Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie się chyba nigdy nie nauczą, że ramy to podstawa. Przy DDR3 1600 vs 2400Mhz był kosmos w wydajności w grach :E a o czymś takim jak 1333 to nie ma co nawet wspominać bo to się nadawało co najwyżej do netu :E

Szczerze to nie widzialem nigdy zadnego testu ktory pokazalby, ze byl kosmos raczej tylko to ze nie warto bylo doplacac bo kosmos to byla akurat cena ddr3 2400. Zdecydowanie lepiej oplacalo sie brac zwykle 1600cl9 podniesc napiecie i krecic ile sie da bo to byl darmowy wzrost perf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@samsung70

Tak łapatologicznie to ram pozwala rozwinąć skrzydła CPU. fpsy w grach to nie tylko GPU. CPU i wydajny podstystem pamięci wpływa mocno na generowane klatki w grach, szczególnie w miejscach tzw. procesorowych.

 

Szczerze to nie widzialem nigdy zadnego testu ktory pokazalby, ze byl kosmos raczej tylko to ze nie warto bylo doplacac bo kosmos to byla akurat cena ddr3 2400. Zdecydowanie lepiej oplacalo sie brac zwykle 1600cl9 podniesc napiecie i krecic ile sie da bo to byl darmowy wzrost perf.

No właśnie takie odwieczne mity krążą, że nie opłaca się brać lepszych pamięci.

 

Mój test w Odyssey na DDR3. 4790k jeden filmik ramy na 2400Mhz, drugi na 1600Mhz

 

 

 

Nie trzeba tego chyba komentować. W wielu innych grach jest podobnie. W Wieśku 3, BF 1 itd. Szybsze ramy napędzają ;)

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dalej nie widze, gdzie ten kosmos na twoim filmie. Wole jednak powtarzalne testy wiekszy portali na wiekszej ilosci gier niz jeden test testowany nie wiadomo jak i pewnie bez potworzen. Tak czy siak doplata do drogich 2400 to byl kiepski pomysl, kiedy takie popularne cruciale ballistixy szly na 2133 zazwyczaj. a tu miedzy 2133 a 2400 roznica byla juz marginalna.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie widzialem nigdy zadnego testu ktory pokazalby, ze byl kosmos raczej tylko to ze nie warto bylo doplacac bo kosmos to byla akurat cena ddr3 2400. Zdecydowanie lepiej oplacalo sie brac zwykle 1600cl9 podniesc napiecie i krecic ile sie da bo to byl darmowy wzrost perf.

@samsung70

Tak łapatologicznie to ram pozwala rozwinąć skrzydła CPU. fpsy w grach to nie tylko GPU. CPU i wydajny podstystem pamięci wpływa mocno na generowane klatki w grach, szczególnie w miejscach tzw. procesorowych.

No właśnie takie odwieczne mity krążą, że nie opłaca się brać lepszych pamięci.

Mój test w Odyssey na DDR3. 4790k jeden filmik ramy na 2400Mhz, drugi na 1600Mhz

Obaj macie rację :)

Jak ktoś się nie znał na podkręcaniu to kupował np: Tridenty 2400-CL10, wsadzał, pyk i miał 2400-CL10. Oczywiście musiał przychomikować więcej kasiuchy niż na 1600Mhz bo 2400Mhz były droższe. Dochodziła też kwestia bardzo dużych wahań cen pamięci (podobne cyrki robią i robili np: z dyskami... gdzieś ktoś w fabryce zostawił odkręcony kran, zalało parę metrów podłogi i pyk "bad news - ceny pamięci +30%").

Jak ktoś miał wiedzę w temacie OC to kupował chociażby Balistixy 1600-CL9, po 5-10minutach miał 2200-CL10, a jak trafił na lepszą partię to 2200-CL9/2400-CL10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 fpsów przyrostu z filmików @lukadd to nie tak mało. 50 vs 65 z tego co widzę w najgorszym miejscu na schodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlatego ja nie ufam filmikom z Yt naprawde tych testow bylo juz multum, sredni przyrost na poziomie 10% to naprawde optymistyczne zalozenie a doplata byla swego czasu konkretna.

Nawet na konkurencyjnym portalu przy okazji ze skylake i broadwell

https://www.purepc.pl/test-ddr3-vs-ddr4-jakie-pamieci-ram-wybrac-do-intel-skylake?page=0,15

i kolejny raz kusi mnie Xeon E3-1285L v4 albo i7 4850hq po zobaczeniu wydajnosci broadwella :D

 

a widzial gdzies ktos moze porownanie i7-5775C vs nowe intele albo ryzeny?

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dalej nie widze, gdzie ten kosmos na twoim filmie. Wole jednak powtarzalne testy wiekszy portali na wiekszej ilosci gier niz jeden test testowany nie wiadomo jak i pewnie bez potworzen. Tak czy siak doplata do drogich 2400 to byl kiepski pomysl, kiedy takie popularne cruciale ballistixy szly na 2133 zazwyczaj. a tu miedzy 2133 a 2400 roznica byla juz marginalna.

50 vs 65fps na minimalnym to dla mnie kosmos. To jest przyrost 30%. Czyli bardzo dużo. Wręcz kosmicznie dużo jak na różnicę na samych pamięciach.

 

Średni też jest zdecydowanie wyższy. Test jest jak najbardziej wystarczająco powtarzalny i wyniki w poszczególnych przebiegach bez poruszania kamerą nie odbiegają więcej niż ~3%

 

Wiele razy masakrowałem tą miejscówkę, na różnych nastawach. Wiem swoje. Filmik jest poglądowy, ale dobrze przedstawia różnicę :D

 

Jeszcze mam nagrane z poruszaniem kamerą w tym samym miejscu 1600 vs 2400

 

 

PS nie pamiętam ile zapłaciłem więcej za 8GB ddr3 2400 względem 1600Mhz jak kupowałem 4 lata czy 5 lat temu. Pewnie to było nie więcej jak 100pln.

 

Później(jakieś ~3 lata temu) jak dokupowałem drugi set ddr3 aby mieć 16GB ram to zapłaciłem ~250pln za 2x4GB G.skill tridentX 2400Mhz.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na tych dwoch ostatnich filmach masz rozne zegary na procku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ale na tych dwoch ostatnich filmach masz rozne zegary na procku?

Tak zgadza się, dopiero teraz sobie przypomniałem, że ten drugi test robiłem aby pokazać różnicę pomiędzy nisko taktowanym i7 z wolnymi ramami vs wysoko taktowany i7 + szybkie ramy. Pierwszy był robiony na takich samych taktach CPU, aby pokazać różnicę pomiędzy taktami pamięci.

 

Wiele osób na tym forum powie ci, że ramy dają kopa, było tak na ddr3 i jest dalej na ddr 4.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na platformach z DDR3 wzrosty były nieporównywalnie wyższe ze względu na duży niedobór przepustowości. Tutaj można było liczyć na wzrosty nawet na poziomie 60% wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było ludzie siedzący na i7 4790 z wolnymi 1600Mhz pamięciami nie raz nie wierzyli, że może być taka przepaść względem ddr3 2400Mhz + procek po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Teraz to mam w pupie wasze szybkie ddr3 :E bo wlasnie kupilem Broadwella z edramem i integra w sensie serwerowy odpowiednik Xeon e3 1285l v4 bez OC za ~313zl na ali bo jeszcze kupon na 3 dolce mialem :E Jakies male promo chyba bo tyle co sprawdzalem to po 100 dolcow najtaniej byly. Kurde a leci juz do mnie Ryzen 3100. Jak dorwe jakies ddr4 szybkie to moze zrobie testa.

RyszardGTS chyba tez mial chrapke na jakiegos Broadwella to niech se pstryknie na ali ;)

https://pl.aliexpress.com/item/4001096146307.html

Czuje, ze w tej cenie szybko znikna bo przed chwila nie bylo nic a teraz 2 zamowienia nagle wskoczyly.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem wymiany platformy. Chyba nadszedł ten czas, żeby wejść w coś nowego. Na tą chwilę stawiam na i7-10700 (pozostaje kwestia k/kf/f/)...

Wyniki w FC5:

post-142290-15908776627244_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mam w pupie wasze szybkie ddr3 :E bo wlasnie kupilem Broadwella z edramem i integra w sensie serwerowy odpowiednik Xeon e3 1285l v4 bez OC za ~313zl na ali bo jeszcze kupon na 3 dolce mialem :E Jakies male promo chyba bo tyle co sprawdzalem to po 100 dolcow najtaniej byly. Kurde a leci juz do mnie Ryzen 3100. Jak dorwe jakies ddr4 szybkie to moze zrobie testa.

RyszardGTS chyba tez mial chrapke na jakiegos Broadwella to niech se pstryknie na ali ;)

https://pl.aliexpress.com/item/4001096146307.html

Czuje, ze w tej cenie szybko znikna bo przed chwila nie bylo nic a teraz 2 zamowienia nagle wskoczyly.

:thumbup:

Bardzo tanio, ostatnio ktoś gdzieś wstawiał za około $90-99$, teraz poniżej $80, mocno korci by kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

:thumbup:

Bardzo tanio, ostatnio ktoś gdzieś wstawiał za około $90-99$, teraz poniżej $80, mocno korci by kupić :)

mozna jeszcze na taobao za ok 270 zl ale dodatkowe koszty prowizji posrednika i przesylki pewnie wyjdzie na to samo

https://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.1.4efa70e1wFYO0E&id=615796955217&ns=1&abbucket=3#detail

Ciekaw jestem jak wypadlby ten broadwell vs nowe i3 10th gen. Ich wydajnosc jednak chyba lekko mniejsza od starej i7 7700 zegar w zegar przez mniejszy cache.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po MIXE przyszła kolej na CHE VI, prawie 50 pro od premiery

 

ukx6fkkn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było ludzie siedzący na i7 4790 z wolnymi 1600Mhz pamięciami nie raz nie wierzyli, że może być taka przepaść względem ddr3 2400Mhz + procek po OC.

 

 

Ja gralem w Origins na i7 4790, plycie B85 i 16 GB RAM 1600 CL 10 + GTX 1080 efekt byl taki ze w Aleksandrii mialem cos kolo 45 fps gdzie teraz z ta sama karta ale juz Z370, i7 8700 i ramem 16 GB 3866 CL 16 w tym samym miejscu i na tych samych ustawieniach mam ponad 70 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To może teraz poradnik jak to OC pamięci wykonać?"

Na geforce 1070 jeszcze pytanie do jakich ustawień i gier raczej wynik może być rozczrowujący. To robią ludzie dla zabawy i świętego spokoju. Ale wolność tomku w swoim domku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujący Comet Lake, nie zdziwcie się, gdy za 3 lata będą procki +80% IPC, 4x więcej rdzeni i PCI-E 6.0 w tej samej cenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujący Comet Lake, nie zdziwcie się, gdy za 3 lata będą procki +80% IPC, 4x więcej rdzeni i PCI-E 6.0 w tej samej cenie. :)

Ale to naturalny proces ze elektornike po 3latach kupisz lepsza w tej samej cenie :lol2: Dlugo nad tym myslales :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupujący Comet Lake, nie zdziwcie się, gdy za 3 lata będą procki +80% IPC, 4x więcej rdzeni i PCI-E 6.0 w tej samej cenie. :)

 

Dokładnie, ja już postanowiłem i czekam 15 lat bo wtedy będą +900% IPC i PCI-E 9.0 w tej samej cenie, wystarczy myśleć i wszystko staje się proste :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie

nie patrzymy na ilość rdzeni.

co wybrać:

 

10700F + B460 DDR4-2933 niski cl RAM

10700F + Z490 OC ram

 

10400F + Z490 OC ram

10400F + B460 DDR4-2666 niski CL RAM

 

Czy wyższe czasy rekompensują dopłatę? czy cl też zrobi robotę??

Edytowane przez Legtom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z dwoch:

 

10700F + B460 DDR4-2933 niski cl RAM

10700F + Z490 OC ram

Kwestia czy chce ci sie bawic w OC i dopalcac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do czego? Zresztą takie pytania są bez sensu. Chcesz koniecznie nową płytę jak i na tej uruchomiłeś 8500? Do gier bez grafiki mocniejszej bez sensu. Do robienia czegoś innego szybki ram nie wszędzie zrobi różnice.

 

Szklanych kul tutaj dostatek a jak będą sobie przyszłe konsole wpływać na rynek pc to się dopiero okaże.

 

Jedno z dwoch:

 

10700F + B460 DDR4-2933 niski cl RAM

10700F + Z490 OC ram

Kwestia czy chce ci sie bawic w OC i dopalcac.

 

Zerknij na stopkę a konkretnie na obudowę...

 

 

Pytanie czy faktycznie ciężko będzie na tej płycie z270 coś mocniejszego uruchomić(i9 9 serii- esy na ali mogą być uszkodzone!) bo fajnie pobawić się oc ram powinien. Z pcie to przez długi czas z tym zasilaczem i celując w grafy które jakoś wytrzymają miejsce pewnie będzie miał spokój. Chyba że tylko szybkość ssd ale tu już mówimy prawie o wymianie całego setupu. Tak btw ale aktualne procesory 10 series nie mają wpływu na przepustowość pcie :P

 

Kup sobie pan konsole ;)

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...