Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dostalem meila z xkomu ze i5 10600kf podobno ma byc od 19 czerwca.Ale najpierw doatana ci co kupili w przedsprzedazy.Ale znajac zycie polemizowal bym czy bedzie od 19 czerwca bo i tak napisali ze termin moze ulec jeszcze zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem meila z xkomu ze i5 10600kf podobno ma byc od 19 czerwca.Ale najpierw doatana ci co kupili w przedsprzedazy.Ale znajac zycie polemizowal bym czy bedzie od 19 czerwca bo i tak napisali ze termin moze ulec jeszcze zmianie.

 

Ja już x-komowi nie wierzę w ani jedno słowo.

 

Porównajcie sobie w proshop.pl i x.kom dla przykładu ceny i5 10600k (1329-1449zł), i7 10700k (1899-2099zł), czy chociażby z490 MSI Tomahawk (812-939zł).

Widać jak polskie duże sklepy z nas zdzierają i mamią jakimiś śmiesznymi promocjami typu -100 zł za zakup w preorderze.

Serio ktoś jeszcze ma zamiar czekać na dostępność towaru w x-kom?

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam, wolę mieć z PL dystrybucji, bo wiem jakie są później upośledzone rozmowy przy sprzedaży jak coś jest nie z PL ;)

Jedynie szkoda mi straconego czasu, bo mógłbym sobie potestować jak działa mono na Aorusie vs normalny blok żeby mieć podobne porównanie jak na obecnej, a tak to będę musiał od razu z mono działać, bo mało czasu zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam, wolę mieć z PL dystrybucji, bo wiem jakie są później upośledzone rozmowy przy sprzedaży jak coś jest nie z PL ;)

Jedynie szkoda mi straconego czasu, bo mógłbym sobie potestować jak działa mono na Aorusie vs normalny blok żeby mieć podobne porównanie jak na obecnej, a tak to będę musiał od razu z mono działać, bo mało czasu zostanie.

 

Przy cpu box to wklejam wtedy raport ze strony intela o tym ile gwary zostało.I ewentualnie wtrącam zdanie że nawet jak bym miał z pl sklepu to bym wolał reklamować u producenta. Co i tak jest zgodne z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie czy poza tym, że wysyłka z Danii - to np. fakturę wystawia podmiot z Danii czy z PL? (Kwestia rozliczeń - komp jest też wykorzystywany do pracy i muszę to rozliczyć w kosztach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy poza tym, że wysyłka z Danii - to np. fakturę wystawia podmiot z Danii czy z PL? (Kwestia rozliczeń - komp jest też wykorzystywany do pracy i muszę to rozliczyć w kosztach).

Z tego co wiem, to proshop.pl jest zarejestrowany również w Polsce i wystawia polskie FV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt Cie nie zmusza do rozliczenia zabawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podziękować Hardware Unboxed za ten test. Już wiadomo jaką "budżetową" płytę można zakupić. MSI jak zwykle stanęło na wysokości zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem kupno procków w morele / xkom pod kątem częstotliwości zakupów.. Widać nawet preorderów ludzie jakoś specjalnie nie składają, jak procki czasem są dopiero na drugiej stronie według popularności. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele i xkom maja jeszcze wysokie ceny i kiepskie stany. Proshop poki co jedynie sie wylamal z januszowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w proshop 10700K za 1900 zl... czyli spoko bardzo. Po tyle chodza 8700K i 9700K w wiekszosci sklepow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700k w morelowym 2068pln :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w proshop 10700K za 1900 zl... czyli spoko bardzo. Po tyle chodza 8700K i 9700K w wiekszosci sklepow

10700K wchodzi cenowo za 9700K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Proline wpadła większa ilość i7 10700k. Zawsze to było kilka sztuk, teraz średnia ilość, więc dla każdego chętnego powinno wystarczyć. Cena 100 zł wyższa niż w proshop.pl, ale też stówkę taniej niż w x-kom- 1999 zł.

Do tego MSI Tomahawk za 875 zł i można się bawić :)

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar też już zleciał 10% więc pewnie delikatnie jeszcze spadną nasze ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w proshopie to mobo 812pln. Czyli procek + mobo już cena minus ~160pln względem proline.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Proline wpadła większa ilość i7 10700k. Zawsze to było kilka sztuk, teraz średnia ilość, więc dla każdego chętnego powinno wystarczyć. Cena 100 zł wyższa niż w proshop.pl, ale też stówkę taniej niż w x-kom- 1999 zł.

Do tego MSI Tomahawk za 875 zł i można się bawić :)

 

MSI Tomahawk styknie pod OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w proshopie to mobo 812pln. Czyli procek + mobo już cena minus ~160pln

Tak wiem, sam podawałem ceny tych klamotów na poprzedniej stronie. Jak bym nie miał swojej sztuki, to bym się nawet nie zastanawiał.

 

MSI Tomahawk styknie pod OC?

Styknie w zupełności, nawet do i9 10900k. Fajna płyta w dobrej, jak na z490 cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z490 MEG ACE? To ostro poleciałeś :D Warto było? Jak OC tego 10700k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z490 MEG ACE? To ostro poleciałeś :D Warto było? Jak OC tego 10700k?

Jasne, że nie warto :) Dopiero co to złożyłem do kupy i na początek dałem 5000 MHz z offsetem i pamięci na 4000 cl17.

Zachciało mi się ładnie wyglądającej płyty, to teraz kusi mnie jakieś AIO, bo Noctua NH-d15s, całkowicie ją zasłania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bym odsłonił, ja głupiego carbona musiałem odsłonić a co dopiero taką z490 ACE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, sam podawałem ceny tych klamotów na poprzedniej stronie. Jak bym nie miał swojej sztuki, to bym się nawet nie zastanawiał.

 

 

Styknie w zupełności, nawet do i9 10900k. Fajna płyta w dobrej, jak na z490 cenie.

 

Dzięki, to już nie szukam dalej ;) Chociaż jeszcze rozważałem ASUS TUF GAMING Z490-PLUS albo Gigabyte Z490 AORUS ELITE AC (ale to już trochę drożej niż Tomahawk).

 

To jeszcze tylko RAM został do wybrania i można zamawiać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...