Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Na "zapadzie" różnica w cenach CPU to tylko 2 dolary. AMD oferuje kilka procent wyższą wydajność i oc procesora/pamięci, a Intel zintegrowaną grafikę. Co kto woli. W "budżetowym" graniu na pewno wygrywa AMD. Do biura lepszy Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Core i3 10100 4/8 4.1/DDR4-3600

vs

Ryzen 3 3300X 4/8 4.3/DDR4-3600

 

10100 przegrywa nawet gdy w zestawie jest płyta Z490 czyli aktualnie najtańsza Z490 to ponad 600zł

 

10100 699zł, H410M S2 279zł (ram 2666)

3300X 619zł, B450M S2H 269zł (oc pamięci, odblokowany procesor)

 

Szach mat.

 

Może coś w tym być, ale ja temu gościowi w testy nie wierzę :E Miał już wiele potknięć.

 

 

Ostatnio zrobił mega lipę testując Mafie 2 classic vs remaster. Gdzie w Mafii Classic wyłączył całkowicie AA i PhysX, gdzie w remasterze ustawił MSAA x4 i PhysX jest domyślnie włączony i do tego dał HBAO na ON, którego też nie ma w classicu i takie to porównanie wyszło :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nawet test jest do niczego, ale jednak i3-10100 czyli stary Skylake nie ma prawa być szybszy w grach od wyżej taktowanego Ryzena na Zen 2 składającego się z 1 CCX. Intel trzyma się w grach dzięki wyższemu zegarowi i szybszej komunikacji między wątkami, a w tym zestawieniu nie ma ani jednej, ani drugiej przewagi. Pamięć 2666 na chipsetach H/B go jeszcze dobija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może coś w tym być, ale ja temu gościowi w testy nie wierzę :E Miał już wiele potknięć.

Najlepsze co było chyba, to z "nvidia slows performance in new drivers" :P

Co to było potem w internetach ^.^

Edytowane przez Adolph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "zapadzie" różnica w cenach CPU to tylko 2 dolary. AMD oferuje kilka procent wyższą wydajność i oc procesora/pamięci, a Intel zintegrowaną grafikę. Co kto woli. W "budżetowym" graniu na pewno wygrywa AMD. Do biura lepszy Intel.

UHD630 ma wszystkie najpopularniejsze bajery wsparcia sprzętowego więc komputerek będzie bardzo oszczędny bez dedykowanej karty, do neta/htpc albo wspomnianego biura jak znalazł :)

Przewaga nad typowymi NUCami i NUC_o_podobnymi będzie taka że będziemy mieli PCIEx16 i zawsze można wrzucić GTX1650.

Może coś w tym być, ale ja temu gościowi w testy nie wierzę :E Miał już wiele potknięć.

Ostatnio zrobił mega lipę testując Mafie 2 classic vs remaster. Gdzie w Mafii Classic wyłączył całkowicie AA i PhysX, gdzie w remasterze ustawił MSAA x4 i PhysX jest domyślnie włączony i do tego dał HBAO na ON, którego też nie ma w classicu i takie to porównanie wyszło :E

:lol2: klatki w dół z 50%

Zrobił to celowo albo po prostu "nie wiedział co czyni!!! :E", ale trochę faktycznie coś mu nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy tym to właśnie STRIX-E thumbup.gif trzeba będzie podumać bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

:lol2: klatki w dół z 50%

Zrobił to celowo albo po prostu "nie wiedział co czyni!!! :E", ale trochę faktycznie coś mu nie wyszło.

 

 

Nie mam pojęcia czy zrobił to celowo czy jest taki nie ogarnięty. Jego testy obserwuję już od dłuższego czasu i bardzo często można się dopatrzeć różnych nieścisłości.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w PROSHOP widnieje 9 sztuk Srtix-E z wysyłką 2-3 dni scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@lukadd, na jakich ustawieniach testowałeś bf'a z filmiku, 1080p niskie/srednie?

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w PROSHOP widnieje 9 sztuk Srtix-E z wysyłką 2-3 dni scratchhead.gif

Oni maja ceny z kosmosu :E 1700zl za tego mobasa :lol2:

 

@lukadd, na jakich ustawieniach testowałeś bf'a z filmiku, 1080p niskie/srednie?

Niskie, nie ogladales do konca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak z kosmosu... i wysyłka z Danii kwasny.gif bedzie lipa z ewentualnym zwrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak z kosmosu... i wysyłka z Danii kwasny.gif bedzie lipa z ewentualnym zwrotem.

 

Przy zwrocie dają swoją przesyłkę dpd za 40pln jeśli chcesz. Korzystałem dwa razy, 0 problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratki, będzie zabawa. Daj znać jak AIO się sprawuje. Bo też jakoś będę myślał nad zmianą chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srogie piguły Sebastianie :D :D :D

 

Moze to z pozoru to jest zabawne ale niestety jest to uciazliwe. Tyle lat walki z tym, a nie daie to efektu i potrafi czlowiekowi napsuc krwi. Stad moje zapytanie do posiadacza chlodzenia Thermalright Macho rev B czy u niego jest tak samo.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Core i3 10100 4/8 4.1/DDR4-3600

vs

Ryzen 3 3300X 4/8 4.3/DDR4-3600

 

Nie patrząc na ceny, tylko na samą wydajność to przyznam się że biorąc pod uwagę jeden ccx, lepszą pamięć, większy zegar spodziewałem się czegoś więcej po AMD. Pobór prądu i temperatury też stawiają pytania. Ma ktoś możliwość zrobienia testu ile bierze prądu coś od Intela z 16 wątkami przy zegarze 4100 i minimalnym stabilnym napięciu? Oczywiście przy obciążeniu wszystkich core. Mam coraz większe wątpliwości co do większego IPC i super niskiego poboru prądu przez AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nawet test jest do niczego, ale jednak i3-10100 czyli stary Skylake nie ma prawa być szybszy w grach od wyżej taktowanego Ryzena na Zen 2 składającego się z 1 CCX. Intel trzyma się w grach dzięki wyższemu zegarowi i szybszej komunikacji między wątkami, a w tym zestawieniu nie ma ani jednej, ani drugiej przewagi. Pamięć 2666 na chipsetach H/B go jeszcze dobija.

Chłopaki z HWU testowali i3-10100 no i może nie jest to zły produkt , ale totalnie źle wyceniony. Wydajność w okolicach i7-7700 jeszcze wielu wystarczy. No ale od 3300X który jest tańszy ma tańsze płyty B od B (o Z to nawet nie wspominając bo parowanie go z zetką to absurd) objezdża go całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrząc na ceny, tylko na samą wydajność to przyznam się że biorąc pod uwagę jeden ccx, lepszą pamięć, większy zegar spodziewałem się czegoś więcej po AMD. Pobór prądu i temperatury też stawiają pytania. Ma ktoś możliwość zrobienia testu ile bierze prądu coś od Intela z 16 wątkami przy zegarze 4100 i minimalnym stabilnym napięciu? Oczywiście przy obciążeniu wszystkich core. Mam coraz większe wątpliwości co do większego IPC i super niskiego poboru prądu przez AMD.

Mit o energooszczędnych prockach od AMD na desktopy to juz dawno upadl :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mit o energooszczędnych prockach od AMD na desktopy to juz dawno upadl :E

 

Bez oc cpu, 3300x jest ok o 10% i o 11% 1% low wydajniejszy w grach plus o 20% w aplikacjach (2666 vs 3200 - biorąc pod uwagę że pamięć w 3300x możesz puścić wyżej to będzie większa).

Oferując 10-20% wyższą wydajność zjada 15% więcej prądu. Gdzie masz ten brak energooszczędności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrząc na ceny, tylko na samą wydajność to przyznam się że biorąc pod uwagę jeden ccx, lepszą pamięć, większy zegar spodziewałem się czegoś więcej po AMD. Pobór prądu i temperatury też stawiają pytania. Ma ktoś możliwość zrobienia testu ile bierze prądu coś od Intela z 16 wątkami przy zegarze 4100 i minimalnym stabilnym napięciu? Oczywiście przy obciążeniu wszystkich core. Mam coraz większe wątpliwości co do większego IPC i super niskiego poboru prądu przez AMD.

Mój zestaw na 4.1Ghz 1.06V bierze ~145W z gniazdka

 

Przy zapuszczonym Cinebench R20

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z HWU testowali i3-10100 no i może nie jest to zły produkt , ale totalnie źle wyceniony. Wydajność w okolicach i7-7700 jeszcze wielu wystarczy. No ale od 3300X który jest tańszy ma tańsze płyty B od B (o Z to nawet nie wspominając bo parowanie go z zetką to absurd) objezdża go całkowicie.

Ale dlaczego porównujesz i3-10100 do 3300X? Jego rywalem jest obecnie 3400G i i3 jest od niego wyraźnie tańszy i ma lepszą wydajność CPU. 3400G ma z kolei lepszą integrę, ale prawdę mówiąc obie w grach są do niczego, a w multimediach wypadają tak samo (i to AMD musiało nadganiać intela, bo 2400G nie obsługiwało HDCP 2.2, przez co było kiepskim wyborem do multimedialnego PC).

 

OK, niektórzy widzieli w i3-10100 następcę i7-7700K i dla nich faktycznie 3300X jest lepszym wyborem, ale to nie oznacza, że i3-10100 jest ale wyceniony. Jak na 8-wątkowych CPU z grafiką jest wyceniony ok.

 

Bez oc cpu, 3300x jest ok o 10% i o 11% 1% low wydajniejszy w grach plus o 20% w aplikacjach (2666 vs 3200 - biorąc pod uwagę że pamięć w 3300x możesz puścić wyżej to będzie większa).

Oferując 10-20% wyższą wydajność zjada 15% więcej prądu. Gdzie masz ten brak energooszczędności ?

Wspomniany mit mówi, że AMD masakruje intela pod względem energooszczędności, a tutaj mamy co najwyżej remis ze wskazaniem na Intela. Ale to nie jest takie proste. Po prostu każdy procesor ma inne optimum. Intel wykręcony na 5GHz+ żłopie niemożliwe ilości prądu, Ryzen 4,5GHz+ w sumie też. Przekrojowo patrząc AMD w procesie 7nm wypada jednak pod tym względem lepiej, co jest zwłaszcza widoczne w serwerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego porównujesz i3-10100 do 3300X? Jego rywalem jest obecnie 3400G i i3 jest od niego wyraźnie tańszy i ma lepszą wydajność CPU. 3400G ma z kolei lepszą integrę, ale prawdę mówiąc obie w grach są do niczego, a w multimediach wypadają tak samo (i to AMD musiało nadganiać intela, bo 2400G nie obsługiwało HDCP 2.2, przez co było kiepskim wyborem do multimedialnego PC).

 

OK, niektórzy widzieli w i3-10100 następcę i7-7700K i dla nich faktycznie 3300X jest lepszym wyborem, ale to nie oznacza, że i3-10100 jest ale wyceniony. Jak na 8-wątkowych CPU z grafiką jest wyceniony ok.

 

 

Wspomniany mit mówi, że AMD masakruje intela pod względem energooszczędności, a tutaj mamy co najwyżej remis ze wskazaniem na Intela. Ale to nie jest takie proste. Po prostu każdy procesor ma inne optimum. Intel wykręcony na 5GHz+ żłopie niemożliwe ilości prądu, Ryzen 4,5GHz+ w sumie też. Przekrojowo patrząc AMD w procesie 7nm wypada jednak pod tym względem lepiej, co jest zwłaszcza widoczne w serwerach.

 

 

czemu 3300x nie jest rywalem 10100? ja bym się wręcz posunął do odniesienia 10100 do 3100 a nie 3300X.

 

3100 kręci się ładnie i goni spokojnie 3300X.

 

nie wiem co musiałoby kimś powodować żeby kupować nowe 10100 - tym bardziej praktycznie w cenie mona nie raz kupić 5 3600 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw na 4.1Ghz 1.06V bierze ~145W z gniazdka

 

Przy zapuszczonym Cinebench R20

Czyli brak jakichkolwiek optymalizacji energetycznych.

 

U mnie 9900k@4.3 1.05v pobór w CB20 138-140wat.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu 3300x nie jest rywalem 10100? (...)

Bo ma zintegrowaną grafikę. Procesory AMD z IGP są sporo droższe i słabsze (jak wspomniany 3400G). Jeśli Intel wyda 10100F to będzie można porównywać cenę ze standardowymi Ryzenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brak jakichkolwiek optymalizacji energetycznych.

 

U mnie 9900k@4.3 1.05v pobór w CB20 138-140wat.

 

 

Na tym co podałeś mam tak

 

1111.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...