Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

No i ten screeen mnie upewnił, że dobrze zrobiłem kupując i9-9900k. Wzrost wydajności jest żaden.

Od 8700k w grach wzrosty wydajności są niemalże żadne, wyścig na rdzenie w domu skończył się dość szybko bo oprogramowanie ma totalnie wywalone i przeważnie skaluje się do 8 góra 12 wątków.

 

i7 będzie kosztował minimum 2100, na niższą cenę nie ma co liczyć.

Jeżeli sytuacja cenowa będzie na poziomie 9-Gen to i7 powinna być za ok 2300 zł, z czego na przykładzie 9700k cena dość szybko spadła do 1700 zł. Za 10900k pewnie znowu krzykną 3200 zł jak za 9900k w premierę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez te tdp to pic na wode i7 wchodzi w i5 i jest praktycznie tym samym a jego realna wydajnosc jest bardzo wysoka ,tymi cyferkami z 3 dmarka tylko laik moze sie podniecic .

roznica rdzenia jest olbrzymia ,mozna tylko zalowac ze nie ma 8/16 bo tyle ma xbox

 

 

czemu porównujemy rdzeń z ryza 1600 do 8700? i czemu 8700 ma ht off?

 

czemu ma to służyć ? bo chyba nie nadążam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magistrala DMI 3.0 x8 a nie x4 jak do tej pory. Oczywiście chipsety znów nowe 5xx, ale to zapewne wymuszone rozszerzeniem wspomnianej magistrali. Noo, jakiś tam postęp.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nowe mobo na Z570 pod ta sama podstawke bo Z490 nie obsluzy ficzerow :lol2: Czyli kupujesz mobasa pod jedna generacje procka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze nie dali obsługi 11gen dla serii chipsetów 4xx to by było super. A tutaj mieliby spore pole do "wymówki" :E:thumbup:

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowości w płytach dla mnie bez znaczenia, ważniejsze jest że w końcu coś się może ruszyć z cpu

 

Rocket Lake-S is rumored to be 14nm adoption of Tiger Lake, which is using Willow Cove cores.

 

a i swoją drogą nie miało być 2021?

 

The platform codenamed Rocket Lake-S is currently expected in late 2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowości w płytach dla mnie bez znaczenia, ważniejsze jest że w końcu coś się może ruszyć z cpu

 

Rocket Lake-S is rumored to be 14nm adoption of Tiger Lake, which is using Willow Cove cores.

 

To jest taka proteza. Arch pierwotnie projektowana dla 10nm na siłę przeniesiona do 14. Nie wiadomo jak się to będzie skalować, ile prądu będzie żreć w tych 14nm. Willow Cove to jest rdzeń dużo bardziej rozbudowany niż rdzeń SkyLake. RocketLake to jest taka deska ratunku i desperacji, bo na SkyLake już się nie da dalej pojechać a 10nm dla szerszego zastosowania nie gotowe.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To info chyba prawie z przed roku.

 

Jedyna roznica to prawdopodobnie DMI 3.0 zamiast DMI 4.0.

 

10gen ma lecieć po staremu. W 11 poprawia obsługę peryferiow.

 

Chociaż ja jestem zawiedziony. DMI 4.0 8x powinno być. W sam raz pod 3x NVME 4.0 by było.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To info chyba prawie z przed roku.

 

Jedyna roznica to prawdopodobnie DMI 3.0 zamiast DMI 4.0.

 

10gen ma lecieć po staremu. W 11 poprawia obsługę peryferiow.

 

Chociaż ja jestem zawiedziony. DMI 4.0 8x powinno być. W sam raz pod 3x NVME 4.0 by było.

Masz problem z odczytywaniem dat?? bo ja widze date dzisiejsza, do tego:

 

"The platform codenamed Rocket Lake-S is currently expected in late 2020. The rumors about the RLK-S platform have been floating around the web for a while now, but only now (thanks to our sources at Intel) we are able to provide some concrete information on a new platform."

 

Napewno na plus dodatkowe 4linie pcie z cpu.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta informacja jest prawie z przed roku. Nie ten artykuł. Umiesz czytać?

 

11 gen ma pasować do płyt 12 gen Ale nie otrzyma wówczas tych dodatków. Nowe proce 12 gen mają też pasować do starszych płyt 11gen Ale też ma nic to nie dawać prócz nadziei na wsparcie 4.0 dla GPU.

 

Też było wówczas wiadome że będzie dodatkowe 4.0 4x dla dysku. Ale chipset miał być na wzór potencjału HEDT z dmi 4.0 8x. W teorii można na takim sprzęcie robić RAIDY z 3x NVME 4.0 i to takich, które jeszcze nawet premier nie miały.

 

Z tego co pamiętam jeszcze. Sam proc nie miał już być skylake. I tak mam w planie to kupić.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu porównujemy rdzeń z ryza 1600 do 8700? i czemu 8700 ma ht off?

 

czemu ma to służyć ? bo chyba nie nadążam ?

tak w ramach nakrecaczy amd gdzie jest miejsce tych procesorow wzgledem intela

 

 

ale tych procesorow na mapie sie pojawilo ktorych wczesniej nie bylo a intel mowi ze dopiero icy lake to zmiana ipc,choc to dziwne i tak bo wydawalo sie ze wszystkie lake sa tym samym

Edytowane przez michu20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 gen ma pasować do płyt 12 gen Ale nie otrzyma wówczas tych dodatków. Nowe proce 12 gen mają też pasować do starszych płyt 11gen Ale też ma nic to nie dawać prócz nadziei na wsparcie 4.0 dla GPU.

Coś ci się pomieszało. Chyba powinno byc :)

11 gen ma pasować do płyt 10 gen Ale nie otrzyma wówczas tych dodatków. Nowe proce 11 gen mają też pasować do starszych płyt 10gen.

12gen to znowu inny socket.

 

No i piszesz że masz zamiar to kupić. Czyli 10gen co teraz wyjdzie czy w przyszłym roku 11gen? Bo jak kupisz teraz płyty pod 10gen to kupując za rok 11gen i instalując to na "starych" płytach pozbędziesz się automatycznie tych dodatków.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak.. -1 wszystko.. poczułem się jakby w sklepach już była 10 gen przez ten temat.

 

11 gen ma być współczesny.. Chociaż napisali tam o HDMI 2.0... kpina jakąś z tymi HDMI. Gdzie 2.1? Wcześniej nie było o tym mowy jakie HDMI dostanie 11 gen

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja całe LGA1200 odpuszczam, bardziej mnie interesuje LGA1700, tam ma być już więcej konkretnych zmian. I mam zamiar dopiero to kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 pinow wiecej? a to w ogole podstawka do domu? wygląda na niezła zerznie.to zwiazane z ddr5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z 1700 wyjdzie taki pół HEDT jak TRki AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRka AMD to jest prawdziwe HEDT a nie żadne pół.

Wiem że zaraz wyskoczysz że HEDT to EPYC ale on jest przeznaczony jednak dla nie co innego targetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tr posiada quad chanell i pełne linie pcie i oprócz braku igpu jest tym samym co u intela

 

pol hedt to ryzen3950x ,liczba rdzeni sie zgadza ,cena również :E ale przepustowość pamięci i linii pcie juz nie to nici z sli i trisli

Edytowane przez michu20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tr posiada quad chanell i pełne linie pcie i oprócz braku igpu jest tym samym co u intela

 

HEDT Intela tez nie ma iGPU.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nic nie zapiekło, mam to generalnie w d...śmieje się z hejterów. Widać maja jednak jakiś problemlol2.gif. Zadowolony użytkownik po prostu korzysta i się cieszy z życiaszczerbaty.gif

Krytykowanie śmiesznego Intela z ich podstawkami to hejtowanie? :E Głowa upadła Ci poniżej poziomu dna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe, nie interesuje sie taka liczba rdzeni bo tonie moj przedzial wydajnosciowo cenowy,interesuje mnie realna wydajnosc a nie teoretyczna, wysoka rozdzielczość tez nie wiec i sli.

za duzo ciepla i kasy zeby sie nieco ładniej błyszczało na ekranie.

 

interesuje mnie raczej co sie stalo z icy lake i tiger lake skoro 10i 11 generacja jest znana a po comet lake mialobyc icy lake a 12 to juz zupelnie co innego.

chyba zarzucili projekt 10 nm i tyle i icy lake zmienil sie w. rocket lake 14nm

Edytowane przez michu20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie raczej co sie stalo z icy lake i tiger lake skoro 10i 11 generacja jest znana a po comet lake mialobyc icy lake a 12 to juz zupelnie co innego.

chyba zarzucili projekt 10 nm i tyle i icy lake zmienil sie w. rocket lake 14nm

Nic nie zarzucili, patrzysz na to tylko od strony PCtów. 10nm jak i icylake była i jest w laptopach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktora to generacja wedlug intela? poza ty byla mowa o icy w pc i wzrost ipc o 18 procent a teraz wchodzi rocket i tez mowia o zmianie ipc wzgledem skylake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W laptopach Intel prowadzi równoległy roadmap, nie związany z PCtami. Tam już od jakiegoś czasu masz 10nm. W pierwszej odsłonie bazujące najpierw na architekturze CannonLake(SkyLake w 10nm). Następnie wprowadzono SunnyCove(IceLake) w 10nm+, a teraz chyba jest właśnie ulepszona arch GoldenCove(TigerLake) w 10nm++

I teraz pewnie zapytasz czemu tego nie ma w PC? Bo proces 10nm nie nadaje się do PC ma za niskie zegary, dlatego Intel dalej siedzi na 14nm z arch SkyLake, dopiero teraz się zdecydowali, że w 11 gen zastosują arch GoldenCove(RocketLake) w PC ale w 14nm aby były wyższe zegary.

Nie śledzę dokładnie rynku laptopów ale tak to mniej więcej wygląda.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...