Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

@up nie zamawiałem w żadnym sklepie w pl :)

 

Ok, dzięki za szybką odpowiedź. Rozumiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące i pewnie już nie będzie problemów z zakupem. Do tego teraz elektronikę jeszcze bardziej będzie opłacało się kupować w Niemczech po tym jak obniżyli VAT na 16% aby pobudzić ludzi do zakupów.

Wieksze sklepy i tak doliczaja vat kraju docelowego, na sprzedaz ze swoim vatem to moze sobie pozwolic tylko wzglednie maly sklep, ktory wysyla do danego kraju towaru za 35k-100k euro (widelki sa w zalesnosci od kraju). Jedyne co to mozna bedzie pojechac sobie do Niemiec albo z buta :E

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pytał o recenzję i3-10100

 

Intel i3-10100 CPU Review vs. AMD Ryzen 3 3300X, 3100, & i7-7700K Benchmarks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4600GHz pękło :) na razie tylko boot.

 

Gt7eYbP.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4600GHz pękło :) na razie tylko boot.

 

https://i.imgur.com/Gt7eYbP.png

 

 

dołóż jeszcze dwie kości i wyciągam 6ciopak :thumbup: ile twoj potrzebuje V na SA ?

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pytał o recenzję i3-10100

 

Intel i3-10100 CPU Review vs. AMD Ryzen 3 3300X, 3100, & i7-7700K Benchmarks

Oglądając ten test w tle słychać chichot 7700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołóż jeszcze dwie kości i wyciągam 6ciopak :thumbup: ile twoj potrzebuje V na SA ?

Bios jeszcze trochę kulawy i nie trybi tak jak bym oczekiwał.

SA/IO 1.4/1.3 - z zapasem.

Dalsze testy pokażą co można z tego wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie jestem pewien czy tego zapasu masz jeszcze duzo, boje się ze i u ciebie przy 4660+ poleci suwak w prawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze się jakiś babol wkradnie, i w sumie to ciężko powiedzieć czy te 5.300 bylo stabilne czy tez nie, jak tylko Game Stable to możliwe ze tych baboli będzie więcej a w sumie to cały test może być jednym wielkim babolem

 

eukuwyss.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS Andrzeju w sumie tak patrząc na to wszystko są różne pojęcia stablności, większośc kupije te procki do gry jeśli przejdzie blender to nie wywali go w zadnej grze, testowałem juz rozne sposoby nawet jak jest AVX w grze nie zarznie go tak jak prime z avx itp. dlatego jaK testuja procki z 5.5 w grach to patrze tez na cr20 lub blend, np aida z FPU zarznie procka i pochwili zwiecha

Edytowane przez zimek123456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest kilka gier które maja straszne anomalie jak proc i ram jest niestabilny, w WD2 jest takie miejsce w Parku ze przy niestabilnym cepie fps leci na ryj ale dosłownie z 70 na 30, weźmy dla przykładu ustawienia z testu Ruskich, w sumie to jest reakcja łańcuchowa i począwszy od RAM który przy 4400 będzie generował rożne wartości tych opcji które zostawili na Auto a co za tym idzie no właśnie widać gołym okiem ze niekiedy 9900k ma miejscami lepszy minimalny FPS czy tez 0.1% czy tez lepszy FT a taktuje się wolniej o 200Mhz i ma mniejsza o mniejszej przepustowości kasze, moim zdaniem 99,9% nieogarow nazywających sie testerami nie ogarnia tak kompleksowego zestawienia Profilu jakim jest Platforma PC, jak widzisz większość zbłądziła i zamiast zostawić Testowanie HW dla wykształconych to zbierają lajki siejąc zamęt w necie,

 

mógłbym się założyć ze jak bym dołączył tam 8700K pogonionego na x53 z rem na 4400 który generuje odpowiednia przepustowość i wydajność podsystemu to okazać by się mogło ze 10th to zwykła banka mydlana którą nieogary pompują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam akurat nie zagladam XD jeszcze test w takiej rozdzielczosci, WD2 jest ogolnie dziwna gra jesli chodzi o kombinacje gpu i cpu, jak zrobilby test w 1440p roznica byla by 2% lub zerowa, tak dopracowany cfg zrobi wieksza roznice niz puszczony na odwal sie jak tam, plus temperatury tez robia swoje jak i LLC jak zle jest dobrane, ale tak jak mowie na avx 512 nie musi byc stabilny zeby hulay gry dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak fizyke liczy cep a nie gpu to tak już w tym momencie lecą instrukcje AVX, po drugie Game stable powinno sie generować tylko dając odpowiedni offset na Vcore i zbliżyć sie jak najbliżej wartości AVX stable, wtedy jest najmniejsze prawdopodobieństwo ze coś pójdzie nie tak,

 

do 8Th było jasne gdzie jest granica, dopiero od 9th i ryza zaczęli zakrzywiać rzeczywistość, Vcore i cały podsystem musi dostać odpowiednie voltage by nie generować anomali a jeżeli takowe występują to odkręcić trzeba kasze cepa lub nawet RAM jak kontroler kwiczy z rozpaczy nad użytkownikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie wlasnie musi dobierać, prime z 512 przechodzi np u mnie 4.8 1.23V a w wiesku w miesice blue :E podnislem o 0..3V i znikło, ale rozna szstuka roznie działa na APexie jeszcze inaczej smiga a i trafia sie czaserm rodzynek z 0.07V roznicy ^^ na rdzeniu jak moja poprzednia sztuka

Edytowane przez zimek123456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja generuje zawsze na max mozliwy AVX i generuje wtedy jaki mam offset miedzy ostatnim Multiplikatorem, wtedy patrze ile mam do Max Vcore i generuje tym samym na jaki multi moge sobie pozwolic,

 

zakładając ze mam x50 przy 1.30v AVX stable przy 1.37V mam x51 AVX stable czyli zakładam ze x52 będzie to w okolicy 1.45v i dla Profilu Game Stable będzie to poprawna wartość i temperatury będą tez akceptowalne ale o Prime FMA3 czy tez LINX nie ma mowy, ale z drugiej strony gry pewno tez będą działać na x52 przy 1.4v i tu zaczyna sie konflikt jezeli ktos tego nie ogarnia,

 

każdy cep skaluje sie tak samo rozni sie tylko V i offsetem i nie ma takiej opcji by cep miał offset miedzy 50->51 0.07v a miedzy 51->52 0.03v

 

wracając do ryskich

 

td8sojht.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie wspominam o skalowaniu cpu, tylko o samy Vcore (stablnosci, tylko, że dorpacowany cfg z ramerm bedzie lepiej hulal)

Edytowane przez zimek123456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównym parametrem skalowania jest napięcie i czas dostępu dla RAM, po Prime Small raczej jeszcze nie miałem BSODA w Grach, ale każdy system reaguje inaczej i nie koniecznie musi być to Vcore a może być to słaba Masa na Pinach a podniesienie V redukuje lub eliminuje problem, czym więcej pinów w sockecie tym bardziej trzeba dbać o rozłożenie nacisku na cepa, były tez przypadki ze Quad nie działał tak jak powinien, czy tez dual nie rozkręcał sie na max zegary itd itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dochodzi tez aktualizacja systemu tez 1809 i 1909 u mnie np mam mniejsze Vcore na 1909 niz na 1809, rame bez roznicy 4000cl 15 280trfi 1.47V IO 1.27. Chodzi mi głowinie, że nawet juz intel nie daje gwarntowanego boosta moze byc ale nie musi. I dlatego nawet rekacje nawet taki nexus Steven mowil ze do gier nie musi byc katowany do maxa wystarczy blender itp Debrauer ostatnio tez juz smiga w tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ale później wychodzą im tabelki z czapy wyjętymi wartościami, cieniasy idą na łatwiznę bo Prime95 kiluje cepy, a jak pamiętasz to jednak przy 8th wszyscy wzorowali sie wlasnie Prime i LINX bo to generowało RockStable i w sumie dalej tak jest ale większość cepoow 9th i 10th kłęka już przy 5Ghz a dzisiaj 5Ghz na kanale YT to wstyd pokazać i mało lajkow wpada to tez 5.300 wygląda już lepiej i lajki wpadaja, tylko w którą stronę to wszystko zmierza

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało się zapytam jaśnie pań i panów: Komuś w Polsce z polskiej dystrybucji udało się kupić już 10900K ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja im dalej się zagłębiam w temat, to mam wrażenie, że 10900k w ogóle w Polsce nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bankowo żaden sklep w Polsce nie miał ani jednej sztuki i9 10900k i jeszcze długo nie będzie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bankowo żaden sklep w Polsce nie miał ani jednej sztuki i9 10900k i jeszcze długo nie będzie miał.

 

A jak jest z dostępnością 10600K/KF? Bo też nie mogę znaleźć nigdzie dostępnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce brak.

i5 10600k możesz dostać w nie najgorszej cenie (1329 zł) w Proshop.pl. Sklep legitny, tylko wysyłka idzie z Danii.

https://www.proshop.pl/Procesor/Intel-Core-i5-10600K-Comet-Lake-Procesor-6-rdzeni-41-GHz-Intel-LGA1200-Intel-Boxed-without-heatsinkfan/2835786

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...