Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.Wchodze tutaj po to aby poczytac o procesorach intela 10 generacji a wy tu zrobiliscie sobie pogaduchy o kreceniu pamieci sory ale nie mozecie zrobic tego w odpowiednim dziale bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-10400 Vs. Ryzen 5 3600 - 2666MHz Vs. 3200MHz

 

2666Mhz z niskim CL jeszcze daje radę ale H410 musiałyby być w podobnej cenie jak B450 które zaczynają się od około 270zł (bardziej wypasione modele wiadomo odpowiednio droższe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A nie kupujesz pamięci do intela 10 gen? Coś tam wsadzić trzeba. Wiesz, że jak kupisz i9 10gen i oprzesz się na paździerzach z XMP, to i5 nawet Cię przegoni z dobrymi nastawami na pamięciach ? :D

 

( tutaj 3200cl14 - to nawet nie tak źle jak na ram a jednak. A gdzie jakieś 3200 cl16 z XMP ) Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Wchodze tutaj po to aby poczytac o procesorach intela 10 generacji a wy tu zrobiliscie sobie pogaduchy o kreceniu pamieci sory ale nie mozecie zrobic tego w odpowiednim dziale bez urazy.

To jest pclab szczerbaty.gif Poza tym nie psuj im zabawy na razie pokazują pocieszne wyniki wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

4100MHz CL15 no nieżle :thumbup:

Spróbuj ustawić CR1 (1T) albo zmniejszyć CL na CL14 przy CR2 może read/write przekroczy 60000MB/s.

1t to narzazie mi ciężko idzie, 3866 wbłem na cl14 ale słabo na reszcie timingów i i read/write nie chce skoczyć.

 

To jest pclab szczerbaty.gif Poza tym nie psuj im zabawy na razie pokazują pocieszne wyniki wink.gif

Ja jestem amator. Więc się nie śmiej, prawie wszystko leci na auto na razie :E

 

Zgap sobie coś z tematu z pamięciami.

 

Jacek tam lubi nie spać po nocach i sobie coś wydłubać i się pochwalić, przykładowo:

https://i.imgur.com/mjL65F1.png

https://i.imgur.com/AEDStEM.png

https://i.imgur.com/BkPjMxn.png

https://i.imgur.com/2LjHjDQ.png

 

Jak go podpytasz, to na pewno Ci zaproponuje jakiś set nastaw. Zawsze łatwiej później coś dokręcić pod siebie niż od zera na auto startować w ciemnym lesie.

Dzięki, będę walczył i pytał, ale to tak na weekend, teraz mam już oczy prawie na zapałki i tak sobie próbuję jeszcze resztkami sił.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos wytlumaczy.Czemu jest taka posucha z tymi procesorami.I5 10400 mozna dostac wszedzie z dopiskiem f brak i5 10500 śladowe iloaci i510600kf i k zero co to ma byc za premiera.Zamowilem w przedsprzedazy w xkomie i5 10600kf pisalo wysylka od 20 maja dzisiaj sie dowiaduje sie ze procki beda od 22czerwca i nie ma sto procent pewnoaci co jest nie tak.A jeszcze bardziej wkurzajace jest to ze pisza ze maja po 30 sztuk darmowa wysyłka a tu lipa brak prockow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest pclab szczerbaty.gif Poza tym nie psuj im zabawy na razie pokazują pocieszne wyniki wink.gif

 

Pocieszne? W sumie jak dla kogo :D

Przy 4100/c15 powinna być rakieta, a jest bryndza.

 

Ta wszystko na auto :E Bo nie mam czasu jeszcze się bawić i do tego tRFC na razie ~500 na auto mi wbijało 700 :E

 

Zresztą jak pisałem wcześniej OC to ja już się nie bawiłem od dawna bo jak podkręciłem co miałem podkręcić na haswellu to tak siedziałem przez lata :E. Teraz trzeba będzie potrenować, zresztą ja nigdy nie byłem jakimś znawcą OC :E

 

 

Teraz jeszcze wbiłem 4100 CL15 na szybko

https://i.imgur.com/AyCby5u.png

Musisz popracować nad 2/3 rzędem co najmniej, bo osiągi są dość mierne jak na ten zegar i opóźnienia. :)

Nie wiem czy wrzucałeś już wcześniej ATC, ale bez tego ciężko będzie naprowadzić zwłaszcza w kwestii RTL/IOL.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest pclab szczerbaty.gif Poza tym nie psuj im zabawy na razie pokazują pocieszne wyniki wink.gif

 

Kolega dzisiaj dopiero chyba komputer poskładał. Nie jego wina, że AUTO robi takie pocieszne wyniki :P

Lukadd jeszcze dwa dni temu po południu zastanawiał się co kupić, bo na PW mnie pytał o kości. Tak więc i tak jestem pełen podziwu, że zdążył już kompa kupić, poskładać i nawet coś tam kliknąć w biosie. Szczególnie jak od tygodnia czyta się tutaj głównie o problemach z zakupem to płyty to proca.

 

 

Za to u kolegi pb923 pewnie nawet tak pociesznie nie będzie. Bo jak widać ram to ma on w nosie ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolega dzisiaj dopiero chyba komputer poskładał. Nie jego wina, że AUTO robi takie pocieszne wyniki :P

Lukadd jeszcze dwa dni temu po południu zastanawiał się co kupić, bo na PW mnie pytał o kości. Tak więc i tak jestem pełen podziwu, że zdążył już kompa kupić, poskładać i nawet coś tam kliknąć w biosie. Szczególnie jak od tygodnia czyta się tutaj głównie o problemach z zakupem to płyty to proca.

 

 

Za to u kolegi pb923 pewnie nawet tak pociesznie nie będzie. Bo jak widać ram to ma on w nosie ;)

Phi, żebyś Ty wiedziałeś jak ja składałem 2600k w 2012 roku, jeszcze system się nie odpalił, a ja już pałowałem w biosie mnożnik na test :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że ludki tutaj preordery porobili A jedynie co mają to maile z przepisami o opoznieniu.

Ktoś planuje się przerzucić z z370/z390 na nowe z490 i opisać wrażenia z różnić potencjalu OC pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Musisz popracować nad 2/3 rzędem co najmniej, bo osiągi są dość mierne jak na ten zegar i opóźnienia. :)

Nie wiem czy wrzucałeś już wcześniej ATC, ale bez tego ciężko będzie naprowadzić zwłaszcza w kwestii RTL/IOL.

 

Krzaczy mi się ATC z jakiegoś powodu, ale będę kombinował dalej.

 

Tak jak Minciu pisze kompa ledwie kilka h temu poskładałem i ogólnie mam bidne doświadczenie w nastawach ramu. Ale powoli do przodu.

 

aPiUvq3.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TM5 (TestMEM5) Ci przechodzi normalnie testy przy 4200c15-15-15 ? Bo to tak dość ostro wygląda ;)

 

Suby na pewno jeszcze dalej do poprawy, bo jak widzisz tutaj 4200 CL16-16-16 potrafi być żwawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie robiłem memtestów. Na razie sprawdzam z grubsza od czego zacząć. A do poprawy jest masa bo dalej leci większość na auto.

 

W weekend będę miał zabawę :E. teraz idę spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos wytlumaczy.Czemu jest taka posucha z tymi procesorami.I5 10400 mozna dostac wszedzie z dopiskiem f brak i5 10500 śladowe iloaci i510600kf i k zero co to ma byc za premiera.Zamowilem w przedsprzedazy w xkomie i5 10600kf pisalo wysylka od 20 maja dzisiaj sie dowiaduje sie ze procki beda od 22czerwca i nie ma sto procent pewnoaci co jest nie tak.A jeszcze bardziej wkurzajace jest to ze pisza ze maja po 30 sztuk darmowa wysyłka a tu lipa brak prockow.

Raz, że to taka bardziej papierowa premiera, dwa Polska to kraj 3 świata. :E

Zapytasz czemu w takim razie Intel wypuścił nową generację bez sprzętu? By zmniejszyć/ spowolnić odpływ ludzi do AMD. Lepsza jakakolwiek kasa niż brak kasy.

 

Niestety ja też czekam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam no powtórkę z premiery 8gen i kolejnego pretekstu do podwyżki cen.

 

Niedługo każda podstawowa część do komputera będzie w cenie kompletnej konsoli. Nawet durne i3 jest na dobrej drodze ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę jakieś testy w 4k

8700vs9900vs10700?

Odpowiem ci w twoim stylu: w sieci :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolega dzisiaj dopiero chyba komputer poskładał. Nie jego wina, że AUTO robi takie pocieszne wyniki :P

Lukadd jeszcze dwa dni temu po południu zastanawiał się co kupić, bo na PW mnie pytał o kości. Tak więc i tak jestem pełen podziwu, że zdążył już kompa kupić, poskładać i nawet coś tam kliknąć w biosie. Szczególnie jak od tygodnia czyta się tutaj głównie o problemach z zakupem to płyty to proca.

 

 

Za to u kolegi pb923 pewnie nawet tak pociesznie nie będzie. Bo jak widać ram to ma on w nosie ;)

w nosie to ja mam gluty za przeproszeniem. Edytowane przez pb923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam no powtórkę z premiery 8gen i kolejnego pretekstu do podwyżki cen.

 

Niedługo każda podstawowa część do komputera będzie w cenie kompletnej konsoli. Nawet durne i3 jest na dobrej drodze ;D

Już nie przesadzaj. Wszystko jest tańsze(z cpu) tylko złotówka ssie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Płyty są drogawe, ale i tak na asusie jest przyzwoity deal bo mycha(ASUS ROG GLADIUS II Core) o wartości 50—55euro i cashback 25euro lub voucher na zakupy 30euro. W ten sposób cena za Z490-f zbita do ~200euro.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzaczy mi się ATC z jakiegoś powodu, ale będę kombinował dalej.

 

Tak jak Minciu pisze kompa ledwie kilka h temu poskładałem i ogólnie mam bidne doświadczenie w nastawach ramu. Ale powoli do przodu.

 

Wygląda przyzwoicie. odrobina zabawy i mogą wyjść z tego fajne ustawienia.

Płyta daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę jakieś testy w 4k

8700vs9900vs10700?

A po co w ogóle testować procesory w tej rozdzielczości? To są zawsze testy karty graficznej, a nie procesora. Każdy z tych procesorów zapewnia minimum 60 kl./s, na więcej w 4K nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty są drogawe, ale i tak na asusie jest przyzwoity deal bo mycha(ASUS ROG GLADIUS II Core) o wartości 50—55euro i cashback 25euro lub voucher na zakupy 30euro. W ten sposób cena za Z490-f zbita do ~200euro.

Dlatego pisałem o cpu. Jak ktoś ma pretensje że za to samo co w zeszłej generacji płyt trzeba zapłacić więcej ten może niech siedzi na tym co ma lub wybiera coś konkurencji. Nie jesteśmy chyba dziećmi i nie siedzimy na tym forum od wczoraj jak laicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najtaniej wyjdzie zmiana na 9900 :hmm:

Jak dostaniesz tego 9900/k w jakiejś rozsądnej cenie. Sam się rozglądam za takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze wierzy w te bzdury, że pcie 4.0 podnosi w jakikolwiek sposób koszt produkcji płyty? :E

 

Bez żartów, nikt. Przecież jasne, że to ściema. A co, producenci deklarują, że to im podnosi koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...