Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z ramem nic nie tykam, pobawilem sie twr, trtp, to co wczesniej wrzucalem i latency wypluwa o 4-5-ns gorsze. Czekam az bios poprawia ale na tyle kombinacji co wbilem to sweeet spot mam. W 1080p nie gram wiec nie tykam poki co. Nie widze tez powodu zeby zmieniac ram na lepszy zeby ugrac 300mb-400mb w odczytach. Jedynie 3 rzad do poprawy Copy.

 

Twr,twtr L/S mam wposane oczko nizej ale plyta zawyza o 1ptk to co wpisze.

 

https://i.imgur.com/WL0iHDM.png

https://i.imgur.com/ISwSnTu.jpg

Ja chwilowo też już nie dłubie. Masę czasu to zajmuję, ale jakoś jak najdzie mnie ochota będę się dalej bawił, spróbuję dopieścić CL16 i ogarnąć CL15 na 4000Mhz i porównać sobie w gierkach czy będzie różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy takich wynikach jakie masz to nie ma co zbytnio sobie glowy zawracac, wyniki sa dobre a mowimy tylko o grach a nie hwbocie i rekordach swiata ;) Trzeba sie cieszyc nowa platforma :D Ja moge zmienic ramy na lepsze zeby ugrac ciut wiecej ale czy w 1440p mi to cos da, 1-3% :hmm: Do gier 3600 z fajnymi timingami w zupelnosci wystarczy.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Phoenix. Zgadza się w sumie to głównie tylko do zabawy.

 

@lukadd

 

Mógłbyś zrobić test @4000MHz (sporo procesorów osiąga taki zegar, po prostu test zegar vs zegar, ipc vs ipc) oraz na maxa/OC swojego procesora w:

-Cinebench 15 single/multi

-Cinebench 20 single/multi

-Geekbench 5

-CPUZ single/multi

 

Dodatkowo jeżeli by ci się chciało to sprawdź pobór @4000MHz/allcore/undervolt @60fps oraz @vsync-off (Assassin Origins)

(włączyć tę opcję w OSD w RTSS albo dodatkowa fotka z HWINFO, cpu package)

 

Oczywiście nie musisz tego robić naraz jednocześnie, jak znajdziesz czas to zrób któryś z tych testów @4000Mhz-wszystkie-rdzenie vs @max-moc-twojego-procesora, a w innym terminie kolejny/kolejne.

 

Z góry dziękuję :)

Spoko i tak się bawię, pozapisuję wyniki i wrzucę

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a lukadd mam pytanie do ciebie zwiazane z twoim chłodzeniem. Miałeś problemy z precyzją myszki na tym chłodzeniu? Bo u mnie ten problem występuje, tak jakby bylo jakies dziwne zwarcie. Wymiana platformy i7 2600k z z77 extreme4 na i7 8700 z MSI z370 krait gaming niestety nie pomogła, wymiana grafiki to samo. Jedynie obudowa tej samej firmy (Fractal Design), ale wymieniona na inny model - nie pomoglo. Zasilacz podmieniony, ale na nic to nie zdalo.

 

Na innych kompach czy to Ryzen 1600 AF z boxem, i9 9900K z AIO Krakenem X72, 2600k z Fortisem HE1225 problem nie występuje.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak na to cooler może wpłynąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Opoznienia moga wynikac z kulawych biosow jeszcze.

 

Moze mi ktos podpowiedziec to ustawienie co daje i jak nalepiej je ustawiac??

 

1ZH7KFr.png

Na Maximusie Extreme bios ustawia sztywno oba te timingi. Wklepujesz co się da, poluźniasz i nic. Bez zmian. No chyba że występuje tu jakaś korelacja z innym elementem pamięci.

 

Ogólnie takie dalsze korekty to już tylko do zawodów pt. "Kto da więcej". Ryzen 7 3700X + 2080 Ti, Novigrad - dopowiem że W3 to gra w której pamięci skalują się genialnie. Na srogich zmianach typu CR2 na CR1, trfc z 450 na 320, tfaw z ponad 20 na 16, twr poniżej 14 zyskałem trzy klatki. Trzy klatki przy 145 FPS. Teraz wyobraź sobie co da zacieśnianie o jeden czy dwa poziomy drugorzędu i trzeciorzędu.

Edytowane przez Lipton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu msi dawało wieśka w jednej z broszur reklamowych pokazując ile dają pamięci. Kiedy test maxowanych platform?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam robi się coraz zabawniej z dostawami. Xkom zaktualizował grafik dostaw kolejnych mobo, i np. część płyt b460 będzie miała dostawę...w lipcu. A dokładniej 2.07.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zamawiasz to trzeba opłacić zamówienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś problemy z precyzją myszki na tym chłodzeniu? Bo u mnie ten problem występuje

 

Srogie piguły Sebastianie :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Maximusie Extreme bios ustawia sztywno oba te timingi. Wklepujesz co się da, poluźniasz i nic. Bez zmian. No chyba że występuje tu jakaś korelacja z innym elementem pamięci.

 

Ogólnie takie dalsze korekty to już tylko do zawodów pt. "Kto da więcej". Ryzen 7 3700X + 2080 Ti, Novigrad - dopowiem że W3 to gra w której pamięci skalują się genialnie. Na srogich zmianach typu CR2 na CR1, trfc z 450 na 320, tfaw z ponad 20 na 16, twr poniżej 14 zyskałem trzy klatki. Trzy klatki przy 145 FPS. Teraz wyobraź sobie co da zacieśnianie o jeden czy dwa poziomy drugorzędu i trzeciorzędu.

Dlatego wiecej nie grzebie poki co, mi twr/twtrL/S o jedno oczka zawyza w stosunku do tego co wbijam w bios a co pokazuje ATC. Wczoraj jakies drobne korety wprowadzalem ale efektu zadnego a nawet latenyc zaczelo w gore szalec. Gdybym mial 2080ti i gral w 1080p to moglbym jeszcze rzezic.

 

A jak zamawiasz to trzeba opłacić zamówienia?

Nie trzeba placic z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w Cinebench + CPU-Z te teściki 4Ghz vs 5Ghz.

 

SAj5n86.png

 

NrCYue5.png

 

 

Dodatkowo jeżeli by ci się chciało to sprawdź pobór @4000MHz/allcore/undervolt @60fps oraz @vsync-off (Assassin Origins)

(włączyć tę opcję w OSD w RTSS albo dodatkowa fotka z HWINFO, cpu package)

 

Nie działa mi w HWinfo CPU Package Power.

 

Mogę ci powiedzieć tylko jakie są zależności poboru prundu z gniazdka na moim zestawie~z RTX 2070.

 

AC:O Alexandria 1080p/Ultra

 

4Ghz 1.03V, pamięci po OC więc nie robiłem takiego totalnego UV, tylko na procku zrzuciłem napięcie bez zamykania kurków.

60fps - ~150W

v-sync off - 180W

 

5Ghz na 1.33V

60fps - ~180W

vsync off - ~300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wersja CPUz ma jakiś wpływ ale ponad 600 na single to juz cos

 

yn39wb7l.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szacownych forumowiczów ma juz może któryś z modeli bez integry, czyli z F, czy Intel konsekwentnie wstrzymuje się z dostawami eFek na razie na polski rynek? W sklepach europejskich są eFki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szacownych forumowiczów ma juz może któryś z modeli bez integry, czyli z F, czy Intel konsekwentnie wstrzymuje się z dostawami eFek na razie na polski rynek? W sklepach europejskich są eFki?

Totalny brak "F/KF" tak jakby jeszcze nie zaczeli ich produkowac, wcale by mnie to nie zdziwilo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież specjalnie nie produkują modeli F tylko zbierają takie z niedziałającą integrą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2666MHZ CL10

Strone wczesniej bylo :E

 

Procek generalnie ok, tylko troche źle wyceniony https://www.ceneo.pl/93704631, konkurent w postaci 3300x na ten moment ok. 100zł taniej https://www.ceneo.pl/93642188;0280-0.htm.

Jest drozszy bo ma integre i nie zapominajmy ze jest to tylko i3, czyli procesor ktory bedzie pewnie w wieksozsci wykorzystywany w komputerach do biura. Nagle po wydaniu 3300X 4/8 wrocily do laski jakby dostaly drugie zycie a patrzac wstecz na poprzednie generacje nie widzialem zeby ktokolwiek tu bral do gier i3 czy mial w stopkach te procesory. Serio ktos tu sie zastanawia brac dzis i3 do gier :hmm: W tym segmencie cenowym duzo lepszym razwizaniem bedzie 3300X z tania plyta i ramem 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2666MHZ CL10

W końcu.

Wymaksowany i5-10400 na płycie non-Z vs wymaksowany R5 3600 na B450.

 

Cóż.

Wychodzi na to że konkurencyjna oferta Intela zaczyna się dopiero od poziomu i5-10600KF/i7-10700F.

Mowa oczywiście o procesorze stricte do grania i z zapotrzebowaniem na jak najwyższy fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie wiem czy wersja CPUz ma jakiś wpływ ale ponad 600 na single to juz cos

 

https://s12.directupload.net/images/200530/yn39wb7l.png

Raczej taktowanie, ewentualnie powtórzenie testu, bo czasami coś nie przytrybi i kapkę mniejszy wynik wyjdzie. U mnie było 5Ghz u ciebie 5.2Ghz. Nie mam chłodzenia na zabawę w takie takty.

 

Na 5.1Ghz w single wychodzi mi 599.1 :E

 

1Bhue6k.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalny brak "F/KF" tak jakby jeszcze nie zaczeli ich produkowac, wcale by mnie to nie zdziwilo :lol2:

właśnie.Pisalem do wszystkich mozliwych sklepów o i5 10600kf.W komputroniku jakieś 3 dni temu mówili mi ze za jakieś dwa tygodnie w xkom powiedzieli ze od 19 czerwca.Tak samo morele.net.Zaczynam sie zastanawiac czy nie wziasc w komputroniku i5 10600 który jest od reki popróbować czy wogóle warto iść w 10 generacje jesli sie zdecyduje na 10 generacje poczekać na i5 10600kf i jak sie pokażą oddac ten i5 10600 w komputroniku zwrot jest do 30 dni i zamienic na i5 10600kf.Bo już mnie bierze tyle bez kompa być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

KF'y to z tego co wiem to najwcześniej od 11 czerwca i to pewnie tylko nieliczne sklepy w EU dostaną w tym początkowym terminie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Test FC5:

 

Far-Cry-52020-5-30-16-42-15.jpg

Edytowane przez pablo-8511

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I tak bardzo ładnie na 7700k. Chyba 3700x miałby problem doskoczyć do twojego 7700k w FC 5.

 

Może ktoś z posiadaczy ryzena zrobi bencha dla porównania? Jak teraz FC 5 za free na weekend.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...