Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa jest prosta 10 generacji nie wlozysz do 9 a 10 do 9 wiec ceny nie spadna bo od groma ludzi mobo bedzie trzymac a cpu 9 generacji beda drozsze jak 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego powodu by mialy spasc perocesory 3-4gen wstecz po wydaniu 10th?? Mysle ze o obnizkach mozesz zapomniec bo co mialo spas to spadlo a zaleta ost topowych ukladow na dana podstawke jest to ze nie trzeba zmieniac mobasa.

jeśli cena 4c8t 10 gen z płytą (jakieś 250 zl) będzie niższa od i7 6/7 gen to nie znajdzie się na nie żaden kupiec

szczególnie jeśli sprzeda dotychczasowy procek razem z płytą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 8100 dzis kosztuje 499zl a za extra watki bedziesz musial doplacic. :lol2: Dolicz jeszcze extra wpisowe do ceny nowych mobasow ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 8100 dzis kosztuje 499zl a za extra watki bedziesz musial doplacic. :lol2: Dolicz jeszcze extra wpisowe do ceny nowych mobasow ;)

i3-8100 jest już nie produkowane

i3-9100F jest po 325,00 zł https://www.ceneo.pl/81310567

za extra grafe się dopłacą 250 zł

i3-9100 w cenie 584,11 zł https://www.ceneo.pl/86898365

 

no to kogoś poryło :D

 

QHQG za 500 zł :D ?

opisał jako i7-6700 i szuka naiwniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był na olx 6700 za 430 zł i mogłem go wziąć eh.

 

myslę ze 6500 z plyta z jakieś 500-550 zł by poszło (może jakbyś trafił na jelenia to i z 600-650) - dokładając ze 4 stówki kupujesz sobie R5 3600 i najtansze mobo na którym RAM można podkręcić i jestes happy :)

A czy przypadkiem ty nie wspominales, że żałujesz, że masz AMD i byś wolał wrócić do Intela?

 

Dokladnie tak, zamiast inwestowac w 6700 to lepiej pojsc w R3600 i do tego szybkie ramy 3600Mhz bo nawet na tym 6700 te 2133Mhz to jest niestety slabo.

U mnie odpada amd. Mam zbyt wiele złych doświadczeń z nimi od kart po procesory.

Od biosów, po sterowniki, napięcia skaczące, temperatury czy problem ze startem wiatraków od chłodzenia, kończąc na szukaniu ram, które jest kompatybilne. Przez lata nabrałem takiego obrzydzenia, że po prostu wolę Intela gdzie wkładam i wszystko działa.

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpada amd. Mam zbyt wiele złych doświadczeń z nimi od kart po procesory.

Miałeś Ryzena przez pewien czas i sprzedałeś że wysuwasz taki wniosek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpada amd. Mam zbyt wiele złych doświadczeń z nimi od kart po procesory.

Od biosów, po sterowniki, napięcia skaczące, temperatury czy problem ze startem wiatraków od chłodzenia, kończąc na szukaniu które ram jest kompatybilne. Przez lata nabrałem takiego obrzydzenia, że po prostu wolę Intela gdzie wkładam i wszystko działa.

a przy jakim modelu nabrałeś takiej traumy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy jakim modelu nabrałeś takiej traumy?

 

Athlon XP :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był na olx 6700 za 430 zł i mogłem go wziąć eh.

 

 

A czy przypadkiem ty nie wspominales, że żałujesz, że masz AMD i byś wolał wrócić do Intela?

 

 

oczywiście, tylko to kwestia upodobań a nie racjonalności

nie chcę tu też brzydko pisać - ale czy kogoś na coś stać..

 

jakbym miał sporo za dużo siana to miałbym 9900K

 

ja myslę o zmianie na 10700 ew 10600

nie jest zadowolony z ryza na 4.1 przy poprzednich intelach z serii K działających na +/- 5Ghz

 

tylko jakbyś nie zauważył - to jaj mam procek 6/12 a chce iśc na coś droższego

jak mam porównywać to do 4/4 ? to o czym mu tu rozmawiamy?

 

abstrahując pisałem o sprzedaży i5 6500 - widziałeś ile kosztuje nowy i3 9100F ?

to poczekaj na 10 serię i Fki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy jakim modelu nabrałeś takiej traumy?

W sumie mu się nie dziwie. U mnie siedziało HD7850/7870/7950/6970/RX270 i żadnej karty nie mógłbym polecić z czystą ręką, zawsze jakieś problemy. I to różnych AiB, od tych najtańszych do tych najdroższych.

Z drugiej strony miałem GTX260/GT8800/GTX460/GTX470/GTX660/GTX960/GTX1060/RTX2070 i z czystym sercem mógłbym polecić praktycznie każdą. Z procesorów zatrzymałem się na Phenomie X4 i tutaj również mógłbym polecić prędzej i5 2500K/Q9550.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy jakim modelu nabrałeś takiej traumy?

Modelach.

 

Radeon 4850, 7860, rx 570, r5 1600.

Jedyny produkt który dobrze wspominam od Amd który miałem, to był athlon 64.

 

Zaznaczam, że to są moje doświadczenia. Nie umniejszam innym, którzy nie narzekają na produkty AMD, ale sam po prostu nie chce mieć z nimi nic wspólnego. :) Zawsze coś było do nastawiania, reperowania czy np. w grach gdzie u Amd czegoś brakowało i trzeba było szukać po necie, i instalować fanowskie Fix'y.

Odkąd przeszedłem na duo Intel / Nvidia nie mam żadnych problemów w niczym. Nigdy niczego nie musiałem dotykać w biosie czy gdziekolwiek indziej. :E

 

to poczekaj na 10 serię i Fki :)

Widziałem, staram się być na bieżąco w świecie hardware i rynkowej. ;) Jeśli i3-10xxx byłby wyceniony w okolicach 350zł, to może bym go wziął i przeczekał na ddr5. Do moich zastosowań nie potrzebuje nic więcej niż 4/8.

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modelach.

 

Radeon 4850, 7860, rx 570, r5 1600.

Jedyny produkt który dobrze wspominam od Amd który miałem, to był athlon 64.

 

Zaznaczam, że to są moje doświadczenia. Nie umniejszam innym, którzy nie narzekają na produkty AMD, ale sam po prostu nie chce mieć z nimi nic wspólnego. :) Zawsze coś było do nastawiania, reperowania czy np. w grach gdzie u Amd czegoś brakowało i trzeba było szukać po necie, i instalować fanowskie Fix'y.

Odkąd przeszedłem na duo Intel / Nvidia nie mam żadnych problemów w niczym. Nigdy niczego nie musiałem dotykać w biosie czy gdziekolwiek indziej. :E

 

 

Widziałem, staram się być na bieżąco w świecie hardware i rynkowej. ;) Jeśli i3-10xxx byłby wyceniony w okolicach 350zł, to może bym go wziął i przeczekał na ddr5. Do moich zastosowań nie potrzebuje nic więcej niż 4/8.

 

To faktycznie masz wyjątkowy niefart do procesorów AMD szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widziałem, staram się być na bieżąco w świecie hardware i rynkowej. ;) Jeśli i3-10xxx byłby wyceniony w okolicach 350zł, to może bym go wziął i przeczekał na ddr5. Do moich zastosowań nie potrzebuje nic więcej niż 4/8.

350 zł za i3 to można pomarzyć :E 500 zl to takie minimum za zablokowaną, pewnie 800 zł za K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie odpada amd. Mam zbyt wiele złych doświadczeń z nimi od kart po procesory.

Od biosów, po sterowniki, napięcia skaczące, temperatury czy problem ze startem wiatraków od chłodzenia, kończąc na szukaniu ram, które jest kompatybilne. Przez lata nabrałem takiego obrzydzenia, że po prostu wolę Intela gdzie wkładam i wszystko działa.

To Ty pecha miales :E :E :E Ale jak siegasz czasow Athlona to sie nie dziwie bo Zen2 to raczej na oczy nie widziales w akcji ;)

 

Modelach.

 

Radeon 4850, 7860, rx 570, r5 1600.

 

 

W grach gdzie u Amd czegoś brakowało i trzeba było szukać po necie, i instalować fanowskie Fix'y.

Odkąd przeszedłem na duo Intel / Nvidia nie mam żadnych problemów w niczym.

 

 

Od wysjcia ryzenow nie szlyszalem o zadnych fixach do gier :E

 

Nigdy niczego nie musiałem dotykać w biosie czy gdziekolwiek indziej. :E bios na auto aha :E

 

Oczywiscie nie jestem za przekonywaniem kogos na sile, kupisz oczywiscie co zechcesz bo ja po zadnej stronie nie stoje ale patrzac tego czego oczekujesz i w jakiej cenie bedziesz mial male zderzenie z rzeczywistoscia :D

 

350 zł za i3 to można pomarzyć :E 500 zl to takie minimum za zablokowaną, pewnie 800 zł za K.

On zapomnial jeszcze o jednym ze i3 bedzie mialo memki 2666Mhz co w obecnych czasach jest padaczka gdzie Ryzeny za 450zl potrafia tanie ramy wykrecic na 3600Mhz a zeby bawic sie w OC ramu to potrzeba droga plyte na Z490, patrzac na to iz kolega patrzy na koszta to ta opcja odpada. I 4/8 za 350zl to bedzie mogl pomarzyc.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty pecha miales :E :E :E Ale jak siegasz czasow Athlona to sie nie dziwie bo Zen2 to raczej na oczy nie widziales w akcji ;)

 

 

 

Od wysjcia ryzenow nie szlyszalem o zadnych fixach do gier :E

 

Nigdy niczego nie musiałem dotykać w biosie czy gdziekolwiek indziej. :E bios na auto aha :E

 

Oczywiscie nie jestem za przekonywaniem kogos na sile, kupisz oczywiscie co zechcesz bo ja po zadnej stronie nie stoje ale patrzac tego czego oczekujesz i w jakiej cenie bedziesz mial male zderzenie z rzeczywistoscia :D

 

 

On zapomnial jeszcze o jednym ze i3 bedzie mialo memki 2666Mhz co w obecnych czasach jest padaczka gdzie Ryzeny za 450zl potrafia tanie ramy wykrecic na 3600Mhz a zeby bawic sie w OC ramu to potrzeba droga plyte na Z490, patrzac na to iz kolega patrzy na koszta to ta opcja odpada. I 4/8 za 350zl to bedzie mogl pomarzyc.

 

i7 8700K też ma 2666Mhz a na ile idą tam memki? 4400? poszło tak na jakimś Ryżu ;)?

aktualne i3 ( z F ) chodzą po 350 zł. zobaczymy na ile wycenią i3 (400-450 zł?) i na ile najtansze Zki - a może dadzą na B opcję OC ramu :)

 

na tą chwilę nie ma co krzyczeć, tylko trzeba poczekać/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 8700K też ma 2666Mhz a na ile idą tam memki? 4400? poszło tak na jakimś Ryżu ;)?

aktualne i3 ( z F ) chodzą po 350 zł. zobaczymy na ile wycenią i3 (400-450 zł?) i na ile najtansze Zki - a może dadzą na B opcję OC ramu :)

 

na tą chwilę nie ma co krzyczeć, tylko trzeba poczekać/

Wyższe wsparcie = wyższa wydajność, większa stabilność, większa potencjalna możliwość OC.

400-450 zł było osiągalne jak euro było po 4-4.10 zł a nie po 4.55. Zablokowaną i3 nie będzie sensu brać. Najtańsza sensowna "Z" to będzie minimum 500 zł, bo wykastrują inne modele płyt. Jak dadzą opcje OC do B to piekło zamarznie w Intelu, coś Ty, to nie AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 8700K też ma 2666Mhz a na ile idą tam memki? 4400? poszło tak na jakimś Ryżu ;)?

aktualne i3 ( z F ) chodzą po 350 zł. zobaczymy na ile wycenią i3 (400-450 zł?) i na ile najtansze Zki - a może dadzą na B opcję OC ramu :)

 

na tą chwilę nie ma co krzyczeć, tylko trzeba poczekać/

 

Napisalem ze do OC potrzeba plyty na chipsecie "Z" co przy procku za 350zl gdzie kolega chce tanim kosztem zmienic platrofme to takiej plyty nie kupi a o OC ramu mi pisac nie musisz bo dobrze znam temat co na czym idzie i jakies twoje przesmiewki ze na AMD 4400 nie pojdzie to mnie malo interesuje skoro plyta ma IF do 3800Mhz 1:1 max wiec ograniczenie sprzetowe, a jakos nie widze zeby tutaj co drug mial memki na intelu na 4400 bo takie rekordy to robi promil ludzi.

 

Tak zobaczysz OC ramu na "B" jak siwnia niebo :lol2:

 

Najtansze 'Z" to nie bedzie mniej jak 500-600zl i jesli dalej producenci plyt beda tak robic jak przy poprzednich intelach to za 600zl kupisz padline a nie plyte do OC.

 

Tu nikt nie krzyczy ale patrzac ze te proce nadal 14nm co jak wiadomo z dostepnoscia w poprzednich seriach oraz wysokim kursem walut i problemem z transportem ta premiera bedzie miala pod gorke jak zadna inna.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 8700K też ma 2666Mhz a na ile idą tam memki? 4400? poszło tak na jakimś Ryżu ;)?

aktualne i3 ( z F ) chodzą po 350 zł. zobaczymy na ile wycenią i3 (400-450 zł?) i na ile najtansze Zki - a może dadzą na B opcję OC ramu :)

 

na tą chwilę nie ma co krzyczeć, tylko trzeba poczekać/

 

Tylko 4400mhz ? 4600mhz latało na budżetowej płycie x570 z daisy chain :E . Procek miał tak tragiczne imc, że fclk max stabilne było na 1766mhz, rdzeń też średnio na jeża, 4.1ghz 1.35v po oc ramu :E.

 

50f5fbfffa978684.jpg

 

 

Nie musiałem wyszukiwać płyty, na której memki wstaną na 4000+ :P. A to, że przy zen2 nic nie daję takie oc ram to jest inna bajka, pytałeś się czy komuś na 4400mhz memki poszły :). Problem się zaczął na 5ghz na ramie, płyta nie bootowała, nawet na strasznie luźnych timingach. Ale to ram za 300zł był, więc też mógł się potencjał skończyć :).

 

 

Jeśli chodzi o jakieś fixy to pierwsze słyszę, mam ryzena od 1600 po 3x 3600 i na żadnym takiego czegoś nie potrzebowałem. Działanie programów/gier jest takie same jak na intelu. Ba nawet apex legends mi nigdy nie crashował bez mojej winy, a koledze z i7 już tak, podobno kręcone intele miały ten problem w tej grze, ale w końcu po dłuższym czasie to naprawili.

 

Sam przez chwilę pomyślałem o 10gen, poczekam na premierę. Ale jak mają wypuścić 11gen za chwilę z nowymi ficzerami na płytach to zakup 10gen będzie strzałem w kolano. Pewnie wyjdzie tak, że przesiedzę na zen2 do premiery 11gen/zen3 , trochę rynek się uspokoi to wybiorę to co mi będzie bardziej odpowiadać. Ale następny cpu to minimum 8/16 chcę kupić.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższe wsparcie = wyższa wydajność, większa stabilność, większa potencjalna możliwość OC.

400-450 zł było osiągalne jak euro było po 4-4.10 zł a nie po 4.55. Zablokowaną i3 nie będzie sensu brać. Najtańsza sensowna "Z" to będzie minimum 500 zł, bo wykastrują inne modele płyt. Jak dadzą opcje OC do B to piekło zamarznie w Intelu, coś Ty, to nie AMD.

 

Do Oc i3 wyrzuć słowo "sensowna".

Najtańsza Zka.

+ nawet bez Oc 4/8 za 400 zł nie będzie złym wyborem.

Co do euro - to nie ma co spekulować, bo zaraz może polecieć na ryj :)

 

Napisalem ze do OC potrzeba plyty na chipsecie "Z" co przy procku za 350zl gdzie kolega chce tanim kosztem zmienic platrofme to takiej plyty nie kupi a o OC ramu mi pisac nie musisz bo dobrze znam temat co na czym idzie i jakies twoje przesmiewki ze na AMD 4400 nie pojdzie to mnie malo interesuje skoro plyta ma IF do 3800Mhz 1:1 max wiec ograniczenie sprzetowe, a jakos nie widze zeby tutaj co drug mial memki na intelu na 4400 bo takie rekordy to robi promil ludzi.

 

Tak zobaczysz OC ramu na "B" jak siwnia niebo :lol2:

 

Najtansze 'Z" to nie bedzie mniej jak 500-600zl i jesli dalej producenci plyt beda tak robic jak przy poprzednich intelach to za 600zl kupisz padline a nie plyte do OC.

 

Tu nikt nie krzyczy ale patrzac ze te proce nadal 14nm co jak wiadomo z dostepnoscia w poprzednich seriach oraz wysokim kursem walut i problemem z transportem ta premiera bedzie miala pod gorke jak zadna inna.

 

Trzeba poczekać.

U Nvidii też nikt by nie pomyślał o serii Super jeszcze nawet chwilę przed premierą.

Tak jak nvidia poszła za ciosem - tak samo może intel.

Konkurencja jest b. dobrą rzeczą - a mozna dużo.

 

Nie pamiętamy OC procesorów non K jak nie było K na rynku :)?

Asrocka z Oc memek na B?

 

Ja się nie ekscytuję ani nie jaram.

Liczę na ładne zabiegi merketingowe w walce o rynek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Oc i3 wyrzuć słowo "sensowna".

Najtańsza Zka.

+ nawet bez Oc 4/8 za 400 zł nie będzie złym wyborem.

Co do euro - to nie ma co spekulować, bo zaraz może polecieć na ryj :)

Zablokowana i3 nie będzie za 400 zł. Sensowna czyli poziom przynajmniej mojego Z270 Extreme 4. I3 będzie brał tylko samo papu co i7 7700K, więc wymagania co do płyty będą podobne.

Do czerwca nie poleci ;) "Zaraz" to będzie koniec roku, wtedy może polecieć, ale też nie dużo bo Polska właśnie podsmarowuję kolejne nowe podatki i obciążania systemu więc nasza wewnętrzna gospodarka będzie bardzo słaba w porównaniu innych gospodarek gdzie będzie dofinansowanie na zdecydowanie wyższym poziomie. No i inflacja która się utrzyma.

 

Nie pamiętamy OC procesorów non K jak nie było K na rynku :)?

Asrocka z Oc memek na B?

Tak, po czym Asrock dostał po papie w liście od Intela :E Czasy OC memek na B skończyły się w Haswellu. No chyba, że chcesz modzić.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Oc i3 wyrzuć słowo "sensowna".

Najtańsza Zka.

 

A za jakis czas moze sie komus odmieni i bedzie chcial wsadzic cos mocniejszego i bedzie trzeba zmieniac mobasa bo sekcja nie wyrobi, dobry pomysl ;) Czyli kupowanie jednorazowego sprzetu ciag dalszy...

 

Sensowna plyta do OC to Z390 Extreme4 za 800zl i przy Comet Lake zapewne nie bedzie innaczej. Kupic najtansza zetke a pozniej przy zmianie proca znowu wymieniac mobo, moze ktos tak lubi ale ja nie.

 

Chyba ze teraz producenta sie odmieni i tansze mobasy beda mialy w miare przyzwoita sekcje.

 

Ja czekam co pokaze intel przy jeszcze nowszej podstawce 1700 bo to bedzie dopiero sensowna zmiana w nowej litografi, wtedy zadecduje czy pojde dalej w AMD czy znowu Intel a nawet 11th w 14nm i tylko 8/16 do mnie nie przemawia.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę rynek się uspokoi to wybiorę to co mi będzie bardziej odpowiadać. Ale następny cpu to minimum 8/16 chcę kupić.

 

A to co masz teraz ci nie odpowiada? Przecież do gier to aż nadto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, mam chęć posiadania jakiegoś 8/16 procka bo nigdy nie miałem, realna różnica w grach przy mojej karcie będzie ledwo co widoczna. Gram w pewną grę na 240fps, i są miejsca gdzie są braki w fpsie, ale nie mam pojęcia, czy zmiana czy to na intela czy na zen3 coś pomoże. Ludzie się skarżą nawet na intelu na spadki fps w tych miejscach (chociaż nie wiem czy do okolic 140-150fps jak to ma miejsce u mnie). Nie trafiłem jeszcze gry, gdzie by mi zapchała rdzenie i wątki na 100%, bf 5 multi bez kagańca fps potrafi docisnąć procka do 80-90% obciążenia. Ogólnie poza tą jedną grą, nie narzekam na braki wydajności, bo w reszcie gier to karta jest hamulcem, nie sam procek :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam zawsze mobasy brałem od GB i nawet najtansze miały ok sekcje i dawały duże możliwości OC

 

zaraz zobaczymy co będzie - i wtedy nie będzie sensu spekulować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...