Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia. Dopiero uruchomiłem komputer.

na razie wszystko wrzucone do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat:

 

Der8auer, an extreme overclocked from Germany, provided a short video explanation to power consumption and temperature behavior on thirty Intel Core i9-10900K processors. His video provides a very clear picture that not all processors are created equal, even from the same series, even the same SKU from the same manufacturer. Just because the CPU consumes more power, it does not mean it will run at a higher temperature. That said, the discrepancy between samples is to be expected.

 

His video also goes into detail on the processor overclocking under different temperature targets. Der8auer explains why overclocking at sub-zero temperatures does not always mean better frequencies (spoiler: because the CPU is mostly made of copper and at certain temperatures internal resistance increases).

 

VlhXRm4.png

 

Nie mam pojęcia. Dopiero uruchomiłem komputer.

na razie wszystko wrzucone do obudowy.

To zycze powodzenia, obys w koncu wyzbyl sie tego MSI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładane i wszystko działa :D Wreszcie!

GTX 1070 i i7 10700k wygląda doprawdy dziwnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie potrzebuję szybszej grafiki. Nie gram zbyt często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle nastukałem w cine na ~5.2Ghz

 

39dGtp0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może Rocket Lake coś kapkę poprawi. 5.3Ghz na razie na mojej sztuce 10700k nie mogę puścić :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8/16 3800X zostawiony w tyle single/multi :thumbup:

Może nowy 3800XT ci zagrozi, może.

No niby tak ale ostatnio na allegro bylo kilka sztuk ryza 3800x za ~1100zl to prawie polowa tej i7 :E a tez robi ponad 500pkt z dobrymi pamieciami. To juz trzeba byc entuzjasta przez duze E zeby doplacic do intela ;)

Chyba, ze to jakies fejki sa albo czegos nie ogarniam :P

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie wyników ryzenów, ale z tego wynika, że jak trafisz bardzo dobrą sztukę to zrobisz ~4.5Ghz+ i będzie trochę ponad 500 w single

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie wyników ryzenów, ale z tego wynika, że jak trafisz bardzo dobrą sztukę to zrobisz ~4.5Ghz+ i będzie trochę ponad 500 w single

Ciekaw jestem jednak jak to sie przeklada na wyniki w grach, tutaj pewnie nie jest juz tak przyjemnie na Ryzenie jak w cinebench :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jednak jak to sie przeklada na wyniki w grach, tutaj pewnie nie jest juz tak przyjemnie na Ryzenie jak w cinebench :E

Wyniki w syntetykach to jedno a gra to troszke inna bajka, ryzeny maja lepsze ipc stad przy nizszych zegarach doganiaja intela w Multi i tutaj cena wydajnosc do aplikacji jest bezkonkurencyjna. Cena wydajnosc tez AMD tu wygrywa w grach niemniej nie kazdy chce isc na kompromisy i woli doplacic extra za extra wydajnosc tylko nie kazdy to rozumie i pozniej wojenki amd/intel :D A mozna przeciez kupic co sie chce i nie wytykac palcem ze moj sprzet jest bardziej wydajny lub bardziej oplacalny bo nie kazdy celuje oplacalnosc. Jeden celuje w max wydajnosc niezaleznie od kosztow a inny celuje w cena/wydajnosc i kazdy znajdzie cos dla siebie.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od rozdzielczosci, detali, silnika gry.

 

Podesle 2 grafiki swiezutkie znajomego, obecnie testuje kazdego ryzena w porownaniu do Intela pod jedka konkretna gre ACC.

 

 

Wiadomo dlaczego 3900x ma tak bardzo gorsze wyniki od 3700x? Zegary wyższe, rdzeni więcej.

 

[EDIT] Dobra nie zauważyłem, że to nie stock tylko 4,4 vs 4,25. Ale nadal różnica podejrzanie duża.

Edytowane przez Kaktuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jednak jak to sie przeklada na wyniki w grach, tutaj pewnie nie jest juz tak przyjemnie na Ryzenie jak w cinebench :E

Tak jak Phoenix pisze, na intelu masz jeszcze możliwość zabawy z pamięciami 3800Mhz+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut okiem wygląda naprawdę bardzo obiecująco tongue.gifthumbup.gif

Pytanie czy to nie koniec do nowszego biosu :P

 

Jak odczucia co do płyty(wiatraczków). Semi pasyw aktywny?

 

@sniper

Pytanie do Jacka ;)

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to nie koniec do nowszego biosu :P

 

Jak odczucia co do płyty(wiatraczków). Semi pasyw aktywny?

 

Nie posiadam tej płyty...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo słupki robią się płaskie przy wyższej rozdzielczości. Chyba dokonałem dobrego wyboru zmieniając monitor FHD na 1440p. Tymczasowo sprawa opanowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo słupki robią się płaskie przy wyższej rozdzielczości. Chyba dokonałem dobrego wyboru zmieniając monitor FHD na 1440p. Tymczasowo sprawa opanowana.

Wyzsza rozdzielczosc zwieksza uzycie gpu ale nie podnosi min/max fps wiec jesli procesor kuleje w 1080p to tak samo bedzie w 1440p,a przy 1440p bedzie mniej fps niz na 1080p wiec procesor sie mniej spoci. ah to zludzenie wyzszej rozdzielczosci, powtarzac mozna bez konca ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to nie koniec do nowszego biosu :P

 

Jak odczucia co do płyty(wiatraczków). Semi pasyw aktywny?

 

@sniper

Pytanie do Jacka ;)

 

Uważam, że aktywne chłodzenie to bardzo dobry pomysł. Temperaturą sekcji zasilania można przestać się przejmować.

W spoczynku chłodzenie jest pasywne. Wentylatory włączają się w zależności od ustawień krzywej obr/temp.

Tak to wygląda w spoczynku:

RocGUdz.jpg

 

A tak pod obciążeniem. Prime95 chodził przez 15min a sekcja nie przegrzewa się.

Asus nawet w spoczynku był już mocno ciepły. Prime95 chyba by nie wytrzymał.

 

yuGOGvy.jpg

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo słupki robią się płaskie przy wyższej rozdzielczości. Chyba dokonałem dobrego wyboru zmieniając monitor FHD na 1440p. Tymczasowo sprawa opanowana.

Jak procesor zapewnia ci dalej komfortowe granie, to wymiana monitora będzie lepsza decyzja, niż wymiana procesora. Nic tak nie cieszy oka jak większe zagęszczenie pikseli, które ma ogromny wpływ na jakość obrazu i jego ostrość. Dlatego jak gram na 24' fhd 144hz to mam ochotę wyrzucić monitor przez okno, gdy widzę obok monitor 32' 4k 60hz. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzsza rozdzielczosc zwieksza uzycie gpu ale nie podnosi min/max fps wiec jesli procesor kuleje w 1080p to tak samo bedzie w 1440p,a przy 1440p bedzie mniej fps niz na 1080p wiec procesor sie mniej spoci. ah to zludzenie wyzszej rozdzielczosci, powtarzac mozna bez konca ;)

Zgadza sie, ale na szczescie nie widze zauwazalnych az tak duzych spadkow w minimalnym fpsie. Co nie znaczy ze problem nie wystepuje. Maksymalny fps malo mnie interesuje, bowiem i tak mam locka na 165fps przy wlaczonym Gsyncu.

 

@Up

 

Dokladnie. Nawet low w 1440p wyglada lepiej. Tak gram glownie w strzelanki online. Nie dociska mi tak procka jak low w 1080p.

Edytowane przez pablo-8511

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat 165Hz przy 1440p w fpsach online to dosyć wymagająca sprawa dla cpu i ramu a nie gpu ;) Chyba, że to jakiś BF5 na ultra

 

Dlatego jak gram na 24' fhd 144hz to mam ochotę wyrzucić monitor przez okno, gdy widzę obok monitor 32' 4k 60hz. ?

 

Każda skrajność jest zła, 1440p@144Hz to świetny kompromis a jak jeszcze połączyć 1440p z 24" to i ppi wychodzi świetne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...