Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

tr posiada quad chanell i pełne linie pcie i oprócz braku igpu jest tym samym co u intela

 

pol hedt to ryzen3950x ,liczba rdzeni sie zgadza ,cena również :E ale przepustowość pamięci i linii pcie juz nie to nici z sli i trisli

 

A wyjaśnisz po co? Większość gier ledwie korzysta już z 2-Way, a co dopiero 3-Way który i tak już nie jest oficjalnie wspierany przez NV od czasu wprowadzenia mostka HB :E

 

I nowe mobo na Z570 pod ta sama podstawke bo Z490 nie obsluzy ficzerow :lol2: Czyli kupujesz mobasa pod jedna generacje procka :E

 

Spokojnie Z570 też długo nie pożyje, w końcu okaże się że jednak coś znowu poszło nie tak hehe.

Ja tam się ciesze z tej sytuacji, 8700k/8086k jeszcze długo pociągnie wszystko bez bólu.

Spokojnie przeczekam ten bajzel, a potem rura wybiorę tego producenta CPU który da więcej i zrobi lepiej przy niższej cenie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Z570 też długo nie pożyje, w końcu okaże się że jednak coś znowu poszło nie tak hehe.

I kuriozalnie się okazuje że u Intela najdłużej żyje ....z170 :E

Cztery generacje CPU 6/7/8*/9*

 

*- po modowaniu

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kuriozalnie się okazuje że u Intela najdłużej żyje ....z170 :E

Cztery generacje CPU 6/7/8*/9*

 

*- po modowaniu

 

Ten symbol to śni im się po nocach we wszystkich koszmarach :E

Jestem ciekawy na ile LGA 1200 przebudowali, żeby się nie okazało że chinole ich w konia zrobią i zaczną robić adaptery jak do mobilnych Haswelli które da się na płycie od dekstopa posadzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie przeczekam ten bajzel, a potem rura wybiorę tego producenta CPU który da więcej i zrobi lepiej przy niższej cenie. ;)

 

Dlatego też kupiłem 9900k, spokojnie posiedzę na tym kilka lat, podejrzewam, że dłużej niż na 4790k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewnoscia 8/16 zostanie tak samo długo przy zyciu jak 4/8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że dłużej, bo to weszło dopiero z 8086k. 4/8 nadal daje radę w Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krytykowanie śmiesznego Intela z ich podstawkami to hejtowanie? :E Głowa upadła Ci poniżej poziomu dna.

On nie hejture tego co napisalem tylko po prostu szuka zaczepki, dostal w kilku tematach ode mnie i innych pojazd to teraz szuka pierwszej lepszej okazji zeby cos glupiego napisac, tylko zapomnial ze mnie to nie rusza :E

 

W laptopach Intel prowadzi równoległy roadmap, nie związany z PCtami. Tam już od jakiegoś czasu masz 10nm. W pierwszej odsłonie bazujące najpierw na architekturze CannonLake(SkyLake w 10nm). Następnie wprowadzono SunnyCove(IceLake) w 10nm+, a teraz chyba jest właśnie ulepszona arch GoldenCove(TigerLake) w 10nm++

I teraz pewnie zapytasz czemu tego nie ma w PC? Bo proces 10nm nie nadaje się do PC ma za niskie zegary, dlatego Intel dalej siedzi na 14nm z arch SkyLake, dopiero teraz się zdecydowali, że w 11 gen zastosują arch GoldenCove(RocketLake) w PC ale w 14nm aby były wyższe zegary.

Nie śledzę dokładnie rynku laptopów ale tak to mniej więcej wygląda.

Roadmap na desktopy to jest totalnie jeden wielki bajzel i widac ze wszystko jest robione na szybko, nowe gpu beda mialy pcie 4.0 i coraz wiecej dyskow sie pojawia to sie ockneli ze trzeba w koncu to dodac :E Jesli ktos kto kupic Z470 nie bedzie mogl skorzystac z tego ()pcie 4.0) i potrzeba bedzie Z570 z taka sama podstawka to chyba bedzie najwieksze zaoranie intela z podstawkami jakie bylo czyli 1gen cpu na 1 chipset.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCIE 4.0 powinno wraz z 10 gen wejść i to na wszystkie chipsety H/B/Z 4xx, wówczas byłby to niezły pstryczek w nos dla AMD że ten standard u nich jest dostępny za ekstra dopłatą x570 i to by na pewno napędziło sprzedaż nowej platformy mainstreamowej Intelowi do tego fajnie te procesory wycenić i AMD zaorane.

Tak wiele i zarazem tak niewiele potrzeba aby zwiększyć atrakcyjność LGA1200

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten symbol to śni im się po nocach we wszystkich koszmarach :EJestem ciekawy na ile LGA 1200 przebudowali, żeby się nie okazało że chinole ich w konia zrobią i zaczną robić adaptery jak do mobilnych Haswelli które da się na płycie od dekstopa posadzić :D

Coś czytałem, że wycięcia na 10-gen są w innym miejscu i bez piłowania nie wsadzisz takiego procka do s1151.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat najmniejszy problem, Xeony na s771 tez miały wycięcia w innym miejscu niż CPU na s775, wycinało się wycięcia w wyznaczonych miejscach i po problemie. Barierą może być inny układ wyprowadzeń w sockecie.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycięcie tych plastików przecież jest bajecznie proste, na LGA 775 @ 771 Mod ludzie to robili, ale to nawet nie chodzi o wycięcia, sam procesor pewnie będzie większy.

Co najwyżej zostało by zrobić adapterek z mniejszym PCB pasującym do gniazda i do zestawu dorzucać zapinkę LGA z dystansem tak aby wyżej łapała.

 

Nie wiem to taka luźna gadka, bo nie wiadomo co Intel zmienił, wystarczy że dokonali trochę zmian od strony zasilania i będzie bryndza jak z Broadwellem na Z87.

Parcie na moda też sporo mniejsze, to 10C/20T mnie mało interesuje, w razie czego mogę zrobić upgrade na 9900k i trzymać Z390 jeszcze przez ładny okres. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCIE 4.0 powinno wraz z 10 gen wejść i to na wszystkie chipsety H/B/Z 4xx, wówczas byłby to niezły pstryczek w nos dla AMD że ten standard u nich jest dostępny za ekstra dopłatą x570 i to by na pewno napędziło sprzedaż nowej platformy mainstreamowej Intelowi do tego fajnie te procesory wycenić i AMD zaorane.

Tak wiele i zarazem tak niewiele potrzeba aby zwiększyć atrakcyjność LGA1200

 

Będzie motywacja do zmiany płyty i proca z 10gen na 11gen mimo iż teoretycznie podstawka ta sama i kompatybilna. Taki mają szarlatanski plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, sam procesor pewnie będzie większy.

Właśnie rozmiary samego socketu są identyczne co 1151, Na dostępnych zdjęciach wyraźnie widać że w LGA1200 dodali pinów od wewnętrznej strony PCB procesora a nie z zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmiary samego socketu są identyczne co 1151, Na dostępnych zdjęciach wyraźnie widać że w LGA1200 dodali pinów od wewnętrznej strony PCB procesora a nie z zewnętrznej.

 

No to w takim razie jeżeli nic nie przebudują w kwestii zasilania i wyprowadzeń na większa skalę, to może się okazać że pin&bios mod zmieni się w knife&bios mod :D

 

Na Z170/Z270 pierwsze podejście było najtrudniejsze, potem z górki sporo się nauczyłem na swojej Z170 jak sobie radzić z problemami chociażby od strony SKU przy próbie odpalenia 8 Gen także tutaj może też się pobawimy. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem to taka luźna gadka, bo nie wiadomo co Intel zmienił, wystarczy że dokonali trochę zmian od strony zasilania i będzie bryndza jak z Broadwellem na Z87.

Broadwell jednak jest uruchamialny na z87 - blokada jest czysto programowa. Wystarczy wyłączyć ME.

Pin o którymś kiedyś coś dyskutowaliśmy widać nie był niczym istotnym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broadwell jednak jest uruchamialny na z87 - blokada jest czysto programowa. Wystarczy wyłączyć ME.

Pin o którymś kiedyś coś dyskutowaliśmy widać nie był niczym istotnym :E

 

Widzę że jednak nie jestem w temacie, byłem przekonany że od strony zasilania grzebali co wynikało ze schematu, ale skoro wystarczyło tylko wyczyścić region ME to nie mam więcej pytań, że nikt na to wcześniej nie wpadł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe piny pewnie w większości pójdą na obsługę dodatkowych link PCIE pod chipsety i dysk NVME w 11gen. W 10gen pewnie będą picem na wodę albo kilka sztuk pójdzie do zasilania przez zwiększone TDP. Chociaż aktualnie wprowadzone piny zasilania starczaja pewnie na jakieś 0.5-0,75kE i więcej nie potrzeba?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel w ogóle dziwnie postępuje, wg najnowszego info mają przyspieszyć premierę 11gen jeszcze na ten rok. Czyli historia zatoczy koło jak z KabyLake i CoffeLake w 2017. Tylko że pewnie w tym przypadku 10gen wyjdzie w kwietniu a 11gen w październiku :E A nowe LGA1700 w 2021?

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Intel 14nm, AMD 7nm. 30% mniej prądu, 40% szybciej.

Jak już 25% mniej to raz a dwa gdzie ty wytrzasnąłeś 50% mniej ? Wytłumacz mi lol2.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie jeżeli nic nie przebudują w kwestii zasilania i wyprowadzeń na większa skalę, to może się okazać że pin&bios mod zmieni się w knife&bios mod :D

Chińczycy już pewnie majstrują adaptery z LGA 1151 do LGA 1200 (a szczególnie "LGA 1159" wiec dla i3)

 

zamiast LGA 1700 to już lepsze było by LGA 2011 v3 (v4?) z unieczynnionymi pinami odpowiedzialnymi za 4 kanałowy DRAM i 24 (z 44) liniami PCI-ex (chociaż tym w istocie może być LGA 1700)

czyli to co Chińczycy zrobili z ta platformą :P

 

"Chińczycy to naród straszny" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najgorzej wkurza, że ta premiera się ciągle przedłuża. Ryzeny 4000 ponoć już w październiku, a Intel jeszcze nie odpowiedział na ruch z Ryzenami 3000 ze strony AMD. Najbardziej interesuje mnie i3 4/8, o ile przecieki były prawdziwe i faktycznie i3 dostanie HT. Oczywiście obawiam się trochę, że za kilka lat ten procesor będzie bottleneckiem w grach, jednak myślę, że obecnie będzie wydajniejszy niż Ryzen 5 1600AF z mniejszym IPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co Ci da niska cena procesora i3 4c/8t skoro będziesz musiał kupić do niego jednorazową płytę Z490?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sobie kupi H410 ...

płyty pod Intel Core i[3|5|7] od zawsze były jednorazowe ...

 

Oczywiście obawiam się trochę, że za kilka lat ten procesor będzie bottleneckiem w grach, jednak myślę, że obecnie będzie wydajniejszy niż Ryzen 5 1600AF z mniejszym IPC.

problemem Ryzen 5 1600[AF|AE] jest jego niskie taktowanie nie IPC; po zrównaniu taktowań zrównuje się wydajność

a dopiero Ryzena 5 2600X zrównuję się fabrycznym taktowaniem

 

w grach wysoko-taktowane i3 4c8t bedzie szybsze niż Ryzen 5 1600AF

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co Ci da niska cena procesora i3 4c/8t skoro będziesz musiał kupić do niego jednorazową płytę Z490?

 

Jak kupi Z470 to włoży w przyszłości Rocket-Lake. Ew. może wciąż h410/b460 i tyle.

 

Mnie najgorzej wkurza, że ta premiera się ciągle przedłuża. Ryzeny 4000 ponoć już w październiku, a Intel jeszcze nie odpowiedział na ruch z Ryzenami 3000 ze strony AMD. Najbardziej interesuje mnie i3 4/8, o ile przecieki były prawdziwe i faktycznie i3 dostanie HT. Oczywiście obawiam się trochę, że za kilka lat ten procesor będzie bottleneckiem w grach, jednak myślę, że obecnie będzie wydajniejszy niż Ryzen 5 1600AF z mniejszym IPC.

 

Mam identyczne odczucia. Irytuje mnie to, jak długo Intel przeciąga tą premierę, oraz to, że nawet nie wiemy czy premiera będzie w kwietniu czy w czerwcu.

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...