Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

STRIX-F niestety nie ma WIFI.

 

Carbon jest w Sferis za 1252 zł. Płyta wygląda porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z490 AORUS PRO AX wyglada dosc dobrze, zebrowany radiator i ladny zestaw portow USB. Ciekawe ogolne wyposazenie.

 

STRIX-F niestety nie ma WIFI.

 

Carbon jest w Sferis za 1252 zł. Płyta wygląda porządnie.

To bierz Carbona, MSI robi dobre plyty ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Stepping G1 i Q0, taa jasne, raczej U0 i R0 :lol2:

 

I teraz ogromny dylemat!Brać gluta z równiejszą wydajnością dzięki krótszej magistrali pierścieniowej, czy luta który... e... poprawia samopoczucie?8:E

Wybór między 8700k na glucie, a 9900k z zablokowanymi 2 jajkami? Hmm, trudny wybór 8:E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z490 AORUS PRO AX wyglada dosc dobrze, zebrowany radiator i ladny zestaw portow USB. Ciekawe ogolne wyposazenie.

To bierz Carbona, MSI robi dobre plyty ;)

 

Doopa, Sferis nie wysyła za pobraniem.

 

edit

Szybkie doładowanie konta i zamówiłem i7 10700k z Proline i Z490 msi gaming carbon ze Sferisa.

Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bedzie można "podkręcać" troszku zablokowane proce.

 

A u mnie przsiadka z 4790k przyniosła rezultaty. W końcu mogę śmigać Wiedźminem po Novigradzie nawet pod ~300fps :E

 

36L6nSv.png

 

 

 

Oczywiście w 720p :E, no ale fajna zabawa. Sorry za rozwalone OSD, ale nie chciało mi się ustawiać.

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukadd jakie napiecie na cpu ?

 

Podkrecilbys to gpu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz może taki test w 720p na 4790K ?

Taki nie, ale w 1080p to mam to

większość tego testu leciało na CPU.

 

Mam jeszcze porobione jakieś testy z AC czy FC, muszę sprawdzić i powtórzę do porównania z 4790k.

 

lukadd jakie napiecie na cpu ?

 

Podkrecilbys to gpu :D

Na cpu mam narazie testowane od ~1.31-1.34V

Przy testach AVX jednak macho HR jednak ma kapkę ciężko przy stałym 5Ghz. W gierach lajcik.

 

GPU mam podkręcone, ale do tego testu wcześniej nawet nie było co profilu wrzucać :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taki teścik poszedł w AC:Origins, bench na 5Ghz, ale pamięci totalnie rozbabrane mam więc na pewno jak to ogarnę to jeszcze więcej ugram.

 

HylbLmL.png

 

Na 4790k nie mam screena, ale dobrze pamiętam przy 4.8Ghz i DDR3 2400 CL10 było ~102-104 fps.

 

Edit. Chwila zabawy z pamięciami i już podciągnąłem o 4fps

 

 

FMRYdzy.png

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Porobię, na pewno będzie piknie działać, bo ta gra bardzo lubi więcej mocno taktowanych rdzeni i wątków. Ale skasowałem ostatnio i właśnie od nowa ściągam.

 

W AC:O w Alexandrii jak sobie teraz zwiedzam moje miejscówki to minimalny fps tak leciutko 55%+ do przodu względem 4790k@4.8Ghz :D Średni oczywiście też mocno w górę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Czyli jednak, sklejają co się da, jak się da i jeszcze sobie losuj, bo pod jednym oznaczeniem pierdylion wersji. Te cięte i9 z randomową magistralą to chyba jakiś ewenement, coś mi się w oczy rzuciło. Tutaj wsadzą odpadki, tam leżaki, tu coś nowego i się jakoś kręci. :E

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobię, na pewno będzie piknie działać, bo ta gra bardzo lubi więcej mocno taktowanych rdzeni i wątków. Ale skasowałem ostatnio i właśnie od nowa ściągam.

 

W AC:O w Alexandrii jak sobie teraz zwiedzam moje miejscówki to minimalny fps tak leciutko 55%+ do przodu względem 4790k@4.8Ghz :D Średni oczywiście też mocno w górę.

Co to za rozdzielczosc w benchu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukadd Jesli grasz w CS'a to napisz jak sie sprawuje procek, szczegolnie na publicznych serwerach jak jest wiecej graczy.

 

U mnie 6700k wypada bardzo cienko, grafika max w okolicach 65% uzycia a fpsy potrafia spasc nawet do 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak, sklejają co się da, jak się da i jeszcze sobie losuj, bo pod jednym oznaczeniem pierdylion wersji. Te cięte i9 z randomową magistralą to chyba jakiś ewenement, coś mi się w oczy rzuciło. Tutaj wsadzą odpadki, tam leżaki, tu coś nowego i się jakoś kręci. :E

Kwintesencją jest pierwszy komentarz pod linkiem.

"Czyli podsumujmy:

- Loteria w IHS

- Brak możliwości podkręcania RAMu

- Droższy niż 3600

- Mniej wydajny niż 3600 bez podkręcenia RAMu

- Dużo droższy jeżeli chcesz kręcić RAM na Z490

- zablokowany mnożnik

- brak obsługi (kontrolera) PCI-E 4.0

 

A przy okazji: MSI uruchomiło cashback dla...9gen i Z390. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taki nie, ale w 1080p to mam to

większość tego testu leciało na CPU.

 

Mam jeszcze porobione jakieś testy z AC czy FC, muszę sprawdzić i powtórzę do porównania z 4790k.

 

 

Na cpu mam narazie testowane od ~1.31-1.34V

Przy testach AVX jednak macho HR jednak ma kapkę ciężko przy stałym 5Ghz. W gierach lajcik.

 

GPU mam podkręcone, ale do tego testu wcześniej nawet nie było co profilu wrzucać :E

 

A jak sprawa z temperaturami? Patrzyles jak sytuacja wyglada na stocku tzn na 4.6ghz i 1.22v vcore? Bo mam identyczne chlodzenie (Macho rev B).

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwintesencją jest pierwszy komentarz pod linkiem.

"Czyli podsumujmy:

- Loteria w IHS

- Brak możliwości podkręcania RAMu

- Droższy niż 3600

- Mniej wydajny niż 3600 bez podkręcenia RAMu

- Dużo droższy jeżeli chcesz kręcić RAM na Z490

- zablokowany mnożnik

- brak obsługi (kontrolera) PCI-E 4.0

 

A przy okazji: MSI uruchomiło cashback dla...9gen i Z390. :E

 

Ale teraz przynajmniej jedno jest pewne, zmiany konstrukcyjne rdzenia i pinów w LGA1151 vs LGA1200 to kosmetyka. Nic czego nie dałoby się poprawić chińskim adapterkiem i bios modem. Może jeszcze kiedyś się dowiemy, czy 11gen intela będzie miałą wbudowany kontroler DDR3 czy w końcu go wytną. Bo w 10gen to na bank siedzi DDR3 wciąż :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając starą msi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AŻ DO 210zł

Spokojnie MSI nie szalejcie tak... aż do 210zł ;) czyli promocja 4-5% (Godlike około 4000zł). Wiadomo że dobre to niż nic ale przemyślcie sprawę, może 1-2% wystarczy, nie szalejcie za mocno.

Za 210zł to można sobie życie ułożyć na nowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że chwilowo najlepszą promocją jaka była, to ta od xkom -100zł. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co to za rozdzielczosc w benchu ??

720p w AC:O, aby maksymalnie ograniczyć wpływ GPU na test.

 

lukadd Jesli grasz w CS'a to napisz jak sie sprawuje procek, szczegolnie na publicznych serwerach jak jest wiecej graczy.

 

U mnie 6700k wypada bardzo cienko, grafika max w okolicach 65% uzycia a fpsy potrafia spasc nawet do 200.

Niestety nie grywam w CS'a

 

A jak sprawa z temperaturami? Patrzyles jak sytuacja wyglada na stocku tzn na 4.6ghz i 1.22v vcore? Bo mam identyczne chlodzenie (Macho rev B).

Stock to ja na razie widziałem tylko przy pierwszym odpaleniu kompa. Jeszcze nie bawiłem się w żadne UV i niższe zegary w okolicy 4.6Ghz. Jadę na 5Ghz ~1.33V. Teraz z 40 minut biegałem w AC:Odyssey w 720p, aby maksymalnie nabijało fps i procek się nie nudził, średnie temperatury w zależności dla poszczególnych rdzeni to przedział 61-65 stopni. Ale przy takim taktowaniu u Macho, to zabawa w jakieś Cienebenche to już nie bardzo bo kilka przebiegów i robi się 85+, ale 4.8-4.9 na kapkę niższym napięciu i daje radę latać na tym chłodzeniu i coś tam liczyć.

0Ltzn9h.png

 

Zrób test w AC Odyssey.

 

Zrobiłem niżej w spoilerze. I porównanie do 4790k po OC. Na minimalnym pięknie do góry i w grze to samo. A w samym benchu w 720p, tak ten proc potrafi momentami kręcić maksymalny fps, że aż RTX 2070@2000Mhz momentami dobija do 100% Load :E

 

Ogólnie teraz powoli będę myślał nad zmianą chłodzenia, aby się pobawić bardziej w benche no i czekać na Ampere :E Procek kozak.

 

 

 

26CMk30.png

CdrIKIj.png

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1.33 vcore dla 5ghz to juz sporo dla mnie, nie bede na takie wartosci krecil.

 

Wazne aby na stocku bylo chlodno i stabilnie.

 

To co, AIO 280mm zamawiasz?

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...