Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

W8.1+Open Shell - działa i ma aktualizacje.

W7 - działa (ale nie na najnowszych płytach, próbowałem z z370 i USB lipa), nie ma aktualizacji

W10 - nie działa (wysypuje się) i ma aktualizacje

 

Pewnie bym kupił AMD 12c/24t gdyby nie narzucony W10.

Edytowane przez PuchaczRolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie na najnowszych płytach, próbowałem z z370 i USB lipa

Na Z370/B365/H310C USB3 to tylko kwestia sterownika. Niczym się tutaj to nie różni w porównaniu do chipsetów serii 100 i 200.

W10 - nie działa (wysypuje się) i ma aktualizacje

Cokolwiek znaczy "wysypuje się".

Pewnie bym kupił AMD 12c/24t gdyby nie narzucony W10.

Hę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Bo znalazłe stery do USB, zainstalowałem W7 - kursor klatkował.

 

W10 - problemy z dźwiękiem, utrata dhcp po aktualziacji, BSOD, czarny ekran (z kursorem lub nie), niemożność wgrania aktualizacji połączona z koniecznością reinstalki albo nieaktualizowania. Utrata funkcjonalności w czasie (W10 to usuługa a nie produkt). Szpiegowanie.

 

Ryzeny 3xxx mają stery tylko pod W10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie jesteś wybrańcem - bo jest sporo osób szczęśliwie i bezproblemowo korzystających z win7 na ww. serii 300, sporo osób tak samo zadowolonych z win10, a ci którzy naprawdę tego potrzebują mają matisse+win7.

Wiele wskazuje na to, że masz problem z czymś innym niż OS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Bo znalazłe stery do USB, zainstalowałem W7 - kursor klatkował.

 

W10 - problemy z dźwiękiem, utrata dhcp po aktualziacji, BSOD, czarny ekran (z kursorem lub nie), niemożność wgrania aktualizacji połączona z koniecznością reinstalki albo nieaktualizowania. Utrata funkcjonalności w czasie (W10 to usuługa a nie produkt). Szpiegowanie.

 

Ryzeny 3xxx mają stery tylko pod W10.

 

To nie jest wina win 10, masz problemy gdzie indziej. Btw. praktycznie każdy OS to szpieg, więc to co piszesz jest trochę z d....y ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisałem listę problemów, jakie się pojawiały z W10, a których nie było w W7/8. Zapomniałem jeszcze o utracie połączenia w LAN po nazwie hosta i konieczności rekonfiguracji programów na łączenie się po IP.

 

Bo tak. Bo to W10.

 

Gdyby W7 działał pod 10900K/Z470 i działało wszystko na tym W7 (spoko, mogę nie mieć DX12), to bym brał W7 mimo braku aktualizacji.

 

Co do szpiegowania, taki W7 z IE9 (nieużywanym) oraz Blackbirdem szpieguje najmniej (nie licząc XP). W8.1 śrendio, a W10 jest cały zbudowany tak, aby szpiegować.

 

Anyway, żeby nie derailować wątku. Mam nadzieję, ża Z470 będzie działało z W8.1 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Anyway, żeby nie derailować wątku. Mam nadzieję, ża Z470 będzie działało z W8.1 !!!

Na to bym nie liczył. W8.1 jest następny w kolejce do odstrzału przez MS. Ile jeszcze będzie mieć wsparcie? Rok, dwa?

Nie rozumiem osób, które nie chcą się przesiąść na nowszy OS. Masz jakieś specyficzne oprogramowanie, które nie ma wsparcia pod W10, że jesteś zmuszony korzystać ze starszego systemu? W takim przypadku może warto napisać do supportu aby wydali niezbędną aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Bo znalazłe stery do USB, zainstalowałem W7 - kursor klatkował.

 

W10 - problemy z dźwiękiem, utrata dhcp po aktualziacji, BSOD, czarny ekran (z kursorem lub nie), niemożność wgrania aktualizacji połączona z koniecznością reinstalki albo nieaktualizowania. Utrata funkcjonalności w czasie (W10 to usuługa a nie produkt). Szpiegowanie.

 

Ryzeny 3xxx mają stery tylko pod W10.

 

Opisałem listę problemów, jakie się pojawiały z W10, a których nie było w W7/8. Zapomniałem jeszcze o utracie połączenia w LAN po nazwie hosta i konieczności rekonfiguracji programów na łączenie się po IP.

 

Bo tak. Bo to W10.

 

Gdyby W7 działał pod 10900K/Z470 i działało wszystko na tym W7 (spoko, mogę nie mieć DX12), to bym brał W7 mimo braku aktualizacji.

 

Co do szpiegowania, taki W7 z IE9 (nieużywanym) oraz Blackbirdem szpieguje najmniej (nie licząc XP). W8.1 śrendio, a W10 jest cały zbudowany tak, aby szpiegować.

 

Anyway, żeby nie derailować wątku. Mam nadzieję, ża Z470 będzie działało z W8.1 !!!

 

 

Słyszałeś o czymś takim jak OOSU10 ?

I będzie mniej wystawiał niż 8.1 :)

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kieszeni android z GPSem i mikrofonem dla całej rodziny. I TV z alexa albo innym tworem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisałem listę problemów

 

Gdyby W7 działał pod 10900K/Z470 i działało wszystko na tym W7 (spoko, mogę nie mieć DX12),

 

a masz sprzet typowo do gier ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas w przypadku 10th gen mowa tylko o i3/i5/i7/i9. Rozumiem że Celeronów oraz Pentium nie będzie w tej generacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet lepszy kontroler pamięci w tych nowych prockach niewielu przekona do zmiany na nową platformę.

Gdyby zostawili kompatybilność z obecnymi płytami, to pewnie trochę osób by się skusiło, a to na 10C/20T, inny by sobie wzięli 8700k pod nazwą i5, w obecnej sytuacji dopłacanie za Z470/Z490 które będzie kolejną przejściówką to strata kasy.

 

Jeszcze nie wszystko stracone, tam porównują zablokowane 10700 z 9900k. Może 10700k dostanie większą moc :EAle na rdzeniu 10700 jest silniejsze.

Żadnej większej mocy nie ma, kwestia zegara i drobnych poprawek od strony kontrolera pamięci.

 

Taktowanie nie ma nic do IPC.Wyższa wydajność przy tym samym taktowaniu = wyższe IPCPewnie IPC nie zmieni się, ale wydajność na wat może ulec lekkiej poprawie.

Mam obawy, co do tego, zwłaszcza w kontekście 10C/20T, fani upalania wygrzewaczy 24/7 będą chyba skalpować przewody EPS i zbroić je drutem miedzianym. :E

 

rzucisz jakieś info ?

Przecież jest na labie temat straszący żeby nie używać oprogramowania AVX na Ryzenach 3-Gen :E

Niektórzy po prostu nie potrafią żyć bez problemów i muszą sobie wymyślać nowe żeby nie było nudno. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zostawili kompatybilność z obecnymi płytami, to pewnie trochę osób by się skusiło, a to na 10C/20T, inny by sobie wzięli 8700k pod nazwą i5, w obecnej sytuacji dopłacanie za Z470/Z490 które będzie kolejną przejściówką to strata kasy.

Za przesiadką na Z470/490 w tym przypadku może tylko przemawiać ewentualna kompatybilność z 11gen. Tylko że jak ktoś weźmie np: z490 razem z i9 10900k(10/20), to nie wiem czy będzie warto się wówczas przesiąść na 11900k(8/16)

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 11 generacja wprowadzi wreszcie wyczekiwane zmiany od strony kontrolerów PCIe i magistrali DMI, to mimo kompatybilności stara płyta jest wtopą. ;)

 

Na chwilę obecną inwestowanie w Intela to trochę zabawa na ślepo, zmiany są w drodze, bo muszą w końcu nadejść i pewna grupa użytkowników zostanie odcięcia od nowych rozwiązań, ja w to nie idę, zostanę na Z390 tak długo aż będę miał konkretny powód do przesiadki, zobaczymy kto poprowadzi imprezę czy Intel czy AMD, w razie czego zawsze jeszcze mogę zamienić i7-8086k na i9-9900k żeby obecną platformę zachować i nie inwestować w tymczasowe "przejściówki".

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzi - już były newsy, że w końcu dadzą DMI x8 i dodatkowe linie na m2 w procku.

 

Z490 i LGA1200 dla 10tej generacji to maksymalny skok na kasę

 

chodziło mi bardziej czemu 8.1 a nie 10.

jeszcze rozumiałem ludzi którzy z przyzwyczajenia do 7ki siedzą na niej i nie migrują na 10 - chociaż to też bez sensu

 

ale siedzieć na 8.1 zamiast 10 ?

 

Wsparcie na 7 już się zakończyło, 8.1 ma do 2022 czy 2023 - do tego pod maską to lepszy system od 7, a z kafelkami radzi sobie classic shell :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzi - już były newsy, że w końcu dadzą DMI x8 i dodatkowe linie na m2 w procku.

 

Z490 i LGA1200 dla 10tej generacji to maksymalny skok na kasę

 

 

 

Wsparcie na 7 już się zakończyło, 8.1 ma do 2022 czy 2023 - do tego pod maską to lepszy system od 7, a z kafelkami radzi sobie classic shell :D

 

ja tam zawsze aktualizacje daję na off :D

więc nie wiem co komu tam "wsparcie" :)

 

nie wiem w czym to 8.1 lepsze od 7ki ;)

 

plus dalej nie wiem czemu nie 10 ?

trackingi da się wyłączyć

 

 

 

co do procków - to ja czekam mocno na ceny.

10600 albo 10700 może z k mnie interesują :)

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 11 generacja wprowadzi wreszcie wyczekiwane zmiany od strony kontrolerów PCIe i magistrali DMI, to mimo kompatybilności stara płyta jest wtopą. ;)

 

A jeszcze większą wtopą będą płyty Z570/590 dedykowane dla 11 generacji, bo już nic nowszego na nie nie wstawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma kompa tylko do grania i minimum 6 generację, a nawet czwartą, która jeszcze daje radę, to nie ma sensu by zmieniać przed rzeczywistym postępem.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze większą wtopą będą płyty Z570/590 dedykowane dla 11 generacji, bo już nic nowszego na nie nie wstawisz.

 

Aha, czyli w momencie zakupu nowego sprzętu, mam od razu lać łzy że nowszego procesora nie wstawię?

Zakup płyty 10 Gen to jest wtopa, bo zostajesz z przestarzałą technologią, a fakt wstawienia nowszego procesora to jedynie paczka chusteczek na pocieszenie.

 

Posiadacz płyt 11 Gen zakładając że wszystkie nowe funkcje zostaną prowadzone jest w znacznie lepszej sytuacji, zapłaci tyle samo za produkt lepszy i kompletny. Nowa generacja? A po co? Procesory mają stosunkowo bardzo długi żywot, zwłaszcza modele z górnej półki.

 

Ale zdążyłem już zauważyć że należysz do góry osób, które nadal myślą że jak wyjdzie nowa podstawka, to stara platforma nagle wyświetla komunikat potwierdzający auto destrukcję. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie poza dodaniem 2 rdzeni nowa platforma nic nie oferuje. W starej ofercie znajdzie się odpowiednik większości nowych procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko rozbije się o cenę.

Jeśli i5-10400 będzie fajnie wyceniona to biorę.

Jeśli nie, to zobaczę czy ceny używanych i7-6700 spadną z powodu nowych i3. :E

Nadzieja matką głupich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z ta 11 generacja to jeszcze za malo wiadomo by wyrokowac. Jesli i9 to bedzie znow 8/16, to w niektorych zastosowaniach 10900k 10/20 moze byc wydajniejszym procem. Natomiast jesli w 11 generacji tez dostaniemy i9 z 10 rdzeniami, do tego nowa architektura i wyzsze IPC, PCIe 4.0, wywalenie Intel SGX, a premiera pod koniec tego roku to cala 10 generacja moze pozyc bardzo krotko. Trzeba zatem poczekac na premiere Commet Lake-S i na wiecej informacji o Rocket Lake-S.

 

Uwazacie, ze premiera Rocket Lake-S jest mozliwa jeszcze w tym roku jak glosza najnowsze plotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zrobia tak ze 11th bedzie mozna posadzic na mobasie z 10th tylko nie bedzie obslugi ficzerow a do ich wykorzystania kup pan Z590.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...