Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat myślę, że to bardzo dobry pomysł i na pewno nie jest dobra ideą dokładanie do droższego i5. Jesli już to do i7.

Tylko pytanie czy tania B460 ogarnie i7, tam sekcje nie są zazwyczaj chłodzone.

A takiego 10600KF dla wyższych taktowań można brać pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak z ciekawości, co myślicie o najtańszej b460 + 10400f + 1660 super?

jak głównie do gier to przegięty procek względem grafy (no chyba że wyłącznie do CS:GO)

nikt chyba by nie parował i7 9700/8700 z 1660 super (czyli odpowiednik GTX 1070) ...

98% osob na forum tylko gra lub renderuje 24h w zaleznosci od obozu :lol2:

chciałbym się dowiedzieć ile jest osób które robią cos więcej niż granie i przegadanie neta

sam co najwyżej odpalam Visual Studio (czyli edytor plików tekstowych)

 

ostatni film zmontowałem 13 lat temu ...

a grafikiem jestem takim jak z koziej ... trąba; trzeba mieć przynajmniej minimum zdolności plastycznych

mimo tego że w szkole średniej uczono mnie obsługi Photoshopa i żeby tylko niego ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak dla porównania jakby ktoś chciał nową generację ze starszymi porównać:

 

 

odyssey-720p.png

Edytowane przez pablo-8511

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najpierw to znajdz stabilne napiecia na taktach i CL jakie chcesz wbic docelowo z reszta na auto i ustawionym max trefi. Bez tego nie ma sensu brac sie za jakiekolwiek timingi skoro moze ci wyspac od napiec.

 

Tescik ci podeslalem ;)

na 4300 Cl16 faktycznie w zależności od timingów mniej lub więcej sypało błędami w teście. Może da się ustabilizować, ale na razie zszedłem do 4200 Mhz, przechodzi testy, ale i tak nie mam pojęcia co ruszyć aby zbić latency. Na razie chyba tak zostanie, a z czasem będę się bawił.

aIMW6rd.png

 

 

Tak dla porównania jakby ktoś chciał nową generację ze starszymi porównać:

https://i.ibb.co/876t3mp/odyssey-720p.png

Masz może FC 5 i mógłbyś zrobić test na low 720p na swoim procu? U mnie tak to wypada.

ZwucmF4.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chlop podaje budzetowe rozwiazanie z najtansza B460 a wy juz o zmianie chipsetu i kreceniu memek :D

 

na 4300 Cl16 faktycznie w zależności od timingów mniej lub więcej sypało błędami w teście. Może da się ustabilizować, ale na razie zszedłem do 4200 Mhz, przechodzi testy, ale i tak nie mam pojęcia co ruszyć aby zbić latency. Na razie chyba tak zostanie, a z czasem będę się bawił.

Jak nie pokazesz timingow co plyta losuje w 2rzedzie to ciezko bedzie cos doradzic oraz jakie napiecia masz wbite. Jakie masz TRFC?? TREFI wbiles max??

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zapomniałem dorzucić wcześniej do screena

IwVxiRc.png

 

edit tREFI teraz wbiłem max, minimalnie poprawiło, ale dalej tylko ~41.5ns wypluwa.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, z chęcią bym zobaczył. FC 5 lubi mocny wysoko taktowany wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam FC5.

"Far Cry 5 za darmo ogramy w dniach od 29 maja od 15:00 czasu polskiego do 31 maja 22:00 czasu polskiego. Nowi gracze mogą rozpocząć wstępne ładowanie gry już dziś, 27 maja o 19:00 na Uplay PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Far Cry 5 za darmo ogramy w dniach od 29 maja od 15:00 czasu polskiego do 31 maja 22:00 czasu polskiego. Nowi gracze mogą rozpocząć wstępne ładowanie gry już dziś, 27 maja o 19:00 na Uplay PC.

 

Dzięki, już ściągam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj te pamięci na cr1 i dopiero wtedy ustawiaj.

Cr2 budzi żałość -15% wydajnosci, bezsensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

na 4300 Cl16 faktycznie w zależności od timingów mniej lub więcej sypało błędami w teście. Może da się ustabilizować, ale na razie zszedłem do 4200 Mhz, przechodzi testy, ale i tak nie mam pojęcia co ruszyć aby zbić latency. Na razie chyba tak zostanie, a z czasem będę się bawił.

https://i.imgur.com/aIMW6rd.png

 

 

 

Masz może FC 5 i mógłbyś zrobić test na low 720p na swoim procu? U mnie tak to wypada.

https://i.imgur.com/ZwucmF4.png

Musisz co najmniej nad 3 rzędem popracować, inaczej już nic dużego nie ugrasz, transfery aktualnie masz podobne do moich 4x8GB ustawionych na 4000 MHz c17-17-17-32-320, zaś opóźnienia masz nieco gorsze, u mnie to wychodzi ~ 38.5-39ns.

 

To tCKE na 1 to trochę overkill właściwie, nie wiem czy na takim niskim ustawieniu są jakiekolwiek namacalne przyrosty.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opoznienia moga wynikac z kulawych biosow jeszcze.

 

Moze mi ktos podpowiedziec to ustawienie co daje i jak nalepiej je ustawiac??

 

1ZH7KFr.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni robię "podchody" pod OC Ripjaws V 32GB (2x16GB) 3200 Mhz CL14 i myślałem, że jakieś 4000 CL18 to zrobię spokojnie.

A tu lipa, na razie koniec na 3600 CL 16-16-16-39 (SA - 1.15, VTT - 1.17). Niby B-Die BCBP 3200 CL14 czyli bin nie może być najgorszy a tu coś takiego.

Coś podejrzewam, że pewnie dual rank nie ułatwia sprawy i może IMC w CPU kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki teścik poszedł w AC:Origins, bench na 5Ghz, ale pamięci totalnie rozbabrane mam więc na pewno jak to ogarnę to jeszcze więcej ugram.

 

 

Z ciekawości sprawdziłem u siebie na ryśku bez kręcenia na auto zegar w okolicach 4100. O 5 klatek "wincej". Nie wiem czy to zasługa "rdzyniów" czy blokowała Ci proca grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Opoznienia moga wynikac z kulawych biosow jeszcze.

 

Moze mi ktos podpowiedziec to ustawienie co daje i jak nalepiej je ustawiac??

 

https://i.imgur.com/1ZH7KFr.png

 

Zależy od zegara, choć ruszanie tego nie daje zauważalnego kopa, ja mam teraz 8/3. Drugi rząd daje efekty do pewnego momentu, później już dużo bardziej opłaca się zaciskać 3/4 rząd.

 

Ja się chyba pobawię i zrobię 4000c16-16-16-32 w zeszłym roku niewiele brakowało. Trzeba będzie się skontaktować z Dr. Jackiem i skonsultować szanse na CR 1T przy 4000 MHz+ :cool:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki! Zobacze najpierw jak płyta mi to losuje na auto przy tym co mam w stopce.

 

Póki co CR1 na wszystkich mobasach Z490 to jest wspólny mianownik niezależnie od producenta, tzn wbicie CR1 wiąże się z brakiem bootowania. Mi przy xmp nawet nie wstało na 3000Mhz.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak byś podał dokładne ustawienia to podesłał bym ci porównanie, a tak w ciemno ustawiłem Minimalny w 720p

https://s12.directupload.net/images/200529/ktpdoekg.jpg

 

Na screenie z bencha są podane ustawienia. Dobrze trafiłeś na niskich robiłem, aby maksymalnie ograniczyć wpływ GPU.

 

Teraz powtórzyłem 168 wycisnąłem na minimalnym i kapkę więcej na średnim. Chyba lepsze ramy lub ponad 5Ghz OC dopiero by przyniosło lepsze wyniki

 

 

DYCeCV4.png

 

 

 

Z ciekawości sprawdziłem u siebie na ryśku bez kręcenia na auto zegar w okolicach 4100. O 5 klatek "wincej". Nie wiem czy to zasługa "rdzyniów" czy blokowała Ci proca grafika.

Chyba u mnie w Origins GPU nie wyrabia w 720p :E. Zmniejszyłem modyfikator rozdzielczości i z 167fps zrobiło się 189fps.

 

 

UipHbl9.png

 

 

A w normalnym 720p po lekko mocniejszym OC GPU i na poprawionych ramach robi teraz 177fps, wcześniej/wczoraj jak robiłem ten test miałem jeszcze totalnie rozbabrane pamięci i też dla tego było tylko 163fps.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na screenie z bencha są podane ustawienia. Dobrze trafiłeś na niskich robiłem, aby maksymalnie ograniczyć wpływ GPU.

////////

 

tylko ze u ciebie alokuje 4gb a umnie ledwo 2 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No tak przynajmniej pokazuje pasek w grze. Nie wiem dla czego. Może stery, może to, że gra wykrywa monitor 4k w windzie.

 

Jakie masz takty na tym 9900k?

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja z ramem nic nie tykam, pobawilem sie twr, trtp, to co wczesniej wrzucalem i latency wypluwa o 4-5-ns gorsze. Czekam az bios poprawia ale na tyle kombinacji co wbilem to sweeet spot mam. W 1080p nie gram wiec nie tykam poki co. Nie widze tez powodu zeby zmieniac ram na lepszy zeby ugrac 300mb-400mb w odczytach. Jedynie 3 rzad do poprawy Copy.

 

Twr,twtr L/S mam wposane oczko nizej ale plyta zawyza o 1ptk to co wpisze.

 

WL0iHDM.png

ISwSnTu.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś się te producenty nie popisały z premierą Z490, miała być taka rakieta w OC DRAM, a wychodzi na to że kulawe biosy u niektórych dogorywają bardziej niż by mieli Z390.

 

Ciekawe jak GB sobie poradzi po porzuceniu T-Topology na rzecz Daisy-Chain.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd

 

Mógłbyś zrobić test @4000MHz (sporo procesorów osiąga taki zegar, po prostu test zegar vs zegar, ipc vs ipc) oraz na maxa/OC swojego procesora w:

-Cinebench 15 single/multi

-Cinebench 20 single/multi

-Geekbench 5

-CPUZ single/multi

 

Dodatkowo jeżeli by ci się chciało to sprawdź pobór @4000MHz/allcore/undervolt @60fps oraz @vsync-off (Assassin Origins)

(włączyć tę opcję w OSD w RTSS albo dodatkowa fotka z HWINFO, cpu package)

 

Oczywiście nie musisz tego robić naraz jednocześnie, jak znajdziesz czas to zrób któryś z tych testów @4000Mhz-wszystkie-rdzenie vs @max-moc-twojego-procesora, a w innym terminie kolejny/kolejne.

 

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widac juz limit cpu bo pomimo wydajniejszego gpu niz lukadd to wyniki podobne. Ciekawe jakby tu latal 10/20 :cool:

MVNaPnI.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...