomie master albo kompletni debile :E Zen 4xxx rozjedzie te małe gówna i3 przykręcone do 2666.

 

Łap mistrzu od excela :E

https://pclab.pl/news83193.html

 

Odnosząc się do tej wypowiedzi poznaliśmy już ceny tych i7-8700. Więc pytam ponownie, kto z posiadaczy i3 8gen skusi się na zakup w sklepie 8700?

 

Żyjesz chyba w alternatywnej rzeczywistości, nikt nie będzie kupował nowego ze sklepu procesora 2 generacje do tyłu. A może poszukaj 7700k? Może znajdziesz ze 2 oferty za 2500 i będziesz miał o czym pisać :E

 

Tak, przystawili mi pistolet do głowy, ścisnęli za jajaca i powiedzieli, że albo biorę to co mogę wsadzić do swojego komputera, albo będę siedział do końca świata na Pentiumie 2c/2w.

 

:lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup na fakturę ma pewne ograniczenia. Np brak możliwości skorzystania z allegro. I dzisiaj jakbym musiał kupić 7700 jak zauważyłeś taniej by nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widze na allegro 3 sztuki w cenie 900-1000 zl. Na olx i innych tez by sie pewnie znalazlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę jednego za 900. Jednego za 1000 i dwa kolejne w tym zakresie na licytacji. Żaden nie jest do kupienia z fakturą. Nie każdy chce też kupić używkę, czy ocena bez gwary. Jeden za 900 nie robi ceny rynkowej w kraju.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozstrzał binów w ryzenie? Widać trafiła ci się fajna sztuka... Podobno nowe płytki już dostępne więc zwlekają tylko z nadzieją sprzedaży reszty co zalega :E

Skąd masz info? Bo czekam już od sierpnia na te płytki. Ale jeśli to prawda to jesteś moim zbawicielem ;v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Faktem jest, że na Intela łatwiej znaleźć frajerów. Dla ludzi i7 to i7. 7700 vs 8700 vs 9700 dla zielonego klienta to to samo ;-)

Na tym samym opiera się strategia rynkowa Intela. Połowa społeczeństwa się nie zna i jak "pan z MM" powie, żeby kupować zestaw i7 z DDR4 2133, to tak zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pwil Spoko spoko, jak za kilka lat AMD zdobędzie taką renomę jak Intel to również dla zielonego klienta R7 to będzie R7. Nie zależnie czy to będzie R7 1700 czy R7 5700

 

Intel na to musiał pracować ponad dekadę. Ryzen jest dopiero od trzech lat na rynku.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem słyszę w radiu teksty typu "laptop z Intel Core i5!", tak jak gdyby i5 oznaczało jedno coś, a nie wiele różnych produktów.

 

Poza tym, mi obecnie Intel nie kojarzy się już z jakością, tylko z dziurami bezpieczeństwa, stagnacją, durnymi bezsensownymi iGPU oraz bezczelnymi fałszywymi porównaniami. Mam nadzieję, że niebiescy przegrają w najbliższym czasie z AMD, bo się im należy za złe zarządzanie firmą, absurdalne ceny i przekupywanie OEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ostatnie problemy w chińskich fabrykach mogą wpłynąć na końcowe ceny procesorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że na Intela łatwiej znaleźć frajerów. Dla ludzi i7 to i7. 7700 vs 8700 vs 9700 dla zielonego klienta to to samo ;-)

Na tym samym opiera się strategia rynkowa Intela. Połowa społeczeństwa się nie zna i jak "pan z MM" powie, żeby kupować zestaw i7 z DDR4 2133, to tak zrobią.

:thumbup: :thumbup: :thumbup: dlatego AMD mało sprzedaje mimo, lepszego produktu cena/wydajność sam miałem I7 8700K 5.1Ghz i uważam, że Ryzen 2700X i 3700X to zdecydowanie lepsze produkty.

Tak wiem Intel ma 500FPS w CS:GO i mama musi go kupić bo kolega mnie objedzie, ale badźmy szczerzy w pracy Ryzen niszczy Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to jest Intel zeby wyciskac FPSY z gier o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to jest Intel zeby wyciskac FPSY z gier o.O

Jak Ryzen 4xxxx wyjdzie to Intel będzie wyciskał, ale 300W z proca jako grzejnik do domu :lol2:

Zima 2020 zapowiada się ciepło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to jest Intel zeby wyciskac FPSY z gier o.O

 

I kasę z portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...