Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

No to co? Mam urojenia czy przez miesiąc śniło mi się, że gram na średnich detalach i z niższą liczbą FPS?

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat detale w asasinie prawie w ogole nie siedza na cpu a gpu

na tych dwoch platformach miales ok70 fps z rtx2070s w detalach ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz lepiej ode mnie. Gratuluję.

 

Ewentualnie RAM mógł odegrać rolę, ale wątpię żeby pamięci podbijały detale o 2 pola na suwakach w prawo w dodatku ze wzrostem kl/s.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie powstają teorie , że CPU w grach nie ma znaczenia :)

:E Powyżej 1440p/4K znaczenie procesora się zmienia i wyniki spłycają. Szkoda, że nie potrafisz tego zrozumieć.

 

eeee?

ten test jest z radeonem 7970...

karta blokuje FPS i dlatego test jest niemiarodajny ...

swoją drogą gra która chyba też nie do końca umie wykorzystać cpu...

eeee? Dirt 3 robi ponad 100 fpsów na 5970 w FHD :E Nie, karta niczego nie blokuje, i test jest miarodajny bo tak się robi testy CPU właśnie :E W FHD różnica byłaby większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak wodac 4/8 nie ma zadnego problemu z fps ,nie gorszy jak 6 rdzeni lake..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, pamięci 1600Mhz by były aż tak wąskim gardłem w tej grze? Tak czy inaczej cieszę się z przesiadki. Zawsze to zapas mocy na długo.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, pamięci 1600Mhz by były aż tak wąskim gardłem w tej grze?

Właśnie sobie odpowiedziałeś na pytanie :) Szkoda tylko że w czasach Haswell`a nie odkryto że wysoko taktowany RAM dodaje skrzydeł tym CPU, zwracać uwagę na to zaczęto dopiero wraz z wejściem Ryzenów i pomyślano...a może to tez dotyczy Inteli? Okazało się że TAK :E

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że RAM mnie blokował w jakiś sposób, ale nie zdawałem sobie sprawy, że aż tyle. Na szczęście był to jedyny tytuł, który przysparzał mi problemów, bo powiadam, w Hitmanach miałem Ultra a z GTX 980 nawet High. Teraz mam w miarę szybkie pamięci, więc już nie powinno być takich kłopotów.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie odpowiedziałeś na pytanie :) Szkoda tylko że w czasach Haswell`a nie odkryto że wysoko taktowany RAM dodaje skrzydeł tym CPU, zwracać uwagę na to zaczęto dopiero wraz z wejściem Ryzenów i pomyślano...a może to tez dotyczy Inteli? Okazało się że TAK :E

Nope, zauważano to przy Skylake. Ryzen tylko dostaje większego boosta. Ale to raczej była zmiana pisana przez deweloperów bo w starszych grach OC RAMu daje mniej.

No to nie wiem, pamięci 1600Mhz by były aż tak wąskim gardłem w tej grze? Tak czy inaczej cieszę się z przesiadki. Zawsze to zapas mocy na długo.

1600 DDR3 a 2400 DDR3 to różnica jak 2400 DDR4 a 3000/3200 DDR4 - 10% wydajności przynajmniej.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wziąłem taki RAM, może to też wina testerów, a może marketingu. Wszędzie gadało się tylko o GPU i CPU, pamięci były traktowane po macoszemu.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope, zauważano to przy Skylake.

Nie zgodzę się. Doskonale pamiętam jak pierwsze zestawy w "polecanych" na SkyLake i5 6600k, i7 6700K były składanie niejednokrotnie z RAMami 2100Mhz na płytach "Z" :E Prawie rok czasu trwało odkrycie, że Intel podobnie jak Ryzen lubi szybki RAM.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie odpowiedziałeś na pytanie :) Szkoda tylko że w czasach Haswell`a nie odkryto że wysoko taktowany RAM dodaje skrzydeł tym CPU, zwracać uwagę na to zaczęto dopiero wraz z wejściem Ryzenów i pomyślano...a może to tez dotyczy Inteli? Okazało się że TAK :E

w tamtych czasach to byl gtx680 oraz hd7970 wiec to nie mialo znaczenia zadnego

 

sama czestotliwosc ram wielkiego bostu nie daje w przciwienstwie do dualla a te testy masowo dopiero w 2015 roku

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o początkach Haswella, ale krótko po premierze Devil's Canyona były już dostępne GTX 980, pamiętam, bo sam specjalnie kupiłem dla AC: Unity, na szczęście proline miało na stanie G1 Gaming, ale przepłaciłem :E

 

Co do pamięci, działałem na DC 2x4.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michu20@ przecież wtedy już wchodził Maxwell seria GTX 9xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w 2014 wyszedł Devil's Canyon, czyli Haswell Refresh, który notabene świetnie się zestarzał.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie z Devil`s Canion` parowano już GTX 900, sam właśnie wówczas kuzynowi na komunię składałem takiego PC z i7 4790k & gtx980 i tez popełniłem ten błąd dając RAM 1600MHz, ale później wymieniłem na 2100MHz a słabszy poleciał do kompa biurowego.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Doskonale pamiętam jak pierwsze zestawy w "polecanych" na SkyLake i5 6600k, i7 6700K były składanie niejednokrotnie z RAMami 2100Mhz na płytach "Z" :E Prawie rok czasu trwało odkrycie, że Intel podobnie jak Ryzen lubi szybki RAM.

co wtym dziwnego jak pamieci powyzej 2133 w dniu premiery byly bardzo drogie a konczyly sie na 3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michu20@ przecież wtedy już wchodził Maxwell seria GTX 9xx

 

Haswelle wychodziły razem z GTXami 7xx, wiem bo sam tak kupowałem :E Wtedy wszyscy polecali ram 1333, sam dołożyłem do 1600, więcej nikt nie kupował. I w sumie nie wydaje mi się żeby przy tamtych kartach ram robił różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie odpowiedziałeś na pytanie :) Szkoda tylko że w czasach Haswell`a nie odkryto że wysoko taktowany RAM dodaje skrzydeł tym CPU, zwracać uwagę na to zaczęto dopiero wraz z wejściem Ryzenów i pomyślano...a może to tez dotyczy Inteli? Okazało się że TAK :E

Sam jestem świadom jakiego kopa daje pamięć w grach od czasu Lynnfielda. Dlatego za czasu Sandy Bridge zrobiłem mały test, ponieważ ludzie żyli w błogiej nieświadomości i pomimo testu dalej było pisano, że to nie prawda i polecali pamięci 1333Mhz lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie z Devil`s Canion` parowano już GTX 900, sam właśnie wówczas kuzynowi na komunię składałem takiego PC z i7 4790k & gtx980 i tez popełniłem ten błąd dając RAM 1600MHz, ale później wymieniłem na 2100MHz a słabszy poleciał do kompa biurowego.

Sam parowałem, i5-4570 sprzedałem i kupiłem właśnie 4790k a w listopadzie dołożyłem GTX 980 niereferenta, a te wolne kości zostały. Wszyscy polecali pamięci 1600, rzadko kiedy pisano o szybszych.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem świadom jakiego kopa daje pamięć w grach od czasu Lynnfielda. Dlatego za czasu Sandy Bridge zrobiłem mały test, ponieważ ludzie żyli w błogiej nieświadomości i pomimo testu dalej było pisano, że to nie prawda i polecali pamięci 1333Mhz lol2.gif

 

No jak wieszcze Youtuba robiły testy na zarżniętym GPU które często nie było w stanie wyświetlić nawet 30 kl/s przez przeładowane ustawienia, to nie dziwne że szybszy ram od strony CPU nie dawał żadnych efektów, ludzie się tym karmili i brali paździerze 1066/1333.

 

8GB 1600c8 to ja brałem w 2010 roku i skręciłem je na CL7 osiągając przyzwoitą wydajność.

 

Sam parowałem, i5-4570 sprzedałem i kupiłem właśnie 4790k a w listopadzie dołożyłem GTX 980 niereferenta, a te wolne kości zostały. Wszyscy polecali pamięci 1600, rzadko kiedy pisano o szybszych.

Mało? Za czasów Haswella już się całkiem sporo pisało o szybkich pamięciach, choć fakt nie brakowało też osób, które kit wciskały i polecały 1333, ja już na Sandy Bridge wpakowałem 16GB 2133c9 i kop był spory.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie też z tego powoodu musiałem minimalizować GTA 5 po uruchomieniu, bo chrupało i dopiero po powrocie zaczynało działać jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - sprzedawać 9gen i kupować 4gen :)

 

nie chciało się poszukać testów o których pisałem?

 

widzę, szukamy bardzo wybiórczo :) to co pasuje na plus 4gen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...