Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

@Wu70

 

Na szczescie nie gram w BFV. Pare benchmarkow na low na poprzednim monitorze zrobilem. Tragedii nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7700k 5.1 z pewnością nie może być tragedii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że aktywne chłodzenie to bardzo dobry pomysł. Temperaturą sekcji zasilania można przestać się przejmować.

W spoczynku chłodzenie jest pasywne. Wentylatory włączają się w zależności od ustawień krzywej obr/temp.

Tak to wygląda w spoczynku:

https://i.imgur.com/RocGUdz.jpg

 

A tak pod obciążeniem. Prime95 chodził przez 15min a sekcja nie przegrzewa się.

Asus nawet w spoczynku był już mocno ciepły. Prime95 chyba by nie wytrzymał.

 

https://i.imgur.com/yuGOGvy.jpg

 

1.32v do FMA3 to świetny wynik :thumbup: , co do nawiewu to nawet taki lekki przewiew z Ramu zbija kilka stopni z VRM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcore jest przypadkowe - do sprawdzenia chłodzenia VRM. Jeszcze do optymalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS a Ty kiedy 10900k :>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile sztuk zakupiłes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na serio xD cos tam intel piepszyl, ze za doplata 20$ mozna wymienic procka na nowy jak ci sie nie podoba lub padaka

Edytowane przez zimek123456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz go sobie ubezpieczyć, kwestia tylko tego czy trafi się lepszy od KSa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na serio xD cos tam intel piepszyl, ze za doplata 20$ mozna wymienic procka na nowy jak ci sie nie podoba lub padaka

Taka wymiana przysługuje tylko raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu wodę na kawę/herbatę jak kto woli :lol2:

 

r5wtmxb5.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż co tam polewasz tą wodą :)

 

625 euro :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że aktywne chłodzenie to bardzo dobry pomysł. Temperaturą sekcji zasilania można przestać się przejmować.

W spoczynku chłodzenie jest pasywne. Wentylatory włączają się w zależności od ustawień krzywej obr/temp.

Tak to wygląda w spoczynku:

https://i.imgur.com/RocGUdz.jpg

 

A tak pod obciążeniem. Prime95 chodził przez 15min a sekcja nie przegrzewa się.

Asus nawet w spoczynku był już mocno ciepły. Prime95 chyba by nie wytrzymał.

 

https://i.imgur.com/yuGOGvy.jpg

 

Ja przy 5Ghz mam problem z temperaturami w prime bo wali już ~90+, więc długiego testu nie puszczę. Ale myślę, że sekcja da radę na Asusie. Przy 4.8Ghz na 1.27V + load line calibration na level 5 tak u mnie jest optymalnie pod mocne testy to radiator na sekcji po prostu ciepły na asusie. Nie mam czym strzelić temperatur więc mierzone ręką :E

 

Może jak przemiele jakieś inne pasty pod CPU to zbiję temperatury pod 5Ghz. Na razie na MX-4 z Alphacool eisbaer 360 mam tak jak niżej z temperaturami na CPU przy 4.8Ghz, a sekcja/radiator bardzo przyjemna w dotyku w trakcie takiego testu.

 

 

 

fdggXwB.png

 

 

 

Ogólnie na asusie jest podstawka pod piździka na VRM. W razie potrzeby można zamontować, ale ja teraz jak wrzuciłem na top tego Alphacool eisbaer 360 z 3x Be Quiet 120mm + na tyle za sekcją mam 140mm to raczej nie będę tego potrzebował.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp CPU nie stanowi problemu. Próbowałem wyżej niż 5.0GHz ale niestety po kilku minutach testu następuje restart komputera.

Może trzeba podłączyć do płyty drugi wtyk x8? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na WC to raczej nie ma opcji, aby były problemy z temp. Jakiej pasty używasz pod CPU?, czy ciekły metal masz?

 

U mnie robi jakieś cine/geekbenche 4.2Ghz na jednym wtyku. 4.3Ghz tylko odpala i wywala już w windzie, ale kosmiczne napięcie.

A 5Ghz dla prime to jak pisałem ~90 stopni+ na CPU :E

 

Może podbij load line calibration w biosie jak masz niższe i spróbuj.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Past to ja mam całe pudełko.

Ostatnio stosuję zwykłą Thermal grizzly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dla ozdoby producent zastosował dwa złącza EPS 12 wink.gif

Jacku podłącz oba, a zostaną wyrównane spadki napięcia thumbup.gif niby nic ale tak to działa smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączone tylko jedno złącze 8 pin dla zasilenia cpu i nie ma żadnych problemów ze zbijaniem taktowania czy resetami. Ustawione 5.0 Ghz i tak trzyma w testach, napięcie stabilne wg odczytów.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.0GHz u mnie też nie ma problemów. jak dam więcej papu to zaczyna się jazda.

Drugi 8pin oczywiście podłączę.

 

Ktoś już opanował V/F CURVE? Jak nie widzę w tym logiki. Płyta ustawia co chce.

Jak próbuję odczytać krzywą z XTU to mam restart kompa :)

 

LGVF390.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ASUSie lepiej to działa bo masz już we Biosie implementowany AI a XTU to nic innego, chcesz to aktywować to musisz być pewien ze BIOS jest w trybie AUTO, w innym przypadku raczej nie zatrybi, VF parabola bedzie skonfigurowana automatycznie dopiero jak zostanie zdefiniowany Punkt chłodzenia i zasilania czyli tak zwane Vcore, całkiem możliwe ze w przypadku rozpoczęcia weryfikacji zasilanie przykuca :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma mieć na AUTO? Offsety w biosie? Vcore na AUTO?

ustawiłem Vcore na AUTO i zoabaczyłęm pod windows vcore=1.48V dla 5.0GHz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie myślałem ze tak będzie a jest to generowane właśnie : i tu trochę się zdziwicie system pompuje V jak chłodzenie jest słabe cos w stylu jak łajba tonie to marynarze sami jeszcze wci9agaja wodę na pokład,

 

sprawdz w biosie czy masz jakas dziwna zakladke ktorej wczesniej nie widziales i zerknij co tam mozna ustawic, potrzebujesz oklamac AI i wbic wyzsza wartosc chlodzenia a wtedy XTU odczyta ci niskie Vcore, moze jak sie postarali to masz nawet zakladke XTU w biosie :thumbup:

 

jak cos sknocisz i zostawisz TVB na Auto to system tez bedzie ci pompowal V, sprawdz jak sie będzie zachowywał XTU jak zmienisz tryb TVB na OFF

 

n5emmzu9.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...