Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie usredniajac bo mozna znalec skranie do 50 procent fps.

 

co do rdr2 on nie ma duzych wymagan co do cpu co do asasin juz wieksze ale obie maja wielkie na gpu wiec bez roznicy

 

Jeśli sprawdzą się plotki, że 11 generacja to znów max 8/16 to nawet bez podwyżek i3, i5, i7 oraz i9 dostaniemy i9 11900K będący odpowiednikiem w liczbie rdzeni i wątków i7 10700K itd czyli będzie drożej za rdzeń i wątek.

 

z tego co pamietam intel nie podal liczbe rdzeni na 11 generacje to i nie dziwne plotki na forach it...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnych limitow mocy , intel ustawil mnoznik i podbijajac limit mocy na wyzsze nie bedzie wiecej mhz to nie laptop,a procesory non k nie mozna krecic jedynie ruszyc bclk do 3 procent. base clock jest gwarantowane i jest uzaleznione od chlodzenia i limit mocy nie ma tu nic do tego bo przy odpowiednim wszystkie procesory intela trzymaja turbo

No to w końcu można utrzymać turbo, czy tylko base? Zdecyduj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

base pomylka a z limitami mocy jest jak pisalem a deskopie intel tego nie limituje,problemem moze byc jedynie temperatura bo wiekszosc cpu intela jest na pascie a boks intela jest nikly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę o jakimś sztywnym limicie tylko konfigurowalnym pl1 i pl2, które na domyślnych nastawach bios na prockach non-K otrzymują konkretne wartości (chyba, że producent płyty wymyśli sobie inaczej).

 

Skąd czerpiesz swoją teorię? Bo moja praktyka wykazuje coś zupełnie innego - że spadki zegarów poniżej allcore turbo są związane z tym o czym wyżej pisałem, a temperatura może być jakakolwiek, byle była niższa niż tjmax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie ma różnic jak są. Z 4790k mogłem sobie pykać w takiego Assasyna Origins (dość stara gra) czy RDR 2 na średnich żeby mieć jako taką stabilność. Teraz mogę grać na ultra i mam AVG FPS i stabilny i wysoki. W Hitmanach oczywiście mogłem ustawiać detale na najwyższe. Wszystko zależy od gry. GPU jest oczywiście teraz bardziej dociążona, ale nikt mi nie powie, że procesor nie ma żadnego znaczenia, bo doświadczyłem skoku cywilizacyjnego na własnej skórze. Miałem nagrać krótkie filmy z rozgrywek, żeby pokazać wzrost wydajności. Szkoda, że tego nie zrobiłem.

Nie ma. Wyniki są spłycają z każdym podbiciem rozdzielczości, dlatego R1600 będzie miał podobne wyniki co i7 8700K w 4K przykładowo, a jak zejdziesz do FHD to 8700K będzie miał już 20% przewagi w FPSie.

Zmieniłeś sprzęt i zawsze na nowym sprzęcie jest uczucie "lepszości" więc będziesz go bronił. Do tego Haswella mogłeś wsadzić 2070S i w 1440p byłoby podobnie.

 

54991.png

 

Stary test, ale w dalszym ciągu prawdziwy. Teraz tylko zmieniło się to, że możesz mieć odchyły na poziomie 3-5 fpsów do min i avg.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Nie zapominaj o minimalnym poziomie kl/s a ten nie będzie taki sam na prockach różniących się IPC.

 

Wszystko dobrze, jeśli R1600 w wyższej rozdziałce zapewnia odpowiednie minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby podobnie, bo 2070 S działało przez miesiąc z 4790k. Wymiana procesora dała dużo. Jeśli nie, to jak wytłumaczysz możliwość podniesienia detali w prawo ze średnich do ultra i wzrost FPS? Wiem, to GPU ma główne znaczenie w grach, ale CPU nie jest bez znaczenia. Nie zapominaj, że to 5 generacji różnicy, 2x cache więcej, 2 razy więcej rdzeni i wątków, a testom nie należy na ślepo wierzyć, bo sam się podniecałem oglądając benchmarki, gdy wyczekiwałem kuriera z 2070 S. Wsadziłem do kompa i szczęka mi opadła, ale z rozczarowania. Może miałem lewy procesor?

 

Jeszcze raz powiadam, wszystko zależy od gry. W Assasynie na Devil's Canyon'ye była bieda. Gdybym miał mniejsze ręcę, to przełożyłbym jeszcze raz bebechy, nagrał rozgrywkę i pokazał różnicę, ale mam wielkie łapy i niezgrabne ruchy, więc musisz mi wierzyć na słowo.

 

Edit: Słowo klucz to Assasyn, nie żaden Hitman 2, w którym wszystko było cacy. Szkoda, że nie sprawdziłem Shadow of the Tomb Raider.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie nie dziwi, że 10th to podpicowana premiera, premiera papierowa...... premiera dopiero w połowie maja a w tym roku jeszcze premiera 11th gen,procesor na nie więcej niż pół roku :E :E :E

Trochę dziwne to rozumowanie, przecież nikt nikogo nie zmusza po pół roku wymieniać 10th gen na 11. Te procesory z dniem premiery 11 generacji nagle przestaną działać? :E Po pół roku od swojej premiery mogą ewentualnie zniknąć z portfolio Intela ale nic po za tym :E

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę o jakimś sztywnym limicie tylko konfigurowalnym pl1 i pl2, które na domyślnych nastawach bios na prockach non-K otrzymują konkretne wartości (chyba, że producent płyty wymyśli sobie inaczej).

 

Skąd czerpiesz swoją teorię? Bo moja praktyka wykazuje coś zupełnie innego - że spadki zegarów poniżej allcore turbo są związane z tym o czym wyżej pisałem, a temperatura może być jakakolwiek, byle była niższa niż tjmax.

sam wymyslasz teorie mozesz podbic limity mocy i nic to nie zmieni w zegarach w cpu do pc...

 

skad czepie teorie? bo kazdy tak ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne to rozumowanie, przecież nikt nikogo nie zmusza po pół roku wymieniać 10th gen na 11. Te procesory z dniem premiery 11 generacji nagle przestaną działać? :E Po pół roku od swojej premiery mogą ewentualnie zniknąć z portfolio Intela ale nic po za tym :E

Jeśli 11th gen wprowadzi IPC boost na poziomie 10-15%, to po pół roku 10th gen będzie warty połowę mniej :E Jakbyś stracił połowę kasy na lokacie w rok przez inflacje to rozumiem też byłbyś cały radosny? :E

 

Zgodnie z twoją logiką nikt nie musza wymieniać 9th gen na 10th gen bo to tylko rok czasu minął. Nagle 9th przestanie działać? Nie chodzi o to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam wymyslasz teorie mozesz podbic limity mocy i nic to nie zmieni w zegarach w cpu do pc...

 

skad czepie teorie? bo kazdy tak ma...

To... zmień źródło?

 

Zgodnie z tym co mówisz każdy posiadacz takiego i7-8700 powinien cieszyć się jak głupi gdy zegar skacze do czegoś powyżej 4GHz, ponieważ zadziałało "widzimisię intela", a utrzymanie stałego 4.3GHz przy obciążeniu wszystkich rdzeni to ściema i czarnoksięstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywane cpu intela dlugo trzymaja cene ,to nie amd

 

co do 15 procentowego boosta to czysta teoria.

jakie trzeba by gpu aby to zobaczyc od tego poziomu.

nowy xbox ma miec bardzo mocne gpu wiec i wymagania co do karty graficznej w krótkim czasie mocno wzrosna

 

To... zmień źródło?

 

Zgodnie z tym co mówisz każdy posiadacz takiego i7-8700 powinien cieszyć się jak głupi gdy zegar skacze do czegoś powyżej 4GHz, ponieważ zadziałało "widzimisię intela", a utrzymanie stałego 4.3GHz przy obciążeniu wszystkich rdzeni to ściema i czarnoksięstwo.

 

mam wrazenie ze ty nie masz nawet cpu intela...

a na 8700 kazdy ma 4,3 ghz o ile ma lepszy chlodzenie niz boks bo on na pewno nie utrzyma 100 wat

Edytowane przez michu20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 11th gen wprowadzi IPC boost na poziomie 10-15%, to po pół roku 10th gen będzie warty połowę mniej :E Jakbyś stracił połowę kasy na lokacie w rok przez inflacje to rozumiem też byłbyś cały radosny? :E

 

Zgodnie z twoją logiką nikt nie musza wymieniać 9th gen na 10th gen bo to tylko rok czasu minął. Nagle 9th przestanie działać? Nie chodzi o to.

No to prosta rada - Nie kupować 10th gen tylko czekać od razu na 11. Ale nadal to nie znaczy że 10 z dniem premiery 11generacji nagle przestanie działać, bo czytając ten temat można odnieść takie wrażenie. :E

 

A co do drugiej części twojej wypowiedzi to 9 i 10gen to jest nadal ten sam rdzeń, nie będzie wzrostu IPC, dodadzą tylko HT, więc tym bardziej nie ma sensu wymieniać na 10gen tylko zaczekać i przeskoczyć na 11.

No i ten zapowiadany wzrost 10-15% to tez nie taki szał, porównując jaki był w obozie AMD pomiędzy "Buldożerem" a 1gen Ryzenów, czyli przy całkowitej zmianie architektury.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze ty nie masz nawet cpu intela...

I mówi to osoba, która jako źródło swoich informacji podaje bliżej niezdefiniowany i rozmyty kolektyw, którego nawet nie ma jak zacytować / wskazać jako źródło...

 

a na 8700 kazdy ma 4,3 ghz o ile ma lepszy chlodzenie niz boks bo on na pewno nie utrzyma 100 wat

A to 4.3 to czym jest? Base, czy allcore turbo?

 

Potwórzę apel - zdecyduj się, czy utrzymanie allcore turbo jest możliwe, czy nie.

Najpierw twierdzisz, że zegary są zależne od widzimisię intela, i pewnym można być tylko zegarów base.

Teraz mówisz, że z turbo allcore nie ma problemu, póki tylko można to schłodzić.

To jak w końcu? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie ta wiedza jest znana dwa lata , nie chce mi sie z toba przpychac. kazdy co ma procesory z serii lake wie jak ma zegar

 

ty po prostu nie masz procesora lake a twoja wiedza o nich pochodzi od fanboyow amd z diacorda xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie ta wiedza jest znana dwa lata , nie chce mi sie z toba przpychac. kazdy co ma procesory z serii lake wie jak ma zegar

Najpierw przeczysz sam sobie, a teraz już całkiem unikasz odpowiedzi. Myślałem że możesz coś wnieść do tematu, no ale dałeś sobie właśnie świadectwo.

 

ty po prostu nie masz procesora lake a twoja wiedza o nich pochodzi od fanboyow amd z diacorda xd

No, liczyłem na merytoryczną dyskusję, a dostaję najazd że nie miałem tego w rękach i "xd" :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Wyniki są spłycają z każdym podbiciem rozdzielczości, dlatego R1600 będzie miał podobne wyniki co i7 8700K w 4K przykładowo, a jak zejdziesz do FHD to 8700K będzie miał już 20% przewagi w FPSie.

Zmieniłeś sprzęt i zawsze na nowym sprzęcie jest uczucie "lepszości" więc będziesz go bronił. Do tego Haswella mogłeś wsadzić 2070S i w 1440p byłoby podobnie.

 

54991.png

 

Stary test, ale w dalszym ciągu prawdziwy. Teraz tylko zmieniło się to, że możesz mieć odchyły na poziomie 3-5 fpsów do min i avg.

 

eeee?

ten test jest z radeonem 7970...

karta blokuje FPS i dlatego test jest niemiarodajny ...

swoją drogą gra która chyba też nie do końca umie wykorzystać cpu...

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4/ 8 haswell vs 8/16 lake z niewolnym 1080ti w 1080p .

jak widac jest jak mówiłem.

 

asasin ma duze wymagamia co do cpu ale przykrywa je gpu wiec zmiana na 9900k niewiele wniesie awrecz symbolicznie z fpesem bo i7 haswell wygenerje dostateczna liczbe fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego testu to 4790k jest szybszy :D

 

 

np w tym momencie, więc nie wiem czy należy go traktować poważnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4/ 8 haswell vs 8/16 lake z niewolnym 1080ti w 1080p .

jak widac jest jak mówiłem.

 

asasin ma duze wymagamia co do cpu ale przykrywa je gpu wiec zmiana na 9900k niewiele wniesie awrecz symbolicznie z fpesem bo i7 haswell wygenerje dostateczna liczbe fps...

 

taki mocno naciągany test :)

przyglądnąłbym się RAMom ;)

4790K na 5GHz - to każda sztuka takie wyniki robiła :D? <LOL> ?

 

do tego polecam sprawdzić testy z 9700K np. i lepszymi kartami.

1080ti to nie jest demon ;)

 

+ patrzmy nie tylko na fps ale i na LOWy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy znac moc cpu oraz wymagania poszczególnych gier aby to określić a skoro gpu load jest pelne to albo fps bedzie te same albo podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Wyniki są spłycają z każdym podbiciem rozdzielczości, dlatego R1600 będzie miał podobne wyniki co i7 8700K w 4K przykładowo

 

Tak tak i w 4k nie będzie już dropów do 40fps na r1600, po prostu bo nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4/ 8 haswell vs 8/16 lake z niewolnym 1080ti w 1080p .

jak widac jest jak mówiłem.

 

asasin ma duze wymagamia co do cpu ale przykrywa je gpu wiec zmiana na 9900k niewiele wniesie awrecz symbolicznie z fpesem bo i7 haswell wygenerje dostateczna liczbe fps...

 

Co mnie obchodzi 1080p? Ja mam 1440p i tu różnica jest kolosalna, wiem bo sam tego doświadczyłem. Cep blokował mi GPU. Assasyn był wręcz dla procka stress testem, bo miałem 100% zużycia procesora na wszystkich rdzeniach. Chyba że mam wadliwą kopię gry :E

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywajmy ze ryzen 1600 to sredniak w generowaniu fpsu ale rozdzielczosc zamaskuje jego wydajnosc w 95 procent gier,do tańszych zestawów jest ok

 

Co mnie obchodzi 1080p? Ja mam 1440p i tu różnica jest kolosalna,

nie ma zadnej roznicy w wypluciu fps,do nizszej rozdzoelczosci z zasady sie bierze mocniejsze cpu

 

bo miałem 100% zużycia procesora na wszystkich rdzeniach. Chyba że mam wadliwą kopię gry :E

a jakbys mial 200 watkow to uzycie cpu 1 procent i ten sam fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...