Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

O 500rpm spadly obroty, wiec nawet na tej pizdziawce mozliwe osiagniecie 65c w cinebenchu przy max obrotach. Mozesz sprawdzic czy mam racjr?

Wybacz ale juz bios zamknalem na klodke bios i nie ruszam, od wczoraj popoludnia do dzis siedzialem na konfiguracji i testowaniu i mam juz dosc. Czas cieszyc sie sprzetem a 500rpm wiecej powinno bez problemu zapewnic te 5st mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moja paczka już w drodze. 10900k i z490 Unify. Ale pewnie w połowie tygodnia dotrze.

Nie lepiej było deko dołożyć i zakupić AORUS MASTER?

W proline leży ta druga za 1859zł. Chyba dobra cena.

Gdzie jest Asrock z płytami? :hmm:

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[m edia]

[/media]

 

Według tego testu, i5-10600K jest wydajniejsze w grach (w full hd) od ryzena 3600 ŚREDNIO o 7%. A resztę to już sobie dopowiedzcie sami :D.

Edytowane przez RyszardGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK kupiłem i9-10900k i ASUS ROG Strix Z490-E Gaming. I tu pojawia się pytanie czy watro go podkręcać jeśli tak to o ile i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie lepiej było deko dołożyć i zakupić AORUS MASTER?

W proline leży ta druga za 1859zł. Chyba dobra cena.

Gdzie jest Asrock z płytami? :hmm:

 

Master nie jest lepszy od Unify. Są drobne różnice, ale nic co by usprawiedliwiało blisko 450 zł dopłaty ponad płytę MSI.

 

Asrock nie zamierza walczyć o klientów Z490, ich lineup jest zrobiony na zasadzie "bo wszyscy inni mają", a do tego "źle" wyceniony.

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI nawet posiada punkty pomiaru napięć ... nieźle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK kupiłem i9-10900k i ASUS ROG Strix Z490-E Gaming. I tu pojawia się pytanie czy watro go podkręcać jeśli tak to o ile i jak?

Spróbuj 5,3 na napięciu 1,38-1,4V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dorwaliście 10900k bo ja szukam 10700k i ciężko dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI nawet posiada punkty pomiaru napięć ... nieźle!

 

Nie żeby coś, Jacku, ale ja Z390 też mam te punkty. Dzięki nim na premierę mogłem sprawdzić multimetrem Vcore CPU, bo programy źle wskazywały na początku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zapetlony CB20 na 4przebiegi ;)

 

4.6Ghz, 1.2v cache stock.

 

Dodam iz obroty wentylatora spadly o 500rpm przy tym napeiciu na automatycznej krzywej.

 

Smiem twierdzic ze teraz ryzeny maja wiekszy problem z odprowadzaniem ciepla patrzac 14nm konta 7nm :lol2:

 

https://i.imgur.com/SB2JEwJ.jpg

Trochę luta poprawili, 9900k przy 1.3v potrafił już gotować wodę ne herbatę, ale widać że jeszcze do ideału brakuje, skalp robi zauważalnie więcej. ;)

Jeżeli lustro krzemowe nie przypomina już studni, to właściwie skalp bez szlifu rdzenia powinien robić robotę.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj 5,3 na napięciu 1,38-1,4V

 

Czemu akurat tyle masz jakieś źródłowy artykuł na którym się opierasz. Czy z własnego doświadzczenia po zatym ja chce podkręcić do równo 5.00 GHz na wszystkich rdzeniach 5.3 to za dużo na PurePC podkręcili max do 5.2 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czemu akurat tyle masz jakieś źródłowy artykuł na którym się opierasz. Czy z własnego doświadzczenia po zatym ja chce podkręcić do równo 5.00 GHz na wszystkich rdzeniach 5.3 to za dużo na PurePC podkręcili max do 5.2 GHz.

Nie po prostu jeśli 5,2GHz wchodzi na 1,33 a 5,5 na 1,42 to jasnym jest że 1,38 będzie git.

Na 5.0 ustaw napięcie 1,3V

Edytowane przez Namae Wa Yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś, Jacku, ale ja Z390 też mam te punkty. Dzięki nim na premierę mogłem sprawdzić multimetrem Vcore CPU, bo programy źle wskazywały na początku :E

no widzisz. Chciałem zaoszczędzić kupując Carbona zamiast ACE i kiepsko na tym wyszedłem.

Niestety to dopiero wyszło z czasem.

Nie podjąłem jeszcze decyzji o zakupie 10th, ale teraz w analizach sprzetu patrzę na temat szerzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czemu akurat tyle masz jakieś źródłowy artykuł na którym się opierasz. Czy z własnego doświadzczenia po zatym ja chce podkręcić do równo 5.00 GHz na wszystkich rdzeniach 5.3 to za dużo na PurePC podkręcili max do 5.2 GHz.

Jak twoj i9 10900k robi tylko 5.2Ghz na 1.4v to niestety dostałeś padline. Za taką kase to bym odrazu pakował 5.5Ghz jak nie wydoli do zwort i szukałbym dalej. Na Youtube i innych forach ludzie robią na tym procku 5.4-5.6Ghz, więc jest ogień.

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co powiecie na i5 10600 nie kf i nie k dla takiego normalnego gracza wekendowca.Rzadko gram ale lubie grac komfortowo ze tak powiem.

Edytowane przez pb923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na i5 10600 nie kf i nie k dla takiego normalnego gracza wekendowca.Rzadko gram ale lubie grac komfortowo ze tak powiem.

 

 

raczej 10400F, albo ryz 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no widzisz. Chciałem zaoszczędzić kupując Carbona zamiast ACE i kiepsko na tym wyszedłem.

Niestety to dopiero wyszło z czasem.

Nie podjąłem jeszcze decyzji o zakupie 10th, ale teraz w analizach sprzetu patrzę na temat szerzej.

 

Punkty są chociaż szkoda, że to właśnie jest punkt, a nie pin, tutaj trzeba sondę trzymać cały czas, a gdyby był pin to można było by użyć kabelka od starej obudowy i zapiąć sobie na stałe, zwłaszcza że popularne robią się teraz multimetry z podstawowym oscyloskopem, taki pomiar jest dużo bardziej precyzyjny pod względem peaków niż odczyt programowy. Na upartego można kabelek sobie zalutować :E

 

Ja nie podjąłem decyzji, 10-Gen mógł bym wziąć, jeżeli komuś uda się to odpalić na Z390, nie wierzę w cudowne poprawki w nowych płytach, wierzę za to że mogli poprawić biosy i sam kontroler CPU co akurat jest możliwe do wykonania na Z390.

Wtedy naocznie będzie można się przekonać co zmienili, cóż kontroler DRAM u Intela to nadal majsterszyk i AMD właśnie na tym polu najwięcej traci, nie na rdzeniu. :)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę luta poprawili, 9900k przy 1.3v potrafił już gotować wodę ne herbatę, ale widać że jeszcze do ideału brakuje, skalp robi zauważalnie więcej. ;)

Jeżeli lustro krzemowe nie przypomina już studni, to właściwie skalp bez szlifu rdzenia powinien robić robotę.

Temperatury są tylko ciut niższe względem 9900k chcesz gotowania to trzeba odpalić wygrzewacz wink.gif

 

W grach dobija do 70stopni na 5.0/4.4 przy 1.29v wink.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak twoj i9 10900k robi tylko 5.2Ghz na 1.4v to niestety dostałeś padline. Za taką kase to bym odrazu pakował 5.5Ghz jak nie wydoli do zwort i szukałbym dalej. Na Youtube i innych forach ludzie robią na tym procku 5.4-5.6Ghz, więc jest ogień.

 

Następny, co myli garstkę ludzi ze znakomitą większością, podobnie jak po stronie AMD kilka osób uważa na bazie tego, co widzi na YT/forach dla entuzjastów czy własnego szczęścia w loterii, że większość nowych Ryzenów robi stabilne FCLK 1900. 5,5 - 5,6 GHz stabilnie to pewnie mniej niż 5% 10900K zrobi, znakomita większość kończy się na 5,3 - 5,4 (tyle to robi 20-30% wedle statystyk vendorów płyt, czyli szału też nie ma). Mój testowy kończy się na 5,5 GHz 1,44V, ale to sampel od Intela, wątpię, że wysłali słaby i zapewne nie jest reprezentatywny dla sklepowej większości.

 

Do tego schłodzić to 5,6 GHz przy 1,4+V to też jest ciekawa historia. Nie wiem gdzie Ty też widzisz ten "ogień" za te +100-200 MHz, które jest okupione kosmiczną temperaturą i poborem prądu; różnica marginalna we wszystkim, nawet jeśli grasz tylko w benchmarki (do innego zastosowania sens dosłownie 0).

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na i5 10600 nie kf i nie k dla takiego normalnego gracza wekendowca.Rzadko gram ale lubie grac komfortowo ze tak powiem.

Jak grasz w jakieś sieciówki to czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę luta poprawili, 9900k przy 1.3v potrafił już gotować wodę ne herbatę, ale widać że jeszcze do ideału brakuje, skalp robi zauważalnie więcej. ;)

Jeżeli lustro krzemowe nie przypomina już studni, to właściwie skalp bez szlifu rdzenia powinien robić robotę.

 

W 9900K samo skalpowanie nie dawało dużo, dopiero po szlifie były wyraźne poprawy. Sądzisz, że na 10900K zmiana luta da większy zysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trochę luta poprawili, 9900k przy 1.3v potrafił już gotować wodę ne herbatę, ale widać że jeszcze do ideału brakuje, skalp robi zauważalnie więcej. ;)

Jeżeli lustro krzemowe nie przypomina już studni, to właściwie skalp bez szlifu rdzenia powinien robić robotę.

Poczekam na jakies testy, slalpa i custom ihs mialem na 8700k wiec wiem ze takie polaczenie daje sporo ale jeszcze za swiezy sprzet zeby grzebac a jak za pol roku wyjdzie Rocket lake to i tak zmienie cpu :E

 

Czemu akurat tyle masz jakieś źródłowy artykuł na którym się opierasz. Czy z własnego doświadzczenia po zatym ja chce podkręcić do równo 5.00 GHz na wszystkich rdzeniach 5.3 to za dużo na PurePC podkręcili max do 5.2 GHz.

Na itHardware sztuka na stock boost 4.9Ghz potrzebowala 1.25v, z tego co widzialem na PPC to 1.23v.

 

Jak twoj i9 10900k robi tylko 5.2Ghz na 1.4v to niestety dostałeś padline. Za taką kase to bym odrazu pakował 5.5Ghz jak nie wydoli do zwort i szukałbym dalej. Na Youtube i innych forach ludzie robią na tym procku 5.4-5.6Ghz, więc jest ogień.

Dobre :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a jak za pol roku wyjdzie Rocket lake to i tak zmienie cpu :E

Razem z płytą, czy z490 zostaje?

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Następny, co myli garstkę ludzi ze znakomitą większością, podobnie jak po stronie AMD kilka osób uważa na bazie tego, co widzi na YT/forach dla entuzjastów czy własnego szczęścia w loterii, że większość nowych Ryzenów robi stabilne FCLK 1900. 5,5 - 5,6 GHz stabilnie to pewnie mniej niż 5% 10900K zrobi, znakomita większość kończy się na 5,3 - 5,4 (tyle to robi 20-30% wedle statystyk vendorów płyt, czyli szału też nie ma). Mój testowy kończy się na 5,5 GHz 1,44V, ale to sampel od Intela, wątpię, że wysłali słaby i zapewne nie jest reprezentatywny dla sklepowej większości.

 

Do tego schłodzić to 5,6 GHz przy 1,4+V to też jest ciekawa historia. Nie wiem gdzie Ty też widzisz ten "ogień" za te +100-200 MHz, które jest okupione kosmiczną temperaturą i poborem prądu; różnica marginalna we wszystkim, nawet jeśli grasz tylko w benchmarki (do innego zastosowania sens dosłownie 0).

 

 

10th możesz porównać miedzy 8700k po skalpie a 9900k on DIE na metalu, czyli tak jak 8700k kończyły się na lekko powyżej 1.4v w syntetykach tak 9900k on die sięga redline przy 1.35v onDie, czyli przy najlepszym scenariuszu będzie to okolica 1.36-1.40v dla 10 gen, 1.44v i wyżej nie ma absolutnie żadnej szansy utrzymać TC stabilnie w mocnym Renderze, owszem w zimę buda na parapecie i wentyle na 3krpm Tak to można najlepsze LC wysiepac,

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...